Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#226 Re: Kampovanje

Post by mad mike »

mayab wrote: 19/06/2023 13:31
mad mike wrote: 19/06/2023 13:04 Koje kampove na hrvatskom primorju predlažete za početnike kampere, a koje je bolje zaobići?
Jel ideš sa svojim šatorom ili kako ?
U nekoliko sam navrata bio na ljetovanju u kampovima , ali sam imao smještaj u tzv. mobilnim kućicama , npr. Baško Polje, Perna , Nevio u Orebiću ... meni je to vrhunska stvar (jeftino nije) , sloboda ,
kućica uglavnom u hladovini, sa velikom terasom, auto parkiran pored, idealno za psa ,
a unutra odlično opremljen smještaj (samo što su prostorije, naravno, pomalene)
Da da, mislio sam sa svojim šatorom. Basko Polje će vjerovatno biti prvi izbor :)
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#227 Re: Kampovanje

Post by mayab »

Da , Baško Polje je odličan izbor , u debelom hladu starih borova, 24 sata miris borovine, nema bolje.
Ako si iz Sa, dolazak tamo je autom vrlo brz i lagan dionicom preko Jablanice, Blidinja , Posušja i Imotskog, te kroz tunel Sveti Ilija (koji se ne plaća), i kad izađeš iz tunela, tamo si :thumbup:
adud
Posts: 1
Joined: 16/05/2013 17:46

#228 Re: Kampovanje

Post by adud »

Molim vas za info koliko otprilike košta dan na Baškom polju? Na šta se sve odnose troškovi? Imamo svoj šator.
frit_i_frut
Posts: 139
Joined: 24/03/2018 18:25

#229 Re: Kampovanje

Post by frit_i_frut »

Orljani kod Bihaca? Neko vec bio?
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#230 Re: Kampovanje

Post by ami8 »

Slučajno naletih na temu pa da se priključim :) . Kampujemo koliko stignemo ja i u mene mi žena od 2019.godine kada smo kupili stari kamper koji je ove godine navršio 40 ljeta :-D . Što se tiče kampova na moru od ovih što smo obišli u bližem okruženju(C.Gora i Hrvatska) mogu preporučiti "kamp Zloković" u Crnoj Gori(Boka Kotorska - Bijela). Super ljubazan bračni par su vlasnici, kamp je uredan uz samo more, infrastruktura je dobra(kuhinja,toalet,tuševi). Cijena je prošle godine bila u periodu od 01.06. do 30.09. 25 eura za kamper i dvije osobe sa svim ostalim propratnim troškovima i taksama a van tog perioda čini mi se 17 eura. Obično su nam svraćali prijatelji i postavljali šator na našoj parceli i naplaćivali su im nešto simbolično. Ostalo na potezu od Ulcinja do Budve onako, Buljarica, Utjeha-Uvala maslina i slično, dvadesetak eura dan.
U Hrvatskoj smo bili jednom kratko u Makarskoj, preskupo je a od onih koje bi najviše pohvalio je kamp Lupis na vrhu Pelješca u Lovištu. Sve je tu super za ljubitelje prirode a i infrastruktura je odlična, čisto more, lijep kamp, toalet i tuš kabine se čiste stalno a cijena je bila u junu ove godine 27 eura za kamper i dvije osobe, sa taksom izađe nešto oko 30 eura dan. Išao sam biciklom makadamskim putem do Dube Pelješke i to je poseban doživljaj ko voli pedalati, bar za mene.
Lokalno, ne znam šta bih preporučio, jedino sigurno ne bih preporučio kamp na Tjentištu pored onog bazena-jezera. Lokalno roštiljalište vikendom, ne čisti se ništa a i infrastruktura je loša. Od ovog džabnog oko Sarajeva odemo nekad do Crepoljskog, Prečkog polja kod započetog Buroj ozona i nešto prije na samom skretanju prema Dejčićima ima ona livada poslije krivine sa desne strane(Gornja Grkarica, ispod Babinog dola), ta livada mi je i najljepša. I ona plaža na Mostarskom jezeru u Raštanima na lijevoj obali ima potencijala čini mi se, ne znam da li je gužva vikendom.
team87
Posts: 309
Joined: 03/05/2010 14:31

#231 Re: Kampovanje

Post by team87 »

ami8 wrote: 11/07/2023 12:26 Slučajno naletih na temu pa da se priključim :) . Kampujemo koliko stignemo ja i u mene mi žena od 2019.godine kada smo kupili stari kamper koji je ove godine navršio 40 ljeta :-D . Što se tiče kampova na moru od ovih što smo obišli u bližem okruženju(C.Gora i Hrvatska) mogu preporučiti "kamp Zloković" u Crnoj Gori(Boka Kotorska - Bijela). Super ljubazan bračni par su vlasnici, kamp je uredan uz samo more, infrastruktura je dobra(kuhinja,toalet,tuševi). Cijena je prošle godine bila u periodu od 01.06. do 30.09. 25 eura za kamper i dvije osobe sa svim ostalim propratnim troškovima i taksama a van tog perioda čini mi se 17 eura. Obično su nam svraćali prijatelji i postavljali šator na našoj parceli i naplaćivali su im nešto simbolično. Ostalo na potezu od Ulcinja do Budve onako, Buljarica, Utjeha-Uvala maslina i slično, dvadesetak eura dan.
U Hrvatskoj smo bili jednom kratko u Makarskoj, preskupo je a od onih koje bi najviše pohvalio je kamp Lupis na vrhu Pelješca u Lovištu. Sve je tu super za ljubitelje prirode a i infrastruktura je odlična, čisto more, lijep kamp, toalet i tuš kabine se čiste stalno a cijena je bila u junu ove godine 27 eura za kamper i dvije osobe, sa taksom izađe nešto oko 30 eura dan. Išao sam biciklom makadamskim putem do Dube Pelješke i to je poseban doživljaj ko voli pedalati, bar za mene.
Lokalno, ne znam šta bih preporučio, jedino sigurno ne bih preporučio kamp na Tjentištu pored onog bazena-jezera. Lokalno roštiljalište vikendom, ne čisti se ništa a i infrastruktura je loša. Od ovog džabnog oko Sarajeva odemo nekad do Crepoljskog, Prečkog polja kod započetog Buroj ozona i nešto prije na samom skretanju prema Dejčićima ima ona livada poslije krivine sa desne strane(Gornja Grkarica, ispod Babinog dola), ta livada mi je i najljepša. I ona plaža na Mostarskom jezeru u Raštanima na lijevoj obali ima potencijala čini mi se, ne znam da li je gužva vikendom.
kad smo kod livada preporucujem Tisovicu na Prenju, dolina predivna, a okolo sve vrhovi prenja, nema signala nikako sto me stvarno obradovalo, ljepota je malo pobjeci od svakodnevnice
Post Reply