Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked

Kandidati za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH

Poll ended at 05/10/2018 23:32

Mirsad Hadžikadić - (Platforma za progres)
145
43%
Fahrudin Radončić[/b] - (SBB)
19
6%
Senad Šepić - (Nezavisni blok)
7
2%
Šefik Džaferović - (SDA)
44
13%
Denis Bećirović - (SDP)
116
35%
Amer Jerlagić - (Stranka za BiH)
3
1%
 
Total votes: 334

DonieBrasco
Posts: 15570
Joined: 31/08/2016 16:09

#1 Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by DonieBrasco »

Za mjesto bošnjačkog člana Predsjedništva BiH:
  • Mirsad Hadžikadić ... (Platforma za progres)
    Fahrudin Radončić ... (Savez za bolju budućnost - SBB)
    Senad Šepić ... (Nezavisni blok)
    Šefik Džaferović ... (Stranka demokratske akcije - SDA)
    Denis Bećirović ... (Socijaldemokratska partija - SDP)
    Amer Jerlagić ... (Stranka za BiH)
ANKETA TRAJE DO 5.10.2018, tako da mi imamo nase "forumske rezultate" - nase forumske zajednice dva dana pred izbore

Generalna tema za Predsjednistvo BiH (svi kandidati iz svih naroda):

izbori-2018-kandidati-za-predsjednistvo ... 51518.html
Last edited by DonieBrasco on 10/09/2018 11:32, edited 2 times in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by Maraschino »

Becirovic ili Hadzikadic (moje zelje) ali tesko. Nakotilo se na sve strane.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#3 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by Leverage »

Vidim Hadžikadić je krenuo žestoko, da li će izdržati ovaj tempo u teškom maratonu :D

Bećirović uzima lopatom na izborima. Na forumu bi moglo bit gusto.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40858
Joined: 21/05/2012 22:46

#4 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

Svakako glas Hadžikadiću, a na kraju bilo ko osim Šćepe i zelene pudlice ako bude izabran će biti napredak, kakav takav.
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#5 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by DuckZz »

Zato sve Evropske države izbjegavaju BiH kad su u pitanju online ankete.
Na internetu jedno.
Na terenu drugo.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#6 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by Leverage »

DuckZz wrote:Zato sve Evropske države izbjegavaju BiH kad su u pitanju online ankete.
Na internetu jedno.
Na terenu drugo.
U ovakvoj državi i pri ovakvom izbornom zakonu, na internetu je jednostavno nemoguće dobiti reprezentativne rezultate jer je nemoguće doći do reprepzentativnog uzorka.

Nije jednostavno čak ni na terenu ako ćemo iskreno.

Osim toga, glasači desnih stranaka nisu baš najiskreniji u anketama tako da desničari uglavnom imaju bolje rezultate za par procenata od onog što ankete pokazuju. Ovo je svojstveno i van naše države.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#7 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by malakh »

AmiĐa_Idriz wrote:Svakako glas Hadžikadiću, a na kraju bilo ko osim Šćepe i zelene pudlice ako bude izabran će biti napredak, kakav takav.
glas za hadžikadića je glas manje za denisa bećirovića. nažalost, stanje na terenu, ali i na ovom forumu je takvo. a obojica su izuzetno kvalitetni kandidati.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#8 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by Hafis »

I glas za Komšića je glas manje za Denisa Bećirovića. Sva sreća pa je stanje na terenu takvo, a obojica su izuzetno kvalitetni populisti i ublehe, eksperti za doživotno sisanje proračuna.
DonieBrasco
Posts: 15570
Joined: 31/08/2016 16:09

#9 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)

Post by DonieBrasco »

Maraschino wrote:Becirovic ili Hadzikadic (moje zelje) ali tesko. Nakotilo se na sve strane.
Oba ce da izgube puno glasova jer ce mnogi bosnjaci glasati za Komsica, a moje misljnje da je ovaj Hadzikadic izvikan da nece imati ni upola podrsku kao Denis.

Ali u svakom slucaju oba su bolja nego SDA pudlica.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#10 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA)IZBORI 2018.

Post by Maraschino »

Hafis wrote:I glas za Komšića je glas manje za Denisa Bećirovića. Sva sreća pa je stanje na terenu takvo, a obojica su izuzetno kvalitetni populisti i ublehe, eksperti za doživotno sisanje proračuna.
...za razliku od Covica koji je konkretan, nositelj EU i NATO integracija, strucnjak za putovanja...ma sta nije.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#11 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

Ja razumijem želju da kao bošnjački član presjedništva bude neko poput gospodina Hadžikadića, ali obzirom da iza tog čovjeka ne stoji stranka, iluzorno je i razmišljati da bi mogao pobijediti.
Jer svi entuzijasti, koji mu misle dati glas, neka imaju u vidu da stranke imaju svoju sigurnu početnu bazu, kad je biračko tijelo u pitanju, te da bi Hadžikadić ušao mora se ta stranačka baza brojčano prebaciti.
Bezvezno rasipanje glasova kod Bošnjaka trenutno nije poželjno.
Treba biti realan. Izbaciti iz kombinacije Sćepu, jer Šćepo znači raspad sistema.
Svi ostali koji prodju... dobro je.
Lično sam sklona SDP-ovom kandidatu, jer glasati za SDP koji ima solidnu bazu glasača i realne šanse da prodje je pogodak.
Nama je najbitniji izbor Komšića. Da se glasovi ne bi razbacivali nepotrebno iz reda bošnjačkog naroda, izabrati kandidata sa solidnom bazom glasača, a ostatak dati Komšiću.
Ići u avanture sa Hadžikadićem, nažalost nije baš optimistično za prolaz.

Hadžikadić je dobar kandidat 2150 godine možda. Nažalost po 3×.
mrjasmin
Posts: 124
Joined: 13/09/2008 11:39

#12 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mrjasmin »

SaraFina wrote:Ja razumijem želju da kao bošnjački član presjedništva bude neko poput gospodina Hadžikadića, ali obzirom da iza tog čovjeka ne stoji stranka, iluzorno je i razmišljati da bi mogao pobijediti.
Jer svi entuzijasti, koji mu misle dati glas, neka imaju u vidu da stranke imaju svoju sigurnu početnu bazu, kad je biračko tijelo u pitanju, te da bi Hadžikadić ušao mora se ta stranačka baza brojčano prebaciti.
Bezvezno rasipanje glasova kod Bošnjaka trenutno nije poželjno.
Treba biti realan. Izbaciti iz kombinacije Sćepu, jer Šćepo znači raspad sistema.
Svi ostali koji prodju... dobro je.
Lično sam sklona SDP-ovom kandidatu, jer glasati za SDP koji ima solidnu bazu glasača i realne šanse da prodje je pogodak.
Nama je najbitniji izbor Komšića. Da se glasovi ne bi razbacivali nepotrebno iz reda bošnjačkog naroda, izabrati kandidata sa solidnom bazom glasača, a ostatak dati Komšiću.
Ići u avanture sa Hadžikadićem, nažalost nije baš optimistično za prolaz.

Hadžikadić je dobar kandidat 2150 godine možda. Nažalost po 3×.
Postujem tvoje misljenje al se nikako ne slaze sa njim. Ja mislim da je svaki glas sto ode nekom drugom a ne Hadzikadicu bas rasipanje glasova.
To da je avantura sa Hadzikadicem se nikako ne mogu sloziti. Avantura su svi ostali i to su dokazali prethodno 20 godina zar ne? Jedino ako ti smatras da je danas u Bosni dobro i da nam nisu potrebne promjene?

Moram jos napisati da sam dao glas SDP-u na kantonalnom nivou jer necu da ispadne da sam protiv nekoga zato sto pripada nekoj stranci. Mislim da je Hadzikadic bolji kandidat od Becirovica mada ni Becirevic nije los.

Jos jednom postujem tvoje misljenje al se ne slazem.

Pozdrav
Last edited by mrjasmin on 10/09/2018 12:52, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#14 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

mrjasmin wrote:
SaraFina wrote:Ja razumijem želju da kao bošnjački član presjedništva bude neko poput gospodina Hadžikadića, ali obzirom da iza tog čovjeka ne stoji stranka, iluzorno je i razmišljati da bi mogao pobijediti.
Jer svi entuzijasti, koji mu misle dati glas, neka imaju u vidu da stranke imaju svoju sigurnu početnu bazu, kad je biračko tijelo u pitanju, te da bi Hadžikadić ušao mora se ta stranačka baza brojčano prebaciti.
Bezvezno rasipanje glasova kod Bošnjaka trenutno nije poželjno.
Treba biti realan. Izbaciti iz kombinacije Sćepu, jer Šćepo znači raspad sistema.
Svi ostali koji prodju... dobro je.
Lično sam sklona SDP-ovom kandidatu, jer glasati za SDP koji ima solidnu bazu glasača i realne šanse da prodje je pogodak.
Nama je najbitniji izbor Komšića. Da se glasovi ne bi razbacivali nepotrebno iz reda bošnjačkog naroda, izabrati kandidata sa solidnom bazom glasača, a ostatak dati Komšiću.
Ići u avanture sa Hadžikadićem, nažalost nije baš optimistično za prolaz.

Hadžikadić je dobar kandidat 2150 godine možda. Nažalost po 3×.
Postujem tvoje misljenje al se nikako ne slaze sa njim. Ja mislim da je svaki glas sto ode nekom drugom a ne Hadzikadicu bas rasipanje glasova.
To da je avantura sa Hadzikadicem se nikako ne mogu sloziti. Avantura su svi ostali i to su dokazali prethodno 20 godina zar ne? Jedino ako ti smatras da je danas u Bosni dobro i da nam nisu potrebne promjene?

Moram jos napisati da sam dao glas SDP-u na kantonalnom nivou jer necu da ispadne da sam protiv nekoga zato sto pripada nekoj stranci. Mislim da je Hadzikadic bolji kandidat od Becirovica mada ni Becirevic nije los.

Jos jednom postujem tvoje misljenje al se ne slazem.

Pozdrav

Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#15 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

DEBATA HADZIKADICA SA OSTALIM KANDIDATIMA PREKOSUTRA NA N1
Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#16 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Smrcak15 »

Vidim tijesna borba izmedju hadzikadica i becirevica

Ako cemo da biramo po strucnosti i CV:

Hadzikadic zavrsio harvard profesor u americi , osnovao fakultete, bavio se kompleksnim sistemima itd itd

Becirevic, (iako mi je drag ovako, patriotski je svaka cast, ali ruku na srce ) zar moze se sporediti profesor historije kojem je savjetnik elektricar sa Hadzikadicem

Last edited by Smrcak15 on 10/09/2018 13:11, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24905
Joined: 08/09/2005 20:08

#17 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Haris.ba »

Image

Fahro da izgubi od profesora. Nemoguće. :D

Helem. Bitka će se voditi između Fahre, Šefika i Denisa. I zavisiće od rezultata ostalih. Od mogućih 10-20 hiljada Šepića i Jerlagića. Možda i nekih 5 hiljada Mirsada. I najviše od glasova koji budu išli Željku.

I SBB i SDA i SDP imaju zaokružene baze koje će glasati za njih. SBB mnogo manje nego SDA i SDP. Vidjećemo. Zavisiće od medijske kampanje. Od onih neodlučnih, a koji glasaju.

Predviđam slabu izlaznost. Možda i najmanju od rata naovamo. Na takvim izborima svaki glas je važan. Jer baza svakako glasa.
Last edited by Haris.ba on 10/09/2018 13:24, edited 3 times in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#18 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

SaraFina wrote:
Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
Hadzikadic bi imao moj glas da je ranije osnovao stranku(sigurno bi bila uspjesna )i usao bar na neke kantonalne nivoe ako ne i u federalne nivoe vlasti.....ovako je niotkuda i sasvim nepoznat javnosti se kandidirao za clana Predsjednistva MiH iz reda Bosnjackog narod......u ovoj situaciji bi najbolje bilo da Jerlagic,Sepic,Falatar i Hadzikadic otkazu svoje kandidature ako je to moguce u korist Kosica i Becirovica jer nijedn iz njih nema sanse na pobjedu a samo ce ravuci glasove Bosnjaka u korist Scepe i Dzaferovica i da pozovu glasace koji su bili spremni im dati glas da ih daju Komsicu i Becirovicu....druga bi stvar bila da postoji drugi krug
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Smrcak15 wrote:Vidim tijesna borba izmedju hadzikadica i becirevica

Ako cemo da biramo po strucnosti i CV:

Hadzikadic zavrsio harvard profesor u americi , osnovao fakultete, bavio se kompleksnim sistemima itd itd

Becirevic, (iako mi je drag ovako, patriotski je svaka cast, ali ruku na srce ) zar moze se sporediti profesor historije kojem je savjetnik elektricar sa Hadzikadicem

Ova anketa je mjerilo samo ovdje na klixu......nene i dede sa sela nisu glasali na ovoj anketi.....meni su oba dobri a li Hadzija nema zaledjinu i podrsku
mrjasmin
Posts: 124
Joined: 13/09/2008 11:39

#20 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by mrjasmin »

spreca wrote:
SaraFina wrote:
Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
Hadzikadic bi imao moj glas da je ranije osnovao stranku(sigurno bi bila uspjesna )i usao bar na neke kantonalne nivoe ako ne i u federalne nivoe vlasti.....ovako je niotkuda i sasvim nepoznat javnosti se kandidirao za clana Predsjednistva MiH iz reda Bosnjackog narod......u ovoj situaciji bi najbolje bilo da Jerlagic,Sepic,Falatar i Hadzikadic otkazu svoje kandidature ako je to moguce u korist Kosica i Becirovica jer nijedn iz njih nema sanse na pobjedu a samo ce ravuci glasove Bosnjaka u korist Scepe i Dzaferovica i da pozovu glasace koji su bili spremni im dati glas da ih daju Komsicu i Becirovicu....druga bi stvar bila da postoji drugi krug

Vidis ja imam isto misljenje samo sto ja mislim da ostali kandidati trebaju da otkazu svoje kandidature u korist Mirsada Hadzikadica. Neka pokazu drzavnost i da im nije stalo do fotelja koliko do BIH. To bih bio pun pogodak.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#21 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

spreca wrote:
SaraFina wrote:
Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
Hadzikadic bi imao moj glas da je ranije osnovao stranku(sigurno bi bila uspjesna )i usao bar na neke kantonalne nivoe ako ne i u federalne nivoe vlasti.....ovako je niotkuda i sasvim nepoznat javnosti se kandidirao za clana Predsjednistva MiH iz reda Bosnjackog narod......u ovoj situaciji bi najbolje bilo da Jerlagic,Sepic,Falatar i Hadzikadic otkazu svoje kandidature ako je to moguce u korist Kosica i Becirovica jer nijedn iz njih nema sanse na pobjedu a samo ce ravuci glasove Bosnjaka u korist Scepe i Dzaferovica i da pozovu glasace koji su bili spremni im dati glas da ih daju Komsicu i Becirovicu....druga bi stvar bila da postoji drugi krug
Glasovi Hadžikadiću ili bilo kome drugom od ovih što si naveo su zaista "nepotrebno rasipanje".
Osigurati Komšića je prioritet. Dodjemo li u poziciju da je u presjedništvu 1:2. Halali Huso materi biće.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#22 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by SaraFina »

mrjasmin wrote:
spreca wrote:
SaraFina wrote:
Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
Hadzikadic bi imao moj glas da je ranije osnovao stranku(sigurno bi bila uspjesna )i usao bar na neke kantonalne nivoe ako ne i u federalne nivoe vlasti.....ovako je niotkuda i sasvim nepoznat javnosti se kandidirao za clana Predsjednistva MiH iz reda Bosnjackog narod......u ovoj situaciji bi najbolje bilo da Jerlagic,Sepic,Falatar i Hadzikadic otkazu svoje kandidature ako je to moguce u korist Kosica i Becirovica jer nijedn iz njih nema sanse na pobjedu a samo ce ravuci glasove Bosnjaka u korist Scepe i Dzaferovica i da pozovu glasace koji su bili spremni im dati glas da ih daju Komsicu i Becirovicu....druga bi stvar bila da postoji drugi krug

Vidis ja imam isto misljenje samo sto ja mislim da ostali kandidati trebaju da otkazu svoje kandidature u korist Mirsada Hadzikadica. Neka pokazu drzavnost i da im nije stalo do fotelja koliko do BIH. To bih bio pun pogodak.

Ovo se vjerovatno zekiš malo :D

I ja bi da budem misica BiH i da ostale otkažu učešće zbog mene, ali avaj ne ide.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#23 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by Streptokok »

Prvi priorotet komsic, drugi odjebati scepu a za ostalo mi je svejedno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#24 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

mrjasmin wrote:
spreca wrote:
SaraFina wrote:
Ma kakve promjene? Zamisli Hadžikadića sa Dodikom i Čovićem u presjedništvu?
Mi nemamo taj luksuz da umišljamo "promjene" niti ih on može iznijeti. 2150 nekad mogao bi.
Trenutno je prioritet Komšić i recimo SDP- sa solidnom glasačkom bazom.
"Puniti glasove Hadžikadiću" od 0 je avanturizam. Treba igrati na sigurno.

Imaš polupunu posudu i praznu. Puniš ih obje čašama iste veličine. Koja će prije biti puna do vrha?
Hadzikadic bi imao moj glas da je ranije osnovao stranku(sigurno bi bila uspjesna )i usao bar na neke kantonalne nivoe ako ne i u federalne nivoe vlasti.....ovako je niotkuda i sasvim nepoznat javnosti se kandidirao za clana Predsjednistva MiH iz reda Bosnjackog narod......u ovoj situaciji bi najbolje bilo da Jerlagic,Sepic,Falatar i Hadzikadic otkazu svoje kandidature ako je to moguce u korist Kosica i Becirovica jer nijedn iz njih nema sanse na pobjedu a samo ce ravuci glasove Bosnjaka u korist Scepe i Dzaferovica i da pozovu glasace koji su bili spremni im dati glas da ih daju Komsicu i Becirovicu....druga bi stvar bila da postoji drugi krug

Vidis ja imam isto misljenje samo sto ja mislim da ostali kandidati trebaju da otkazu svoje kandidature u korist Mirsada Hadzikadica. Neka pokazu drzavnost i da im nije stalo do fotelja koliko do BIH. To bih bio pun pogodak.
Nemam nista protiv ove varijante...jedino cega se bojim dali bi glasali za Hadziju jer mozda mnogima je malo cudno da se je odjednom pojavio za nase podneblje niodkuda.....sjecam se prvog gostovanja kod Senada i meni se je tada pokazao kao dobar primjerak kandidata.....samo neznamo koliko je medju obicnim ljudima stekao povjerenja...znamo za koga obican narod glasa i kako ga je tesko ubjediti da ne glasaju za ove "dvadesetogodisnjake" :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25 Re: Kandidati iz reda Bosnjackog naroda za Predsjednistvo BiH (ANKETA) IZBORI 2018.

Post by spreca »

Streptokok wrote:Prvi priorotet komsic, drugi odjebati scepu a za ostalo mi je svejedno.
:thumbup:
Kratko i jasno...sve druge rijeci su suvisne
Locked