Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#201 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

za Peljesac grijesis i kampovi su super i poskupi. Mi idemo tamo jer nasih nema ni na vidiku :) Po Orebicu su nasi ali u Lovistu nema ni B od BiH eto tako ..........i jos nesto....strasno se postuje red u kampovima i ljudi su super :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#202 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

kako nema "naših" kad ste vi tamo :? i ja sam tamo :D

ne lažte čoeka...da ode tamo i hudan na nas naleti
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#203 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

ne zezaj .....joso mujHice :D :) fakat sami budemo sa strancima i ljepota od zivota.......ja nase ne cidjeh a i ono sto ih mozda ima se zivo ne cuje :evil: :wink:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#204 Re: Kampovanje

Post by supercali »

i to vam prica

ajde to gdje i kada je sve do pojedinca nego ajmo mi ovdje malo o prakticnijim stvarima
sta od opreme koristite sta vam se pokazalo super a sta bezveze
sta morate imati gdje nabavljate i tako

mislim da je to konstruktivnije i bolje nego to gdje su bolji kampovi u bristu ili podacama koji su udaljeni 12 metara jedan od drugom (mjesta za kamp su izmisljena)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#205 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

to nam je prica :D a ti pricaj nesto drugo :)
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#206 Re: Kampovanje

Post by hogar strasni »

ljuspica-- ma i sam sam taj tip zelim bas penzionerski kamp, duboka hladovina, miris borova, more da je blizu, da dusu odmorim, to za hvar..ne sumnjam da je dobro..al, ma malo mi daleko, sad ide ljepse vrijeme pa cu da se zadam i opalim jednu izvidjacku turu jedan vikend da se ispita teren konkretno peljesac i okolina. Od opreme posjedujem neku njemacku malo stariju al dobru prikolicu za cetvero max, a imam i komotan sator i ono osnovno sve sto uz to ide sem frizidera al nabavicemo i to. Uglavnom ideja kampovanja je dosla nedavno i nadam se da ce na dobro izac..sobe i apartmani su ok normalno al treba i ovo oćeifit.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#207 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

duboka hladovina i miris borova :hm: u Žuljani kamp Vučine i na Korčuli kamp kod hotela Bon repos (ne sjećam se kako se zove)..ima da se smrzneš ko čoka :D
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#208 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

hogar strasni wrote:da se malo ozivi tema..nije vezano samo za hrvatsku..i nasa bosna i hercegovina je extra za kampovanje, eee sad da li je vec neko u tim vodama kamperskim pa da mi moze preporuciti neki kamp u bih ali i hrvatsko primorje..peljesac ili sl. al ono da se moze sa nasim jadnim standardom nositi, nabavila se kamp prikolica dovoljna za 3-4 -ero pa smo zainteresovani za tako neki anti stres izlet, da li ima nekih prijedloga..hvala unaprijed.
p.s
postavih istovjetan post na drugoj temi nadam se da se admin nece ljutiti.
Meni su najdraži kamp u Jajcu i kamp Agroturism u Blagaju tj. mjestu Kosor - nizvodno Bunom 2-3km od Blagaja.

Šteta što u BiH ima jako malo autokampova. Dobro bi bilo da napravimo neki spisak - ja eto znam za nekoliko njih u Blagaju, ovaj u Jajcu i znam da postoji jedan u Međugorju. Tu je naravno i onaj na Boračkom...
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#209 Re: Kampovanje

Post by gnjev »

Ima Oaza na Ilidzi
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#210 Re: Kampovanje

Post by hogar strasni »

ima u krajini negdje na obali Une, samo cujemo kazu da je lijepo opremljen i uzasno skup..samo da zagrije malo odo ja u izvidjanje pa javim.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#211 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Moze li mi neko reci za kampove JUrjevic-Lauguna Lumbarda i kamp MIlina Lumabrda -na Korculi? Da li je ikad iko bio tu?Zanima me samo to da li ima dovoljno hlada i nista vise...
radet
Posts: 96
Joined: 11/02/2011 21:41

#212 Re: Kampovanje

Post by radet »

Ima li ko preporuku za neko kamp mjesto u gornjem toku neretve, glavatičevo i taj pojas?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#213 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

a mene zanima kamp uz rijeku Dreznicu?
certified_fascist
Posts: 226
Joined: 06/04/2013 12:32

#214 Re: Kampovanje

Post by certified_fascist »

Jel iko koristi ovo:

http://en.camping.info/campsites

Za BiH već ima ponešto, ani nisam još probao da li kao običan turista (tj. ne vlasnik ili upravnik kampa) mogu unositi nove kampove. Mada bi me čudilo da ne može.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#215 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

certified_fascist wrote:Jel iko koristi ovo:

http://en.camping.info/campsites

Za BiH već ima ponešto, ani nisam još probao da li kao običan turista (tj. ne vlasnik ili upravnik kampa) mogu unositi nove kampove. Mada bi me čudilo da ne može.
Jesam ja gledala ovaj link, ali nema tu svih kampova. Zato pitam za rijeku Dreznicu...mene u biti vise zanimaju mjesta u Hercegovini ili negdje uz jezero sa smjestajem bungalova sa iskom cijenom....Imas jedan dobar i miran kamp na Lastovu zove se "Skriveni" u mjestu Skrivena Luka.Jeftin je 50 kuna za 1 osobu noc i to je sve.Ako ti otok nije daleko toplo preporucujem.
User avatar
Batal
Posts: 137
Joined: 22/11/2012 19:14
Contact:

#216 Re: Kampovanje

Post by Batal »

Vrijeme za oživljavanje teme,dolazi prolječe i ja pod stare dane odlučio po prvi put isprobati i kampovanje,negdje oko Bune koji dan između apartmana na Uni(možda i tamo kakav kamp ali koliko sam vidio isplatniji mi je apartman) i odmora u CG.Pa ako ima kakvih prijedloga hvala.

PS.
vjesticanametli,ljuspica grozno je to što bježite od "naših" i karakterišete "bosance" kao nepoželjne u svojoj okolini,koja malograđanjština :evil:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#217 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Batal wrote:Vrijeme za oživljavanje teme,dolazi prolječe i ja pod stare dane odlučio po prvi put isprobati i kampovanje,negdje oko Bune koji dan između apartmana na Uni(možda i tamo kakav kamp ali koliko sam vidio isplatniji mi je apartman) i odmora u CG.Pa ako ima kakvih prijedloga hvala.

PS.
vjesticanametli,ljuspica grozno je to što bježite od "naših" i karakterišete "bosance" kao nepoželjne u svojoj okolini,koja malograđanjština :evil:
Jesi se ti javio na temu "kampovaje" da nam kazes kako ces ipak ici u apartman ili si se javio da meni i vjestici na meti kazes da smo malogradjake?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#218 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

hajde ne nasjedajte na provokacije....bit malograđanin je vrh kulture u Bosni jerbo mi svakako velikih gradova i nemamo :evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#219 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

ljuspica wrote:
Batal wrote:Vrijeme za oživljavanje teme,dolazi prolječe i ja pod stare dane odlučio po prvi put isprobati i kampovanje,negdje oko Bune koji dan između apartmana na Uni(možda i tamo kakav kamp ali koliko sam vidio isplatniji mi je apartman) i odmora u CG.Pa ako ima kakvih prijedloga hvala.

PS.
vjesticanametli,ljuspica grozno je to što bježite od "naših" i karakterišete "bosance" kao nepoželjne u svojoj okolini,koja malograđanjština :evil:
Jesi se ti javio na temu "kampovaje" da nam kazes kako ces ipak ici u apartman ili si se javio da meni i vjestici na meti kazes da smo malogradjake?
Haj ti u apartman.....kamp je skuplji pisala sam vec i tamo boravimo mi malograDZani pa ne ometaj molicu hahahah a i trebas svasta kupiti pa.ne trosi bezze nije to samo.prostrijeti deku hahahhah naravno da necu nase na odmoru ni da vidim ni da cujem.... elem ide ljeto hihihi ljuspice spremaj se :mrgreen:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#220 Re: Kampovanje

Post by petunija »

@vjestica :kiss:
svrati malo i na našu temu, nema te dugo
User avatar
indeks branko
Posts: 23
Joined: 20/03/2015 15:15
Location: Bileća
Contact:

#221 Re: Kampovanje

Post by indeks branko »

Predlažem auto camp u Stocu-na pravcu prema moru
vrhunski doćivljaj
"HEAVEN IN NATURE" Camp Stolac,Čapljina,Ljubinje,Neum,Dubrovnik-
Just outside Stolac city (2,5KM) "Heaven in Nature" Autocamp is a place to relax and be surrounded by nature. We are next to Bregava river where you can swim and fish. Not far from Stolac waterfalls (15min walking) And 20 min walking from Stolac town where you can visit the attractive castle town that was the site of Roman Diluntum (3rd century AD) and became a prominent citadel from the 15th century. You will also be at just 35Km from Mostar famous city and the old Bridge and 30Km from Blagaj, another must see in the area and much more.
http://www.indeks.ba/preduzece/Autocamp_Stolac.html
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#222 Re: Kampovanje

Post by ekseks »

Proljeće je,
Novi kampovi???
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#223 Re: Kampovanje

Post by stubrijez »

I ja jedva cekam... prosle godine sam zavrsio na Borackom (onaj zadnji kamp Eco tako nesto, ovo ostalo nula bodova), plan mi je bio Ramsko ali je bilo ispusteno, vidio sam usput dosta dobrih mjesta na onom rukavcu jablanickog prema Rami, neki su uredjeni neki ne. Ja volim onako usput jedna noc i dalje, ne mora n bit uredjeno kao kamp pitas domacina ili cobana mozel ovde i svalis se. Kod mene je uvijek plin i sator u autu tako da sam spreman. Sto se tice HR planiram Prapratno, prosli put nismo imali opremu ali sam isao na recepciju uopste nije skup kamp, zavisi opet sve se doplacuje. Sta ja znam kamp i ako je skup a dobar izabirem ga prije bilo kojeg apartmana, lijepo spavam u svom i pod zvijezdama, jedino ako ostajes duze pa moras na mokri cvor zbog virusa nije bas zgodno...
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#224 Re: Kampovanje

Post by mad mike »

Koje kampove na hrvatskom primorju predlažete za početnike kampere, a koje je bolje zaobići?
User avatar
mayab
Posts: 27019
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#225 Re: Kampovanje

Post by mayab »

mad mike wrote: 19/06/2023 13:04 Koje kampove na hrvatskom primorju predlažete za početnike kampere, a koje je bolje zaobići?
Jel ideš sa svojim šatorom ili kako ?
U nekoliko sam navrata bio na ljetovanju u kampovima , ali sam imao smještaj u tzv. mobilnim kućicama , npr. Baško Polje, Perna , Nevio u Orebiću ... meni je to vrhunska stvar (jeftino nije) , sloboda ,
kućica uglavnom u hladovini, sa velikom terasom, auto parkiran pored, idealno za psa ,
a unutra odlično opremljen smještaj (samo što su prostorije, naravno, pomalene)
Post Reply