Kandidatura za predsjednika u Turskoj

Tajip Erdoan se trebao kandidirati?

Da
23
77%
Ne
7
23%
 
Total votes: 30

freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#76

Post by freak_with_a_laptop »

Vozdra_123 wrote:
freak_with_a_laptop wrote:
Ahmmed wrote:Bosanac, ima sličnosti sa Sarajevom :D

Svemirski, ako je freak radikalni teokrata, ja sam član komunističke partije od praiskona :D Iako sam, priznajem, socijaldemokrata :D

Dakle, Turska, moja je vječita inspiracija i ogromna ljubav 8-) Doduše,ne zbog povijesnih veza, mada ima i toga :D , već zbog činjenice što sam ,a što bi rekli Amerikanci,etnički Turčin u procentu od 25 posto :D Doduše, prije Vizantinac, bezbeli islamizirani i poturčeni :D

eto vidis, opet me muci procentualna analiza, analiza mojih krvnih zrncad :D vucem korijen iz Stambola, no, davno je to bilo kad je taj neko moj dosao u seher Sarajevo :D mada, krv je deblja od vode i ne lapi :oops: :D
hajde ti mala iz kifinog fino na spavanje
treba sutra na poso :D
posao? ne znam za tebe - ja jok :D ja sutra picim kuci :D :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#77

Post by Vozdra_123 »

a dZe je kuca? :D

letis ili vozis?
Last edited by Vozdra_123 on 26/04/2007 01:49, edited 1 time in total.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#78

Post by Ahmmed »

freak_with_a_laptop wrote:
Ahmmed wrote:Bosanac, ima sličnosti sa Sarajevom :D

Svemirski, ako je freak radikalni teokrata, ja sam član komunističke partije od praiskona :D Iako sam, priznajem, socijaldemokrata :D

Dakle, Turska, moja je vječita inspiracija i ogromna ljubav 8-) Doduše,ne zbog povijesnih veza, mada ima i toga :D , već zbog činjenice što sam ,a što bi rekli Amerikanci,etnički Turčin u procentu od 25 posto :D Doduše, prije Vizantinac, bezbeli islamizirani i poturčeni :D

eto vidis, opet me muci procentualna analiza, analiza mojih krvnih zrncad :D vucem korijen iz Stambola, no, davno je to bilo kad je taj neko moj dosao u seher Sarajevo :D mada, krv je deblja od vode i ne lapi :oops: :D
Kod mene je u pitanju relativno bliska prošlost, pa eto :D

Cyprus, idi spavaj,pa ćemo ,aBd, sutra o tome....Duga je to i višeslojna priča, uvjetovana islamizacijom, identifikacijom na principima vjere, što je bilo uobičajeno za jednu carevinu kakva je bila Osmanska, pa učešćem domaćih ljudi u tadašnjoj vlasti, pa obnašanjem visokih funkcija na Porti i u vojsci, pa stvaranjem aristokracije na osmanskim principima.... a s druge strane,očuvanje slavenskoga jezika, bez obzira na brojne turcizme, pa očuvanje svijesti o posebnosti Bosne, pa bosansko iskustvo islama, pa ,ako baš hoćeš, i bosanska prilagodba muslimanskih imena: Mujo, Suljo, Avdo, Fata 8-) ima toga još, al pošto hoćeš da spavaš, dosta ti je i ovo....
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#79

Post by freak_with_a_laptop »

Vozdra_123 wrote:a dZe je kuca? :D

letis ili vozis?

a cuj, pa kuca mi gdje je oduvjek bila ... Vratnik, a 'neki' je zovu 'krezava mahala' :D :D :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#80

Post by cyprus »

Ahmmed wrote:
freak_with_a_laptop wrote:
Ahmmed wrote:Bosanac, ima sličnosti sa Sarajevom :D

Svemirski, ako je freak radikalni teokrata, ja sam član komunističke partije od praiskona :D Iako sam, priznajem, socijaldemokrata :D

Dakle, Turska, moja je vječita inspiracija i ogromna ljubav 8-) Doduše,ne zbog povijesnih veza, mada ima i toga :D , već zbog činjenice što sam ,a što bi rekli Amerikanci,etnički Turčin u procentu od 25 posto :D Doduše, prije Vizantinac, bezbeli islamizirani i poturčeni :D

eto vidis, opet me muci procentualna analiza, analiza mojih krvnih zrncad :D vucem korijen iz Stambola, no, davno je to bilo kad je taj neko moj dosao u seher Sarajevo :D mada, krv je deblja od vode i ne lapi :oops: :D
Kod mene je u pitanju relativno bliska prošlost, pa eto :D

Cyprus, idi spavaj,pa ćemo ,aBd, sutra o tome....Duga je to i višeslojna priča, uvjetovana islamizacijom, identifikacijom na principima vjere, što je bilo uobičajeno za jednu carevinu kakva je bila Osmanska, pa učešćem domaćih ljudi u tadašnjoj vlasti, pa obnašanjem visokih funkcija na Porti i u vojsci, pa stvaranjem aristokracije na osmanskim principima.... a s druge strane,očuvanje slavenskoga jezika, bez obzira na brojne turcizme, pa očuvanje svijesti o posebnosti Bosne, pa bosansko iskustvo islama, pa ,ako baš hoćeš, i bosanska prilagodba muslimanskih imena: Mujo, Suljo, Avdo, Fata 8-) ima toga još, al pošto hoćeš da spavaš, dosta ti je i ovo....
OK :-)
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#81

Post by Vozdra_123 »

freak_with_a_laptop wrote:
Vozdra_123 wrote:a dZe je kuca? :D

letis ili vozis?

a cuj, pa kuca mi gdje je oduvjek bila ... Vratnik, a 'neki' je zovu 'krezava mahala' :D :D :D
koliko dugo 'es bit?
sretan put
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#82

Post by Bosanac sa dna kace »

Dajte ljudi pa ode mi tema u hendek :-?

Eto recimo interesntno je da se ''islamisti'' medju sobom ne mogu, Nedzmetin Erbakan je bio protiv Redzine :D karijere, iako je Redzo njegov ucenik :-)
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#83

Post by freak_with_a_laptop »

Vozdra_123 wrote:
freak_with_a_laptop wrote:
Vozdra_123 wrote:a dZe je kuca? :D

letis ili vozis?

a cuj, pa kuca mi gdje je oduvjek bila ... Vratnik, a 'neki' je zovu 'krezava mahala' :D :D :D
koliko dugo 'es bit?
sretan put

ne'am blage, min 3 mjeseca a mozda i duze, ah, sto cete bit' rahat od mene :D jesi cuo? puce flasha sampanjca u NYC :D :D :D

thx ;) :D
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#84

Post by freak_with_a_laptop »

Bosanac sa dna kace wrote:Dajte ljudi pa ode mi tema u hendek :-?

Eto recimo interesntno je da se ''islamisti'' medju sobom ne mogu, Nedzmetin Erbakan je bio protiv Redzine :D karijere, iako je Redzo njegov ucenik :-)

Da ti iskreno kazem - mislim da je izbor predsjednika u Turskoj totalno precjenjena vijest :oops: ko je ikad cuo za Ahmeta Necdet Sezer? kad je stupio u javnost i bio tema politickih vijesti? :oops:

Premijer igra mnogo bitniju ulogu - dobar je Recep Tayyip Erdogan :D :D
Last edited by freak_with_a_laptop on 26/04/2007 02:09, edited 1 time in total.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#85

Post by Svemirski_Jebach »

u NYC je sinoc pukla flasa...al drugim povodom :D :D :D
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#86

Post by freak_with_a_laptop »

Svemirski_Jebach wrote:u NYC je sinoc pukla flasa...al drugim povodom :D :D :D

ma samo nek puca :D :D cuvaj se i nemoj da bi zaradio banata, bojim se bice ti vjecni :( sta bi ja bez tebe :oops: :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#87

Post by Svemirski_Jebach »

freak_with_a_laptop wrote:
Svemirski_Jebach wrote:u NYC je sinoc pukla flasa...al drugim povodom :D :D :D

ma samo nek puca :D :D cuvaj se i nemoj da bi zaradio banata, bojim se bice ti vjecni :( sta bi ja bez tebe :oops: :D
no worries...necu ja daleko :D :D :D znam, i ja tebe limvo :D :oops: :-) :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#88

Post by Vozdra_123 »

Svemirski_Jebach wrote:
freak_with_a_laptop wrote:
Svemirski_Jebach wrote:u NYC je sinoc pukla flasa...al drugim povodom :D :D :D

ma samo nek puca :D :D cuvaj se i nemoj da bi zaradio banata, bojim se bice ti vjecni :( sta bi ja bez tebe :oops: :D
no worries...necu ja daleko :D :D :D znam, i ja tebe limvo :D :oops: :-) :D
pokvariste mi vrijeme
eto mi kise :x
freak_with_a_laptop
Posts: 1024
Joined: 12/10/2006 13:01
Location: Kifino selo

#89

Post by freak_with_a_laptop »

Vozdra_123 wrote:
Svemirski_Jebach wrote:
freak_with_a_laptop wrote:
ma samo nek puca :D :D cuvaj se i nemoj da bi zaradio banata, bojim se bice ti vjecni :( sta bi ja bez tebe :oops: :D
no worries...necu ja daleko :D :D :D znam, i ja tebe limvo :D :oops: :-) :D
pokvariste mi vrijeme
eto mi kise :x

eto vidis moj vozdra, sta ovaj cafir uradi, ispade da se mi ne koljemo za prave :lol: :lol: necu imati napredka tri dana :oops: :D :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11021
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#90

Post by Prpa.ba »

Koliko sam ja upoznat, vise smo "nafake" imali u ratu od Irana nego od "bratske" Turske. Batalite tu pricu...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#91

Post by Bosanac sa dna kace »

Prpa.ba wrote:Koliko sam ja upoznat, vise smo "nafake" imali u ratu od Irana nego od "bratske" Turske. Batalite tu pricu...
reko bih da je pomoc bila podjednaka, s tim da ja navijam za Turke, jer tad su svi bili digli....Erbakanu se danas zbog poslatih para sudi zbog toga, sam sto se to ne smije spomenut, problem je u tome sto jendostavno nema tih para, neko ih je smahno dal Erbakan i drugovi ili neko od nasih medonja
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11021
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#92

Post by Prpa.ba »

Iran nam je slao oruzje u "humanitarnim" avionima koje su "blagoslovili" amerikanci. Isto su nam dolazili oficiri iranske garde koji su nadgledali dolazak oruzja i njegov odlazak u ruke vojnika ARBiH. Vjeruj mi da od strane novcane pomoci sitna buranija nije vidjela marke, niti je vidjela kakve koristi, vise hrane i sl....i vise izbjeglica je otislo npr. u jednu Njemacku nego u Tursku...nisu bas ni gostoljubivi bili prema onima koji su tamo pobjegli (nekoliko poznanika)...nije da mrzim Tursku, zemlja ko zemlja, ali neke neopravdane hvalospjeve bas ne mogu podnijeti :)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#93

Post by Bosanac sa dna kace »

Prpa.ba wrote:Iran nam je slao oruzje u "humanitarnim" avionima koje su "blagoslovili" amerikanci. Isto su nam dolazili oficiri iranske garde koji su nadgledali dolazak oruzja i njegov odlazak u ruke vojnika ARBiH. Vjeruj mi da od strane novcane pomoci sitna buranija nije vidjela marke, niti je vidjela kakve koristi, vise hrane i sl....i vise izbjeglica je otislo npr. u jednu Njemacku nego u Tursku...nisu bas ni gostoljubivi bili prema onima koji su tamo pobjegli (nekoliko poznanika)...nije da mrzim Tursku, zemlja ko zemlja, ali neke neopravdane hvalospjeve bas ne mogu podnijeti :)
dobro nek ti bude, haj... onaj nije to tema emisije, neg je tema emisije utrka za turskog predsjednika, koja je po men juce zvarsena sa kandidaturom Abdulaha Güla koji je de facto posto predsjednik uz blagoslov i hvalospjeve citave nacije.
tako da mene intersuje sta raja o tome misli, ako iko imalo prati TR politiku.
a o tome bujrum otvori posebnu temu. :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#94

Post by Fair Life »

Mozda Hare...

Mogli bi ga vratiti njima. Za nas je dosta ucinio.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#95

Post by Bosanac sa dna kace »

Fair Life wrote:Mozda Hare...

Mogli bi ga vratiti njima. Za nas je dosta ucinio.
sta je sa Zltakom? :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#96

Post by Fair Life »

Bosanac sa dna kace wrote:
Fair Life wrote:Mozda Hare...

Mogli bi ga vratiti njima. Za nas je dosta ucinio.
sta je sa Zltakom? :lol:
Nisam znao da su i Zlatkovi u Turskoj!??
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#97

Post by Bosanac sa dna kace »

Fair Life wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
Fair Life wrote:Mozda Hare...

Mogli bi ga vratiti njima. Za nas je dosta ucinio.
sta je sa Zltakom? :lol:
Nisam znao da su i Zlatkovi u Turskoj!??
bujrum nek dodju...ja cuo da su nekad davno kao bezi doselili odnekle iz Konje :-D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#98

Post by Fair Life »

Tesko da bi on u Turskoj mogao bilo sta napraviti... nije sa dna kace.
ines.c
Posts: 281
Joined: 06/03/2007 18:35

#99

Post by ines.c »

Bosanac sa dna kace wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:turska i demokratija... :-? :?
ja bi radije reko; demokratija i muslimani? :-? :shock: :?
ja bih radije rekla da su muslimani izmislili demokratiju
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#100

Post by Fair Life »

ines.c wrote:ja bih radije rekla da su muslimani izmislili demokratiju
Grci dusho, Grci su izmislili... prije 4000 godina. Grcki mulimani...
Post Reply