Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post Reply

Koga bi najradije podržali?

1. Dino Konaković
59
25%
2. Denis Bećirović
47
20%
3. Nermin Nikšić
9
4%
4. Denis Zvizdić
34
14%
5. Netko drugi
87
37%
 
Total votes: 236

jagugu
Posts: 1154
Joined: 28/07/2018 16:02

#276 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by jagugu »

Denis Bećirović (SDP) zajednički je kandidat Trojke za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, saznaje Politicki.ba.

Njega su podržali predsjednici Socijaldemokratske partije BiH Nermin Nikšić, Naroda i Pravde Elmedin Konaković i Naše stranke Edin Forto.

Zvanično predstavljanje Bećirovića najavljeno je polovinom ove sedmice.

Trojka najavljuje da će njihov kandidat imati širu podršku.

Prema saznanjima Politicki.ba, očekuje se da će ga podržati i Narodni evropski savez (NES).
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#277 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

jagugu wrote: 10/05/2022 15:00
Denis Bećirović (SDP) zajednički je kandidat Trojke za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine, saznaje Politicki.ba.

Njega su podržali predsjednici Socijaldemokratske partije BiH Nermin Nikšić, Naroda i Pravde Elmedin Konaković i Naše stranke Edin Forto.

Zvanično predstavljanje Bećirovića najavljeno je polovinom ove sedmice.

Trojka najavljuje da će njihov kandidat imati širu podršku.

Prema saznanjima Politicki.ba, očekuje se da će ga podržati i Narodni evropski savez (NES).
ma nije ni blizu dogovora. sinoć su to demantovali i bećirević i konaković. Pregovaraju još uvijek ali je problem izgleda odnos upravo između njih dvojice, tj stav NIPa o legitimnom predstavljanju za koji denis neće ni da čuje.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#278 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by zlajaBHF »

U ovim pregovorima se kKonakovic mnogo cvrsce drzi, nego u onim o Izbornom zakonu. Kada su pozicije u pitanju, nema pomjeranja ni milimetra!
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#279 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Ko god bude Bake ce ga pojesti za predjelo
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#280 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Styling »

putokaz1 wrote: 11/05/2022 07:36 Ko god bude Bake ce ga pojesti za predjelo
Pazi da se ne zagrcne. :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4388
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#281 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Pandakonda »

Roccohljup wrote: 10/05/2022 15:04
jagugu wrote: 10/05/2022 15:00
ma nije ni blizu dogovora. sinoć su to demantovali i bećirević i konaković. Pregovaraju još uvijek ali je problem izgleda odnos upravo između njih dvojice, tj stav NIPa o legitimnom predstavljanju za koji denis neće ni da čuje.
Pa zasto bi se oko toga svađali kad njegova kandidatura ide u prilog obojici. Onda bi većina ljudi krenula da glasa za Bosnjackog clana (Denisa), a ne za Komsica :-)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#282 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Styling wrote: 11/05/2022 10:54
putokaz1 wrote: 11/05/2022 07:36 Ko god bude Bake ce ga pojesti za predjelo
Pazi da se ne zagrcne. :lol:
Bosnjaci ce glasat za Komsica
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#283 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by lerdi »

Baš me živo interesuje kakva će priča biti kada Dino odigra dupli pas i samostalno izađe sa kandidaturom za predsjedništvo. Ovi u SDP-u i NS-u baš levati. :D
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#284 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Truba »

Iz iskustva
Sdp kompleksasi ce zajebati stvar
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#285 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Project Lucian »

lerdi wrote: 12/05/2022 16:26 Baš me živo interesuje kakva će priča biti kada Dino odigra dupli pas i samostalno izađe sa kandidaturom za predsjedništvo. Ovi u SDP-u i NS-u baš levati. :D
Pa uzet će većinom glasove SDA, tako da i nije za SDP neki problem, čak šta više SDP-u to godi. Pa to isto SDA radi SDP-u sa kandidaturom Željka Komšića, konstatno ga isturaju da kupi glasove SDP-a što mu je do sada uspijevalo da bi SDA kandidat mogao lakše pobijediti. Tako da bi bilo dobro da se Kifla kandiduje.
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#286 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by merk030 »

Trojka treba stati iza Mirsada, ako je cilj da ne bude SDA kandidat u Predsjedništvu.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#287 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

POTVRDILA DUŠANKA MAJKIĆ: Dom naroda s dnevnog reda skida sniženje stope PDV-a, na sjednicu Komisije za finansije nisu došli Pendeš, Bećirović i Špirić
Minus za becirovica :evil:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4388
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#288 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Pandakonda »

Ovo mi mogli biti mozda i najzanimljivji izbori za predsjednistvo do sada. Iz pouzdanih izvora znam da je dogovoreno da Becirovic bude kandidat ispred trojke i NiP je na kraju popustio. NiP ce izbaciti Zvizdica za nosioca liste drzavnog parlamenta i samo jos ne znam sta je na kraju ponuđeno NiP-u u zamjenu da popuste po pitanju predsjednistva. NS nije toliko imala problem sa tim da Becirevic bude kandidat dok je jedina kocnica bio NiP.

Ono sto ovu situaciju pravi zanimljivijom je to sto ce svako od svakog derati glasove. SBB i hadzikadic ce max 90k glasova između sebe podjeliti dok ce se ostatak probosanske opcije pocjepati na becirevica, bakira i komsica. Ovdje ko god pobjedi ce uzeti sa minimalnom razlikom a po meni će glavu ulogu imati manje stranke kada budu odlucivale koga će gurati npr. ako NES podrzi SBB kandidata ili recimo Fudo Kasmovic da podrzi trojku.

Sve u svemu ce biti hebeni izbori i svaki glas ce biti presudan
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#289 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Prpa.ba »

Zicer je da Fudo ide sa Trojkom, NES ce igrati libera sto uvijek izadje SDA. Koalicija oko Becirovica ce moci navuci 200.000 glasova, hoce li to biti dovoljno, upitno.

Bakir i Komso ne mogu 500.000 zajedno, jedan ce u zonu ispadanja. :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#290 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by putokaz1 »

Po meni Bakir je Bajern,a ostali su Frankfurt Lajpzig Dortmund ...
NiP ce uzet KS,Becirevic pobjedit u TZ...
Hadzikadic ce "otet" manje nego prije 4 godine
Seawolf
Posts: 7734
Joined: 14/06/2012 22:59

#291 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Seawolf »

Prpa.ba wrote: 12/05/2022 18:51 Zicer je da Fudo ide sa Trojkom, NES ce igrati libera sto uvijek izadje SDA. Koalicija oko Becirovica ce moci navuci 200.000 glasova, hoce li to biti dovoljno, upitno.

Bakir i Komso ne mogu 500.000 zajedno, jedan ce u zonu ispadanja. :mrgreen:
I 400.000 im je dovoljno da obojica prođu, ako su ispravno raspoređeni.

Npr. 230.000 Izetbegoviću i 170.000 Komšiću i eto obojice u Predsjedništvu.
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#292 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by lerdi »

Pandakonda wrote: 12/05/2022 17:15 Ovo mi mogli biti mozda i najzanimljivji izbori za predsjednistvo do sada. Iz pouzdanih izvora znam da je dogovoreno da Becirovic bude kandidat ispred trojke i NiP je na kraju popustio. NiP ce izbaciti Zvizdica za nosioca liste drzavnog parlamenta i samo jos ne znam sta je na kraju ponuđeno NiP-u u zamjenu da popuste po pitanju predsjednistva. NS nije toliko imala problem sa tim da Becirevic bude kandidat dok je jedina kocnica bio NiP.

Ono sto ovu situaciju pravi zanimljivijom je to sto ce svako od svakog derati glasove. SBB i hadzikadic ce max 90k glasova između sebe podjeliti dok ce se ostatak probosanske opcije pocjepati na becirevica, bakira i komsica. Ovdje ko god pobjedi ce uzeti sa minimalnom razlikom a po meni će glavu ulogu imati manje stranke kada budu odlucivale koga će gurati npr. ako NES podrzi SBB kandidata ili recimo Fudo Kasmovic da podrzi trojku.

Sve u svemu ce biti hebeni izbori i svaki glas ce biti presudan
Što onda NIP skuplja potpise za predsjedništvo? :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#293 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Roccohljup »

Ko da gledam dino ce im hinjski shuknuti sa zvizdicem😂
User avatar
lerdi
Posts: 3484
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#294 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by lerdi »

Roccohljup wrote: 12/05/2022 21:17 Ko da gledam dino ce im hinjski shuknuti sa zvizdicem😂

Ma neće. Trojka je nikad jača :skoljka:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4388
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#295 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Pandakonda »

lerdi wrote: 12/05/2022 19:42
Pandakonda wrote: 12/05/2022 17:15 Ovo mi mogli biti mozda i najzanimljivji izbori za predsjednistvo do sada. Iz pouzdanih izvora znam da je dogovoreno da Becirovic bude kandidat ispred trojke i NiP je na kraju popustio. NiP ce izbaciti Zvizdica za nosioca liste drzavnog parlamenta i samo jos ne znam sta je na kraju ponuđeno NiP-u u zamjenu da popuste po pitanju predsjednistva. NS nije toliko imala problem sa tim da Becirevic bude kandidat dok je jedina kocnica bio NiP.

Ono sto ovu situaciju pravi zanimljivijom je to sto ce svako od svakog derati glasove. SBB i hadzikadic ce max 90k glasova između sebe podjeliti dok ce se ostatak probosanske opcije pocjepati na becirevica, bakira i komsica. Ovdje ko god pobjedi ce uzeti sa minimalnom razlikom a po meni će glavu ulogu imati manje stranke kada budu odlucivale koga će gurati npr. ako NES podrzi SBB kandidata ili recimo Fudo Kasmovic da podrzi trojku.

Sve u svemu ce biti hebeni izbori i svaki glas ce biti presudan
Što onda NIP skuplja potpise za predsjedništvo? :D
Sakupljaju svi, ako se ne varam ne igra nikakvu ulogu ako je zajednicki kandidat, opet im treba određeni broj potpisa
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#296 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by jasib »

Hoće li u BiH ikad ijedna žena biti članica Predsjedništva države... ili barem kandidat za tu funkciju :-)
Bare1
Posts: 19
Joined: 13/05/2022 01:33

#297 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Bare1 »

Ja ne znam jesu li ljudi u nekom tripu ili trolaju, govori se kako Bake nema šanse protiv Bećira koji na prošlim izborima nije mogao pobijediti vrtnog patuljka, a u svojoj Tuzli jedva imao više glasova od Komšića. Trojka očito ne želi člana u predsjedništvu već se ide na Kanton Sarajevo i tamo će glavne igrače postaviti, čime pokazuju kukavičluk, logičan kandidat bi bio Elmedin jer može privući više glasova u Sarajevu od Denisa, a bez uvjerljive pobijede u Sarajevu teško da se može dobiti SDA.
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#298 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by thekupus »

Bare1 wrote: 13/05/2022 02:06 Ja ne znam jesu li ljudi u nekom tripu ili trolaju, govori se kako Bake nema šanse protiv Bećira koji na prošlim izborima nije mogao pobijediti vrtnog patuljka, a u svojoj Tuzli jedva imao više glasova od Komšića. Trojka očito ne želi člana u predsjedništvu već se ide na Kanton Sarajevo i tamo će glavne igrače postaviti, čime pokazuju kukavičluk, logičan kandidat bi bio Elmedin jer može privući više glasova u Sarajevu od Denisa, a bez uvjerljive pobijede u Sarajevu teško da se može dobiti SDA.
bukvalno čovjek imao 195000 glasova, 18 000 glasova razlika

Sad će Radončić i Hadžikadić dobiti dosta manje glasova nego tad, plus bez Šepića i Jerlagića više nego dovoljno za pobjedu
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#299 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by MUNAFIK »

sinuhe wrote: 02/11/2021 08:10 Godinu dana pred izbore najozbilniji kandidat im ex-SDA Zvizdic podrzan od ex-SDA Konakovica sto je presmijesno.
Bolje da su angazovali Falatara. Generalno OK momak.
E cuj Falatara :-)

Taj ne moze pobjediti u mjesnoj zajednici.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#300 Re: Kandidat Trojke za Predsjedništvo Bosne i Hercegovine

Post by Droog »

MUNAFIK wrote: 13/05/2022 02:24
sinuhe wrote: 02/11/2021 08:10 Godinu dana pred izbore najozbilniji kandidat im ex-SDA Zvizdic podrzan od ex-SDA Konakovica sto je presmijesno.
Bolje da su angazovali Falatara. Generalno OK momak.
E cuj Falatara :-)

Taj ne moze pobjediti u mjesnoj zajednici.
Na žalost, kod nas ne može.

Steta da lik koji, pored finog školovanja i poznavanja 6 stranih jezika ne može dobiti kod nas vise glasova.
Da citiram jedan naslov sa Deutsche Wellea.

„Odličan kandidat na pogrešnim izborima“
Post Reply