Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#1 Kampovanje

Post by vratnik »

Za sve one kojima je ovo najdraza vrsta odmora. Ako znate dobro mjesto za (divlje) kampovanje, ili ako imate slike nekog dobrog kampa, postavite ih. Ja bih najtoplije preporucio Kamp Vala (na Orebicu). Idealan za porodice, lijepa dijelom pjescana plaza, pizza iz krusne peci na plazi. Sjene stogodisnjih stabala i ono sto je (makar meni) najbitnije: sve je savrseno cisto! WC i tusevi kojih se ne bi zastidjeli ni bolji hoteli, uvijek topla voda. A i Korcula nije daleko. Postavljam slike, cim ih nadjem.
(nadam se da se ovo nece pretvoriti u reklamiranje.. Molim da ne postavljate slike kampova samo zato sto lijepo izgledaju. Idealno bi bilo, kao sto gore rekoh, da su to bila mjesta koja ste sami posjetili..)
meki
Posts: 76
Joined: 19/03/2007 22:25
Location: www.MTB.ba
Contact:

#2 Re: Kampovanje

Post by meki »

Napusteni park na onom brdu iznad Korcule. Potpuno prazan, uredjen, i idelan za ilegala-varijantu kampovanja.
Ja sma dvije godine za redom po 15 dana spavao u vreci za spavanje, pod otvorenim nebom u ovom parku.
Podloga je mekana zemlja i osusene borove iglice od zadnjih nekoliko godina - savrsen krevet!

Jes da te jogeri i oni sto vodaju pashcad ujutro malo cudno gledaju :-)
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#3 Re: Kampovanje

Post by Mx »

@ Vratnik,

Na koje se drzave odnosi tema o kampovanju. Da li ti pitas za kampove u Bosni i Hercegovini ili u Hrvatskoj ili nekim drugim drzavama balkana koje su nam u najblizem okruzenju?


Kamp Vodice u Vodicama - Hrvatska.

Image

http://www.vodice24.com/hr/o-vodicama
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#4 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

[quote="Mx"]@ Vratnik,

Na koje se drzave odnosi tema o kampovanju. Da li ti pitas za kampove u Bosni i Hercegovini ili u Hrvatskoj ili nekim drugim drzavama balkana koje su nam u najblizem okruzenju?


Nema granica.
Hvala na prijedlogu.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#5 Re: Kampovanje

Post by Cober »

Odlična tema.

Obišao sam skoro sve kampove koje sam mogao po Dalmaciji tražeći ono po svom ukusu. Kampovao sam od djetinjstva sa roditeljima. Sa suprugom odlazio u skupe hotele. Privatni smještaj mi se posebno i doslovno zgadio. Na dobrim mjestima uz more su luksuzne vile sa apartmanima u kojima je meni morbidno. Meni ne trebaja asfalt, luksuzna mermerna stepeništa velikih vila i doručak uz ful escajg, a sve još za ogromne pare. Za drugi, cijenom prihvatljiv privatni smještaj mislim sve naj-najgore. Kreten te prvo gleda ispod oka i procjenjuje jer si iz BiH. Uslovi nikakvi. Opet dernjava njihove djece, pogled u zid druge kuće, terase uglavnom betonske opet sa pogledom u zid, a ako ima kakav sto u prirodnoj hladovini to je zauzeto ili za domaćine ili se neki česi uvale, do plaže ti treba ceker sa stvarima nositi jer 15 minuta hoda do tamo itd.. Ja bih platio da ne ljetujem tako. Svi oni koji mi kažu da im je tako super ja za sebe znam da lažu. Mene ili sebe, to ne znam. Takvi jedva čekaju da se vrate kući, kao lafo ne mogu oni tamo izdržati dugo. Žene naravno nezadovoljne svime pa vlada nervoza. A svima pričaju kako je "ekstra". To je uglavnom način kako većina koja si možepriuštiti apartman ljetuje. Pa ja bih bukvalno platio samo da ne idem tako da sam na njihovom mjestu. Dalmoši koji izdaju apartmane a mrze furešte (turiste).

Poželjni, uglavnom neophodni preduslovi:
Baš neposredna blizina mora, (kamp-cesta- plaža-more), prirodna i dobra hladovina, adekvatan, ne luksuzan toalet. Stalni pogled prema moru i prirodi. Postavka kampa ne smije da bude u zavjetrini nego otvorena da obavezno konstantno puše sa mora. Prečisto more, pješčane ili šljunkovite plaže sa pogodnim ulazom u vodu i puno prirodne hladovine. Ja i ne boravim puno na plaži, tu se kupam, družim se sa onim koje znam, i vraćam se u kamp iz kojeg vidim sve to na 20 metara, pa nema nikakve obaveze nosanja torbi i svega na plažu. Malo tamo, malo ovamo. Ronjenje, prijatni ljudi i druženja, odlazak sa ribarima trabakulama sa plinskim lanternama i bacanje mriže po noći.. Riba na gradele, obavezno na čokotu loze a ne na uglju, sa domaćim maslinovim i morskom solju, školjke, zalazak i izlazak sunca.. Jutarnja kafica, stalni šum talasa i galama cvrčaka.. Pa ko ne bi čitav život proveo tako a ne bježao kući "jer mu je dosadilo"..

Obavezni preduslovi:
Nedostatak gužve, buke i nekulture. Što prirodnije i manje uređeno, bez restorana, bez dernjave djece i što dalje od stranaca sa ogromnim kamperima i galamom jer su se pohasili. Što dalje od kretenskih maloumnika kojima zajedničko kampovanje služi da muški kolektivno nosn-stop bez prekida udaraju po pivu, roštiljaju i dernjaju se što više, a ujutru čitav dan mahmuraju i popravljaju se pivom u hladu čim probauljaju dođu sebi. Betonske ploče umjesto plaže, oštre stijene sa malim platoima i ulazi u more da rađe ne bi ni ušao ne dolaze u obzir.

Obožavam kampovanje, samo nan žalost mnogi koji kampuju niti to znaju niti imaju osnovne kamperske kulture.. Za kamp naravno treba biti opremljen, ne shvatam švabe ili čehe koji dođu u kamp sa šatorom a bukvalno nemaju ni stola ni stolice, nego se prebijaju po zemlji ili nekim zidićima da sjednu dok jedu.. Ili još gore u takvoj idili spavaju u putničkom autu - karavanu.. Za razliku od pametnih mladih ljudi koji se dobro opreme i sve im stane u ruksak, pa i bez auta vozom ili biciklom i dođu i znaju kako se kampuje..

Image
Image
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#6 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

evo da dignem ovu zanimljivu temu, ja sam od onih ljudi sto jednostavno ne mogu u apartmanima/sobama i slicnim karafekama na moru. otkad sam se rodila, roditelji me vode u kamp. sad nikako ne mogu onu slobodu iz kampa da zamijenim za kljuc od sobe pa da me neko ubije...

malo mi je tuzno da se kod nas kampovanje smatra za neku sramotu (kome god spomenes kampovanje, komentar je da nije siromasan da mora tako nisko pasti da bi isao kampovati - nebitno sto ljudi iz italije, njemacke, francuske, holandije, a prosle godine sam i iz spanije upoznala jednu porodicu, kampuju). oni nasi koji i kampuju cesto nemaju ni osnovne kamperske kulture, pa se obavezno nadje neko u gluho doba da odvrne muziku na mobitelu (cecu ili seku aleksic) i misli da je to svima mnogo zanimljivo, da kupa pse u moru iako ne smije ili ih pusti s povodca da siju strah i trepet po kampu, i koji pored tri wca nadju sebi pametno da vrse nuzdu bilo gdje!

ja licno volim da je kamp u tisini, miru, odmah uz more (ako je na moru), i glavno, da je cist. nista mi vise od toga ne treba, sto se prodavnica tice, za to sam spremna i prosetati koji kilometar (mada se obicno ne mora), taman lijepo dodje.

slazem se sa coberom za ove sto dodju samo sa satorom i misle TO JE TO. puno je vise od toga, toliko stvari treba ponijeti za kampovanje kojih ne treba nositi ni kad se selis! istina je da uvijek nesto fali, i sto vise opreme imas to ce ti bolje biti. a nije ni kampovanje za svakoga....kolijko sam vidjela cangrizavih ljudi jer ne znaju postavit sator, jer im ispuhuju duseci, jer im sunce ubija u glavu kad se probude i slicno...a kad pocnu radi vjetra i kise vristat i probude ostatak kampa koji je na to navikao hoce nesto da mi bude.

godinama smo i naucili da jeftina kamperska oprema nicemu ne sluzi nego jednom koristenju i onda u smece. ne znam koja bi jos budala kupila neki no-name sator koji ce trajati jednu sezonu a za jos malo para moze sebi uzeti neki fin kvalitetan sator koji ce trajati godinama.

kad smo vec kod opreme, gdje kod nas sve ima uzeti (osim u intersportu) opreme za kampovanje...? konkretno mislim na satore - da li ima coleman negdje? jer smo zapikali jedan superiska sator, taman za nas, ali ne mogu nigdje da nadjem, a nesto mi suhveli to uzimati sa ebaya. ako nema bas kod nas, gdje najblize onda ima? hrvatska, slovenija, srbija, ili tek u italiji? ma ici cu dokle god treba samo da ga nabavim, ovom sad sto imamo ima vec 6-7 godina, i pocinje da se vidi na njemu...

od kampova meni su najdrazi oni jos "neotkriveni" po peljescu :D. prelijepe pjescane plaze, bistro more, ma super. isto tako na otoku Pagu ima nevjerovatan kamp, ali nije bas za ljude koji vole osamu...kamp "strasko". za one koji ni na moru ne mogu popustiti internet, ima cak i besplatan wi-fi spot! ali od djece se ne moze zivjet, nazalost :(
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#7 Re: Kampovanje

Post by mostarac »

kampovanje :D
o ukusima se ne raspravlja, al bit u zatvoru ili na moru u kampu meni dodje isto :D Doduse meni more svakako i u svakom obliku dodje ko robija :D
Mnogo bolja varijanta po meni licno je naci negdje dobar kamp u BiH pored jos neoskrvnavljenih dijelova rijeka. Dobar je kamp u Kljucu na Sani, kao i u Sanici izmedju Sanskog Mosta i kljuca. Kamp na Borackom j. je uzas, al je priroda neponovljiva, a ko ima volje da se pegla moze otici malo uvise pa na Neretvu. Sve zavisi od zahtjeva i zelja.
Moj izbor su cisti dijelovi bosanskih rijeka uz veliku hladovinu. Za mene licno ne postoji mjesto na moru koje se moze porediti sa tim, ali kao sto rekoh to je moj izbor. To znaci da se moze ici na Unu, Sanu, Neretvu, Sutjesku, moze se biti u drustvu ili onako samostalno u zavisnosti od zelja. Uglavnom sasvim sigurno da u kampu na Sani navece necete imati problem sa spavanjem kao na moru jer cete morati obuci jaknu :D
Isto tako nedostatak kampa na moru je lozenje vatre bez cega meni kamp pomalo i nema smisla, al nisu svi ljudi isti. Nista ljepse kao kad navece sjednes pored vatre, gurnes dva tri krompira u zar, ponesto se mozda i popije, a temperatura je taman za dugih rukava ili jakne, a preko dana se moze kupati jer je vruce. Nije se otvorilo turisticko srediste ili hotel koji bi meni bio privlacniji od toga. Jbg zenama to bas i nije nesto spec :D
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

mostarac wrote:kampovanje :D
o ukusima se ne raspravlja, al bit u zatvoru ili na moru u kampu meni dodje isto :D Doduse meni more svakako i u svakom obliku dodje ko robija :D
Mnogo bolja varijanta po meni licno je naci negdje dobar kamp u BiH pored jos neoskrvnavljenih dijelova rijeka. Dobar je kamp u Kljucu na Sani, kao i u Sanici izmedju Sanskog Mosta i kljuca. Kamp na Borackom j. je uzas, al je priroda neponovljiva, a ko ima volje da se pegla moze otici malo uvise pa na Neretvu. Sve zavisi od zahtjeva i zelja.
Moj izbor su cisti dijelovi bosanskih rijeka uz veliku hladovinu. Za mene licno ne postoji mjesto na moru koje se moze porediti sa tim, ali kao sto rekoh to je moj izbor. To znaci da se moze ici na Unu, Sanu, Neretvu, Sutjesku, moze se biti u drustvu ili onako samostalno u zavisnosti od zelja. Uglavnom sasvim sigurno da u kampu na Sani navece necete imati problem sa spavanjem kao na moru jer cete morati obuci jaknu :D
Isto tako nedostatak kampa na moru je lozenje vatre bez cega meni kamp pomalo i nema smisla, al nisu svi ljudi isti. Nista ljepse kao kad navece sjednes pored vatre, gurnes dva tri krompira u zar, ponesto se mozda i popije, a temperatura je taman za dugih rukava ili jakne, a preko dana se moze kupati jer je vruce. Nije se otvorilo turisticko srediste ili hotel koji bi meni bio privlacniji od toga. Jbg zenama to bas i nije nesto spec :D
mogu ti rec sve to super zvuci ALI ja se uzasno bojim mina i slicnih stvari. sve sto je blize sarajevu a da je tako na divljaka...postoji mogucnost mina!
ali imala sam jednom priliku da kampujem negdje na bjelasnici (ide se od stanara lijevo...davno je to bilo prije vise od 5 godina pa se bas i ne sjecam) i stvarno je bio super osjecaj. vatre nije bilo iz ocitih razloga ali meni se skroz svidjelo. na borackom (dok nije postalo to sto jeste) smo palili logorsku vatru i to je isto bio super dozivljaj!
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#9 Re: Kampovanje

Post by Cober »

A može i ovako, kampovanje pri usponu na Prenj podno Lupoglava, slikano prije dvije sedmice 15 februara :-) temperatura - 18C i mećava sa vjetrom

Image
Image

Image
Image

Image
Image

Image
Image
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#10 Re: Kampovanje

Post by mostarac »

alica.k wrote:
mostarac wrote:kampovanje :D
o ukusima se ne raspravlja, al bit u zatvoru ili na moru u kampu meni dodje isto :D Doduse meni more svakako i u svakom obliku dodje ko robija :D
Mnogo bolja varijanta po meni licno je naci negdje dobar kamp u BiH pored jos neoskrvnavljenih dijelova rijeka. Dobar je kamp u Kljucu na Sani, kao i u Sanici izmedju Sanskog Mosta i kljuca. Kamp na Borackom j. je uzas, al je priroda neponovljiva, a ko ima volje da se pegla moze otici malo uvise pa na Neretvu. Sve zavisi od zahtjeva i zelja.
Moj izbor su cisti dijelovi bosanskih rijeka uz veliku hladovinu. Za mene licno ne postoji mjesto na moru koje se moze porediti sa tim, ali kao sto rekoh to je moj izbor. To znaci da se moze ici na Unu, Sanu, Neretvu, Sutjesku, moze se biti u drustvu ili onako samostalno u zavisnosti od zelja. Uglavnom sasvim sigurno da u kampu na Sani navece necete imati problem sa spavanjem kao na moru jer cete morati obuci jaknu :D
Isto tako nedostatak kampa na moru je lozenje vatre bez cega meni kamp pomalo i nema smisla, al nisu svi ljudi isti. Nista ljepse kao kad navece sjednes pored vatre, gurnes dva tri krompira u zar, ponesto se mozda i popije, a temperatura je taman za dugih rukava ili jakne, a preko dana se moze kupati jer je vruce. Nije se otvorilo turisticko srediste ili hotel koji bi meni bio privlacniji od toga. Jbg zenama to bas i nije nesto spec :D
mogu ti rec sve to super zvuci ALI ja se uzasno bojim mina i slicnih stvari. sve sto je blize sarajevu a da je tako na divljaka...postoji mogucnost mina!
ali imala sam jednom priliku da kampujem negdje na bjelasnici (ide se od stanara lijevo...davno je to bilo prije vise od 5 godina pa se bas i ne sjecam) i stvarno je bio super osjecaj. vatre nije bilo iz ocitih razloga ali meni se skroz svidjelo. na borackom (dok nije postalo to sto jeste) smo palili logorsku vatru i to je isto bio super dozivljaj!
Pa nemas mina oko Sane, jer tamo su borbe bile samo na kraju rata, nemas ih ni po tjentistu i oko sutjeske, nemas ih ni oko Une u najvecem broju slucajeva, na borackom ih ima, al pitas gdje god dodjes lokalce ima li mina i gdje su potencijalno.
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#11 Re: Kampovanje

Post by hepek071 »

uh dobra tema! :thumbup:

Svakako preporučujem Auto kamp Prapratno na Pelješcu, 4km iza Stona. Perfektno mjesto ko želi miran odmor, posebno za porodice sa djecom.
Proguglajte i pogledajte samo fotke.

poz
User avatar
Starac_Foco
Posts: 71
Joined: 01/10/2007 12:06
Location: போஸ்னியா மற்றும் ஹெர்ஸ்கோவினா

#12 Re: Kampovanje

Post by Starac_Foco »

Kampovanje je prava stvar, moram priznati da rijedje kampujem na moru, a cesce na planinama.
Najvise volim kombinovati pecanje & kampovanje, toplo preporucujem region Borca, blizu vrela Neretve.
Ima li ista ljepse nego kad te ujutro probudi zubor rijeke i cvrkut ptica, a povrh svega, nema signala za mobilni...
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#13 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

Ma nista, ja samo da mi tema ne zbrise..
Evo ugrijalo je malo, ima li ko kakvih lijepih slika? Cober, kad kazem lijepe slike mislim na slike na kojim nema snijega, i koje su slikane na najmanje +25°C.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#14 Re: Kampovanje

Post by simbabimba »

Cober wrote:Odlična tema.

Obišao sam skoro sve kampove koje sam mogao po Dalmaciji tražeći ono po svom ukusu. Kampovao sam od djetinjstva sa roditeljima. Sa suprugom odlazio u skupe hotele. Privatni smještaj mi se posebno i doslovno zgadio. Na dobrim mjestima uz more su luksuzne vile sa apartmanima u kojima je meni morbidno. Meni ne trebaja asfalt, luksuzna mermerna stepeništa velikih vila i doručak uz ful escajg, a sve još za ogromne pare. Za drugi, cijenom prihvatljiv privatni smještaj mislim sve naj-najgore. Kreten te prvo gleda ispod oka i procjenjuje jer si iz BiH. Uslovi nikakvi. Opet dernjava njihove djece, pogled u zid druge kuće, terase uglavnom betonske opet sa pogledom u zid, a ako ima kakav sto u prirodnoj hladovini to je zauzeto ili za domaćine ili se neki česi uvale, do plaže ti treba ceker sa stvarima nositi jer 15 minuta hoda do tamo itd.. Ja bih platio da ne ljetujem tako. Svi oni koji mi kažu da im je tako super ja za sebe znam da lažu. Mene ili sebe, to ne znam. Takvi jedva čekaju da se vrate kući, kao lafo ne mogu oni tamo izdržati dugo. Žene naravno nezadovoljne svime pa vlada nervoza. A svima pričaju kako je "ekstra". To je uglavnom način kako većina koja si možepriuštiti apartman ljetuje. Pa ja bih bukvalno platio samo da ne idem tako da sam na njihovom mjestu. Dalmoši koji izdaju apartmane a mrze furešte (turiste).

Poželjni, uglavnom neophodni preduslovi:
Baš neposredna blizina mora, (kamp-cesta- plaža-more), prirodna i dobra hladovina, adekvatan, ne luksuzan toalet. Stalni pogled prema moru i prirodi. Postavka kampa ne smije da bude u zavjetrini nego otvorena da obavezno konstantno puše sa mora. Prečisto more, pješčane ili šljunkovite plaže sa pogodnim ulazom u vodu i puno prirodne hladovine. Ja i ne boravim puno na plaži, tu se kupam, družim se sa onim koje znam, i vraćam se u kamp iz kojeg vidim sve to na 20 metara, pa nema nikakve obaveze nosanja torbi i svega na plažu. Malo tamo, malo ovamo. Ronjenje, prijatni ljudi i druženja, odlazak sa ribarima trabakulama sa plinskim lanternama i bacanje mriže po noći.. Riba na gradele, obavezno na čokotu loze a ne na uglju, sa domaćim maslinovim i morskom solju, školjke, zalazak i izlazak sunca.. Jutarnja kafica, stalni šum talasa i galama cvrčaka.. Pa ko ne bi čitav život proveo tako a ne bježao kući "jer mu je dosadilo"..

Obavezni preduslovi:
Nedostatak gužve, buke i nekulture. Što prirodnije i manje uređeno, bez restorana, bez dernjave djece i što dalje od stranaca sa ogromnim kamperima i galamom jer su se pohasili. Što dalje od kretenskih maloumnika kojima zajedničko kampovanje služi da muški kolektivno nosn-stop bez prekida udaraju po pivu, roštiljaju i dernjaju se što više, a ujutru čitav dan mahmuraju i popravljaju se pivom u hladu čim probauljaju dođu sebi. Betonske ploče umjesto plaže, oštre stijene sa malim platoima i ulazi u more da rađe ne bi ni ušao ne dolaze u obzir.

Obožavam kampovanje, samo nan žalost mnogi koji kampuju niti to znaju niti imaju osnovne kamperske kulture.. Za kamp naravno treba biti opremljen, ne shvatam švabe ili čehe koji dođu u kamp sa šatorom a bukvalno nemaju ni stola ni stolice, nego se prebijaju po zemlji ili nekim zidićima da sjednu dok jedu.. Ili još gore u takvoj idili spavaju u putničkom autu - karavanu.. Za razliku od pametnih mladih ljudi koji se dobro opreme i sve im stane u ruksak, pa i bez auta vozom ili biciklom i dođu i znaju kako se kampuje..

Image
Image
Cober, jel ovo Zuljana na Peljescu?
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#15 Re: Kampovanje

Post by vanjki »

toplo preporucujem camp nevio na orebicu.ja sam kampovao prosle godine i bilo je prelijeo.privatna plaza,sve cisto i ugodno

http://www.nevio-camping.com/
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#16 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

Evo stranice gore spomenutog Vala kampa, tu su i cijene. (mailom sam zamoljen da postavim iste)
http://www.inet.hr/~vala/kamp.htm
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#17 Re: Kampovanje

Post by zgembo_sa »

vratnik wrote:Evo stranice gore spomenutog Vala kampa, tu su i cijene. (mailom sam zamoljen da postavim iste)
http://www.inet.hr/~vala/kamp.htm
E jos je samo havu mogao da naplati :roll:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#18 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

[@ Zgembo

Cijena je po meni sasvim na mjestu. Rekao sam u svom prvom postu da su tusevi i wc cisci nego u dosta hotela u kojim sam bio. Kvalitet, bez obzira sta neko o tome mislio ili pricao, ima svoju cijenu. A ti vjerovatno ne kampujes cesto pa da ti objasnim: placa se uvijek po osobi, normalno je da se placa za sator, karavan trazi posebno mjesto, tako da ima i posebnu cijenu.. Mislim sve je regularno, struju mozes a i ne moras imati. Normala. To sto je ova cijena nekom previsoka (dodje oko 25 € / danu za prosjecnu porodicu) je valjda zato sto smo mi navikli da je kampovanje za kokuze (ako moze kako za 8 km na dan...).
Ima i jeftinijih kampova, mislim da je i onaj kamp perna otvoren. Ali ja taj ne bih mogao preporuciti.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#19 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

zgembo, ne znam koliko kampujes, ali tako se inace naplacuje u kampovima

uzmes parcelu, na kojoj imas struju vodu frizider...platis tolko i tolko
uzmes obicno mjesto, placas dodatno struju i frizider...platis haman isto.

tako se naplacuju kamp mjesta. nema tu nista cudno.

kao sto vratnik kaze, kod nas ljudi misle da je kampovanje za siromahe i seljake, pa se ocekuje niska cijena.
moju citavu porodicu bi PUNO jeftinije izaslo u apartman da idemo neki il nesto.
cetiri osobe, dva psa, auto, veliki sator, struja, frizider, jos ako se ganja mjesto u prvom redu i to se placa....izadje puno puno vise nego sto bi dosao neki apartman il sta ja znam...

ne kampuje se zbog cijene, vec zbog dozivljaja i uzivanja.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#20 Re: Kampovanje

Post by zgembo_sa »

Pa eto odmah post iznad citiranog ima kamp koji pola ovoga ne naplacuje.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#21 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

zgembo_sa wrote:Pa eto odmah post iznad citiranog ima kamp koji pola ovoga ne naplacuje.
a ovo parcela A i parcela B?

parcela ti podrazumjeva (vecinom zavisi ali uglavom) JEDNO auto, JEDAN sator, struju i frizider (zavisi ako ima ili ako nema frizider), ponekad prikljucak za vodu na parceli isto, ovdje to ima. za osobe dodatno placas.

evo vidi, tu ti je parcela A 16 eura u sezoni. parcela A je valjda ona najbolja parcela, u prvom redu.
u ovom drugom ti je auto+struja+sator oko 9 eura u sezoni. ako nema parcele u cjenovniku znaci da kamp nije isparcelisan, i da mozes komotno za 9 eura u prvi red, znaci probudis se i hop u more.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#22 Re: Kampovanje

Post by vratnik »

nikad necu zaboraviti jedno od mojih prvih kampovanja u Kumboru pokraj Zelenike.. S nakom rodbinom iz Svabije.. Sve je bilo u redu dok nismo podigli sator koji je bio otprilike kao cirkuski. Kamp je kao na tri etaze, dole desetak satora, u sredini isto tako, na trecem mi sa dva satora.. (i to jedan onaj malesni za djecu, a pored k'o da Gadafi noci.. Tada je gazda kampa odlucio da drukcije formira cijene..
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#23 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

vratnik wrote:nikad necu zaboraviti jedno od mojih prvih kampovanja u Kumboru pokraj Zelenike.. S nakom rodbinom iz Svabije.. Sve je bilo u redu dok nismo podigli sator koji je bio otprilike kao cirkuski. Kamp je kao na tri etaze, dole desetak satora, u sredini isto tako, na trecem mi sa dva satora.. (i to jedan onaj malesni za djecu, a pored k'o da Gadafi noci.. Tada je gazda kampa odlucio da drukcije formira cijene..
pretprosle godine su u kampu bili neki stranci sa onim ogromni satorima sto lice na beduinske...oni bas skupi satori (nisu vaude badawi, iako i oni lice, mada su ovi bili duplo duzi). uglavnom, njima su naplacivali kao da su sa kamperom tu, a ne sa satorom, i bas se sjecam da su se bunili :D. a spavalo ih je jedno 10-12 unutra!
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#24 Re: Kampovanje

Post by abdulazizsarajevo »

ima li neko jos neku preporuku gdje kampovati

ili ako dozvolajvate da prosirim temu...ima li neko da je prezadovoljan bio sa domacinima i smejstajem prosle godine i da preporucuje to mjesto..

hvala
andrea_sa
Posts: 9
Joined: 16/10/2006 15:46

#25 Re: Kampovanje

Post by andrea_sa »

Vec sam na drugoj temi ukratko objasnjavala uslove kampovanja, a evo nekoliko slicica meni veoma dragog kampa, na otoku Hvaru, pored grada Hvara. Nadam se da ce neko uzivati u njemu ovo ljeto :)

Image
By deja_sa at 2009-05-16

Image
By deja_sa at 2009-05-16

Image
By deja_sa at 2009-05-16
Post Reply