Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Kandidati za mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:32

Jerko Ivanković - Lijanović - (Narodna stranka Radom za boljitak)
5
2%
Dragan Čović - (HDZ BiH)
32
10%
Boriša Falatar - (Naša straka)
86
28%
Diana Zelenika - (HDZ 1990)
8
3%
Željko Komšić - (DF)
177
57%
 
Total votes: 308

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1001 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by putokaz1 »

To i jest Demokratija,Amerikanci ,jer ih je više,mogu izabrat Indijanskog poglavicu
Dva Čobana nadglasaju sOKRATA
oBIČNO SE IMAJU2 KRUGA IZBORA
Komšić nije predstavnik Nikoga samo svoje Fotelje,za 4 godine 0 incijativa,0 prijedloga,0 pitanja
abidsakala
Posts: 27
Joined: 18/10/2018 20:34

#1002 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by abidsakala »

hizo ramidovic wrote:
putokaz1 wrote:Što bi mene predstavljao Kusturica ili Lepa Brena
Ako sam konstutitivan,ravnopravan zašto mi drugi biraju predstavnike
Kako god želite,dok biramo mi Hrvata i nama će sutra drugi izabrat Bošnjaka
nece bola predstavljati tebe kao pripadnika nekog naroda vec kao gradjanina bih, ako vecina biraca njih odabere.
demokratija je takva. postuje se volja vecine.
za zastitu nacionalnih interesa, konstitutivnosti i ravnopravnosti sluze druga tijela, predsjednistvo to nije...
ali ovo je tolika apstrakcija da je doista tesko razumjeti...
volja vecine se postuje u gradjanskoj drzavi ,ali zar je tesko shvatiti da ovo to nije , da biranje Komsica nije jednostavno u redu i da nas gura u konflikt
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1003 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by hizo ramidovic »

abidsakala wrote:
hizo ramidovic wrote:
putokaz1 wrote:Što bi mene predstavljao Kusturica ili Lepa Brena
Ako sam konstutitivan,ravnopravan zašto mi drugi biraju predstavnike
Kako god želite,dok biramo mi Hrvata i nama će sutra drugi izabrat Bošnjaka
nece bola predstavljati tebe kao pripadnika nekog naroda vec kao gradjanina bih, ako vecina biraca njih odabere.
demokratija je takva. postuje se volja vecine.
za zastitu nacionalnih interesa, konstitutivnosti i ravnopravnosti sluze druga tijela, predsjednistvo to nije...
ali ovo je tolika apstrakcija da je doista tesko razumjeti...
volja vecine se postuje u gradjanskoj drzavi ,ali zar je tesko shvatiti da ovo to nije , da biranje Komsica nije jednostavno u redu i da nas gura u konflikt
volja vecine se postuje u demokratski uredjenim drzavama i to nema apsolutno nikakve veze sa gradjanskom drzavom kao oblikom uredjenja.
da li je ovo gradjanska drzava ili nije uopce nema veze sa ovim o cemu pricamo.
dakle, (ako ti je lakse za razumjeti posto ocito mijesas pojam 'gradjanin' sa pojmom 'gradjanska drzava'): clana predsjednistva biraju svi biraci tj. oni drzavljani bih sa pravom glasa. a to ni na koji nacin ne imlicira da je ovo gradjanska drzava.
procitaj ustav i izborni zakon.
Last edited by hizo ramidovic on 24/10/2018 09:32, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43597
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1004 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by pici »

znaci Hamerikanci mogu izabrati crnca a ovdzekana se nemre izabrat nelegitimnog bosanskog hrvata... ma hajte molim vas
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1005 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

putokaz1 wrote:To i jest Demokratija,Amerikanci ,jer ih je više,mogu izabrat Indijanskog poglavicu
Dva Čobana nadglasaju sOKRATA
oBIČNO SE IMAJU2 KRUGA IZBORA
Komšić nije predstavnik Nikoga samo svoje Fotelje,za 4 godine 0 incijativa,0 prijedloga,0 pitanja
Covic je ljudina i demoKradja.....glasajmo za Covica jer on je ukinuo bosanski jezik u kantonima sa HDZ vecinom i tim kantonima srbi i bosnjaci nisu konstutivni zato bujrum spsavajte konstutivnog ustasu Covica dok balije iz pedracije hoce da spase HDZAluminj gdje radi 900 ADZeovaca i niti jedan srbin i bosnjak iako ih je ranije bilo mnogo dok vlast nije preuzeo proustaski ADZ
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1006 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by hizo ramidovic »

spreca wrote: Covic je ljudina i demoKradja.....glasajmo za Covica jer on je ukinuo bosanski jezik u kantonima sa HDZ vecinom i tim kantonima srbi i bosnjaci nisu konstutivni zato bujrum spsavajte konstutivnog ustasu Covica dok balije iz pedracije hoce da spase HDZAluminj gdje radi 900 ADZeovaca i niti jedan srbin i bosnjak iako ih je ranije bilo mnogo dok vlast nije preuzeo proustaski ADZ
nemoj tako...pa nositelji europskih vrijednosti su jasno i citljivo stavile natpis da je "srbima, muslimanima i psima" zabranjen ulaz u Aluminij...
ljudi su vas lijepo upozorili, sta se sad bunite
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1007 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

hizo ramidovic wrote:
spreca wrote: Covic je ljudina i demoKradja.....glasajmo za Covica jer on je ukinuo bosanski jezik u kantonima sa HDZ vecinom i tim kantonima srbi i bosnjaci nisu konstutivni zato bujrum spsavajte konstutivnog ustasu Covica dok balije iz pedracije hoce da spase HDZAluminj gdje radi 900 ADZeovaca i niti jedan srbin i bosnjak iako ih je ranije bilo mnogo dok vlast nije preuzeo proustaski ADZ
nemoj tako...pa nositelji europskih vrijednosti su jasno i citljivo stavile natpis da je "srbima, muslimanima i psima" zabranjen ulaz u Aluminij...
ljudi su vas lijepo upozorili, sta se sad bunite
I jos kakvo pravo mi imamo da se bunimo...sve nam je ljepo fino napisano......ma ovi juzni su najgori od svih :mrgreen:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1008 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

putokaz1 wrote:
hizo ramidovic wrote:fakat ne kontam pojedince...
pa misha mu hebem, zar je tako tesko razluciti sta je predstavnik drzave a sta predstavnik naroda
Predstavnik Pokrajne Kosovo 1991 je bio Albanac kojeg je Postavio Milošević
Predstavnik Hrvata BH 2018 je Bosanac kojeg su izabrali Bošnjaci
Predstavnik Bošnjaka u vladi RS je Bošnjak kojeg je postavio Srbin
Predstavnik Francuza u Švicarskoj je Francuz kojeg su izabrali Nijemci-E toga nema
Zamislite slj put Bošnjački član predsjedništva bude Emil Kusturica,izaberu ga Hrvati
koga će izabrati i kako? fakat bolujete od faraonskog kompleksa. pa ne možete ni predsjednika mjesne zajednice izabrati. pomirite se da ste manjina u ovoj državi i ponašajte se u skladu sa tim.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58806
Joined: 03/08/2010 19:04

#1009 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kakavdanakneiskustvu »

putokaz1 wrote:Što bi mene predstavljao Kusturica ili Lepa Brena
Ako sam konstutitivan,ravnopravan zašto mi drugi biraju predstavnike
Kako god želite,dok biramo mi Hrvata i nama će sutra drugi izabrat Bošnjaka

ćlan predsjednistva drzave iz reda hrvatskog naroda,tako piše na glasackom listicu,kontas,ne hrvatski član predsjednistva kojeg biraju isključivo hrvati,tako potpisano u daytonu,treba li podsjecqti ko su sve potpisnici daytona?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58806
Joined: 03/08/2010 19:04

#1010 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kakavdanakneiskustvu »

a fakat,sto oni koji su glasali za komsica ne glasase ,u velikom broju i za njegovu stranku??
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1011 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

kakavdanakneiskustvu wrote:a fakat,sto oni koji su glasali za komsica ne glasase ,u velikom broju i za njegovu stranku??
zato što mu kandidati sa listama nisu kvalitetni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58806
Joined: 03/08/2010 19:04

#1012 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kakavdanakneiskustvu »

Streptokok wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:a fakat,sto oni koji su glasali za komsica ne glasase ,u velikom broju i za njegovu stranku??
zato što mu kandidati sa listama nisu kvalitetni.

a znaci to je,ja naivan mislio da su pojedinci glasali za njega jer žele promjene a ovamo glasali za sda
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1013 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Streptokok wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:a fakat,sto oni koji su glasali za komsica ne glasase ,u velikom broju i za njegovu stranku??
zato što mu kandidati sa listama nisu kvalitetni.

a znaci to je,ja naivan mislio da su pojedinci glasali za njega jer žele promjene a ovamo glasali za sda
zašto sad za sda? jel si to iz graha vidio?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58806
Joined: 03/08/2010 19:04

#1014 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kakavdanakneiskustvu »

kandidat sda za predsjednistvo dobio 212000 glasova,kandidati za drzavni parlameent ispred sda dobili preko 252000 glasova,40000 više nego džaferović,ako vec neko glasa za listu sda za drzavni parlament sto li ne glasa i za kandidata te stranke za predsjednistvo,vrlo,vlo čudno je to
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1015 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

kakavdanakneiskustvu wrote:kandidat sda za predsjednistvo dobio 212000 glasova,kandidati za drzavni parlameent ispred sda dobili preko 252000 glasova,40000 više nego džaferović,ako vec neko glasa za listu sda za drzavni parlament sto li ne glasa i za kandidata te stranke za predsjednistvo,vrlo,vlo čudno je to
majorizacija?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#1016 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by hizo ramidovic »

spreca wrote:
hizo ramidovic wrote:
spreca wrote: Covic je ljudina i demoKradja.....glasajmo za Covica jer on je ukinuo bosanski jezik u kantonima sa HDZ vecinom i tim kantonima srbi i bosnjaci nisu konstutivni zato bujrum spsavajte konstutivnog ustasu Covica dok balije iz pedracije hoce da spase HDZAluminj gdje radi 900 ADZeovaca i niti jedan srbin i bosnjak iako ih je ranije bilo mnogo dok vlast nije preuzeo proustaski ADZ
nemoj tako...pa nositelji europskih vrijednosti su jasno i citljivo stavile natpis da je "srbima, muslimanima i psima" zabranjen ulaz u Aluminij...
ljudi su vas lijepo upozorili, sta se sad bunite
I jos kakvo pravo mi imamo da se bunimo...sve nam je ljepo fino napisano......ma ovi juzni su najgori od svih :mrgreen:
znaci ako ti ljudi lijepo napisu na latinici ko moze a ko ne moze uci u Aluminij (kao vekovni hrvatski kombinat) a ti opet dodjes i hoces da udjes onda je jasno da provociras. a zna se kako se odgovara na provokaciju.
prema tome, maknite te lojave i prljave sape sa ciste hrvatske kompanije...
a ako bas insistirate, mozete mu dati jeftinu struju i to je sve sto mozete imati sa Aluminijem...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58806
Joined: 03/08/2010 19:04

#1017 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by kakavdanakneiskustvu »

Streptokok wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kandidat sda za predsjednistvo dobio 212000 glasova,kandidati za drzavni parlameent ispred sda dobili preko 252000 glasova,40000 više nego džaferović,ako vec neko glasa za listu sda za drzavni parlament sto li ne glasa i za kandidata te stranke za predsjednistvo,vrlo,vlo čudno je to
majorizacija?

ja napisah da je to vrlo,vrlo cudno
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1018 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by 512MB »

putokaz1 wrote:
hizo ramidovic wrote:fakat ne kontam pojedince...
pa misha mu hebem, zar je tako tesko razluciti sta je predstavnik drzave a sta predstavnik naroda
Predstavnik Pokrajne Kosovo 1991 je bio Albanac kojeg je Postavio Milošević
Predstavnik Hrvata BH 2018 je Bosanac kojeg su izabrali Bošnjaci
Predstavnik Bošnjaka u vladi RS je Bošnjak kojeg je postavio Srbin
Predstavnik Francuza u Švicarskoj je Francuz kojeg su izabrali Nijemci-E toga nema
Zamislite slj put Bošnjački član predsjedništva bude Emil Kusturica,izaberu ga Hrvati
A sta mislis, bajo moj, kad se sprovede Sejdic-Finci i Zornic-Pilav, a BiH ima obavezu da odluke suda u Strasbourgu postuje, sta ce tek onda biti? Onda ce Bosnjaci jednostavno birat dva Bosnjaka (il dva Kineza) iz FBiH i fajronat.

Ako Cho prvo ne isposluje trechi, motaj kablove, gasi svjetla...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1019 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Streptokok wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:kandidat sda za predsjednistvo dobio 212000 glasova,kandidati za drzavni parlameent ispred sda dobili preko 252000 glasova,40000 više nego džaferović,ako vec neko glasa za listu sda za drzavni parlament sto li ne glasa i za kandidata te stranke za predsjednistvo,vrlo,vlo čudno je to
majorizacija?

ja napisah da je to vrlo,vrlo cudno
uopće nije. ljudi glasaju za kandidate a ne za stranke. ako neka stranka ima adekvatne kandidate na nekoj listi ne znači da je tako na svim listama.

Ja od kada glasam nikad nisam zaokružio stranku, isključivo glasam za kandidate koji mi se svide ili za koje smatram da su manje smeće od ostalih.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1020 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Streptokok wrote:
uopće nije. ljudi glasaju za kandidate a ne za stranke. ako neka stranka ima adekvatne kandidate na nekoj listi ne znači da je tako na svim listama.

Ja od kada glasam nikad nisam zaokružio stranku, isključivo glasam za kandidate koji mi se svide ili za koje smatram da su manje smeće od ostalih.
To treba izbaciti iz pravila i sa izbornih listi.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1021 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

spreca wrote:
Streptokok wrote:
uopće nije. ljudi glasaju za kandidate a ne za stranke. ako neka stranka ima adekvatne kandidate na nekoj listi ne znači da je tako na svim listama.

Ja od kada glasam nikad nisam zaokružio stranku, isključivo glasam za kandidate koji mi se svide ili za koje smatram da su manje smeće od ostalih.
To treba izbaciti iz pravila i sa izbornih listi.
kako misliš?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1022 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

hizo ramidovic wrote:
znaci ako ti ljudi lijepo napisu na latinici ko moze a ko ne moze uci u Aluminij (kao vekovni hrvatski kombinat) a ti opet dodjes i hoces da udjes onda je jasno da provociras. a zna se kako se odgovara na provokaciju.
prema tome, maknite te lojave i prljave sape sa ciste hrvatske kompanije...
a ako bas insistirate, mozete mu dati jeftinu struju i to je sve sto mozete imati sa Aluminijem...
nema nista od cirilice a ni "latinskog"....uskoro ih nece biti ni za portira a kamoli sta drugo....jedini spas im je da Kara(ju)matica svaki dan po nekoliko puta kloniraju :lol: .....jedino dolazi u obzir arapski.....svakako ce ga uskoro morati svi uciti i to ce biti jezik drzavnih institucija :lol: ....niko bez abdesta i bismile nece moci uci u predsjednistvo bez toga....bice instalirani abdest i bismila detektori :lol: :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1023 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Streptokok wrote:
spreca wrote:
Streptokok wrote:
uopće nije. ljudi glasaju za kandidate a ne za stranke. ako neka stranka ima adekvatne kandidate na nekoj listi ne znači da je tako na svim listama.

Ja od kada glasam nikad nisam zaokružio stranku, isključivo glasam za kandidate koji mi se svide ili za koje smatram da su manje smeće od ostalih.
To treba izbaciti iz pravila i sa izbornih listi.
kako misliš?
pa da nema te varijante da zaokruzis stranku
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#1024 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

spreca wrote:[q
pa da nema te varijante da zaokruzis stranku
slažem se.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1025 Re: Kandidati iz reda Hrvatskog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Streptokok wrote:
spreca wrote:[q
pa da nema te varijante da zaokruzis stranku
slažem se.
to je obmana ...to je za one koji slabo kontaju izbore....uglavnom ze nepismenu raju...zaokruzi stranku a tu se krije sav belaj......kandidati koji prodju ce itako predstavljati stranku iz koje su procentualno osvojenim glasovima
Locked