Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#151 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

volim te :D
hocu dole pa da me rezervise radi lijepih mjesta :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#152 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

za juli i august svakako treba rezervisat, al prosle godine u junu ja najnormalnije dosla, uzela parcelu, odparcelala svoje :D
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#153 Re: Kampovanje

Post by Lobotomija »

Alice sefice nadje li broj kampa na Divnoj?
Ma znam kako je na plazi,bila sam dosta puta ali nisam nesto bas kamp zagledala.To me zanima,kakvi su uslovi?
A ono je raj fakat
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#154 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

alica.k wrote:za juli i august svakako treba rezervisat, al prosle godine u junu ja najnormalnije dosla, uzela parcelu, odparcelala svoje :D
ja sam prosle godine lutala, al mimo svega, otisla bih do peljesca ove godine posjetiti taj kamp i obavezno ljetovala u dole... najcistije mi je, najljepse, najmanje, divlje a lijepo :)
i kao da mi je malo skuplje nego prije 2 godine...
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#155 Re: Kampovanje

Post by vanjki »

ja bih preporucio kamp nevio u orebicu..jeste malo skuplji ali je extraaaaaaa
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#156 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

alica.k wrote:za juli i august svakako treba rezervisat, al prosle godine u junu ja najnormalnije dosla, uzela parcelu, odparcelala svoje :D
sta mislis o dole za 1. maj? :)))
i sta se uracunava u zakup parcele? :)
i jel znas jel sanjin ima internet u kampu ove godine...zbog posla pitam :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#157 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

oooooooooooooo jel to pocinjemo sa rezervacijama............jedva cekam da uzmem prnje i idem u kamp :mrgreen:
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#158 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

nera18 wrote:
alica.k wrote:za juli i august svakako treba rezervisat, al prosle godine u junu ja najnormalnije dosla, uzela parcelu, odparcelala svoje :D
sta mislis o dole za 1. maj? :)))
i sta se uracunava u zakup parcele? :)
i jel znas jel sanjin ima internet u kampu ove godine...zbog posla pitam :)
ja bih probala :D ali joj, hladno je jos za prvi maj u sator...ponesite debele trenerke za spavat :) i jorgane. hladna je jos zemlja, zato mislim da nije bas pametno, al opet, mozda se ugrije za ovih mjesec dana.

sto se interneta tice, prosle godine je bio internet, ali SKUPO nesto, i plus na to nije ga bilo svugdje, nego samo u odredjenom dijelu kampa, otprilike u krugu ko sto je market do recepcije...e sad, jesul to sta popravili, ne znam. ja idem u junu prvi put, tak da ti nisam od pomoci :)
za internet ti je mozda pametnije uzeti onaj njihov VIP stick, ja sam to koristila, al slabo sam na internetu kad odem na more, to je samo za hitne slucajeve. odradi svoje.

a sto se parcele tice, ponovo kazem prosle godine i godina prije, bilo je ukljuceno 1 auto, 1 sator, struja i frizider. dodatno placas za osobe, taksu i cuke.
moram se ogradit, jer ako su sta mijenjali :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#159 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

ja sam toliko nestrpljiva da se stvarno razmisljam uputiti bar na dva dana...obzirom da u pitanju karavan u pitanju, spavanje bi se moglo organizovai i nazad u autu jer je to ustvari i inace puno bolja varijanta+vrece za spavanje
internet mi treba jer nemam sve slobodne dane oko praznika a posao je takav da ga mogu raditi i na daljinu uz konekciju u vezi koje cu se raspitati jos... kartica mi svakako treba za ljeto, mislim da je super alternativa u odnosu na placanje 20kn/h u kampicu :D

vidimo jos prognozu vremena
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#160 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

pa to je super opcija onda, ako mozete nekako napraviti da spavate u autu. sator vam i ne treba :D haha.
a sto se interneta tice, mozes nazvat. bilo je bas bas nesto skupo, 10tak dana 400kn il tako nesto, mislim, :-) nisu normalni.
ovo kad usfali, odes kupis onu dopunu i to je to, a jeftinije izadje stvarno nego da uzimas od njih.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#161 Re: Kampovanje

Post by Pitar sa Kariba »

Zna li iko od cijenjenih forumasa imali gdje kupiti ili napravit extra-klinova za sator. Vrijeme je da se polako pakuje. :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#162 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

u kojoj smo brzini :)))
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#163 Re: Kampovanje

Post by mali Ninja »

ima li mušterija za kampovanje preko vikenda? mogao bih obezbjediti prijevoz do prokoškog, brusnice, boračkog isl.. :-)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#164 Re: Kampovanje

Post by Pitar sa Kariba »

Hajmo sa prijedlozima (iz vlastitog iskustva) za kamp u HR ove godine. A da nisu "Dole". :D
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#165 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

vratnik wrote:nikad necu zaboraviti jedno od mojih prvih kampovanja u Kumboru pokraj Zelenike.. S nakom rodbinom iz Svabije.. Sve je bilo u redu dok nismo podigli sator koji je bio otprilike kao cirkuski. Kamp je kao na tri etaze, dole desetak satora, u sredini isto tako, na trecem mi sa dva satora.. (i to jedan onaj malesni za djecu, a pored k'o da Gadafi noci.. Tada je gazda kampa odlucio da drukcije formira cijene..
:lol:
To je moguce isti kamp u kom smo i mi bili 2011. biciklima. Kamp je odmah iznad plaza, pored tunela ka Herceg Novom.
Kamp je bio odlican (sav je u drvecu i hladovini), jedina zamjerka je nepostojanje bojlera za toplu vodu umjesto cega je onaj "solarni" bojler s mlakom do hladnom vodom u slucaju oblacnog vremena.
Tu sam prvi put cuo i vidio puhove dok su kasljucali :razz:
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#166 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

Bosnian1980 wrote:Svi nesto more, kampovi, ovo-ono :)

Nekako mislim da je puno bolje malo u planine i kampovati. Ovo mi je idealno mjesto za toga:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... ntain.html

Orlovacko jezero - mozes se i okupati, uzivas u cistom i svjezem zraku, a suma oko tebe... :)
Kampovao na Orlovackom u Julu 2011. ali po belaju kisa padala 2 dana pa temperatura tokom noci pala haman na 0 brrrrrr a ljetni i vreca i sator...
Opet na Kotlanickom iste godine bilo fenomenalno, jos mirnije a samo jezero je magicno.

Image
picture sharing
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#167 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

Pitar sa Kariba wrote:Hajmo sa prijedlozima (iz vlastitog iskustva) za kamp u HR ove godine. A da nisu "Dole". :D
Evo svjeza s Mljeta, kamp u Ropi:

Image
image upload

Image
image hosting 5mb

Nema plaza(kao i na ostatku Mljeta osim Saplunare) ali je mjesto jako mirno i idilicno. Citavu noc iz okolne sume cuje se cvrkut raznih pticica :)
Prodavnica(Studenac) je nekih 10ak km udaljena. Vode za pice ima, odlicno rijesen "kompostni wc", 3 tus kabine, dva frizidera i uticnice za kuhanje. Nekoliko sudopera kao i rasvjeta rasporedjeno duz kampa.
Sator plus 1 osoba 50 kuna.

NP Mljet obavezno obici.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#168 Re: Kampovanje

Post by Pitar sa Kariba »

Mi smo odlučili ove godine Baško Polje, sitno brojimo. :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#169 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

Hajlac wrote:
Bosnian1980 wrote:Svi nesto more, kampovi, ovo-ono :)

Nekako mislim da je puno bolje malo u planine i kampovati. Ovo mi je idealno mjesto za toga:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... ntain.html

Orlovacko jezero - mozes se i okupati, uzivas u cistom i svjezem zraku, a suma oko tebe... :)
Kampovao na Orlovackom u Julu 2011. ali po belaju kisa padala 2 dana pa temperatura tokom noci pala haman na 0 brrrrrr a ljetni i vreca i sator...
Opet na Kotlanickom iste godine bilo fenomenalno, jos mirnije a samo jezero je magicno.

Image
picture sharing
kako dodes do ovog jezera............mocno
moze malo vise detalja? hvala
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#170 Re: Kampovanje

Post by vjesticanametli »

Pitar sa Kariba wrote:Zna li iko od cijenjenih forumasa imali gdje kupiti ili napravit extra-klinova za sator. Vrijeme je da se polako pakuje. :)
kupila u obiju :)
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#171 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

vjesticanametli wrote:
Hajlac wrote: Kampovao na Orlovackom u Julu 2011. ali po belaju kisa padala 2 dana pa temperatura tokom noci pala haman na 0 brrrrrr a ljetni i vreca i sator...
Opet na Kotlanickom iste godine bilo fenomenalno, jos mirnije a samo jezero je magicno.

Image
picture sharing
kako dodes do ovog jezera............mocno
moze malo vise detalja? hvala
Prodje se Tjentiste i ide dalje cestom prema Cemernom pa se skrene na makadam i dodje haman do Orlovackog. Odatle tj. malo prije Orlovackog skrene se s makadama lijevo i ide se pjeske, ne sjecam se vise koliko h, do jezera - Stirinskog i Kotlanickog.
Nadam se da je od pomoci.
User avatar
jaxxx
Posts: 616
Joined: 24/03/2012 09:49
Location: San Siro

#172 Re: Kampovanje

Post by jaxxx »

Ima li neko prijedlog za neki kamp u Crnoj Gori? Nisam nikad do sada bio u kampu, mada evo 3-4 godine unazad prolazim kraj raznih u CG i čini mi se kao fino iskustvo...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#173 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

jaxxx wrote:Ima li neko prijedlog za neki kamp u Crnoj Gori? Nisam nikad do sada bio u kampu, mada evo 3-4 godine unazad prolazim kraj raznih u CG i čini mi se kao fino iskustvo...
I ja sam htjela u kamp u CG ali rekli su mi da ga zaobidjem,jer su mokri cvorovi uzas.smrde i prljavi su. Inace kampovi su jeftii,jedino deru za boravak po danu je 1 euro za 1 osobu...skuplje nego u Hr.
User avatar
Hajlac
Posts: 3837
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#174 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

jaxxx wrote:Ima li neko prijedlog za neki kamp u Crnoj Gori? Nisam nikad do sada bio u kampu, mada evo 3-4 godine unazad prolazim kraj raznih u CG i čini mi se kao fino iskustvo...
Bio u Pluzinama (Pivsko jezero) i u Zelenici. Oba su mali kampovi i lijepi :)
5-6 eura kostali.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#175 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Kakva je situacija sa kampom u Neumu? Neko rece da je jako los neuredjen, prljav i da ima svega u njemu...
Post Reply