Kanada

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#1 Kanada

Post by kriticarka_nikova »

Kako najlakse otici tamo?
Da li ce najlakse proci "mijesani" bracni par?
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#2 Re: Kanada

Post by statix »

kriticarka_nikova wrote:Kako najlakse otici tamo?
Da li ce najlakse proci "mijesani" bracni par?
Mozes pokusati ovako:

Evo ti primjer momka kojeg ja znam.
Zaposlio se na kruzeru preko agencije, koji vozi relacije prema sjeveru, kao Aljaska-Vankuver i sl. Kasnije se iskrcao u Torontu i tamo je imao rodaka koji mu je pomogao da se snade. To je bilo prije mozda 3 godine. :)
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#4 Re: Kanada

Post by A-R-N-I »

kriticarka_nikova wrote:Kako najlakse otici tamo?
Da li ce najlakse proci "mijesani" bracni par?
pa nije 94-ta!
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#5 Re: Kanada

Post by kriticarka_nikova »

znaci treba da se ukrcam na kruzer i po mogucnosti da imam rodjaka u Kanadi kako bih ostala tamo?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#6 Re: Kanada

Post by respo »

kanada ta divna zemlja
volim kanadu ....

ostatak znate
idi na floridu :D
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#7 Re: Kanada

Post by teletrader »

Ja sam cuo da u Vancouveru,kada se iskrcas,imaju 2 posebna saltera,jedan na kojem pise "Stowaways" a na drugom "illegal immigrants"...
e sada na ovome gdje pise stowaways,malo te izruzhe,kazhu ti kako nije lijepo sto si uradila i da se nadaju da tako nesto neces uraditi u CA...
Na ovome gdje su "illegal immigrants" fino te pitaju jesi li se umorio,kakav ti je bio put,pozele ti dobrodoslicu u Kanadu i dadnu jos 1000$ u cashu da malo obnovis garderobu...
:D :D :D
Nego salu na stranu i postavi sama sebi pitanje:
"A sto ces ti Kanadi?"
ako si posebno kvalificirana,postoje za to legalni putevi imigracije
A ovako neko "snalazhenje" u bosanskom stilu "haj samo da ja dodjem pa cemo poslije lako" to zaboravi...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#8 Re: Kanada

Post by zemo_online »

pa najbolje je ako imas nekoga tamo na koga bi se mogli osloniti. tada ti je 300 puta lakse.
-ako nemas onda ti treba lova da odes tamo i da se prijavis u azil. da bi dobila eventualno azil treba da imas pricu kako si ugrozena na nacionalnoj ili nekoj drugoj osnovi. prica da nema od cega da zivis ne prolazi.
-najbolje da nadjes posao tamo i na osnovu toga dobijes papire.
-da ides regularnim putem tj. popunis formulare i na osnovu bodova dobijes pravo na useljenje
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#9 Re: Kanada

Post by kriticarka_nikova »

ajde onda da razgovaramo ovako: kad bi birali gdje bi vi otisli?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#10 Re: Kanada

Post by duboka_misao »

kriticarka_nikova wrote:Kako najlakse otici tamo?
Da li ce najlakse proci "mijesani" bracni par?
ako pod mjesani mislis gay.... da :D
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#11 Re: Kanada

Post by Priorat »

kriticarka_nikova wrote:ajde onda da razgovaramo ovako: kad bi birali gdje bi vi otisli?



svica, gdje drugo :D :thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#12 Re: Kanada

Post by respo »

norveska australija holandija
probaj san marino bices kao kraljica ako se tamo snadjes
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#13 Re: Kanada

Post by kriticarka_nikova »

da da u san marino ako se udam za fudbalera....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#14 Re: Kanada

Post by respo »

koji crni fudbaler u san marinu
u reprezentaciji im igraju konobari :D
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#15 Re: Kanada

Post by rika »

Kriticarko posto sam se dosta seljakao,prvo malo po evropi,a onda i po bliskom istoku,da i ja kazhem koju...
koliko mi je poznato,nijedna zemlja EUa nema zvanicni program useljavanja...
Kao prvo jako puno radnih mjesta u samome,hajmo ga nazvati prvom krugu EU drzhava (a svi tamo hoce ,sumnjam da bi htjela da emigriras u Litvaniju ili Slovacku) se popunjava EU drzhavljanima iz drugog kruga..
Tako u engleskoj ne mozhes opstati od Poljaka,a ti,cak i da govoris viktorijanski engleski i zavrsila si International Relations na Cambridgeu ,imas manja prava,da ne kazhem nikakva,u poredjenju sa Lolekom i Bolekom koji su dosli iz Gdanjska da peru hale...
Sve je to ovisno od onoga sto ti pise na koricama pasosa...
Postoje neki kanali emigracije za med.radnike tj. njegovatelje ali postavlja se pitanje da li si te struke..dalje zemlje bez obzira o kojima se radi,trazhe da imas aktivno znanje jezika da bi odmah mogla uskociti u posao...
Canada i Australia su jedine koje imaju oficijelni program useljavanja,ali tu postoji sistem bododvanja i ako nemas bodova,nema ni vize..
It's as simple as that...
trazhiti neku vrstu azila na osnovu toga sto si mozdha u mjesanom braku ili mozhda mjesanoj vezi je malo,u najmanju ruku djetinjasto..proslo je skoro 15 godina od daytona i ruku na srce,da je vama tako lose,bez obzira u kojoj sredini bili,ne bi se ni zabavljali...ili se mozda varam? :D :D :D

I na kraju dolazimo do zakljucka,koliko god to tesko zvucalo,najbolji i najlaksi nacin da se negdje ispalis je spajanje porodica,tj. udaja/zenidba...
fini dečko
Posts: 405
Joined: 30/04/2009 14:02
Location: Ispod olimpijskih planina

#16 Re: Kanada

Post by fini dečko »

kriticarka_nikova wrote:ajde onda da razgovaramo ovako: kad bi birali gdje bi vi otisli?
Švisa ili Skandinavija :thumbup:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#17 Re: Kanada

Post by duboka_misao »

majko Jamajko :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#18 Re: Kanada

Post by zemo_online »

ima li ko informacije iz prve ruke o trazenju azila u kanadi,kako tece procedura, gdje smjestaju azilante, koliko traje procedura i sl.??????
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#19 Re: Kanada

Post by zemo_online »

kriticarka_nikova wrote:ajde onda da razgovaramo ovako: kad bi birali gdje bi vi otisli?

opet kanada koja prima 300.000 godisnje. tamo je najlakse iako nigdje vise nije lako za papire.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#20 Re: Kanada

Post by kriticarka_nikova »

rika wrote:Kriticarko posto sam se dosta seljakao,prvo malo po evropi,a onda i po bliskom istoku,da i ja kazhem koju...
koliko mi je poznato,nijedna zemlja EUa nema zvanicni program useljavanja...
Kao prvo jako puno radnih mjesta u samome,hajmo ga nazvati prvom krugu EU drzhava (a svi tamo hoce ,sumnjam da bi htjela da emigriras u Litvaniju ili Slovacku) se popunjava EU drzhavljanima iz drugog kruga..
Tako u engleskoj ne mozhes opstati od Poljaka,a ti,cak i da govoris viktorijanski engleski i zavrsila si International Relations na Cambridgeu ,imas manja prava,da ne kazhem nikakva,u poredjenju sa Lolekom i Bolekom koji su dosli iz Gdanjska da peru hale...
Sve je to ovisno od onoga sto ti pise na koricama pasosa...
Postoje neki kanali emigracije za med.radnike tj. njegovatelje ali postavlja se pitanje da li si te struke..dalje zemlje bez obzira o kojima se radi,trazhe da imas aktivno znanje jezika da bi odmah mogla uskociti u posao...
Canada i Australia su jedine koje imaju oficijelni program useljavanja,ali tu postoji sistem bododvanja i ako nemas bodova,nema ni vize..
It's as simple as that...
trazhiti neku vrstu azila na osnovu toga sto si mozdha u mjesanom braku ili mozhda mjesanoj vezi je malo,u najmanju ruku djetinjasto..proslo je skoro 15 godina od daytona i ruku na srce,da je vama tako lose,bez obzira u kojoj sredini bili,ne bi se ni zabavljali...ili se mozda varam? :D :D :D

I na kraju dolazimo do zakljucka,koliko god to tesko zvucalo,najbolji i najlaksi nacin da se negdje ispalis je spajanje porodica,tj. udaja/zenidba...
obzirom da si se mnogo saltao po svijetu, ocekivala sam da ces nesto vise reci. no, eto rekao si dovoljno :vazno je ono sta ti pise na koricama pasosa...ok, na mom pise BiH pasos...sto znaci? kao da vidim odgovor: da nemam nikakvih sansi nigdje.
sto se tice bodova, intervjua i slicnih procedura , vjerovatno bih imala dobar prosjek....
dalje...nisam u "mjesanoj" vezi, ali kad bi se lakse otislo negdje, bilo bi lako naci nekog i pomjesat se, zasto da ne...radi odlaska, ne radi ljubavi...
znaci po tebi je ovo zadnje?
udati se za stranog drzavljanina, ha?
e to je vidis malo teze ako se interesi ne podudaraju, a ljubavi nema...
tandrkalo
Posts: 94
Joined: 17/12/2008 00:00

#21 Re: Kanada

Post by tandrkalo »

haj malo objasnite to spajanje porodice - to je samo po osnovu braka ili?
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#22 Re: Kanada

Post by kriticarka_nikova »

tandrkalo wrote:haj malo objasnite to spajanje porodice - to je samo po osnovu braka ili?
pa ja sam ga razumjela da se npr. ja spojim s npr. nekim kanadjaninom...on ruzan, ja lijepa i svakom dobro...e sad, ako nisam dobro razumjela ispravite me ako grijesim...
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#23 Re: Kanada

Post by statix »

svi samo mislite na standard, pa tako birate Australiju, Skandinavske zemlje i Kanadu. Sta je sa mentalitetom, koji je kompletno drugaciji od naseg. Ja bih izabrao nesto blize nama kao sto je Italija, gostoljubivi, temperamentni i ne rade previse, nego uzivaju. :D ili Bec koji je prelijep i lici dosta na Sarajevo, a i standard je dobar.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#24 Re: Kanada

Post by respo »

hello im canadian
im new here and im looking girl here cause i heard bosnian women's are very beautiful
any girl interested?
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#25 Re: Kanada

Post by rika »

respo wrote:hello im canadian
im new here and im looking girl here cause i heard bosnian women's are very beautiful
any girl interested?
Well your english is very remarkable...
Where did you go to school Saskatchevan or maybe Chajniche?
"bosnian women's"
:lol: :lol: :lol:
Post Reply