Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Kandidati za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:32

Mirsad Hadžikadić - (Platforma za progres)
145
43%
Fahrudin Radončić[/b] - (SBB)
19
6%
Senad Šepić - (Nezavisni blok)
7
2%
Šefik Džaferović - (SDA)
44
13%
Denis Bećirović - (SDP)
116
35%
Amer Jerlagić - (Stranka za BiH)
3
1%
 
Total votes: 334

Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#351 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Montana1 »

Leverage wrote:
Ja_Ja wrote:
Leverage wrote:A to je znači? Ja baš mislio njega strah Hadžikadićeve argumentacije, kad ono preokret, nije se pojavio radi tog pitanja.
Pojednostavljujes stvari, nije se pojavio jer ga je strah da ne izleti i ne kaze nesto sto bi mu moglo nastetiti, a dobar primjer je i pitanje da li bi podrzao istospolne brakove. Zasto? Zato sto dolazi iz politicke opcije koja bi MORALA da podrzava koncept istospolnih brakova, jer se radi o stranci lijeve orijentacije, dok u isto vrijeme retorika koju koristi u kampanji je desno orijentirana pa bi samim tim dosao u konflikt sta i kako da odgovori.

To je ta dvolicnost tih stranackih poltrona koji pokusavaju na populizmu da dobiju izbore.
Svako ima privatni stav, ne postoji stranka u kojoj se svi slažu oko tog stava čak ni u puno naprednijim zemljama. Pojma nemam koji je Bećirovićev stav na tu temu. Mogu ti reći svoj stav, ja podržavam koncept istospolnih zajednica i nemam apsolutno nikakvih dilema oko toga. I to ne zato što je to "sad moderno među ljevicom" nego zato što smatram da je to ljudsko pravo. Osim toga, u naprednijim društvima i državama to većinski podržavaju i ljevica i desnica i centar.

Bećirović nije pobjegao od debate, to su smiješne tvrdnje. Gubiti vrijeme sa tri autsajdera je mazohistički, vjerovatno je negdje imao promociju svoje knjige, što je puno bolje utrošeno vrijeme.
Da, imao je. U Kalesiji. Među stotinjak ljudi. Mnogo bitnije od prezentacije na tv sa ostalim kandidatima gdje te mogu vidjeti svi neodlučni glasači :-) veoma mudro od jednog kandidata...
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#352 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Vidjećemo sedmog desetog koji način je bolji.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#353 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Capsicum »

@Leverage
Ma nerealan si totalno. SDA je gubila glasove zbog Silajdžića, koga danas više nema. Nema drugog kandidata koji ima taj magnetizam za narodne mase desnog spektra. A Denis je, bez obzira na sve, u njihovim očima, kandidat "komunjara". Druga stvar, Denis nije ni približno poznat ni popularan van svog matičnog kantona, a nema ni karizme kojom bi osvojio neke stotine hiljada birača van TK. Ne treba zaboraviti da će dobar dio glasova lijevo građanske opcije odvući i Hadžikadić i Falatar, a da će čak dio ovog glasačkog tijela, pogotovo u Krajini, svoj glas dati Šepiću.

Željko je 300k osvojio jer su mnogi u njemu vidjeli šansu ljevice da uruši postojeći sistem nacionalnih podjela i da kao građanska opcija pokažu mišiće, te da usput "šuknu" Draganu Čoviću.

Uz današnju podjelu ljevice i toliki broj kandidata iluzorno je očekivati da ista napravi najbolji historijski rezultat. Jednostavno to nije realno.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#354 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Kad se sedmog oktobra svedu računi onda ćemo citirati ko je šta pričao. Očito da niko nikog ne može ubijediti pa je sva ova rasprava bespotrebna.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#355 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SSemir »

Capsicum wrote:@Leverage
Ma nerealan si totalno. SDA je gubila glasove zbog Silajdžića, koga danas više nema. Nema drugog kandidata koji ima taj magnetizam za narodne mase desnog spektra. A Denis je, bez obzira na sve, u njihovim očima, kandidat "komunjara". Druga stvar, Denis nije ni približno poznat ni popularan van svog matičnog kantona, a nema ni karizme kojom bi osvojio neke stotine hiljada birača van TK. Ne treba zaboraviti da će dobar dio glasova lijevo građanske opcije odvući i Hadžikadić i Falatar, a da će čak dio ovog glasačkog tijela, pogotovo u Krajini, svoj glas dati Šepiću.

Željko je 300k osvojio jer su mnogi u njemu vidjeli šansu ljevice da uruši postojeći sistem nacionalnih podjela i da kao građanska opcija pokažu mišiće, te da usput "šuknu" Draganu Čoviću.

Uz današnju podjelu ljevice i toliki broj kandidata iluzorno je očekivati da ista napravi najbolji historijski rezultat. Jednostavno to nije realno.
I zbog ovog svega navedenog sam ja siguran da ce radoncic pobijediti. A onda, kuku se nama
neon-x
Posts: 605
Joined: 18/07/2012 19:13

#356 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by neon-x »

Jesmo Mirsadu napravilu kampanju na klixu svaka nam cast. Smrcak je njazasluzniji za ovo :) Ali ljudi dosta je vise trolanja glasanjem za Mirsada. Nema smisla raditi to stranackim poltronima. I oni su ljudi :)
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#357 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Ja mislim da su svi koji ne pripadaju Harvard fan klubu na aparatima. Evo recimo mene je ova argumentacija natjerala da razmislim da se pridružim fan klubu :lol:
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#358 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Novak20 »

Bajrović nije ništa drugo nego organ SDA za mlaćenje po gloginjama. :D

https://vijesti.ba/clanak/420435/bajrov ... andidaturu
Mi tjeramo svoje ljude da glasaju za Komšića, a pozivamo i Denisa Bećirovića da povuče svoju kandidaturu i da zajedno spriječimo osovinu Dodik – Čović u Predsjedništvu, prokomentarisao je Bajrović.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#359 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Capsicum »

GS, noćna mora nacionalista i kvaziliberala. :bih:
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#360 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Novak20 »

Capsicum wrote:GS, noćna mora nacionalista i kvaziliberala. :bih:
Koliko GS ima članova ?
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#361 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
Capsicum wrote:GS, noćna mora nacionalista i kvaziliberala. :bih:
Koliko GS ima članova ?
2.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#362 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Capsicum »

Novak20 wrote:
Capsicum wrote:GS, noćna mora nacionalista i kvaziliberala. :bih:
Koliko GS ima članova ?
Nemam pojma iskreno. Nije mi to od presudnog značaja kad glasam za nekoga pa se nisam nikad raspitivao. Da su samo Reuf i Emir, meni bi to bilo sasvim dovoljno.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#363 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

Capsicum wrote:GS, noćna mora nacionalista i kvaziliberala. :bih:
Sacekajte dok vam ovaj donese jedan kvalitetan zakon ako necete da vam covjek sa harvarda donosi zakone
https://www.facebook.com/sazajteprvi/vi ... 626564225/

:lol: :lol:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#364 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Capsicum »

Ako ce taj sa Harvarda da donosi zakone mislim da je fulio nivo vlasti za koji se kandiduje :thumbup:
I btw taj sa videa je iz GDS-a, a ne iz GS-a.
User avatar
ultrasarajevo87
Posts: 200
Joined: 01/05/2016 21:10

#365 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by ultrasarajevo87 »

Interesuje me je li ovaj Hadžikadić proZapadno orijentisana osoba, piše se da je Mason, da je ovo, da je ono pa zna li neko nešto više?

Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice jer sam izrazio svoje mišljenje u kojem sam naveo da se puste međunacionalnih svađa, unutrašnjeg bošnjačkog konflikta i da rade konkretne stvari po pitanju ekonomije.

Komentar je bio jako dobro popraćen, lajkovan i sl. ali sam na kraju dobio ban. Čemu to?
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#366 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by megaman4 »

ultrasarajevo87 wrote:Interesuje me je li ovaj Hadžikadić proZapadno orijentisana osoba, piše se da je Mason, da je ovo, da je ono pa zna li neko nešto više?

Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice jer sam izrazio svoje mišljenje u kojem sam naveo da se puste međunacionalnih svađa, unutrašnjeg bošnjačkog konflikta i da rade konkretne stvari po pitanju ekonomije.

Komentar je bio jako dobro popraćen, lajkovan i sl. ali sam na kraju dobio ban. Čemu to?
Hadzikadic je navodno americki igrac?

Haj znaj sta je istina?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#367 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

neon-x wrote:Jesmo Mirsadu napravilu kampanju na klixu svaka nam cast. Smrcak je njazasluzniji za ovo :) Ali ljudi dosta je vise trolanja glasanjem za Mirsada. Nema smisla raditi to stranackim poltronima. I oni su ljudi :)

Vi ste čudo. Ja sam zadivljena " Fan klubom" , vašim angažmanom i razumijevanjem vas kao obozavatelja aktuelnih političkih zbivanja u BiH.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#368 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

ultrasarajevo87 wrote:Interesuje me je li ovaj Hadžikadić proZapadno orijentisana osoba, piše se da je Mason, da je ovo, da je ono pa zna li neko nešto više?

Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice jer sam izrazio svoje mišljenje u kojem sam naveo da se puste međunacionalnih svađa, unutrašnjeg bošnjačkog konflikta i da rade konkretne stvari po pitanju ekonomije.

Komentar je bio jako dobro popraćen, lajkovan i sl. ali sam na kraju dobio ban. Čemu to?
evo nek ti on iz svojih usta kaze stagod od tome, preslusaj ovaj kratki video do kraja, pa procijeni kome dati glas


Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice
pa ti si druze mazohista, vuku te za usi a ti im jos kaze, jace drugovi jace, :-) mislis svojom glavom i uputis kritiku oni te banuju i ti opet za njih glasas pored jedne gromade od covjeka kao sto je Hadzikadic koji isti taj Becirovic nije smio doci na debatu ove sedmice jer vjerovatno mu je savjetnik elektricar sapnuo koju pametnu pa zato nije htio doci.

i kako cemo naprijed, kad neznamo sta smrdi a sta mirise, kako da idemo naprijed druze??
Umjesto da im hebes majku za sve javasluke sve te godine ti opet za njih da glasas a imas covjek sa Harvarda kojem niko nije do koljena u bh politici :-)
Last edited by Smrcak15 on 14/09/2018 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#369 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Sinapsa »

ultrasarajevo87 wrote:Interesuje me je li ovaj Hadžikadić proZapadno orijentisana osoba, piše se da je Mason, da je ovo, da je ono pa zna li neko nešto više?

Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice jer sam izrazio svoje mišljenje u kojem sam naveo da se puste međunacionalnih svađa, unutrašnjeg bošnjačkog konflikta i da rade konkretne stvari po pitanju ekonomije.

Komentar je bio jako dobro popraćen, lajkovan i sl. ali sam na kraju dobio ban. Čemu to?
Ne znam sta da ti kazem...Ti mozda bolje pases uz Hadzikadica? Jer ako su ti ove stvari bitne radi kojih si od SDP-a na FB-u blokiran....Zasto ih onda hranis svojim glasom? To je svakako tvoja odluka, ali razmisli o alternativama...jbg
P.S. Hadzikadic nije mason i prije svega je covjek, koji svojoj zemlji i zemljacima zeli bolji zivot i pruza im ruku...Do tebe je, kome ces ti pruziti svoju...
Last edited by Sinapsa on 14/09/2018 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#370 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

megaman4 wrote:
ultrasarajevo87 wrote:Interesuje me je li ovaj Hadžikadić proZapadno orijentisana osoba, piše se da je Mason, da je ovo, da je ono pa zna li neko nešto više?

Moja podrška ide Bećireviću, iako sam banovan sa njegove FB stranice jer sam izrazio svoje mišljenje u kojem sam naveo da se puste međunacionalnih svađa, unutrašnjeg bošnjačkog konflikta i da rade konkretne stvari po pitanju ekonomije.

Komentar je bio jako dobro popraćen, lajkovan i sl. ali sam na kraju dobio ban. Čemu to?
Hadzikadic je navodno americki igrac?

Haj znaj sta je istina?
ON licno kaze da bi volio da je americki igrac jer to bi znacilo da dobije finansijsku i logisticku pomoc, ali kaze da nije, i zato nema para za kampanje kao sto drugi imaju.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#371 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by last mohicans »

Amerikanac nema šanse. Fahro ce imati više, slobodno me citirajte. Stotine pdf i trolanja vam nece pomoci da omalovazite i obezvrijedite Denisa, novog člana Predsjednistva iz reda Bošnjačkog naroda, aBd. Moja procjena:
Denis
Šefko
Fahro
Amerikanac i ostali. Broj glasova nebitan ako ovaj poredak bude na kraju.
User avatar
sigh
Posts: 1155
Joined: 22/08/2014 23:12

#372 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by sigh »

Pa i DF je bezveze zajebao SDP u vise opstina na proslim izborima, gurali kandidate koji u startu nisu imale nikakve realne sanse ali dovoljno glasova da poguraju SDA nacelnike.

Stvarno mi nije jasno kako neko misli da SDP sa bazom i stranackom infrastrukturom kojom imaju, ne bi trebao izbaciti kandidata i to zbog sansi kandidata nekih drugih stranaka. Fkt neka cudna razmisljanja operisana od stvarnosti :-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#373 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

SaraFina wrote:
neon-x wrote:Jesmo Mirsadu napravilu kampanju na klixu svaka nam cast. Smrcak je njazasluzniji za ovo :) Ali ljudi dosta je vise trolanja glasanjem za Mirsada. Nema smisla raditi to stranackim poltronima. I oni su ljudi :)

Vi ste čudo. Ja sam zadivljena " Fan klubom" , vašim angažmanom i razumijevanjem vas kao obozavatelja aktuelnih političkih zbivanja u BiH.
treba da se pridruzis na radi nas, ne radi hadzikadica, nego radi Bosne

KO sam ja, niko i nista, ko je KIKI i Neon-x i ostali koji guraju Hadzikadica...mi smo nebitni, bitna je BiH, bitan je nas narod...jer davanje glasa istima je mazohizam 100000%, zasto se ljudi onda ponizavate, zasto vam to treba...umjesto svi zajendo da ovog covjeka poguramo da kazemo svima na vlasti

MAMICU VAM VASU, STA NAM RADITE OD DRZAVE...EE NECE MOCI OVE NOCI. 8-)

ovo bi najveca politicka poibjeda bila da jedan cvjek preko facebooka u medijskoj blokadi koji nema svoje bilboarde pobjedi masineriju SBB-SDP-SDA koji koriste nase pare kao sto Hadzikadic kaze da bi nama rekli bit ce bolje i izbavit cemo vas iz ovog stanja u koje smo vas uvalili.

kako uopste neko moze podrzavati Becirovica koji je odbio debatu...meni dodje da povratim jer sam pratio debate u jednoj svedskoj, gdje se sudaraju kandidati kako najmanjjih stranaka tako i najvecih, svako svakog mlati argumentima kako ko stigne...a u Bosni jok, moze u bez debate, da narod upozna kakav je ko kapacitet.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#374 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Pravi trolerski komentar.

Osim toga SDP se uopšte ne bavi međunacionalnim prepucavanjem, to su bezvezne podvale. Treba pogledati govore sa skupova u Banjoj Luci i Livnu. Obratiti pažnju na ljude koji su tamo govorili.

Što se tiče "bošnjačkog jedinstva", nema nikakvog jedinstva sa SDA i sličnim.

Što se tiče ekonomije svako treba da pročita Plan 10.

Što se tiče navodnog banovanja, ili si vrijeđao pa si banovan ili lažeš da si banovan.
User avatar
ultrasarajevo87
Posts: 200
Joined: 01/05/2016 21:10

#375 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by ultrasarajevo87 »

Vidjet ćemo sve. :D
Hvala vam na sugestijama, nakon ovog videa čini mi se ovaj "Amerikanac" kao korektna ličnost, ima neku blagu narav i kvalitetno se izražava, ne nameće se što je najbitnije. Tako da moj glas bi zaista mogao ići njemu.
Locked