Kandidati Nase stranke

Post Reply
komandant mark
Posts: 171
Joined: 04/11/2004 16:09

#1 Kandidati Nase stranke

Post by komandant mark »

Naša stranka, osnovana prije tri mjeseca, prijavila je da će u 43 općine u BiH imati svoje kandidate za općinska vijeća (OV), a u 14 općina imat će kandidate i za načelnike.

U općini Rudo kandidat za načelnika je predsjednik Naše stranke Bojan Bajić. Nosilac liste za OV sarajevske općine Centar je Dino Mustafić, a za OV Tuzla Nedžad Ibrahimović. Kandidati Naše stranke za načelnike su Maja Radoš (Vareš), Amela Nuhbegović-Kulina (Novi Grad), Dunja Jelovac (Stari Grad), Anesa Zeljković (Ilidža), Dennis Gratz (Centar), Jasmin Merdan (Vogošća), Kemal Sakić (Novo Sarajevo), Edib Rizvo (Ilijaš).

Naša stranka imat će svog kandidata i za načelnika Srebrenice, a to je Menaf Mustafić. Njen kandidat za načelnika Prijedora je Mladen Grahovac, Kalesije Ševal Šehić, Bosanskog Petrovca Ermin Hajder, te Osmaka Slavinko Bodirogić.
etovidis
Posts: 433
Joined: 08/09/2007 16:52

#2 Re: Kandidati Nase stranke

Post by etovidis »

Prvi pravi test, sretno im.
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#3 Re: Kandidati Nase stranke

Post by foucault »

ne znam kako misle da je dino mustafic u stanju posvetiti se opcinskom vijecu. rezira u sarajevu, rezira u regionu, predaje na akademiji, organizuje mess...kako? i zasto bi ga to uopce interesovalo? mislim da je ovo jednako besmisleno kao i sidranova kandidatura. sto se tice dennisa gratza, ne znam. bolji pisac nego pravnik, a sjecam se kad je senad pecanin maltene jecao kad gratz nije prosao za asistenta na pravnom fakultetu. možda bi on i mogao doprinjeti centru na funkciji nacelnika, ali je tesko reci koliko ga to doista zanima.

upravo ovo je problem sa nasom strankom do sada: premalo ljudi kojima mozes vjerovati da se uopce politici ozbiljno posvecuju. Bojan Bajic je pozitivan izuzetak u tom smislu i svaka mu cast i svako dobro na prestojecim izborima. Tesko je medjutim povjerovati u ozbiljnost angazmana Pecanina, Sere, Gratza,Ibrahimovica, pa i samog Tanovica. Ne sporim inteligenciju nijednog od njih, ali sta bi oni da ih se izabere.Jesu li uopce spremni na to?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4 Re: Kandidati Nase stranke

Post by cyprus »

Ma ja se samo bojim da će NS SDP-u uzeti značajan broj glasova i da će i jedni i drugi ostat kratkih rukava a da će profitirat zna se ko.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#5 Re: Kandidati Nase stranke

Post by StupskaBitanga »

treba namjerno glasati za NS jer mi je muka i od SDP i od SBIH i od SDA
trba neko novi a to su oni
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#6 Re: Kandidati Nase stranke

Post by pike »

cyprus wrote:Ma ja se samo bojim da će NS SDP-u uzeti značajan broj glasova i da će i jedni i drugi ostat kratkih rukava a da će profitirat zna se ko.
Izgleda da ce biti tako. NS treba raditi na tome da idu za glasacima koji inace ne glasaju, a takvih je mnogo. E kad bi se to desilo onda bi prica bila drugacija.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Kandidati Nase stranke

Post by cyprus »

pike wrote:
cyprus wrote:Ma ja se samo bojim da će NS SDP-u uzeti značajan broj glasova i da će i jedni i drugi ostat kratkih rukava a da će profitirat zna se ko.
Izgleda da ce biti tako. NS treba raditi na tome da idu za glasacima koji inace ne glasaju, a takvih je mnogo. E kad bi se to desilo onda bi prica bila drugacija.
E to mi je najveća nada da će NS privući bar 5% onih čija je vadiona: "ne glasam jer nemam za koga". Biću zadovoljan ako bar to uspiju.
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#8 Re: Kandidati Nase stranke

Post by chockad »

hajd da vidimo i to cudo od te stranke, nase stranke, ne znam samo koja su oni stranka po redu u bih. izgleda da je formiranje stranaka postalo pravo unosan posao. nadjes dovoljan broj potpisa, napravis statut stranke, registrujes je, kandidujes se na izborima, vodis propagandu protiv drzave i vlasti, zakacis se na budzet te iste drzave i tih istih vlasti, na izborima svijet glasa za tebe, nakon izbora u zavisnosti od broja glasaca koji su glasali za tebe sve to uredno naplatis. a tek onda pocinje prava zarada. sklapanje koalicija, rad u komisijama, opcinski pausali i dnevnice, lobiranja isl. mala ulaganja sa visestruko vecom zaradom.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#9 Re: Kandidati Nase stranke

Post by 1gorstak »

chockad wrote:hajd da vidimo i to cudo od te stranke, nase stranke, ne znam samo koja su oni stranka po redu u bih. izgleda da je formiranje stranaka postalo pravo unosan posao. nadjes dovoljan broj potpisa, napravis statut stranke, registrujes je, kandidujes se na izborima, vodis propagandu protiv drzave i vlasti, zakacis se na budzet te iste drzave i tih istih vlasti, na izborima svijet glasa za tebe, nakon izbora u zavisnosti od broja glasaca koji su glasali za tebe sve to uredno naplatis. a tek onda pocinje prava zarada. sklapanje koalicija, rad u komisijama, opcinski pausali i dnevnice, lobiranja isl. mala ulaganja sa visestruko vecom zaradom.
Da, ja sam cuo da su Tanovic i Bajic, jos dok su na stanici Gard du Nord nudili guzice zainteresovanim muskarcima, skovali plan kako da sebi obezbjede bolji izvor prihoda. Ako je iko na planeti imao dobar izgovor za zicanje pausala, to su njih dvojica.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#10 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Topla voda »

chockad wrote:hajd da vidimo i to cudo od te stranke, nase stranke, ne znam samo koja su oni stranka po redu u bih. izgleda da je formiranje stranaka postalo pravo unosan posao. nadjes dovoljan broj potpisa, napravis statut stranke, registrujes je, kandidujes se na izborima, vodis propagandu protiv drzave i vlasti, zakacis se na budzet te iste drzave i tih istih vlasti, na izborima svijet glasa za tebe, nakon izbora u zavisnosti od broja glasaca koji su glasali za tebe sve to uredno naplatis. a tek onda pocinje prava zarada. sklapanje koalicija, rad u komisijama, opcinski pausali i dnevnice, lobiranja isl. mala ulaganja sa visestruko vecom zaradom.
kao oni si ti koji to rade..
a ovi ostali su od postanka svijeta ,jel?
pa dovoljno im je bilo da se uvale u neku stranku i da sve to dobiju.
ako im je to cilj,mogli su sbih i u snsd i bili bi na vrhovima lista.
ovi to vec rade,zasto se zamaraju sa osnivanjem nove stranke,onda?
vekac
Posts: 15
Joined: 10/07/2008 10:03

#11 Re: Kandidati Nase stranke

Post by vekac »

terba glasati za Našu stranku, ako ništa zbog toga što su novi na političkoj sceni i sigurno da su bolji od sadašnje vlasti u općinama, bolje za njih nego za ove nesposobnjakoviće.
*mima*

#12 Re: Kandidati Nase stranke

Post by *mima* »

vekac wrote:terba glasati za Našu stranku, ako ništa zbog toga što su novi na političkoj sceni i sigurno da su bolji od sadašnje vlasti u općinama, bolje za njih nego za ove nesposobnjakoviće.


A ti si iz te stranke?
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#13 Re: Kandidati Nase stranke

Post by samo gost »

Nije da sam nešto posebno očekivala od ove nove stranke, ali mi se čini da je od kad je pompezno najavljano njeno osnivanje pa do danas, kandidatura za određene pozicije bila jedini politički angažman koji smo mogli vidjeti. Nekako su izostale njihove reakcije na bilo šta što je bitno, tako da mi o njima uglavnom još ništa ne znamo. Ustvari, znamo šta neće, ali nikako ne mogu da dokučim šta hoće, ali konkretno. Npr., borba protiv korupcije je jedan od ciljeva koji se mogao iščitati iz interviewa D. Tanovića i B. Bajića, ali šta je tu što ih razlikuje od ostalih stranaka koje sve imaju taj isti cilj i isto tako na papiru? Do sad su mogli izaći s nekom strategijom, planom, nečim za šta će se zalagati ako izaberemo njihove kandidate, pa da onda te kandidate možemo pratiti u izvršenju postavljenih ciljeva. To bi ih, po mom mišljenju, razlikovalo od ostalih šupljatora. Pa tako i za sve druge oblasti u kojima imaju ciljeve, ako imaju konkretne ciljeve a ne samo 'da nam bude bolje'.
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#14 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Sargan »

Ja kada procitam njihov statut i za kakvu BiH se zalazu mogu samo reci da ne bih imao nista protiv da dobiju 70% glasova na CITAVOJ teritoriji BiH. Ja bih bio sretan.

MEDJUTIM, meni nije jasno kako oni misle da naprave drzavu u kojoj se Srbi u Federaciji BiH nece osjecati kao gradjani drugoga reda i Bosnjaci i Hrvati u RS-u. Prakticno KAKO? Ja kao Bosnjak cu se uvijek osjecati uzasno na mome ognjistu sve dok se "moj" blentitet zove imenom samo jedne nacije, sve dok "moj" blentite ima zastavu koja je astava samo jednoga naroda, i dako blize i tako dalje.

Teoretski "Nasa stranka" je super. Prakticno ne vidim sta oni mijenanju i sta novo dovode na politicku scenu u BiH. Da se razumijemo ne vidim ni sta duge stranke mogu promijeniti (osim ako kod mene u RS-u ne pobijedi ovaj pokret za ocjepljenje :-? ). E upravo sam zato misljenja da izbori u BiH u sustini sniat ne mijenjaju. Mozda ce se od Vratnika do Ilidze promijeniti ko je koji direktor ali u mome blenitetu nece ama bas nista specijalno.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#15 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 10:35, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#16 Re: Kandidati Nase stranke

Post by DaysleepeR »

moj je stav da treba svakako glasati

ako ne za nekoga onda protiv onih na vlasti

najgore je ne glasati

mene su svi razočarali, Naša Stranka ima moj glas, evo javno
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#17 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Umjetnik a »

cyprus wrote:Ma ja se samo bojim da će NS SDP-u uzeti značajan broj glasova i da će i jedni i drugi ostat kratkih rukava a da će profitirat zna se ko.
neće se to desiti, onaj ko je glsao za SDP i dalje će nastaviti
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#18 Re: Kandidati Nase stranke

Post by mostarac »

Mladen Grahovac je ljudina
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#19 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 10:34, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20 Re: Kandidati Nase stranke

Post by mostarac »

Nancy Drew wrote:
mostarac wrote:Mladen Grahovac je ljudina
Ko je to?

I Dunja Jelovac je :thumbup: :thumbup:
Ovaj kandidat za nacelnika prijedora. Izuzetno posten i cestit covjek koji je jos davno govorio da sanja da jednog dana bude anesteziolog RS-u :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#21 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 10:34, edited 1 time in total.
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#22 Re: Kandidati Nase stranke

Post by janje_ »

ako je SDP do sada dobro radio, onda se nemaju cega "bojati", a kamoli jedne nove stranke.. isto tako i ostali.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#23 Re: Kandidati Nase stranke

Post by homar »

Jedina politička snaga u BiH koja u ovom trenutku može nešto promijeniti je SDP BiH. Sadašnje stranke koalicije na vlasti (SDA, S BiH, SNSD, PDP, HDZ BiH, HDZ 1990) su pokazale da se samo mogu dogovoriti o povećanju sopstvenih plaća. Rezultate vladavine ovih nacionalističkih stranaka u proteklih 18 godina su na svakom koraku vidljivi-strahota. Naša stranka za sada nema nikakve vizije, predsjednik stranke (Bajić) pobjegao je iz SDP-a jer nije ostvario svoje karijerističke ciljeve. Uglavnom, glasajući za bilo koga, osim za vladajuću koaliciju, glasat ćemo za promjene. Ja sam za SDP BiH.
pipliček
Posts: 97
Joined: 25/11/2007 15:42
Location: Sarajevo

#24 Re: Kandidati Nase stranke

Post by pipliček »

Realno, male su sanse da Naša stranka ostvari ozbiljan rezultat, mada bi bilo dobro da se to dogodi. Nema tu mjesta velikom optimizmu, ali pjesma nas je održala, njojzi hvala!
User avatar
Lada
Posts: 308
Joined: 02/09/2008 12:23
Location: Svugdje i nigdje

#25 Re: Kandidati Nase stranke

Post by Lada »

janje_ wrote:ako je SDP do sada dobro radio, onda se nemaju cega "bojati", a kamoli jedne nove stranke.. isto tako i ostali.
Ciljna grupa Naše stranke su dosadašnji birači SDP-a, akademska zajednica, neodlučni i novi (mladi) birači. Nerealno je očekivati da će stalni glasači desničarskih stranaka dati svoj glas Našoj stranci. Obzirom na to da se obraćaju istom dijelu glasačkog tijela može se desiti da SDP i Naša stranka podjele glasove i na taj način pogoduju dolasku na vlast neke treće stranke ;-)
Post Reply