Kanada viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#51 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

moonca wrote: 23/04/2021 18:42
belfy wrote: 23/04/2021 18:30
moonca wrote: 23/04/2021 18:13

Ti se javio na temu, meni da ocitash neku lekciju. nista produktivno nisi napisao. Ne mogu ti u istom tonu odgovoriti, jer te ne poznajem kao ni sta i gdje pishes. jedino, doddushe, da me stalkujesh. :oops: no, ja to shvatam kao kompliment.
Nisu svi Bosanci kako ih ti vidish . ima ih i s parama/ obrazovanjem i zeljom za promjenu.
Momak je vec u EU-- njega nisi primjetio od mene... :wink: :oops:
sta cu kad sam fasciniram tvojim besmislenim upisima gdje ti obicno pokusavas da djelujes kao savjetodavac. no, vjerujem kada kazes da ne mozes odgovoriti u istom tonu. cuj stalkujem, pa jos kao kompliment... o 'ljebe... sloboda misljenja je svakako zagarantovana, tako da svako ima pravo da mislis sta zeli i da budes u krivu koliko god zelis. jel tako?

i, sta kazes? ima svega... eto te u pravu, napokon. :-)
Pitanje je bilo --
Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ?
odgovorila sam.. ti to vidish kao savjet.... i jeste. da bi tvoje ukljucenje na dato pitanje bilo..
ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot
i to tvoje je sta... :-) :lol: i ko je pitao sta ljudi u Bosni imaju/ nemaju . itd.. kome ti odgovarash :-)

. eto.. toliko.. :zoka:
dobro, pa to lako rasvijetlimo, tako sto pitamo tu trecu stranu kojoj dajes savjet...

@jasmin10, koliko dugo si u EU? radis tamo ili nesto drugo? da li raspolazes sa dovoljno sredstava za kupovinu nekog biznisa u Kanadi i tako se preselis tamo?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#52 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

moonca wrote: 23/04/2021 16:43 ..jedan od nacina je da kupish biznis.
ovo je moj 'savjet' .. a ti, ..cccccc. :arrow: radis tamo ili nesto drugo? da li raspolazes sa dovoljno sredstava za kupovinu nekog biznisa u Kanadi i tako se preselis tamo.. cccccc :nene: jako nepristojno zadiranje u privatnost..
jasmin10
Posts: 41
Joined: 04/08/2012 01:52
Location: GB
Contact:

#53 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by jasmin10 »

nemam ta sredstva niti bih se upustio u takvo nesto. hvala na savjetu ali fakat o tome nisam ni razmisljao.
ali eto izgleda da ce i dalje Kanada ostati moja tiha patnja :D
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#54 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

zahvaljujem na odgovoru. eto, moonca, jel sada sve jasno?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Sve je jasno, ali kako zgubidanit po vazdan ako ne skreces svaku mogucu temu na efemerne rukavce?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#56 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

jasmin10 wrote: 23/04/2021 21:25 nemam ta sredstva niti bih se upustio u takvo nesto. hvala na savjetu ali fakat o tome nisam ni razmisljao.
ali eto izgleda da ce i dalje Kanada ostati moja tiha patnja :D
.Razmisljao si o Kanadi.... i navela sam samo jedan moguci primjer...koji koriste Kinezi, najvishe ... ima i drugih nacina......vec poznatih... prelistaj temu. moguce, da je neko i naveo.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#57 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by CikCikCikPogodi »

Tip: Najbolje vam je u Manitobu ili New Brunswick jer se tu malo ljudi doseljava, tako da se prije dobije viza.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#58 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

_BataZiv_0809 wrote: 24/04/2021 12:00 Sve je jasno, ali kako zgubidanit po vazdan ako ne skreces svaku mogucu temu na efemerne rukavce?
ovo upuceno meni?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

belfy wrote: 24/04/2021 15:05
_BataZiv_0809 wrote: 24/04/2021 12:00 Sve je jasno, ali kako zgubidanit po vazdan ako ne skreces svaku mogucu temu na efemerne rukavce?
ovo upuceno meni?
Munki
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#60 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

:thumbup:
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#61 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by aminchev2 »

Bascarsija1 wrote: 03/08/2020 07:43 Interesantno je da Mnogi iz amerike zele negdije drugdije. (Hljeba preko pogace)

https://www.forbes.com/sites/laurabegle ... eb5eff7f74

Novcane donacije su uglavnom potrebne.
Eto ja sam se iz Kanade vratila u Njemačku.
Život ovdje je malo opusteniji, malo jednostavniji
Ako hoćeš da radiš, I da zaradiš... Kanada je super. Ako hoćeš da živiš.... Eh, druga priča.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#62 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by nKrkan »

Je li neko aplicirao u zadnjih godinu dvije, na ovoj stranici Vac centra u Sarajevu procedura je brutalna
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#63 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by CaneBos »

nKrkan wrote: 28/10/2021 20:33 Je li neko aplicirao u zadnjih godinu dvije, na ovoj stranici Vac centra u Sarajevu procedura je brutalna
Jesam ja sad, ali oni nista ne izdaju, iskljucivo su medijatori za studentske, radne ili turisticke vize. U svakom slucaju bruka papira treba, ovjera, prevoda itd.
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#64 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by nKrkan »

CaneBos wrote: 01/11/2021 14:33
nKrkan wrote: 28/10/2021 20:33 Je li neko aplicirao u zadnjih godinu dvije, na ovoj stranici Vac centra u Sarajevu procedura je brutalna
Jesam ja sad, ali oni nista ne izdaju, iskljucivo su medijatori za studentske, radne ili turisticke vize. U svakom slucaju bruka papira treba, ovjera, prevoda itd.
Moze li pp , mail , da me malo detaljnije upoznaš?
Ono sto se radi na stranici za imigraciju mi je ko polovicno jasno , ali kad treba predavati pasoš eventualno ili kad odobre vizu i otiske i sve to, kako dolazi do tog centra u Sa, kako sve krece ,oj boze procedure
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#65 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by CaneBos »

nKrkan wrote: 01/11/2021 16:31
CaneBos wrote: 01/11/2021 14:33
Jesam ja sad, ali oni nista ne izdaju, iskljucivo su medijatori za studentske, radne ili turisticke vize. U svakom slucaju bruka papira treba, ovjera, prevoda itd.
Moze li pp , mail , da me malo detaljnije upoznaš?
Ono sto se radi na stranici za imigraciju mi je ko polovicno jasno , ali kad treba predavati pasoš eventualno ili kad odobre vizu i otiske i sve to, kako dolazi do tog centra u Sa, kako sve krece ,oj boze procedure

CANVAC BiH, (https://visa.vfsglobal.com/bih/en/can/b ... ppointment)
nalaze se iza Importane centra. Mozes doci samo po rezervisanom terminu. Pasos predajes tek po odobrenju vize, biometrijske podatke dajes nakon sto apliciras za visu, jave ti da rezervises termin za davanje biomet.podataka i zakazes ga u CANVAC-u.
Dakle prvi korak ti je u svakom slucaju da prikupis svu dokumentaciju, pazis da je sve kako se trazi. Ja sam sve odradila online, a preko Canvac-a samo dala biometrijske podatke i predala im pasos kad mi je viza odobrena.

Da jesu proceduralni, ne znam kako ide sa apliciranjem za vize kod ostalih zemalja, meni licno je Kanada prilicno striktna, ali valjda su i druge ne znam. U svakom slucaju dosta stvari se prilaze. Ja sam cak morala priloziti i potvrdu o zakazenom ljekarskom terminu koji je sluzio kao dokaz da cu se zaista i vratiti natrag u BiH. :-) To mi je bilo lakse nego da prilazem ''povratnu avionsku kartu'' kad ne znam ni hoce li mi biti odobrena viza, mislim ono..ali eto barem daju opcije.
Post Reply