Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#101 Re: Kampovanje

Post by SinjaD »

nera18 wrote:obilazim kamp perna :D

sjecate se onih McKinley stolica, zavanjenih sa podemtacem za noge... jel neko u zadnej vrijeme vidio nesto slicno negdje?
Ja sam ih vidjela u Merkatoru u Intersportu i to na sniženju prije 10ak dana.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#102 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

SinjaD wrote:6. Mozete li molim vas staviti link ili slike lampi koje koristite (ili da bar priblizno lice na vase)
moj savjet ti je uzeti osramovu ili vartinu lampu za kampovanje.
Image
tu mi imamo, kupili je u bingu, kostala je oko 50KM (mislim 46...tak nest). imali smo prije one iz jyska (pregorile prvu noc, lol) i one iz intersporta (drzale su se jedno ljeto).

evo kako vartine izgledaju
Image

kad smo mi ovu osram uzeli bile su obje, al eto...mi uzeli ovu jer ima daljinski lol...djidja :D
nera18 wrote:obilazim kamp perna :D

sjecate se onih McKinley stolica, zavanjenih sa podemtacem za noge... jel neko u zadnej vrijeme vidio nesto slicno negdje?
pliz javi iskustva iz perne. sad zasad sam skupil ainfo da stalno puse vjetar i da je onako kamp, malo zaostao...

vidjela sam ti te stolice jos uvijek u intersportu, bas prosli mjesec, jes doduse da je to u mostaru bilo al to je to. inace, mi smo odustali (podijelili) od tih mekanih stolica, ledja bole strasno....kupili ponovo one prave cvrste jbg. uzivancija.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#103 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

ja sma na kraju i ostala bez stolica, cvrste su u merkuru 22 KM
oslicne su

pernu sam zaobisla, al sam bila u Kuparima.
Lijep kamp, veliki, ali i slabo posjecen tako da se 2/3 odrzavaju... 1/3 su bungalovi dok su ostatak solidne parcele
ljubimac, frizider i struja su nam bili free, placali smo parcelu s autom i satorom, osobe i taksu

velika mana za mene je setnja od recimo 7 min do plaze i manjak hlada na plazi u kuparima.
WC u odnosu na kamp Dole i nije bas odrzavan, dovoljno ce biti da kazem da jedna djevojka odrzava sve...
Prednost otvoreno more koje mi je u juznom dijelu znatno ljepse nego sjevernije

Sve u svemu 3+

Dole 4 -jedina mi je mana daljina prodavnice i manjak frizidera jer nemam svoj
Zaostrog -4+ kamp je odlican, uredan, cist, prodavnica blizu, more blizu...al brate dragi guzva na plaziii, prljavo more :D
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#104 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

meni svi kampovi u velikim mjestima imaju minus - nalaze se u velikim mjestima :D djes tu nac mira i tisine...jos ako se mora prec cesta (pa makar i setnica) do plaze, to je jos veci minus.

u dolama je prodavnica udaljena :) zavisno gdje se smjestis. ako si na onim prvim parcelama onda i nije tolko daleko, kao i na mjestima okolo, al ako si vise tamo prema blatu mozda je Mate i bliza prodavnica :S
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#105 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

alica.k wrote:meni svi kampovi u velikim mjestima imaju minus - nalaze se u velikim mjestima :D djes tu nac mira i tisine...jos ako se mora prec cesta (pa makar i setnica) do plaze, to je jos veci minus.

u dolama je prodavnica udaljena :) zavisno gdje se smjestis. ako si na onim prvim parcelama onda i nije tolko daleko, kao i na mjestima okolo, al ako si vise tamo prema blatu mozda je Mate i bliza prodavnica :S
ma joj, daleko mi je to za jutarnju setnju po hljeb i mlijeko
u sustini, dole bi bilo odlcno da znam da cu tad kad odem sigurno imati frizider... u tom slucaju ponesem u startu sve potrepstine jer je meni kljucni momenat da je sve to hladno...a hljeb narucis kod Sanje.
znas za jos neki onako slican manji kamp sa svim ovim sto trazim? :D
ili prijedlog za frizider :D
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#106 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

nera18 wrote:
alica.k wrote:meni svi kampovi u velikim mjestima imaju minus - nalaze se u velikim mjestima :D djes tu nac mira i tisine...jos ako se mora prec cesta (pa makar i setnica) do plaze, to je jos veci minus.

u dolama je prodavnica udaljena :) zavisno gdje se smjestis. ako si na onim prvim parcelama onda i nije tolko daleko, kao i na mjestima okolo, al ako si vise tamo prema blatu mozda je Mate i bliza prodavnica :S
ma joj, daleko mi je to za jutarnju setnju po hljeb i mlijeko
u sustini, dole bi bilo odlcno da znam da cu tad kad odem sigurno imati frizider... u tom slucaju ponesem u startu sve potrepstine jer je meni kljucni momenat da je sve to hladno...a hljeb narucis kod Sanje.
znas za jos neki onako slican manji kamp sa svim ovim sto trazim? :D
ili prijedlog za frizider :D
pisala sam na drugoj temi...sad u julu sam jedan dan citav odvojila i isla od dola sve juzno do cavtata...i nijedan kamp slican dolama nisam nasla.
a sto se frizidera tice...najbolji savjet sto imam je da kupis. mi imamo onaj abena, nije to frizider koji SMRZAVA ko oni njihovi (kolko znam nijedni osim onih B odma do prodavnice ne rade, wtf?), al hladi i odrzava hladnim i to je najbitnije. generalno na more ne nosimo kvarljivu hranu, a ako nam sta od toga treba narucimo da nam leo u prodavnicu sutra donese ako nema vec...
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#107 Re: Kampovanje

Post by SinjaD »

@Alica.k hvala za savjet glede lampe. Bas u Bingu smo i kupili neku lampu sličnu tim što si predložila ali neku jeftiniju varijantu. Poslužila je za prvi put. Ustvari nije nam ni trebala jer nam je parcela bila osvjetljenja banderom :D

...Što znači da se naše prvo kampersko iskustvo već desilo :-D
Prezadovoljni smo! Išli smo poslom u Istru i odlučili produžiti boravak za 3 dana pa smo se smjestili u kampu Stoja nadomak Pule. Ja sam prije polaska na put detaljno pretražila net, zabilježila sve poželjne kampove i Stoja mi je bila prvi izbor.
http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=99
Osoblje je bilo jako ljubazno. Rekla sam da smo prvi put na kampovanju pa nam je momak na recepciji sve fino objasnio kako da tražimo parcelu. Uzdala sam se i u pomoć komšija ali kamperi koji su bili na susjednim parcelama su igrom slučaja također bili početnici :-D Kamp je stvarno divan; ima restoran, samoposlugu, trafiku, sanitarne čvorove, čiste i uredne, s dovoljnim brojem tuševa i wc-a, igralište, stolove za stoni tenis.... Sve 5.
Ovaj put smo ponijeli mali šator za dvije osobe koji je jednostavan za postavljanje te smo to izveli kak' spada. :-D Postavili smo šatorče, sto i stolice, pristavili kaficu na malom plinskom plameniku, sjeli i uživali u pogledu na more.
Spavanje na samonapuhujućim dušecima bilo je super udobno. Buđenje, sunce koje prosijava kroz drveće i ljeska se na površini mora, ptičice pjevaju, sve miriši....neprocjenjivo. Jedva čekam reprizu koja bi uskoro trebala da se desi ali ovaj put u Dalmaciji.
Image
Image pogled
Image
Inače oduševljeni smo Istrom. Ovo je bila brzinska posjeta ali nadam se da ćemo je posjetiti opet, na duže. Kao kamperi, naravno :-D Postavit ću neke fotke na "Gdje putujete, kako vam je bilo"
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#108 Re: Kampovanje

Post by mumy »

Kako se seksate u satorima? :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#109 Re: Kampovanje

Post by valter.ba »

Tiho u smijeh :lol:
User avatar
SinjaD
Posts: 681
Joined: 19/03/2008 18:48

#110 Re: Kampovanje

Post by SinjaD »

mumy wrote:Kako se seksate u satorima? :D
Pretrazujući net u potrazi za savjetima o kampovanju naisla sam na ovaj post na nekom forumu. Bio mi je smješan i simpa pe evo neka bude odgovor na tvoje pitanje :D

" U svakom slucaju, ako kanite na svoje prvo kampiranje, dobro si proucite ove moje upute i pravila.

1. Važno je izabrati dobro mjesto! Svakako imajte na umu da ne podignete cergu u blizini obitelji koje imaju copor djece (vrište nocu, ustaju u cik zore, znate kad idu kakati, kad im se piški i kad imaju sve moguce potrebe).

2. Ne podižite cergu u blizini debelih švaba (znat cete kolko su piva popili po ucestalosti podrigivanja i po sve glasnijoj cudnoj mjuzi koju puštaju tak da se zapru u auto na koji onda kuca kamp kontrola i nakon cega krene svada na svim mogucim jezicima koja se na kraju završi na jeziku gesta i demonstriranju karatea i slicnih vještina).

7. Svakako treba ponijeti televizor za gledanje ljetnih repriza Star treka il Deep Space Nine-a. Divan je prizor gledati susjede kak ti zavide na imanju televizora u kampu. Jedini je problem kaj se zbog danjeg svjetla slika na telki dobro ne vidi pa je onda rješenje smjestiti televizor u cergu, dok vi izvana gledate. Takoder ponesite neku antenu jer na našoj obali bez antene možete jako lijepo pratiti TV Kopar i sve programe RAI dok su naši hrvatski programi kao da dolaze iz Tunguzije.(Zamislite pikcr kak ja buljim u najnapetiju scenu Star Dreka dok moja frendica balansira s antenom na obližnjem drvetu).

13. Pametno je podic cergu blizu sanitarnog cvora jer je velika frka ak vas stisne ujutro, tak da ne morate izbezumljenog izraza lica trcat prek pol kampa, ali isto tak nikako ne podici cergu preblizu jer cete stalno gledat kak kraj vas prolaze ljudi s izbezumljenim izrazima lica.

17. Definitivno treba kupiti najveci moguci šator koji se može naci na tržištu. Jako me nervirala ova mala iglu cerga koja služi samo za spavanje. U slucaju da je neka od nas prdnula, to je bila opca elementarna nepogoda usporediva sa plinskom komorom za ostale dvije.
(Zamislite pikcr usred noci, jedna od nas se budi [necu rec koja] i pita druge dvije:
- Zakaj imate glave vani? Gledate zvijezde? Vanzemaljci?
- Ne glupaco! Pokušavamo doc do zraka. Zaprdila si citav šator!)

18. Svakako treba ponijeti cepice za uha. Došla sam do zakljucka da homo kamperusi svi odreda hrcu. Nemoguca je misija ic od jednog do drugog šatora i lupkat ljude. Zadovoljila sam se time da izlupam Bonga (ona ispušta neke cudne zvuke koji podsjecaju na piljenje drva) i Bubu (ona, pak, ispušta nešto poput "khhhhhh phhhhh").
Ja, naravno, ne hrcem!

19. Neizmjerno je veselje kad se po noci cuje kak se netko šuljajuci precicom izmedu šatora pokušava dokopat wc-a i onda se splete na špagice s kojima su ucvršceni šatori. Hehehehehehe!
(Pikcr - nas tri cujemo nekog kak se šulja. Na facama nam je išcekivanje. I onda: "bum, tras, cingl, jooj, auuuu, psmtr!" A mi zabilježimo još jednu crticu na šatorskom zidu.)

20. Sex u šatoru? Ni u ludilu. U kampu se uvijek zna ko se kada i koliko ševi, šatorcici se drmaju posebnim ritmom i nakon toga ljudi iz cergica izlaze totalno znojni i zajapureni ko iz saune jer su na šatorima pozatvarali sve moguce rupe za ventilaciju u nadi da se ništa nece cut. Vecina njih brzo zaboravi da nisu izmedu 4 cvrsta zida i svakakvih zvukova se može cuti npr. trljanje golog dupeta po gumenom lufticu proizvodi neki zvuk "šnjic-šnjic", a možete i cuti uzvike na raznim jezicima u dijapazonu od "ah-oh", pa sve do "my darling, cara mia, ich comme mein shatzc, napucaj me sad" i sl.
(Pikcr - za vrijeme kišnih dana svi se ševe po šatorima, osobito oni koji su u igluima koji služe samo za spavanje, a ne za dnevni boravak. Mi smo se dok je padala kiša igrale igrica koja ce nabrojit veci broj "ševecih šatora".)
Naravno, mi se nismo ševile. Kaj god!


21. Ako spadate poput nas u onu ekipu koja redovito meditira i vježba yogu, svakako se zaputite u nudisticki kamp, ili bar dio kampa gdje su nudisti. Tu je vrlo vjerojatno da cete naici na slicnu ekipu, pa vas nece izbezumljeno gledati ko ludake. Mentalitet u tekstilnim kampovima se od nudistickih razlikuje kao nebo od zemlje. Tekstilci više buce po kampu, slušaju "cajke" na sav glas, vole se opijati, tipovi se besramno uvaljuju s najprizemnijim forama, malo starije tete hodaju našminkane usred zvizdana i drže se kao da im nitko nikad nije vidio golu cicu. Nastaje katastrofa ak kojoj slucajno cica pobjegne van badica. U nudistickom dijelu posve je uobicajen prizor ujutro rano vidjeti ekipu kako gimnasticira, vježba yogu, 5 tibetanaca ili meditira. Navecer vlada blažena tišina, tu i tamo netko na plažici prebira po gitari ili pjeva bhajane. Ljudi su vrlo "friendly" i spremni pomoci oko postavljanja šatora ili bilo cega.

22. Ni u ludilu nemojte u nudisticki kamp stici kao nas 3 sa dva auta prepunih kofera i odjece za sve moguce prilike i situacije. Na kraju je ispalo da smo po cijele dane bile gole i da ništa od te silne odjece nismo upotrijebile osim 1 majice i hlacica ukoliko bismo izišle iz kampa. Prema Murphyju, ona hrpa koju ponesete sigurno vam nece trebati, ali neka sitnica koju ne ponesete falit ce vam nenormalno.

23. Svakako podignite cergu tik uz plažicu. Ako treba i potucite se za to mjesto. Kamp ima smisla jedino ak se svako jutro doslovno iskotrljate iz šatora u more. Nenadmašan užitak!
(U svrhu pronalaženja optimalnog mjesta, u kamp se trebate prijaviti najranije moguce ujutro jer nastaje suluda trka novopridošlih u kamp u potrazi za idealnom parcelom.
Pikcr - nas tri na +35, usred zvizdana, još obucene od puta iz Zagreba izbezumljeno trcimo po kampu gore-dolje mjerkajuci parcele, prepipavajuci drvece i kut izlaska sunca i ostavljajuci torbe po raznima kao znak da su zauzete sve dok ja s viskom ne proglasim najbolju gdje cemo se smjestit.)

Svakako, kamp mi je bio otkrice, najlude i najljepše ljetovanje ikad. Jedva cekam to ponoviti! "

Čitav tekst - link u privitku :D
http://www.puturist.com/forum/t123.html

Dio o seksanju je boldiran :-D
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#111 Re: Kampovanje

Post by mumy »

:lol: :lol: :lol:
steta :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#112 Re: Kampovanje

Post by kriticarka_nikova »

Koliko kosta ovaj kamp za dvije osobe u malom satoru i da li radi u septembru/oktobru mjesecu?
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#113 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

kriticarka_nikova wrote:Koliko kosta ovaj kamp za dvije osobe u malom satoru i da li radi u septembru/oktobru mjesecu?
gdje?
u prosjeku onoliko koliko i privatni smjestaj
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#114 Re: Kampovanje

Post by kriticarka_nikova »

nera18 wrote:
kriticarka_nikova wrote:Koliko kosta ovaj kamp za dvije osobe u malom satoru i da li radi u septembru/oktobru mjesecu?
gdje?
u prosjeku onoliko koliko i privatni smjestaj
Pa bilo gdje, recimo u Hr. ili CG a ako neko zna cijene u Italiji i taj info dobro bi mi dosao.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#116

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/04/2015 20:17, edited 2 times in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#117 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

dzemmo wrote:gdje ima najblize iz Bosne kupiti Outwell satore, ima li u Hrvatskoj ili Srbiji?
bude ih u merkuru.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#118

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/04/2015 20:18, edited 2 times in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#119 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

dzemmo wrote:pa to je super :-D u onom army shopu?
ne, u merkuru na odjelu za kampovanje. dodju vec u aprilu-maju...a ne sumnjam ni sad trenutno da ima barem jedan :)
medjutim, strasno su losi sto se tice reklamacija i popravki...nama je trebala zamjena jedne sipke, rekli su da ne mogu oni nista i da se obratimo direktno outwellu, a outwell isto kaze nemaju oni veze s tim, da se obratimo prodavcu, i tako u krug.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#120

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/04/2015 20:18, edited 2 times in total.
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#121 Re: Kampovanje

Post by anestezija123 »

Da podignem malo temu.. Obozavam kampovanje.
Imam osjecaj da kod nas bas malo ljudi ide na ljetovanje u kampove. Mi kome god kazemo da smo odlucili od sad kampovati svako ljeto, dobijemo neki odgovor tipa "Paaa..dobroo.. ako vama odgovara..hmm.." Ono, vat d fak? :D
Ne znam, meni je divan osjecaj probuditi se ujutro u prirodi - tik uz more, sjesti ispred satora i popiti onu jutarnju kaficu, uz miris borovine.. Mmm.. Ne moram da kad dodjem s plaze boravim u cetiri zida, nego sam opet napolju... Milina. Bas nekako osjecaj slobode. Noci su posebno lijepe. Usput, upoznate puno super ljudi, druzenja su zaista dobra, u kampu su stvarno svi ljubazni i rasplolozeni, to je ono sto mi se najvise svidja. Nisam vjerovala dok nisam vidjela. :)
Sve u svemu, predobro.

Meni smeta jedino zaista previsoka cijena vecine kampova u Hrvatskoj, puno jeftiniji su u inostranstvu, sto me jako cudi. :-? Za koliko para vi kampujete? Koliko ste spremni platiti za noc u kampu? Dajte jos preporuka za dobre kampove... Ja preporucujem Basko polje.
Pozdrav!
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#122 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

jesu kampovi u hr bas skupi obzirom na ponudu, u nekim slucajevima je puno jeftinije privatni smjestaj uzeti. al djabe, ne mozes kupiti onaj osjecaj slobode u kampu.

mislim da se kod nas ljudi polako okrecu kampovanju. prije su ljudi valjda imali puno predrasuda prema kampovanju (ja sam dobivala komentare da je to seljacki :S). ocito jos uvijek imaju, ali sad sve vise i vise nasih ljudi za komsije imamo u kampu :)

ja samo ignorisem te ljude sto me kao odgovaraju do kampovanja za moje licno dobro. il idem u kontranapad...a gdje ti ides? pa dobrrrroooo ako tebi odgovara....
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#123 Re: Kampovanje

Post by anestezija123 »

Heheh ma i mi smo tako poceli odgovarati... Ja recimo ne mogu da smislim 4 zida sobe i nema sanse da cu ici u takav smjestaj... Cak ni u apartmane ne bih ponovo isla. Kampovanje je za mene sloboda, i iako jeste skuplje nego sto bi trebalo biti nastavicu i dalje.
Da se razumijemo, ne mislim ja da bi kampovanje trebalo da bude jeftino, niti da idem u kamp zato sto je jeftiniji. Ali jednostavno, poredeci sa ostalim zemljama, Hrvati precjenjuju parcelu, zaista. Znaci, govorim o kampovima bez ikakvog sadrzaja, opet su preskupi. Dok ovi sa "sadrzajem" me svakako ne interesuju, ali o njima da ne pricam. Kampovanje u nacionalnim parkovima na Novom Zelandu je jeftinije, provjereno. :)

Pored nas su prosle godine bili nasi ljudi, ali su bili i jedini pored nas cini mi se u nasem dijelu kampa. Vecina su bili Poljaci, Cesi itd.
Sto mi se jos svidja kod tog kamperskog duha jeste, da svi galame, pjevaju itd (cak neki i previse), ali oko 11 navece sve utihne, jer, takav je red u kampu. Cak i oni najpijaniji i najludji su se stisavali u ta doba. :)
User avatar
green man
Posts: 199
Joined: 10/04/2007 19:32

#124 Re: Kampovanje

Post by green man »

Kampovanje u kampovima predviđenim za to nije ono pravo u smislu te riječi. Pod tim pojmom više podrazumjevam onaj "gerilski" način. Nađeš kakvo dobro mjesto kraj rijeke/jezera, okupiš ekipu, 2 dana logističkih priprema i pali u divljinu...
Ne vidim smisao u kampovanju ako ti je jedini problem što čeh ili švabo kraj tvog označenog mjesta previše uzdiše dok gusla ženu, podriguje il prdi.
Ovako fino šatore, štapove za pecanje, lovačko naoružanje radi zaštite od divljih svinja, srna ili ostale gamadi :D, logistika i puno kreme za sunčanje.
Nema mi većeg meraka neg ustati mahmoran u 6 sati ujutro na nakoj šljunkovitoj obali rijeke/jezera, prepješačiti kroz nako šiblje do izvora i na povratku još nać drva za potpalu nebil se skuho kakav doručak.
E nakon doručka ista rutina- naći lijepo mirnu jutarnju lokaciju za pecanje, zabaciti štap očepiti prvu pivu tog dana i sa uživanjem odmarati uz mir prirode, žubor vode i cvrkut ptica...
Nakon tih individuallhnih jutarnjih aktivnosti, svi se okupe, rasporedimo se u radne grupe sa različitim zaduženjima. Razletimo se na brzinu spremimo drva za logorsku vatru, nataknemo kakvu mrtvu životinju na ražanj i pripremamo se za još jednu večer ispunjenu razgovorima uz vatru, gitarom i mnoštvom alkohola.
Kad se svi poslovi oko stanja kampa pozavršavaju- sportski dio dana uz vaterpolo sa zamišljenim linijama, takmičenja u ronjenju i plivanju, odbojke u vodi i sijaset novoizmišljenih sportova...
E to se već zove kamp, a ne zvockanje što nema tople vode u tuševima :run:
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#125 Re: Kampovanje

Post by anestezija123 »

Svaka cast, super si opisao ovo, tacno imam sliku u glavi... :)
I da, iako sam pisala vecinom o "pravim" kampovima na moru, slazem se s tobom, ovakvo kampovanje je najljepse.. I to praktikujem.. :)
Post Reply