Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Kandidati za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:32

Jerko Ivanković - Lijanović - (Narodna stranka Radom za boljitak)
5
2%
Dragan Čović - (HDZ BiH)
32
10%
Boriša Falatar - (Naša straka)
86
28%
Diana Zelenika - (HDZ 1990)
8
3%
Željko Komšić - (DF)
177
57%
 
Total votes: 308

DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#1 Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by DonieBrasco »

Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
  • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
    Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
    Boriša Falatar ... (Naša straka)
    Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
    Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF)
ANKETA TRAJE DO 5.10.2018, tako da mi imamo nase "forumske rezultate" - nase forumske zajednice dva dana pred izbore

Generalna tema za Predsjednistvo BiH (svi kandidati iz svih naroda):

izbori-2018-kandidati-za-predsjednistvo ... 51518.html
Last edited by DonieBrasco on 09/09/2018 23:41, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by Maraschino »

Zeljko ili Falatar, svejedno mi.

Zelenika je tu nebi li se ko okliznuo.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by cyprus »

Maraschino wrote:Zeljko ili Falatar, svejedno mi.

Zelenika je tu nebi li se ko okliznuo.
Može biti da sam krivo razumio, pa me ispravi ako jesam... Nije valjda da smatraš da je Zelenika primarno upućena na bošnjačko glasačko tijelo? :-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by Maraschino »

cyprus wrote:
Maraschino wrote:Zeljko ili Falatar, svejedno mi.

Zelenika je tu nebi li se ko okliznuo.
Može biti da sam krivo razumio, pa me ispravi ako jesam... Nije valjda da smatraš da je Zelenika primarno upućena na bošnjačko glasačko tijelo? :-)
Pretpostavljam da jeste kao ''legitimna''.

Njihov raskol je kao kada se SDA cjepka a stalno isti na vlasti.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by cyprus »

Maraschino wrote:
cyprus wrote:
Maraschino wrote:Zeljko ili Falatar, svejedno mi.

Zelenika je tu nebi li se ko okliznuo.
Može biti da sam krivo razumio, pa me ispravi ako jesam... Nije valjda da smatraš da je Zelenika primarno upućena na bošnjačko glasačko tijelo? :-)
Pretpostavljam da jeste kao ''legitimna''.

Njihov raskol je kao kada se SDA cjepka a stalno isti na vlasti.
Zelenika može uzeti puno manje bošnjačkih glasova nego što je to recimo uradio Raguž... A i Raguž je osvojio puno više hrvatskih nego bošnjačkih glasova... Tako da mislim da pretpostavka ne stoji...

I ne bih se baš složio sa poistovjećivanjem podjele HDZ-a sa onim fragmentisanjem SDA... Pogotovo nakon što je Ljubić odlepršo, 90-tka vodi prilično oštru kampanju i politiku prema HDZ-u...
User avatar
Leverage
Posts: 9478
Joined: 27/05/2018 16:32

#6 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Zelenika realno ne može očekivati značajan broj glasova Bošnjaka, Komšić se nada (potpuno logično) da ona može Čoviću izbit' veliki broj glasova.

S druge strane, Čović se nada (opet posve logično) da Falatar može Komšiću izbit' veliki broj glasova.

Lijanović metla će doživjet' epski debakl.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#7 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kmirsad »

Da si dao dvije opcije glasanja... imao bi mnogo kvalitetnije rezultate. To se odnosi i na one druge dvije arijevske grupe.
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mayab »

Ova gospođa Zelenika mi je bila prilicno simpa, ali kad je zasrala sa naglom promjenom misljenja glede akciza na gorivo, i svojim nebuloznim pravdanjima za to (IKEA :lol: :lol: ), a pogotovo onim nemuštim "vađenjem" u intervjuu od prije par dana (nisam ja znala, stranci nas preveslali itd, :-) ), e mlada haj'zdra'o
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by plain vanilla »

DonieBrasco wrote:Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
  • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
    Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
    Boriša Falatar ... (Naša straka)
    Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
    Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF)
ANKETA TRAJE DO 5.10.2018, tako da mi imamo nase "forumske rezultate" - nase forumske zajednice dva dana pred izbore

Generalna tema za Predsjednistvo BiH (svi kandidati iz svih naroda):

izbori-2018-kandidati-za-predsjednistvo ... 51518.html
pa na pravim izborima nece svi glasati za hrv. clana predsjednistva, a ovdje hoce :mrgreen: tako da ti ne valja anketa
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#10 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kmirsad »

Večina nas ima svoje favorite koje smatra najboljim a imai rezervnu opciju.
Ja ću, po svom političkom opredjeljenju glasati za Falatara, ali ako relevantne, ozbiljne i nezavisne ankete dan dva pred izbore pokažu da bi onaj plačkaš i , dvolični Čović mogao ipak pobjediti, dat ću glas Komšiću, kome bi moj glas mogao zatrebatiu finalu. koga ne smatram sposobnim da vodi državu, ali ga kao patritu BiH i čovjeka strašno volim. Treča opcija mi je Zelenika.
Isto vaši i kod Bošnjaka... Prvi na listi mi je Hađikadić, drugi Bečirović (za koga smatram da mu neče trebati moj glas)...
Uglavnom definitivnu odluku ću donijeti u glasačkoj kabini.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Bobi »

plain vanilla wrote:
DonieBrasco wrote:Za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH:
  • Jerko Ivanković - Lijanović ... (Narodna stranka Radom za boljitak)
    Dragan Čović ... (Hrvatska demokratska zajednica - HDZ BiH)
    Boriša Falatar ... (Naša straka)
    Diana Zelenika ... (HDZ 1990)
    Željko Komšić ... (Demokratska fronta - DF)
ANKETA TRAJE DO 5.10.2018, tako da mi imamo nase "forumske rezultate" - nase forumske zajednice dva dana pred izbore

Generalna tema za Predsjednistvo BiH (svi kandidati iz svih naroda):

izbori-2018-kandidati-za-predsjednistvo ... 51518.html
pa na pravim izborima nece svi glasati za hrv. clana predsjednistva, a ovdje hoce :mrgreen: tako da ti ne valja anketa
Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#12 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by plain vanilla »

Bobi wrote: Image
djesi, urbani :mrgreen:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#13 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Pasiflora »

kmirsad wrote:Večina nas ima svoje favorite koje smatra najboljim a imai rezervnu opciju.
Ja ću, po svom političkom opredjeljenju glasati za Falatara, ali ako relevantne, ozbiljne i nezavisne ankete dan dva pred izbore pokažu da bi onaj plačkaš i , dvolični Čović mogao ipak pobjediti, dat ću glas Komšiću, kome bi moj glas mogao zatrebatiu finalu. koga ne smatram sposobnim da vodi državu, ali ga kao patritu BiH i čovjeka strašno volim. Treča opcija mi je Zelenika.
Mislim da ti ovo baš nije najbolja opcija iako se slažem da bi trebalo pomesti Čovića. Budemo li se svi vodili ovom logikom Komšić će OPET nazasluženo biti izabran. Briga me što Čović tvrdi da je majorizacija u pitanju - to su obićne gluposti, radi se o tome da sam sigurna kako Komšić apsolutno nema kapaciteta niti za tako protokolarnu funciju kakva je član predsjedništva.

Za mene je Zelenika bila opcija, ne zato što je smatram nešto kvalitetnom nego čisto iz razloga što ima neku podršku hrvatskog glasačkog tijela - koliko god to bilo. Međutim, vrv ću ipak glasati za Falatara da se u nekim rezultatima kasnije pokaže da ima glasača koji smatraju da NIKO iz postojeće poslijeratne garniture ne zavrijeđuje glas. Možda mi razlog nije baš dobar, ali smatram da na taj naćin mogu izraziti svoj bunt protiv ove postojeće bagre.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#14 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by Altsa »

Maraschino wrote:Zeljko ili Falatar, svejedno mi.

Zelenika je tu nebi li se ko okliznuo.
Falatar je tu samo da uzme glasove Komsicu. Znaci nije svejedno. Glas za Falatara je glas za Covica. A Falatar je :-) :-)

Kada vam Covic zasjedne sa Dodikom u predsjednistvu a vi glasate za Falatara nemojte kukati i kmecati.
:bih:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#15 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Hafis »

Da i ja jednu pametnu nadodam: glas za Komšića je glas za Džaferovića. Komšo je sitna alkoholičarska duša kojoj godi pažnja javnosti, ali i SDA pijun koji želi oteti glasove Bećireviću i na taj način omogućiti Džaferovićevu pobjedu.

Jesam pametan stvarno... šteta što nas nema 50% u ovoj državi...Švicu bi prejebali s što si rek'o keks :)
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#16 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by malakh »

Hafis wrote:Da i ja jednu pametnu nadodam: glas za Komšića je glas za Džaferovića. Komšo je sitna alkoholičarska duša kojoj godi pažnja javnosti, ali i SDA pijun koji želi oteti glasove Bećireviću i na taj način omogućiti Džaferovićevu pobjedu.

Jesam pametan stvarno... šteta što nas nema 50% u ovoj državi...Švicu bi prejebali s što si rek'o keks :)
zanimljivo je kako ga alkoholičarom nazivaju samo vjerni čitaoci poskoka. ono, ne možeš mu zakajlati kriminal, lopovluk, sićarstvo, pa mu zakajlaj da je alkoholičar, klošar i narkoman.

samo tako hafise i nemoj kukati kada komšić bude imao 200 hiljada glasova, a pogotovo se, vi poskokovci, nemojte iznenaditi kada vidi 200-300 glasova za komšića u posušju, tomislavgradu ili čitluku.
stric
Posts: 211
Joined: 04/09/2008 08:03

#17 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by stric »

dobro jutro želim,

mislim da bi bilo dobro (možda i za kandidata za B člana predsjedništva), cijenjeni forumaš napišu tko im je drugi izbor.

stric
:bih:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#18 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Hafis »

malakh wrote:
Hafis wrote:Da i ja jednu pametnu nadodam: glas za Komšića je glas za Džaferovića. Komšo je sitna alkoholičarska duša kojoj godi pažnja javnosti, ali i SDA pijun koji želi oteti glasove Bećireviću i na taj način omogućiti Džaferovićevu pobjedu.

Jesam pametan stvarno... šteta što nas nema 50% u ovoj državi...Švicu bi prejebali s što si rek'o keks :)
zanimljivo je kako ga alkoholičarom nazivaju samo vjerni čitaoci poskoka. ono, ne možeš mu zakajlati kriminal, lopovluk, sićarstvo, pa mu zakajlaj da je alkoholičar, klošar i narkoman.

samo tako hafise i nemoj kukati kada komšić bude imao 200 hiljada glasova, a pogotovo se, vi poskokovci, nemojte iznenaditi kada vidi 200-300 glasova za komšića u posušju, tomislavgradu ili čitluku.
U Tomislavgradu moguće, pošto tamo živi određen broj Bošnjaka.
Što se tiče Posušja i Čitluka, mislim da neće dobaciti do 15 glasova ukupno u obje općine.
Malo je pretjerao ovih dana obrušavajući se na sve što nosi prefiks hrvatski, tako da ne vjerujem da može ponoviti onaj ''uspjeh'' od stotinjak glasova iz 2010.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#19 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by malakh »

Hafis wrote: U Tomislavgradu moguće, pošto tamo živi određen broj Bošnjaka.
Što se tiče Posušja i Čitluka, mislim da neće dobaciti do 15 glasova ukupno u obje općine.
Malo je pretjerao ovih dana obrušavajući se na sve što nosi prefiks hrvatski, tako da ne vjerujem da može ponoviti onaj ''uspjeh'' od stotinjak glasova iz 2010.
ništa on nije pretjerao. samo budala može reći da je priča o buškom jezeru pretjerivanje i udaranje na sve što nosi prefiks hrvatski.

i svaki normalni hrvat se stidi uzpa, tako da ne vidim ni da je tu pretjerao.

činjenica je da je komšić na jako dobrom putu, a to dokazuje kuknjava poskokovaca. jer iz njihovog ponašanja, pametan čovjek svašta može zaključiti.
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Truba »

kukaju oni koji imaju interesa od čovića

mi ostali vidimo perfidnost svetačke partizansko-bošnjačke politike koja ni mrava nije zgazila ni ukrala šljivu civilu
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#21 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by 512MB »

Anketa sa HZHB foruma :lol:

53% Dragan Covic
41% Zeljko Komsic


:bih:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#22 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

512MB wrote:Anketa sa HZHB foruma :lol:

53% Dragan Covic
41% Zeljko Komsic


:bih:
ako je tako kod njih, ode zelja u predsjednistvo ni okrenut se nece :D
BMX1977
Posts: 265
Joined: 08/09/2018 17:58

#23 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by BMX1977 »

Ja sam Hrvat iz Tuzle i samo da odgovorim ovim "mojim" Hrvatima dole iz "Stolnog" grada. Nije mi cilj nikoga da uvrijedim i nije mi namjera da se svadjam putem interneta ali sve mora imati svoju mjeru.

Kao prvo; vas hercegovacki hdz mentalitet je toliko napuhan i iskompleksiran da citajuci vase postove mi se povraca. Valjda vas je Tito zbog ustaske proslosti toliko ponizio; napravio toliku bijedu od vas, da sada zelite sami sebi i svakome oko sebe dokazati da niste seljaci nego da ste neko i nesto- gradjani vele grada od 45.000 stanovnika. U svakom slucaju kompleksi su u pitanju i to se iz aviona vidi.

Na vasem jedinom portalu i forumu poskok prolivate toliku mrznju prema Bosnjacima i Bosni da je to za nepovjerovati. Znaci prijetite novim etnickim ciscenjima (moderatori vaseg jedinog portala); prijetite ratom i sto je najsmijesnije umisljate se kao da ste na nekoj visini uzviseni a raspad Bosne samo sto se nije dogodio. Jasta ce; raspast ce se Bosna radi sake hercegovackih Hrvata i Dodika koji je na crnoj listi SAD-a kada se nije raspala kada smo mi u Tuzli ratovali protiv JNA a u Sarajevu bili pod opasadom.

Dakle da sumiramo cijelu povijest:

1) Hrvati i Bosnjaci glasaju za nezavisnost BiH;
2) Brzo nakon toga Tudjman smjenjuje Kljujica; legalnog izabranog predstavnika Hrvata i vodju HDZ-a (koji se zalaze za RBIH) a za Kljujica su glasali vecina hrvata iz Tuzle i Sarajeva i drugih gradova izvan hercegovine pa i u samoj hercegovini;
3) Tudjman naredjuje ubistvo Blaza Kraljevica;
4) Proglasuje se Herceg Bosna sa ciljem pripajanjem Hrvatskoj i Tudjman na HRT-u izjavljuje kako je BiH vjestacka drzava i apsurd;
5) HDZ i HVO protjerivaju i etnicki ciste Bosnjake; otvaraju konc logore uz pomoc Hrvatske Vojske. Gradonacelnik Zapadnog Mostara izjavljuje kako ce Istocni mostar takodjer pripasti Herceg Bosni uz pomoc vojne sile. Tudjman svojem kabinetu saopstava da su tenkovi HV u BiH i oklopne brigade iste.

Cijela ta politika je u Hagu osudjena kao medjunarodni sukob, na cijem celu je stajao Franjo Tudjman. A zlocin je nazvan imenom: Udruzeni Zlocinacki poduhvat dok je cijeli vrh te HDZ politike osudjen u Hagu.

Posle svega toga:

Umjesto da se svim silama probaju pomiriti sa vecinskim narodom u BiH; narodom koji je vecinski na teritoriju gdje zivi 60% svih Hrvata BiH danas- Hercegovci rade nesto drugo. Josipovic, Mesic su se svim silama trudili da Hrvate dovedu na pravu put jer im je jasno kuda vodi sukob sa Bosnjacima. No HDZ hercegovine bira sledeci put nakon sto su u cijelom svijetu medijski unisteni i diskvalifikovani pred Hagom:

1) Sklapaju pakt sa Srbima i guraju prst u oko dodatno Bosnjacima.
2) Proglasavaju Herceg Bosnu 2001. godine te nakon toga tenkovi Americki upadaju u Mostarsku banku i ukidaju Herceg Bosnu;
3) Na sve moguce nacine se trude da iznerviraju Bosnjake koalirajuci otvoreno sa covjekom koji otvoreno rusi BiH i zagovarajuci Herceg Bosnu pod imenom "federalna jedinica" itd.
4) Koristeci uticaj Hrvatske da u parlamentu EU nazivaju Bosnjake fundamentalistama.

Na kraju dolazi racun da se plati. Racun ce vjerovatno biti izbacivanje HDZ-a iz struktura vlasti sa odobrenjem velikih sila od strane normalnih Hrvata i Bosnjaka.
Last edited by BMX1977 on 10/09/2018 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#24 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by 512MB »

Samo za Zeljka!
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#25 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Humljanin »

BMX1977 wrote:Ja sam Hrvat iz Tuzle i samo da odgovorim ovim "mojim" Hrvatima dole iz "Stolnog" grada. Nije mi cilj nikoga da uvrijedim i nije mi namjera da se svadjam putem interneta ali sve mora imati svoju mjeru.

Kao prvo; vas hercegovacki hdz mentalitet je toliko napuhan i iskompleksiran da citajuci vase postove mi se povraca. Valjda vas je Tito zbog ustaske proslosti toliko ponizio; napravio toliku bijedu od vas, da sada zelite sami sebi i svakome oko sebe dokazati da niste seljaci nego da ste neko i nesto- gradjani vele grada od 45.000 stanovnika. U svakom slucaju kompleksi su u pitanju i to se iz aviona vidi.

Na vasem jedinom portalu i forumu poskok prolivate toliku mrznju prema Bosnjacima i Bosni da je to za nepovjerovati. Znaci prijetite novim etnickim ciscenjima (moderatori vaseg jedinog portala); prijetite ratom i sto je najsmijesnije umisljate se kao da ste na nekoj visini uzviseni a raspad Bosne samo sto se nije dogodio. Jasta ce; raspast ce se Bosna radi sake hercegovackih Hrvata i Dodika koji je na crnoj listi SAD-a kada se nije raspala kada smo mi u Tuzli ratovali protiv JNA a u Sarajevu bili pod opasadom.

Dakle da sumiramo cijelu povijest:

1) Hrvati i Bosnjaci glasaju za nezavisnost BiH;
2) Brzo nakon toga Tudjman smjenjuje Kljujica; legalnog izabranog predstavnika Hrvata i vodju HDZ-a (koji se zalaze za RBIH) a za Kljujica su glasali vecina hrvata iz Tuzle i Sarajeva i drugih gradova izvan hercegovine pa i u samoj hercegovini;
3) Tudjman naredjuje ubistvo Blaza Kraljevica;
4) Proglasuje se Herceg Bosna sa ciljem pripajanjem Hrvatskoj i Tudjman na HRT-u izjavljuje kako je BiH vjestacka drzava i apsurd;
5) HDZ i HVO protjerivaju i etnicki ciste Bosnjake; otvaraju konc logore uz pomoc Hrvatske Vojske. Gradonacelnik Zapadnog Mostara izjavljuje kako ce Istocni mostar takodjer pripasti Herceg Bosni uz pomoc vojne sile. Tudjman svojem kabinetu saopstava da su tenkovi HV u BiH i oklopne brigade iste.

Cijela ta politika je u Hagu osudjena kao medjunarodni sukob, na cijem celu je stajao Franjo Tudjman. A zlocin je nazvan imenom: Udruzeni Zlocinacki poduhvat dok je cijeli vrh te HDZ politike osudjen u Hagu.

Posle svega toga:

Umjesto da se svim silama probaju pomiriti sa vecinskim narodom u BiH; narodom koji je vecinski na teritoriju gdje zivi 60% svih Hrvata BiH danas- Hercegovci rade nesto drugo. Josipovic, Mesic su se svim silama trudili da Hrvate dovedu na pravu put jer im je jasno kuda vodi sukob sa Bosnjacima. No HDZ hercegovine bira sledeci put nakon sto su u cijelom svijetu medijski unisteni i diskvalifikovani pred Hagom:

1) Sklapaju pakt sa Srbima i guraju prst u oko dodatno Bosnjacima.
2) Proglasavaju Herceg Bosnu 2001. godine te nakon toga tenkovi Americki upadaju u Mostarsku banku i ukidaju Herceg Bosnu;
3) Na sve moguce nacine se trude da iznerviraju Bosnjake koalirajuci otvoreno sa covjekom koji otvoreno rusi BiH i zagovarajuci Herceg Bosnu pod imenom "federalna jedinica" itd.
4) Koristeci uticaj Hrvatske da u parlamentu EU nazivaju Bosnjake fundamentalistama.

Na kraju dolazi racun da se plati.


Nek si him reko Ibrahime :thumbup:
Dosta hin je više bilo.
Ima da glasuju za koga Šerif i 5 slavna muslimanska kažu :thumbup:
Locked