Kanada viza i novija iskustva

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#26 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 27/11/2020 14:26
exliberal-ex wrote: 27/11/2020 02:11
HAMZABUZIM wrote: 28/10/2020 03:04

U Kanadu je lako uci. Ali je tesko izaci tj. skupo je ici u Bosnu svake godine. Osim toga nevjerovatno je dosadno. EU je ko lutrija blago onom ko dobije drzavljanstvo Njemacke ili Austrije.
Sto je tesko izac... nekontam , skupe karte do Bosne?
Moze se do EU jeftino, druga stvar je sto je Bosna prkno evrope pa me taj connecting let do SA dodje skoro kao do Londona
Da je dosadno, djelimicno si u pravi ali da je mrtvilo nije.
Tvoja prica me podsjeti podsjeti na jednog jarana koji neide igdje i samo kuka kako se ovdje nista nedesava.
Ajmo na koncert...skupo...ajmo u restoran.. nisam ti ja za tu hranu....sjecam se otvorili akvarijum...idi ...ma joj nemogu, kako cu..konacno ga nagovorili...joj jest ovo dobro...dosao circus de solei..idi ..jel ima zivorinja..ne... e onda nije cirkus :razz: , bio mu rodjendan i mi uzeli kartu i dan danas prica kako je dobro.
Isto godisnji, 15 godina je ovdje i jedino sto zna je da se spakuje i ode dole, naravno tu ukljucuje i godisnji u CG... :run:
Nekontam ga kao ni sto on nekonta mene sto odem dole jednom u 5-6 godina ...kad mi je usput.
Takve raje ove ima koliko hoces. Jedino sto zna i zeli da zna je put u bosnu. Ima jos mjesta za obici... kaze neka mene, nisam ja za meksika ili kube
A izaci odavde nije nimalo tesko. Love u dzep, sjedi na avion i idi kud hoces. Ja sam zivio godinu dana u njemackoj, doso iz kanade.
Mozes kud hoces i kad hoces...
Ma znam i sam....ja sam za njih crna ovca posto idem svugdje samo ne dole
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#27 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

U kom si gradu,zemo>?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#28 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 27/11/2020 22:40 U kom si gradu,zemo>?
416
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#29 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

Uh svaka cast. Tu sam bio prije 3 godine i nema ljepseg mjesta
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

[quote- post_id=16969158 time=1606513143 user_id=247747]
Takve raje ove ima koliko hoces. Jedino sto zna i zeli da zna je put u bosnu.
Vjerovatno, sto je jos uvijek osjecaju kao svoju domovinu, imaju bliske odnose s familijom, prijateljima... nije to nista cudno.
Od pojedinih sam cula da ne idu 'dole' :wink: . nemaju sta vidjeti.. a, na Kubi imaju.. :zoka: :lol:
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#31 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by noviclan »

anida_s wrote: 02/10/2020 10:04 Nije baš jednostavno otići u Kanadu, suprug i ja smo dugo pokušavali. On je u IT i to oko 20 godina se bavi što znači da ima debelo radno iskustvo. Išli smo preko one njihove stranice cic.gov.ca i tu našli sve što treba. Uglavnom prvo moraš uraditi neki upitnik da bi vidio da li uopšte možeš aplicirati nakon što ti zbroje bodove. Najveće šanse imaš ako nađeš poslodavca jer ti to nosi jako puno bodova. Suprug je aplicirao na oko 70 poslova, više od pola ih se javilo i bili oduševljeni njegovim radnim iskustvom, spremni da ga zaposle ali kada ga pitaju ima li radnu dozvolu tu nastaje problem. Suprug im objasni da bi dobio radnu dozvolu treba mu njihove pismo da su voljni da ga zaposle, međutim oni tu samo kažu da je to njima prevelika zezancija i da ne žele s tim da se bave. Problem je što oni da bi zaposlili nekoga izvana moraju dokazati da ne mogu tamo naći takvog stručnjaka. A Indijaca je baš puno tamo koji se bave tim poslom. Ukratko, bez neke poslovne ponude vrlo je teško otići. Mi smo odustali od Kanade i otišli u drugu državu u Evropi gdje je sve oko vize bilo gotovo za mjesec dana.
Sretno!
Moze odg, koja je to druga drzava hvala
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#32 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

moonca wrote: 28/11/2020 05:08
[quote- post_id=16969158 time=1606513143 user_id=247747]
Takve raje ove ima koliko hoces. Jedino sto zna i zeli da zna je put u bosnu.
Vjerovatno, sto je jos uvijek osjecaju kao svoju domovinu, imaju bliske odnose s familijom, prijateljima... nije to nista cudno.
Od pojedinih sam cula da ne idu 'dole' :wink: . nemaju sta vidjeti.. a, na Kubi imaju.. :zoka: :lol:
Da me se ne shvati pogresno... I ja sam tamo svake godine. Tako da sam I ja jedan od njih
Ali uz poznatu mars rutu za bosnu, otkrio sam i cari drugih destinacija

Htio sam reci da je u redu i pomijesati malo
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#33 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 28/11/2020 14:46
moonca wrote: 28/11/2020 05:08
[quote- post_id=16969158 time=1606513143 user_id=247747]
Takve raje ove ima koliko hoces. Jedino sto zna i zeli da zna je put u bosnu.
Vjerovatno, sto je jos uvijek osjecaju kao svoju domovinu, imaju bliske odnose s familijom, prijateljima... nije to nista cudno.
Od pojedinih sam cula da ne idu 'dole' :wink: . nemaju sta vidjeti.. a, na Kubi imaju.. :zoka: :lol:
Da me se ne shvati pogresno... I ja sam tamo svake godine. Tako da sam I ja jedan od njih
Ali uz poznatu mars rutu za bosnu, otkrio sam i cari drugih destinacija

Htio sam reci da je u redu i pomijesati malo
Ma nije problem, ima ljudi koji vole ici nazad osjecaju se prijatno...i sam imam familiju koja ide svake godine dole jedva sam ih nagaovorio jednom da stanu u Pariz jedne godine...sad su se okrenuli pa pola odmora provedu negdje drugo a pola u Bosni ove godine su me pitali gdje bi mogli stat pa sam im ja faktiki organizaovao par dana u Barceloni.
Ja nevolim da idem dole imam losa iskustva iz 90...a i gospoja mi je italijanka , koji ce k*** da bude u Sarajevu godisnji odmor...odveo je dvaput, bili na Jadranu, svrljali po Bosni..sad gledam svaki put da odem na neku drugu destinaciju...ove godine su mi otkazali Antiqua 7 dana prije leta a trebao sam na Korziku i Sardiniju u Septembru :twisted: .
Imam dobrog jarana.. ja bi otisao negdje , pokupio djecu pa otisao ...rekoh spakuj se pa u NY ...joj kako cu ...fino odes na aerodrom, sat leta do la guardije...taksi do manhatana i onda pjeske svrljaj po gradju...jedva ga nagovorih, poslao mi poruku kad se vratim placam rucak sto si me nagovorio...nekontam taj strah, sjede kod kuce, meni fino godisnji provest kod kuce.......razumijem ako si kokuz ali imas pare i nesmijes nigdje otic....nekontam tu nesposobnost.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 28/11/2020 03:52 Uh svaka cast. Tu sam bio prije 3 godine i nema ljepseg mjesta
Ma nije lose...moze i bolje
gdje si ti?
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#35 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

Ja sam u Alberti, privremeno
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#36 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 01/12/2020 14:28 Ja sam u Alberti, privremeno
busi Misko busi ? :D

meni se bivsa komsinica iz Sa udala u calgary....sve sam joj govorio svratit cu kad budem prolazio al nikako da se nakanim da odem na zapad...izadje me skoro isto sa cijenom kao do Londona ili Amsterdama...pogodi gdje onda idem :mrgreen:
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#37 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

exliberal-ex wrote: 01/12/2020 17:17
mujomali wrote: 01/12/2020 14:28 Ja sam u Alberti, privremeno
busi Misko busi ? :D

meni se bivsa komsinica iz Sa udala u calgary....sve sam joj govorio svratit cu kad budem prolazio al nikako da se nakanim da odem na zapad...izadje me skoro isto sa cijenom kao do Londona ili Amsterdama...pogodi gdje onda idem :mrgreen:
A u tome i jeste fazon. Ja sam jutros gledo, do amsterdama 1000$ a od tebe mozda i upola. Kolko para tolko muzike, matere mi
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#38 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

mujomali wrote: 01/12/2020 19:18
exliberal-ex wrote: 01/12/2020 17:17
mujomali wrote: 01/12/2020 14:28 Ja sam u Alberti, privremeno
busi Misko busi ? :D

meni se bivsa komsinica iz Sa udala u calgary....sve sam joj govorio svratit cu kad budem prolazio al nikako da se nakanim da odem na zapad...izadje me skoro isto sa cijenom kao do Londona ili Amsterdama...pogodi gdje onda idem :mrgreen:
A u tome i jeste fazon. Ja sam jutros gledo, do amsterdama 1000$ a od tebe mozda i upola. Kolko para tolko muzike, matere mi
Ja sam bas sa nekim kanadjanima pricao ovdje i svi kazu sto ne odes do BC ili Calgary pa autom kroz rookies...rekoh let do Calgarija, pa rent a car, hoteli, povratak iz BC..skuplje me izadje nego da odem do Evrope....mislim otici cu definitivno ali dok mogu da putujem po svijetu ovo je na cekanju :mrgreen:
mujomali
Posts: 63
Joined: 25/11/2020 17:33

#39 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by mujomali »

exliberal-ex wrote: 01/12/2020 22:08
mujomali wrote: 01/12/2020 19:18
exliberal-ex wrote: 01/12/2020 17:17

busi Misko busi ? :D

meni se bivsa komsinica iz Sa udala u calgary....sve sam joj govorio svratit cu kad budem prolazio al nikako da se nakanim da odem na zapad...izadje me skoro isto sa cijenom kao do Londona ili Amsterdama...pogodi gdje onda idem :mrgreen:
A u tome i jeste fazon. Ja sam jutros gledo, do amsterdama 1000$ a od tebe mozda i upola. Kolko para tolko muzike, matere mi
Ja sam bas sa nekim kanadjanima pricao ovdje i svi kazu sto ne odes do BC ili Calgary pa autom kroz rookies...rekoh let do Calgarija, pa rent a car, hoteli, povratak iz BC..skuplje me izadje nego da odem do Evrope....mislim otici cu definitivno ali dok mogu da putujem po svijetu ovo je na cekanju :mrgreen:
A ok je to ideja ali samo ljeti.

Sad kad je zima, hem nemas sta da vidis, hem ne znas ako krenes hoces li doci zive glave u BC. Snijeg gore u brdu kad zapada... znalo je biti ovde sunce, malo vjetra, a kad pridjes tamo na 50 km, neka kisurina i snijeg reko bi kijametski dan.Zimi ne preporucujem voznju u rockies sigurno. I pored 4x4 i sveg ostalog. Kamion se preprijeci i zatvore cestu, pa ti kampuj s mrkim medvjedom u sred shume...

Dobro si ti to reko, dok to sve poplacas, bolje ces proci da odes u Jevropu ili negdje na jug i da uzivas na plazi,nego da te bakces s voznjom od 1000 km i nazad. Calgary je rupa, odatle je sav pametan narod otiso vec odavno.

Ja sam se vozio do Detroita i nazad prije 12 godina. 3500km u svakom pravcu, kroz ameriku. Ali tad sam bio jos mlad pa sam mogo po 15 sati da vozim.
Sad jel sjednem u auto, zaspem ko djete.
User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#40 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by Brkooo »

Koji grad preporucujete u Kanadi za zivjeti... Kupili bi kucu za par godina... Pa mi je Calgary pao u oko kao Fino mjesto?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#41 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by CikCikCikPogodi »

Brkooo wrote: 17/02/2021 12:45 Koji grad preporucujete u Kanadi za zivjeti... Kupili bi kucu za par godina... Pa mi je Calgary pao u oko kao Fino mjesto?
Posto ja cackam malo po ekonomiji. Saint John nije los, imaju problema sada sa privredom jer su ih udarili zatvaranja, odnosno vise zbog toga sto kruzera nema. To ne znaci da nije los tajming za kupovinu nekretnine. Evo gledam da se cijela komercijalna zgrada prodaje za 1.200.000 to je bas veliki pad cijene, i odrazuje se na ostale nekretnine. Pratis samo stranice koje imaju historiju cijena nekretnina, ove najpoznatije nemaju iz nekog razloga. Tako ako kupujes kucu, gledaj neki biznis da pokrenes jer su u sranju pa ce traziti da ljudi investiraju.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#42 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by Bascarsija1 »

CikCikCikPogodi wrote: 17/02/2021 13:19
Brkooo wrote: 17/02/2021 12:45 Koji grad preporucujete u Kanadi za zivjeti... Kupili bi kucu za par godina... Pa mi je Calgary pao u oko kao Fino mjesto?
Posto ja cackam malo po ekonomiji. Saint John nije los, imaju problema sada sa privredom jer su ih udarili zatvaranja, odnosno vise zbog toga sto kruzera nema. To ne znaci da nije los tajming za kupovinu nekretnine. Evo gledam da se cijela komercijalna zgrada prodaje za 1.200.000 to je bas veliki pad cijene, i odrazuje se na ostale nekretnine. Pratis samo stranice koje imaju historiju cijena nekretnina, ove najpoznatije nemaju iz nekog razloga. Tako ako kupujes kucu, gledaj neki biznis da pokrenes jer su u sranju pa ce traziti da ljudi investiraju.
Po toj logici najbolje je kupiti u BiH. Kod nas svi vole investitore :).
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#43 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by exliberal-ex »

CikCikCikPogodi wrote: 17/02/2021 13:19
Brkooo wrote: 17/02/2021 12:45 Koji grad preporucujete u Kanadi za zivjeti... Kupili bi kucu za par godina... Pa mi je Calgary pao u oko kao Fino mjesto?
Posto ja cackam malo po ekonomiji. Saint John nije los, imaju problema sada sa privredom jer su ih udarili zatvaranja, odnosno vise zbog toga sto kruzera nema. To ne znaci da nije los tajming za kupovinu nekretnine. Evo gledam da se cijela komercijalna zgrada prodaje za 1.200.000 to je bas veliki pad cijene, i odrazuje se na ostale nekretnine. Pratis samo stranice koje imaju historiju cijena nekretnina, ove najpoznatije nemaju iz nekog razloga. Tako ako kupujes kucu, gledaj neki biznis da pokrenes jer su u sranju pa ce traziti da ljudi investiraju.
Nemoj ba zajebavat svi pobjegose prema quebecu ili ontario kakav St John, sta imas tamo od privrede ...nesto malo turizma i ribolov . Calgary je bio na glasu dok je nafta djikala preko 100 sad je drugacija slika. U sustini u kanadi se nesto cudno desava sa real estate...nema logike za ovoliki rast i mnogi su predvidjali krah odavno ali mimo svake logike cijene i dalje rastu. Ja kad vidim kad prodaju kucu za milion a ono supa u nekom djelu koji je zakurac...pa radije bi se vratio u Sarajevo nego se sahranio kupujuci stracare. Slusam neki dan jednog naseg tipa kaze ja sam navijao dok su cijene rasle kontam meni to odgovara i podjem da pogledam ako prodam svoju kucu sta mogu uzet...razocarao sam se kad sam vidjeo cijene nemicem se nikud.
jasmin10
Posts: 41
Joined: 04/08/2012 01:52
Location: GB
Contact:

#44 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by jasmin10 »

Kanada mi je oduvijek bila želja. Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ? imam rodbine u Ontariju, imam smještaj. Moj bivsi radni kolega je tamo otisao preko fudbala i ostao 5 godina. iako lopte u zivotu nije sutnuo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

jasmin10 wrote: 23/04/2021 13:47 Kanada mi je oduvijek bila želja. Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ? imam rodbine u Ontariju, imam smještaj. Moj bivsi radni kolega je tamo otisao preko fudbala i ostao 5 godina. iako lopte u zivotu nije sutnuo.
Imash rodbinu... zasto se isti, ne informisu kod imigracionog advokata...oni znaju 'cake' ..

..jedan od nacina je da kupish biznis.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#46 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

moonca wrote: 23/04/2021 16:43
jasmin10 wrote: 23/04/2021 13:47 Kanada mi je oduvijek bila želja. Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ? imam rodbine u Ontariju, imam smještaj. Moj bivsi radni kolega je tamo otisao preko fudbala i ostao 5 godina. iako lopte u zivotu nije sutnuo.
Imash rodbinu... zasto se isti, ne informisu kod imigracionog advokata...oni znaju 'cake' ..

..jedan od nacina je da kupish biznis.
jos jedan od "kvalitetnih" savjeta... i u Njemackoj mozes otvoriti GmbH za 25k EUR i sve dok poslujes imas radnu dozvolu. u vecini razvijenih zemalja mozes tako... problem je samo sto ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot. razmislis li ti prije nego pokusas "doprinijeti" diskusiji?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#47 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

belfy wrote: 23/04/2021 18:06
moonca wrote: 23/04/2021 16:43
jasmin10 wrote: 23/04/2021 13:47 Kanada mi je oduvijek bila želja. Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ? imam rodbine u Ontariju, imam smještaj. Moj bivsi radni kolega je tamo otisao preko fudbala i ostao 5 godina. iako lopte u zivotu nije sutnuo.
Imash rodbinu... zasto se isti, ne informisu kod imigracionog advokata...oni znaju 'cake' ..

..jedan od nacina je da kupish biznis.
jos jedan od "kvalitetnih" savjeta... i u Njemackoj mozes otvoriti GmbH za 25k EUR i sve dok poslujes imas radnu dozvolu. u vecini razvijenih zemalja mozes tako... problem je samo sto ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot. razmislis li ti prije nego pokusas "doprinijeti" diskusiji?
Ti se javio na temu, meni da ocitash neku lekciju. nista produktivno nisi napisao. Ne mogu ti u istom tonu odgovoriti, jer te ne poznajem kao ni sta i gdje pishes. jedino, doddushe, da me stalkujesh. :oops: no, ja to shvatam kao kompliment.
Nisu svi Bosanci kako ih ti vidish . ima ih i s parama/ obrazovanjem i zeljom za promjenu.
Momak je vec u EU-- njega nisi primjetio od mene... :wink: :oops:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#48 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by belfy »

moonca wrote: 23/04/2021 18:13
belfy wrote: 23/04/2021 18:06
moonca wrote: 23/04/2021 16:43

Imash rodbinu... zasto se isti, ne informisu kod imigracionog advokata...oni znaju 'cake' ..

..jedan od nacina je da kupish biznis.
jos jedan od "kvalitetnih" savjeta... i u Njemackoj mozes otvoriti GmbH za 25k EUR i sve dok poslujes imas radnu dozvolu. u vecini razvijenih zemalja mozes tako... problem je samo sto ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot. razmislis li ti prije nego pokusas "doprinijeti" diskusiji?
Ti se javio na temu, meni da ocitash neku lekciju. nista produktivno nisi napisao. Ne mogu ti u istom tonu odgovoriti, jer te ne poznajem kao ni sta i gdje pishes. jedino, doddushe, da me stalkujesh. :oops: no, ja to shvatam kao kompliment.
Nisu svi Bosanci kako ih ti vidish . ima ih i s parama/ obrazovanjem i zeljom za promjenu.
Momak je vec u EU-- njega nisi primjetio od mene... :wink: :oops:
sta cu kad sam fasciniram tvojim besmislenim upisima gdje ti obicno pokusavas da djelujes kao savjetodavac. no, vjerujem kada kazes da ne mozes odgovoriti u istom tonu. cuj stalkujem, pa jos kao kompliment... o 'ljebe... sloboda misljenja je svakako zagarantovana, tako da svako ima pravo da mislis sta zeli i da budes u krivu koliko god zelis. jel tako?

i, sta kazes? ima svega... eto te u pravu, napokon. :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#49 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by moonca »

belfy wrote: 23/04/2021 18:30
moonca wrote: 23/04/2021 18:13
belfy wrote: 23/04/2021 18:06
jos jedan od "kvalitetnih" savjeta... i u Njemackoj mozes otvoriti GmbH za 25k EUR i sve dok poslujes imas radnu dozvolu. u vecini razvijenih zemalja mozes tako... problem je samo sto ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot. razmislis li ti prije nego pokusas "doprinijeti" diskusiji?
Ti se javio na temu, meni da ocitash neku lekciju. nista produktivno nisi napisao. Ne mogu ti u istom tonu odgovoriti, jer te ne poznajem kao ni sta i gdje pishes. jedino, doddushe, da me stalkujesh. :oops: no, ja to shvatam kao kompliment.
Nisu svi Bosanci kako ih ti vidish . ima ih i s parama/ obrazovanjem i zeljom za promjenu.
Momak je vec u EU-- njega nisi primjetio od mene... :wink: :oops:
sta cu kad sam fasciniram tvojim besmislenim upisima gdje ti obicno pokusavas da djelujes kao savjetodavac. no, vjerujem kada kazes da ne mozes odgovoriti u istom tonu. cuj stalkujem, pa jos kao kompliment... o 'ljebe... sloboda misljenja je svakako zagarantovana, tako da svako ima pravo da mislis sta zeli i da budes u krivu koliko god zelis. jel tako?

i, sta kazes? ima svega... eto te u pravu, napokon. :-)
Pitanje je bilo --
Trenutno sam u EU ali na koji naačin je najlakse do Kanade ?
odgovorila sam.. ti to vidish kao savjet.... i jeste. da bi tvoje ukljucenje na dato pitanje bilo..
ljudi iz BiH ne da nemaju te pare, nego idu jer nemaju ni osnovne za pristojan i kvalitetan zivot
i to tvoje je sta... :-) :lol: i ko je pitao sta ljudi u Bosni imaju/ nemaju . itd.. kome ti odgovarash :-)

. eto.. toliko.. :zoka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50 Re: Kanada viza i novija iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Joj munke zgubidana
Post Reply