Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Kandidati za mjesto srpskog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:33

Mirjana Popović - (SNS)
11
13%
Mladen Ivanić - (Savez za pobjedu)
37
44%
Gojko Kličković - (Prva SDS)
3
4%
Milorad Dodik - (SNSD)
33
39%
 
Total votes: 84

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#26 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by GandalfSivi »

Lincoln-Burrows wrote:Čisto da primjetim kako ova tema ima mali broj upisa kao da se radi o izborima na Madagaskaru,
dok ona o izboru hrvatskog člana non stop izbija na vrh.
Zali se Covicu sto nece da provede presudu Evropskog suda po pitanju tuzbe Sejdic-Finci, jer nazalost, velika vecina nas ovdje ne moze da glasa za Srpskog clana Predsjednistva, dok u isto vrijeme mozemo glasati za Hrvatskog...

Da je srece i pravde, i ime Svetozara Pudarica bi bilo na ovom spisku...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7538
Joined: 22/01/2008 18:17

#27 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Lincoln-Burrows »

GandalfSivi wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Čisto da primjetim kako ova tema ima mali broj upisa kao da se radi o izborima na Madagaskaru,
dok ona o izboru hrvatskog člana non stop izbija na vrh.
Zali se Covicu sto nece da provede presudu Evropskog suda po pitanju tuzbe Sejdic-Finci, jer nazalost, velika vecina nas ovdje ne moze da glasa za Srpskog clana Predsjednistva, dok u isto vrijeme mozemo glasati za Hrvatskog...

Da je srece i pravde, i ime Svetozara Pudarica bi bilo na ovom spisku...
Izvinjavam se ali nisam došao na ovu temu da raspravljam o Čoviću , presudama sudova i slično,
samo konstatiram da nema interesa na ovom forumu za ovu temu, ono kao da je neka pokrajina Madagaskara.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#28 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by GandalfSivi »

Lincoln-Burrows wrote:
GandalfSivi wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Čisto da primjetim kako ova tema ima mali broj upisa kao da se radi o izborima na Madagaskaru,
dok ona o izboru hrvatskog člana non stop izbija na vrh.
Zali se Covicu sto nece da provede presudu Evropskog suda po pitanju tuzbe Sejdic-Finci, jer nazalost, velika vecina nas ovdje ne moze da glasa za Srpskog clana Predsjednistva, dok u isto vrijeme mozemo glasati za Hrvatskog...

Da je srece i pravde, i ime Svetozara Pudarica bi bilo na ovom spisku...
Izvinjavam se ali nisam došao na ovu temu da raspravljam o Čoviću , presudama sudova i slično,
samo konstatiram da nema interesa na ovom forumu za ovu temu, ono kao da je neka pokrajina Madagaskara.
Pa kazem ti zasto nema. Iz razloga sto vise od pola drzave ne moze glasati sa srpskog clana predsjednistva...

Imamo uticaja kao da su izbori na Madagaskaru...

Kratki EDIT: Tema o Dodiku je ubjedljivo najpopularnija tema pa PDF politika (ako ne racunamo Siriju)...
džakailibu
Posts: 626
Joined: 08/05/2013 11:37

#29 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by džakailibu »

zamisli vise od pola stanovnika ne moze da utice na izbor kandidata koji na kraju ako bude izabran biva u odredjenom periodu predsjedavajuci predsjednistva-nesto kao prvi medju jednakim. E sada moj interes kao i svakog ko ima malo mozga bi bio da se ne izglasa covjek koji je na crnim listama. jok, ja to ne mogu, sto rece ovaj iznad kao da su izbori na madagaskaru, i onda slusas kako ovi dole kmece da je izborni zakon nepravedan. cuj nepravedan!!! ma hajte molim vas
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#30 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Povratnicima je jasno za koga trebaju glasati i da upravo oni i bošnjačka dijaspora iz RS dopisno, mogu biti jezičak na vagi, za Dodikov poraz.
Tuga jeste, što im ne mogu gradjani iz FBIH biti od pomoći. Ali trenutno i u FBiH vlada historijska "borba" :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#31 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Kikibombona »

Ne mislim da postoji narocita ideoloska razlika izmedju Dodika i Ivanica. Dodik je svojevremeno priznao genocid u Srebrenici pa poslije priznanje povukao iz politickih razloga. To je covjek bez misljenja, politicki zombi. Ivanic je prefrgan i vjerovatno opasniji igrac od Dodika.

Ipak, sa Ivanicem se moze raditi i pregovarati. Njegova pobjeda je manje zlo.

Iskreno se nadam da ce Dodik i njegova stranka dozivjeti potpop na izborima. Raduje da su se Amerikanci umjesali u izbore sankcijama Nikoli Spiricu. Tu je i slucaj Dragicevic. Rezim je pod velikim pritiskom. Ako ovo izdrze, opoziciju treba eutanizirati jer su definitivno nesposobni.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#32 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

SaraFina wrote:Povratnicima je jasno za koga trebaju glasati i da upravo oni i bošnjačka dijaspora iz RS dopisno, mogu biti jezičak na vagi, za Dodikov poraz.
Tuga jeste, što im ne mogu gradjani iz FBIH biti od pomoći. Ali trenutno i u FBiH vlada historijska "borba" :D
Otkud znaš da povratnici neće glasati za Dodika ?
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#33 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Neće osim onih interesno vezanih, nekih 5-10%.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#34 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Otkud znaš da povratnici neće glasati za Dodika ?
Kroks, ti si povratnik u tzv. RS?

Moze li neki info, za koga ce glasati bosnjacki povratnici i zasto?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Krokodajl wrote:
SaraFina wrote:Povratnicima je jasno za koga trebaju glasati i da upravo oni i bošnjačka dijaspora iz RS dopisno, mogu biti jezičak na vagi, za Dodikov poraz.
Tuga jeste, što im ne mogu gradjani iz FBIH biti od pomoći. Ali trenutno i u FBiH vlada historijska "borba" :D
Otkud znaš da povratnici neće glasati za Dodika ?
Ovo ozbiljno pitanje ili šega? Kolika je razlika bila izmedju Ivanića i " SNSD-ove kandidatkinje" prošli put? Šta misliš čiji su to glasovi?
Opće je takodjer poznato da su janjarski povratnici odnosno semberijski i dijaspora, donijeli pobjedu gospodinu Mići M. U Bijeljini.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#36 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Čisto da primjetim kako ova tema ima mali broj upisa kao da se radi o izborima na Madagaskaru,
dok ona o izboru hrvatskog člana non stop izbija na vrh.
Zali se Covicu sto nece da provede presudu Evropskog suda po pitanju tuzbe Sejdic-Finci, jer nazalost, velika vecina nas ovdje ne moze da glasa za Srpskog clana Predsjednistva, dok u isto vrijeme mozemo glasati za Hrvatskog...

Da je srece i pravde, i ime Svetozara Pudarica bi bilo na ovom spisku...

Ne zamjeri Lincoln-u, dobrodušno naivno čeljade. Na matiĆnom forumu podmukli velikosrbi lože njega i raju, kako više mrzimo Hrvate i da tema za HR člana presjedništva ima tri puta više upisa, nego ova. Te da na izbore u RS Bošnjaci gledaju, kao na izbore u Madagaskaru.. A objašnjenje je kao što si rekao, tako jednostavno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mO k3 »

Lincoln-Burrows wrote:Čisto da primjetim kako ova tema ima mali broj upisa kao da se radi o izborima na Madagaskaru,
dok ona o izboru hrvatskog člana non stop izbija na vrh.
Glavni i odgovorni krivac je covic ...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote:
Ne zamjeri Lincoln-u, dobrodušno naivno čeljade. Na matiĆnom forumu podmukli velikosrbi lože njega i raju, kako više mrzimo Hrvate i da tema za HR člana presjedništva ima tri puta više upisa, nego ova. Te da na izbore u RS Bošnjaci gledaju, kao na izbore u Madagaskaru.. A objašnjenje je kao što si rekao, tako jednostavno.
Ma znam, ali me razocara ponekad . Za nekoga ko je ovdje dugi niz godina ne dolikuje da postavlja ova lafo naivna, a u sustini jako perfidna pitanja, nismo djeca vise...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#39 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

Donjeli su pobjedu Mici M kao sto su i Dobojski donjeli Obrenu P. Ali i jedan i drugi su to znali cijeniti i "platiti".
Od Mladena Ivanica nista nismo imali, i pitanje se postavlja zasto ga podrzati ?

Na proslim izborima je dobio bezuslovnu podrsku i zahvaljujuci nasim glasovima je pobjedio, a dobili smo kurac.

Bosanski jezik, Referendum, Zelena transeferzala...
Podrsku Bosanskih stranaka bar na lokalnom nivou jos nije mu dao podrsku a mnogi ga i napadaju i to sa razlogom, nijednom se nije obratio nama, razumijem ja da je on Srpski clan, ali kako smo ga mi postavili u fotelju tako bi je mogli i izmaci.

Sto bi reko Alija "Ovo nije nas rat,".

Dobice on podrsku Bosnjaka ali u manjem broju nego na proslim izborima, a ionako sumnjam da ce pobjediti.
Ja necu glasat za njega iz principa a za Dodika ne mogu, nek se jebu medjusobno.

Bosnjaci u RS cekaju da Sarajevo kaze za koga staviti X , medjutim ja ne vidim da iko ista govori a sumnjam i da ce.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#40 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote:
SaraFina wrote:
Ne zamjeri Lincoln-u, dobrodušno naivno čeljade. Na matiĆnom forumu podmukli velikosrbi lože njega i raju, kako više mrzimo Hrvate i da tema za HR člana presjedništva ima tri puta više upisa, nego ova. Te da na izbore u RS Bošnjaci gledaju, kao na izbore u Madagaskaru.. A objašnjenje je kao što si rekao, tako jednostavno.
Ma znam, ali me razocara ponekad . Za nekoga ko je ovdje dugi niz godina ne dolikuje da postavlja ova lafo naivna, a u sustini jako perfidna pitanja, nismo djeca vise...

Lože ih kao malu djecu kažem ti. Zato šalju tenkove i Kiowe Hrvatići na Sarajevo :D
A ovaj te opet naziva "stranačkim uhljebom" jer ima neki fan klub politički polupismenih na forumu koji ga veličaju. Pa kao ti iz " USA ga kritikuješ kao stranački boot" na zadatku :D
Meni kažu da sam iz NVO sektora :D obično.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#41 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Krokodajl wrote:Donjeli su pobjedu Mici M kao sto su i Dobojski donjeli Obrenu P. Ali i jedan i drugi su to znali cijeniti i "platiti".
Od Mladena Ivanica nista nismo imali, i pitanje se postavlja zasto ga podrzati ?

Na proslim izborima je dobio bezuslovnu podrsku i zahvaljujuci nasim glasovima je pobjedio, a dobili smo kurac.

Bosanski jezik, Referendum, Zelena transeferzala...
Podrsku Bosanskih stranaka bar na lokalnom nivou jos nije mu dao podrsku a mnogi ga i napadaju i to sa razlogom, nijednom se nije obratio nama, razumijem ja da je on Srpski clan, ali kako smo ga mi postavili u fotelju tako bi je mogli i izmaci.

Sto bi reko Alija "Ovo nije nas rat,".

Dobice on podrsku Bosnjaka ali u manjem broju nego na proslim izborima, a ionako sumnjam da ce pobjediti.
Ja necu glasat za njega iz principa a za Dodika ne mogu, nek se jebu medjusobno.

Bosnjaci u RS cekaju da Sarajevo kaze za koga staviti X , medjutim ja ne vidim da iko ista govori a sumnjam i da ce.

"Prosto ko pasulj", zato što ga ne zanima "hrvatsko pitanje" u BiH. Te ako se
Čović "probije" nekim čudom ipak u precjedništvo neće imati "havera" u Ivaniću, pro HDZ nastrojenog. Dovoljno dobar razlog?
Last edited by SaraFina on 13/09/2018 08:42, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#42 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mO k3 »

Krokodajl wrote:Donjeli su pobjedu Mici M kao sto su i Dobojski donjeli Obrenu P. Ali i jedan i drugi su to znali cijeniti i "platiti".
Od Mladena Ivanica nista nismo imali, i pitanje se postavlja zasto ga podrzati ?

Na proslim izborima je dobio bezuslovnu podrsku i zahvaljujuci nasim glasovima je pobjedio, a dobili smo kurac.

Bosanski jezik, Referendum, Zelena transeferzala...
Podrsku Bosanskih stranaka bar na lokalnom nivou jos nije mu dao podrsku a mnogi ga i napadaju i to sa razlogom, nijednom se nije obratio nama, razumijem ja da je on Srpski clan, ali kako smo ga mi postavili u fotelju tako bi je mogli i izmaci.

Sto bi reko Alija "Ovo nije nas rat,".

Dobice on podrsku Bosnjaka ali u manjem broju nego na proslim izborima, a ionako sumnjam da ce pobjediti.
Ja necu glasat za njega iz principa a za Dodika ne mogu, nek se jebu medjusobno.
inace bi Radmanovic zasjeo ....


Razmisljam mozda ne bi i tako lose bilo da Dodik budne u predsjednistvu , ne bi mogao u punom obimu da izvrsava duznost , igrao bi za Ruse sto se EU i USA ne bi bas tako svidjelo ....
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by GandalfSivi »

SaraFina wrote:
Lože ih kao malu djecu kažem ti. Zato šalju tenkove i Kiowe Hrvatići na Sarajevo :D
A ovaj te opet naziva "stranačkim uhljebom" jer ima neki fan klub politički polupismenih na forumu koji ga veličaju. Pa kao ti iz " USA ga kritikuješ kao stranački boot" na zadatku :D
Meni kažu da sam iz NVO sektora :D obično.
Ma dobro, taj drugi ima 24 posta ukupno, jos uvijek uci. A i lijepo je vidjeti mlade nade mlade snage kako nam osvjezavaju pdf politika, dosta vala i nas 200tinjak redovnih...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#44 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

GandalfSivi wrote:
SaraFina wrote:
Lože ih kao malu djecu kažem ti. Zato šalju tenkove i Kiowe Hrvatići na Sarajevo :D
A ovaj te opet naziva "stranačkim uhljebom" jer ima neki fan klub politički polupismenih na forumu koji ga veličaju. Pa kao ti iz " USA ga kritikuješ kao stranački boot" na zadatku :D
Meni kažu da sam iz NVO sektora :D obično.
Ma dobro, taj drugi ima 24 posta ukupno, jos uvijek uci. A i lijepo je vidjeti mlade nade mlade snage kako nam osvjezavaju pdf politika, dosta vala i nas 200tinjak redovnih...

Ovaj angažman za Hadžikadića, ne smatram je negativom. Naprotiv! No realno "angažovani" su više za diskusiju na nekom drugom podforumu, gdje su "Fan klubovi" poznatih :D nego za političke rasprave :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#45 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

Jebe se nama u RS za Hrvatskim pitanjem, imas povratnickih sela u koje ni struja jos nije dosla a da narod tamo vodi visu politiku, jedina konstanta kojom se mi vodimo a koju smo naucili na tezi nacin je "Vlah je Vlah".

Kakva je meni razlika od SNSD kadra koji danas govori protiv mene ili od SDS kadra koji me 90-ih drzao na nisanu.

Ljudi se kupuju za male pare, i ako Dodik negdje asfaltira put, dovede krave, sredi neke pare iz budzeta (a buduci drzi vlast u RS to i moze) sigurno da ce narod to i uzvratiti.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18614
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#46 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by GandalfSivi »

Krokodajl wrote:Jebe se nama u RS za Hrvatskim pitanjem, imas povratnickih sela u koje ni struja jos nije dosla a da narod tamo vodi visu politiku, jedina konstanta kojom se mi vodimo a koju smo naucili na tezi nacin je "Vlah je Vlah".

Kakva je meni razlika od SNSD kadra koji danas govori protiv mene ili od SDS kadra koji me 90-ih drzao na nisanu.

Ljudi se kupuju za male pare, i ako Dodik negdje asfaltira put, dovede krave, sredi neke pare iz budzeta (a buduci drzi vlast u RS to i moze) sigurno da ce narod to i uzvratiti.
Jedan od najrealnijih postova na pdf politika u dugo vremena...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#47 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Krokodajl wrote:Jebe se nama u RS za Hrvatskim pitanjem, imas povratnickih sela u koje ni struja jos nije dosla a da narod tamo vodi visu politiku, jedina konstanta kojom se mi vodimo a koju smo naucili na tezi nacin je "Vlah je Vlah".

Kakva je meni razlika od SNSD kadra koji danas govori protiv mene ili od SDS kadra koji me 90-ih drzao na nisanu.

Ljudi se kupuju za male pare, i ako Dodik negdje asfaltira put, dovede krave, sredi neke pare iz budzeta (a buduci drzi vlast u RS to i moze) sigurno da ce narod to i uzvratiti.
Ja u potpunosti razumijem vašu situaciju. Ali s druge strane, imajte u vidu da je Dodik budala, njegova riječ, obećanja i momentalna podrška ne znače ništa... Bukvalno..nije stabilan a ni normalan kao osoba, nepredvidiv je arogantan i bahat.
Ionako ste "na ledini u RS", bez ikakve podrške i zaštite, a budali već koliko sutra ako bude dogorilo do nokata, može izazvati ko zna šta.
Ne bi mu bilo to strano, a ne preza ni od čega.
Plus ta kriminalna bolumenta ljudi oko njega...
Radikalna i nemilosrdna. Razumijem emocije prema SDS-u sa zločinačkom prošlošću, ali Dodik je opasnija opcija.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#48 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mO k3 »

snsd je zauzeo sds mjesto i da dojde do promjene vlasti sds ce da nastavi snsd tojest veliko srpsku politiku
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#49 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Krokodajl »

SaraFina wrote:
Ja u potpunosti razumijem vašu situaciju. Ali s druge strane, imajte u vidu da je Dodik budala, njegova riječ, obećanja i momentalna podrška ne znače ništa... Bukvalno..nije stabilan a ni normalan kao osoba, nepredvidiv je arogantan i bahat.
Ionako ste "na ledini u RS", bez ikakve podrške i zaštite, a budali već koliko sutra ako bude dogorilo do nokata, može izazvati ko zna šta.
Ne bi mu bilo to strano, a ne preza ni od čega.
Plus ta kriminalna bolumenta ljudi oko njega...
Radikalna i nemilosrdna. Razumijem emocije prema SDS-u sa zločinačkom prošlošću, ali Dodik je opasnija opcija.
Ne bih se tu bas slozio, Dodik jeste budala i arogantan, medjutim ljudi oko njega su mahom kriminalci i seljacine kao i on.

Genocid i rat nisu spremali soferi, kafandzije nego Doktori, Generali i slicni a takvih je u SDS i PDP mnogo mnogo vise.

Upravo SDS jeste opasnija opcija od Dodika a pisao sam to na drugoj temi. Mi se Dodika ne bojimo odnosno ne bojimo ga se nista vise nego sto se bojimo SDS-a.
Njegova politika prvenstveno steti Srbima i RS-u tako da ja ne vidim tu neki problem.

Dok god Laktasenko laze i vara Srpski narod time RS sve vise slabi kako politicki tako i ekonomski.
Bio je SDS na vlasti, bio je Cavic, bio je Paravac, oni su pametno radili ali pametno pi Srbe, dok Dodik to ne radi.

Meni ni iz ruke ni iz ruku no cinjenica je da je po Srbe i RS Ivanic bio kud i kamo bolja opcija nego Dodik.
Pa eto im Dodik ako ga hoce...

Predsjednistvo je ceremonialna funkcija ali ulazak Dodika u njega ce biti poruka EU i Americi da je vakat da se upetljaju.

Kazem opet, Dodikovo lajanje kao takvo je najmanji problem, jer pas koji laje ne ujeda bar ne u njegovom slucaju.

Hoce Srpski entitet, hoce Srpsku drzavu, hoce Srbe u vlasti. Eto im ga.

Investicije 0 , proizbodnja 0, diplonatska izolacija, mediji, kriminal, korupcija.

Povratnici ce izdurat nekako na kraju krajeva tu he Federacija, a Srbe nek ponaze Juzna Osetija
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#50 Re: Kandidati iz reda Srpskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Krokodajl wrote:
SaraFina wrote:
Ja u potpunosti razumijem vašu situaciju. Ali s druge strane, imajte u vidu da je Dodik budala, njegova riječ, obećanja i momentalna podrška ne znače ništa... Bukvalno..nije stabilan a ni normalan kao osoba, nepredvidiv je arogantan i bahat.
Ionako ste "na ledini u RS", bez ikakve podrške i zaštite, a budali već koliko sutra ako bude dogorilo do nokata, može izazvati ko zna šta.
Ne bi mu bilo to strano, a ne preza ni od čega.
Plus ta kriminalna bolumenta ljudi oko njega...
Radikalna i nemilosrdna. Razumijem emocije prema SDS-u sa zločinačkom prošlošću, ali Dodik je opasnija opcija.
Ne bih se tu bas slozio, Dodik jeste budala i arogantan, medjutim ljudi oko njega su mahom kriminalci i seljacine kao i on.

Genocid i rat nisu spremali soferi, kafandzije nego Doktori, Generali i slicni a takvih je u SDS i PDP mnogo mnogo vise.

Upravo SDS jeste opasnija opcija od Dodika a pisao sam to na drugoj temi. Mi se Dodika ne bojimo odnosno ne bojimo ga se nista vise nego sto se bojimo SDS-a.
Njegova politika prvenstveno steti Srbima i RS-u tako da ja ne vidim tu neki problem.

Dok god Laktasenko laze i vara Srpski narod time RS sve vise slabi kako politicki tako i ekonomski.
Bio je SDS na vlasti, bio je Cavic, bio je Paravac, oni su pametno radili ali pametno pi Srbe, dok Dodik to ne radi.

Meni ni iz ruke ni iz ruku no cinjenica je da je po Srbe i RS Ivanic bio kud i kamo bolja opcija nego Dodik.
Pa eto im Dodik ako ga hoce...

Predsjednistvo je ceremonialna funkcija ali ulazak Dodika u njega ce biti poruka EU i Americi da je vakat da se upetljaju.

Kazem opet, Dodikovo lajanje kao takvo je najmanji problem, jer pas koji laje ne ujeda bar ne u njegovom slucaju.

Hoce Srpski entitet, hoce Srpsku drzavu, hoce Srbe u vlasti. Eto im ga.

Investicije 0 , proizbodnja 0, diplonatska izolacija, mediji, kriminal, korupcija.

Povratnici ce izdurat nekako na kraju krajeva tu he Federacija, a Srbe nek ponaze Juzna Osetija

Mnogo je opasnija osoba koja posjeduje životinjske i. i ponaša se poput životinje, a satjerana je u ćošak. Ta životinje je Dodik, koji po svaku cijenu mora ostati na vlasti sa svojom kriminalnom bolumentom.
SDS s druge strane, nije ni sjenka onog devedesetih. Desetkovale su ih presude i zabrane MZ. Dodik na svojoj koži (osim ovog uleta na USA crnu listu) ništa od toga nije osjetio. Usporedila bi ga s Miloševićem u aroganciji i ludilu devedesetih.

Što se tiče slabljenja RS-A, on ne nanosi štetu samo Srbima nego i državi BiH.
Beskonačnim nizom zaduženja plaća socijalni mir. Jer RS je prazna ljuštura. Pacijent na aparatima. Ali ipak i dalje samo entitet u zajedničkoj državi. Pa je tako mamlaz i dio problema svih gradjana a ne samo Srba ili vas gradjana u RS.
Opozicija s druge strane 12 godina je van vlasti.
Šarović i Mektić sasvim su pristojni na pozicijama koje obnašaju. I više nego pristojni.
Na kraju opoziciju ne zanima nikakav dil sa HR stranom. U naredna dva mandata, da pobijede, sigurna sam da bi se bavili isključivo sopstvenim problema. Da ne prejudiciram nešto više.
Locked