Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#176 Re: Kampovanje

Post by mumy »

Posto je usko vezano za temu :-)

Gdje u Sa popraviti mali plinski frizider?Radi se o frizideru iz kamp kucice.Ustavri treba mu napravti prikljucak za plin,jer tamo gdje ja idem nema struje.Radi li to iko?Molim broj telefona majstora.HITNO JE! Hvala!
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#177 Re: Kampovanje

Post by black_noke »

Pozdrav, je li neko kampovao na ramskom jezeru? moze li se autom doci do samog jezera?
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#178 Re: Kampovanje

Post by avantgarde »

sad vidjeh ovu temu,bas fino da je tu..
nemam mobilnu kampkucu,mozda nekad i nabavim,ali volim kampovat i to sam cinio vec nekoliko puta u zadnjih par godina..
evo i jedan link,ovdje sam bio do proslog utorka...ista ovakva kucica samo cini mi se nesto duza i za jednu sitnicu drugaciji model,recimo na terasi je bio i okrugli prozor kao pogled iz spavace sobe na terasu..
http://www.france-voyage.com/frankreich ... -44763.htm
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#179 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Za sve one nevjerne Tome u svezi jeftinog kampiranja u Hr. jedna obavjest iz prve ruke:
Bila sam u kampu "Pod maslinom" Orešac 10 km od Dubrovnika. Kamp cist, wc je star ali uvijek cist, hlada ko u prici. Cijena niska, npr 3 eura za 1 osobu i sator 2,5 eura. Ako zelis struju mjesto za auto naravno dodatno plaćas. Sto se tice plaze mala je, ali ja sam bila zadovoljna.Meni je samo bitan hlad u kampu, da je trgovina bar 20 min (od ovog kampa trgovina je 5 min) i naravno najvaznije da je JEFTIN kako bih mogla ostati sto duze. U Dubrovackoj rivjeri su kampovi jeftini, ali kako rekoh treba paziti na blizinu trgovina (pogotovo oni koji nemaju auto kao ja). Tu je i Trsteno blizu ima kamp i botanicku bastu, kamp je jeftin, ali nema trgovinu, pa to obavezno gledajte jer je opasno ici asfalton, auta pice...Napravila sam par izleta odatle, sto pjeske, sto busem (do Dubrovnika npr) te do ostrva Lopud,Šipan i Koločep. ovog ljeta bih ostala što duze, bar 20 dana, ali pod uslovom da nadjem kammp u Hrvatskoj koji za dvije osobe+ sator iglu kosta 20 minimum 21 KM. Ima jedan u Supetaru pa ne znam da li je iko bio u Supetaru ljeta 2013 da mi kaze dojmove.....
Takodjer molim sve one koji znaju jeftin kamp, narocito u Istri...ili na nekom ostrvu, ili u okolici Splita.Hvala.

p.s. mislim da cu ovaj post kopirati (copy/paste) pa zalijepiti na jos jednu temu u vezi kampiranja.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#180 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

Ima li neko informacije
koliko i gdje je najpovoljnije postaviti kamp kucicu u kampu u hr...koliko kostaju ti pausali
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#181 Re: Kampovanje

Post by Juni »

ljuspica wrote:Za sve one nevjerne Tome u svezi jeftinog kampiranja u Hr. jedna obavjest iz prve ruke:
Bila sam u kampu "Pod maslinom" Orešac 10 km od Dubrovnika. Kamp cist, wc je star ali uvijek cist, hlada ko u prici. Cijena niska, npr 3 eura za 1 osobu i sator 2,5 eura. Ako zelis struju mjesto za auto naravno dodatno plaćas. Sto se tice plaze mala je, ali ja sam bila zadovoljna.Meni je samo bitan hlad u kampu, da je trgovina bar 20 min (od ovog kampa trgovina je 5 min) i naravno najvaznije da je JEFTIN kako bih mogla ostati sto duze. U Dubrovackoj rivjeri su kampovi jeftini, ali kako rekoh treba paziti na blizinu trgovina (pogotovo oni koji nemaju auto kao ja). Tu je i Trsteno blizu ima kamp i botanicku bastu, kamp je jeftin, ali nema trgovinu, pa to obavezno gledajte jer je opasno ici asfalton, auta pice...Napravila sam par izleta odatle, sto pjeske, sto busem (do Dubrovnika npr) te do ostrva Lopud,Šipan i Koločep. ovog ljeta bih ostala što duze, bar 20 dana, ali pod uslovom da nadjem kammp u Hrvatskoj koji za dvije osobe+ sator iglu kosta 20 minimum 21 KM. Ima jedan u Supetaru pa ne znam da li je iko bio u Supetaru ljeta 2013 da mi kaze dojmove.....
Takodjer molim sve one koji znaju jeftin kamp, narocito u Istri...ili na nekom ostrvu, ili u okolici Splita.Hvala.

p.s. mislim da cu ovaj post kopirati (copy/paste) pa zalijepiti na jos jednu temu u vezi kampiranja.
Ja nisam bila u supetru, ali sam cula da ne valja plaža i da tu dolaze puno ljudi koji imaju brodove pa im nije ni bitno
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#182 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Da li je iko bio u kampu "Mido" na Šolti?Znate li mozda cijene kampa?Ima li ducan tu u blizini, bar 15ak minuta pjesacenja do neke pekare?
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#183 Re: Kampovanje

Post by Hajlac »

ljuspica wrote:Za sve one nevjerne Tome u svezi jeftinog kampiranja u Hr. jedna obavjest iz prve ruke:
Bila sam u kampu "Pod maslinom" Orešac 10 km od Dubrovnika. Kamp cist, wc je star ali uvijek cist, hlada ko u prici. Cijena niska, npr 3 eura za 1 osobu i sator 2,5 eura. Ako zelis struju mjesto za auto naravno dodatno plaćas. Sto se tice plaze mala je, ali ja sam bila zadovoljna.Meni je samo bitan hlad u kampu, da je trgovina bar 20 min (od ovog kampa trgovina je 5 min) i naravno najvaznije da je JEFTIN kako bih mogla ostati sto duze. U Dubrovackoj rivjeri su kampovi jeftini, ali kako rekoh treba paziti na blizinu trgovina (pogotovo oni koji nemaju auto kao ja). Tu je i Trsteno blizu ima kamp i botanicku bastu, kamp je jeftin, ali nema trgovinu, pa to obavezno gledajte jer je opasno ici asfalton, auta pice...Napravila sam par izleta odatle, sto pjeske, sto busem (do Dubrovnika npr) te do ostrva Lopud,Šipan i Koločep. ovog ljeta bih ostala što duze, bar 20 dana, ali pod uslovom da nadjem kammp u Hrvatskoj koji za dvije osobe+ sator iglu kosta 20 minimum 21 KM. Ima jedan u Supetaru pa ne znam da li je iko bio u Supetaru ljeta 2013 da mi kaze dojmove.....
Takodjer molim sve one koji znaju jeftin kamp, narocito u Istri...ili na nekom ostrvu, ili u okolici Splita.Hvala.

p.s. mislim da cu ovaj post kopirati (copy/paste) pa zalijepiti na jos jednu temu u vezi kampiranja.

Aaaa Orešac :) - iz kampa u Trstenu dolazio tu u dućan prošlog jula hehe
Nažalost bio samo dva dana a tako bih rado 10ak dana dahnuo dušom među onoliko egzotične flore; kako je samo magično!
btw kamp je odličan i jeftin. Imaju i veš mašinu čaak.

Takođe, kamp Potirna blizu Vela Luke na Korčuli je odličan. Nalazi se u šumi, na mjestu nekadašnjih vinograda. Izuzetno mirna atmosfera za odmor od civilizacije. Gazda trenutno pravi i bazen :)

Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#184 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

Kamp Vučine u Žuljani na Pelješcu.....ko voli hlada prisjest će mu :D

samo je malo zeznuto doći do tamo
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#185 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

JoseMujica wrote:Kamp Vučine u Žuljani na Pelješcu.....ko voli hlada prisjest će mu :D

samo je malo zeznuto doći do tamo
Jel' to u mjestu Ston? Ima li trgovina tu blizu kampa? Meni samo treba hlad i trgovina i naravno autobusna veza za doci do tog mjesta:)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#186 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

ljuspica wrote:
JoseMujica wrote:Kamp Vučine u Žuljani na Pelješcu.....ko voli hlada prisjest će mu :D

samo je malo zeznuto doći do tamo
Jel' to u mjestu Ston? Ima li trgovina tu blizu kampa? Meni samo treba hlad i trgovina i naravno autobusna veza za doci do tog mjesta:)
nije...prođe se Ston i ide u pravcu Orebića i nakon mjesta Putnikovići, tačnije kod sela Dubrave skrene se lijevo za Žuljanu...a ovaj kamp se nalazi nakon mjesta Žuljana....znači prođe se kroz samo mjesto i vozi pravo cestom nekih stotinjak metara uz brdo i kamp je s desne strane Kamšp se zove Vučine jer se nalazi u uvali Vučine, a privatni je u vlasništvu porodice Jeić.....malo je reći da su ljudi legende i ima puno raje iz SA tamo

do prodavnice ti je 10 minuta pjehe...ima kraći put cestom i 5 minuta duža staza uz samu obalu, ali prelijepa
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#187 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

To je previse komplikovano za mene koja nemam auto. Peljesac je pun hladovine i pretpostavljam da je svaki kamp na Peljescu u debeloj hladovini. Ono sto licno mogu preporucit je kamp "Pod maslinom" Orašac, o kojem sam vec pisala na ovoj temi (11 km od Dubrovika) i kamp "Đardin" kod Biograda. Mnogo kampova na podrucju Zadra je jako jeftino a puni su hladovine + trgovina je jako blizu. Kamp "Đardin" je ravan, mozda za avanturiste zeljni robinzonskog odmora i nije neki izbor, jer je pun djece, plaze blizu, ali je svakak dobar izbor bar "za usput" sto bi rekli. Uvijek ima mjesta. Bila sam i u blizini Nina u kampu "Pineta"-Petrcane ali taj kampne bih nikome preporucila jer je vlasnik na svoju ruku, a navece nema svjetla, pa sam jednom naletila na pacova. Za one koji traze nocni zivot i lude provode taj kamp ne bi bio dobar izbor, ali za neke koji bi se htjeli bas bas odmoriti daleko od buke nek idu u taj kamp....za hladovinu ne mogu garantovat, jer nema je bas svuda dovoljno(mi bili pola u hladu,pola u suncu), ali je zato Nin blizu (Nin je preprelijep)....

Ovog ljeta bih rado na Hvar. Ne znam jel iko bio u kampu Jurjevac-Stari Grad? Ili u kampu Mala Milna blizu grada Hvara ili kamp Mina-Jelsa....koliko sam upucena kamp Jurjevas je najjeftiniji od ova tri navedena, ne znam zasto? No i nije toliko vazno, vazno je da cjena odgovara hehehe....dalje bismo katamaranom prema Bolu i tam sam nasla nekakav kamp Njive, poprilicno jeftin pa sad ne znam....ne znam sta dalje....kuda, dvoumim se, troumim se...trebaju mi preporuke, prvo za navedene kampove, pa tek onda sta vidjeti -samo da napomenem da smo bez auta.

Prvobitno je bio plan da idemo na Korculu u kamp Mindel (Vela Luka) ili kamp Tri zala-grad Korcula no odustali smo (heheh ako se ne predomislimo tamo pa zapucamo). Zasto smo oudtali? Previse komplikovano. Cijena trajekta/katamarana preskupa za Korculu....kamp Mindel se nalazi blizu Vela Luke 5-6 km i nema blizu ducan (mislim kako cemo kupit hljeb?Da ima pekara pa eto, ali nema)...kamp "Tri zala" je blizu Korcule 5km i ima ducan, ali, ali....karta trajekta skupa.

Drugo je bio plan Šolta. Trajekt vozi do Rogaca pa bismo odatle isli za Stomorku i jedan jedini kamp "Mido" koji se nalazi u tom mjestu. Poslan je upit vlasnku kampa putem e-maila ali isti nikad nije odgovorio.Odustali smo.

Trece je bilo u opticaju Lastovo. Takodjer komplikacije oko prijevoza do kampa od trajektne luke, pa cjenik kampa totalno nejasan, pa smo i tu odustali....Lastovo je izgleda pravo super, divlji, robinzonski, daleko si od svega, od civilizacije, tisina totalna, samo eto...recesija drma, krediti isto, pa trazimo nesto skromno a sto do sad nismo vidjeli.

Vis i Cres sam obisla, pola Istre gore do Poreca (od Rijeke) Za mene je za sad najljepsi otok u Hr. Cres, apsolutno prelijep, caroban moglo bi se reci, poseban. Rovinj me ostavio bez teksta, pravi umjetnicki grad, mali a tako lijep i ziv. I na kraju ponovo pominjem Nin-nesto potpuno drugacije od svih gradova u Hr.-ovo su moje tri preporuke ko hoce neka poslusa.....od otoka ostalo mi je sasvim malo za obici: Krk, Rab...joj ajd sad da ne nabrajam kasno je, a i morala bi gledat u kartu da vidim gdje sve nsam bila. Hrvatska je stvarno lijepa zemlja i ja sam naumila da je svu obidjem, dio po dio kao i svoju Bosnu sto obilazim. A kad zavrsim sa Hrvatskom prelazim na Crnu Goru koju sam vec obisla do Bara. Sad moram od Bara do Ulcinja :) Uh, jesam se raspisala :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#188 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

Lastovo je :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

nisam kampovao tamo ali kao otok to je drugi svijet u odnosu na ostatak Dalmacije
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#189 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Kako mislis drugi svijet? U kom smislu je drugi svijet?
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#190 Re: Kampovanje

Post by Liska »

Imam pitanja za iskusnije kampere. Kako rješavate problem jake kiše? Jesu li današnji satori dovoljno dobri da izdrže kišu ili stavljate neki najlon preko?
User avatar
Filter
Posts: 8017
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#191 Re: Kampovanje

Post by Filter »

JoseMujica wrote:Kamp Vučine u Žuljani na Pelješcu.....ko voli hlada prisjest će mu :D

samo je malo zeznuto doći do tamo
jarane, vucine... dok nisu probili cestu moglo se samo camcem prici plazi.
jedno od najljepsih mjesta na peljescu, more predobro.
User avatar
Filter
Posts: 8017
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#192 Re: Kampovanje

Post by Filter »

Liska wrote:Imam pitanja za iskusnije kampere. Kako rješavate problem jake kiše? Jesu li današnji satori dovoljno dobri da izdrže kišu ili stavljate neki najlon preko?
nikad mi jos voda nije prosla ni kroz sator ni kroz tendu.
veci ti je problem da voda ne provali sa donje strane ili da ti vjetar ne rastavi tendu na jako sitne dijelove :lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#193 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

ljuspica wrote:Kako mislis drugi svijet? U kom smislu je drugi svijet?

u smislu mirnoće, prijatnosti ljudi, čistoće mora i nema brate gužve što me posebno oduševilo

ko da nisi na HR primorju
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#194 Re: Kampovanje

Post by ekseks »

JoseMujica wrote:Kamp Vučine u Žuljani na Pelješcu.....ko voli hlada prisjest će mu :D

samo je malo zeznuto doći do tamo
Cijene?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#195 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

aaaaaa ne sjećam se tačno...al mislim da je flat tarifa 25 il 30 ćuna

prozovite pa pitajte: ( +385) 020 756143
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#196 Re: Kampovanje

Post by hogar strasni »

da se malo ozivi tema..nije vezano samo za hrvatsku..i nasa bosna i hercegovina je extra za kampovanje, eee sad da li je vec neko u tim vodama kamperskim pa da mi moze preporuciti neki kamp u bih ali i hrvatsko primorje..peljesac ili sl. al ono da se moze sa nasim jadnim standardom nositi, nabavila se kamp prikolica dovoljna za 3-4 -ero pa smo zainteresovani za tako neki anti stres izlet, da li ima nekih prijedloga..hvala unaprijed.
p.s
postavih istovjetan post na drugoj temi nadam se da se admin nece ljutiti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#197 Re: Kampovanje

Post by JoseMujica »

u BiH sam kampovao jedino na Boračkom jezeru...kako se kamp zove pojma nemam...elem dođe tamo na kraju, kad se obiđe jezero i lijevo gdje se onaj potok ulijeva u jezero.

šta reći :D

+
pravo jeftino
lokacija extra

-

sanitarije nula
haman improviziran kamp
gužva ljeti


a što se tiče malo organizovanijih kampova vidio sam u Blagaju da su uz Bunu ljudi napravili par privatnih kampova tamo kad se ide prema Eko centru NVO Novi Val....nisam boravio u njima nego smo ih nako obilazili i djeluju pravo lijepo sređeni i odmah uz vodu.....asd ne znam kakva im je sanitarna infrastruktura
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#198 Re: Kampovanje

Post by friskyoreo »

Da se i ja prijavim. :) Planiram ove godine kampovati na moru. Gledam ove cjenike po kampovima pa mi nije jasno kako to oni obracunavaju.. Po nekim parcelama, pa auto pa po osobi... Cini mi se da je CG i do 3 puta jeftinija nego HR, mada, vise bih volio negdje u HR...
Isao bih sam, sa svojim autom, i jedan mali satorcic. Kako i gdje proci najjeftinije?! :D
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#199 Re: Kampovanje

Post by hogar strasni »

Bio sam i na Borackom jezeru , nije lose al kad sam bio bas je bila guzva, probat cu drugi put van sezone, kazu da je lijepo uz rijeku Unu al nemam konkretna iskustva, a za Hr primorje koliko sam se raspitivao najpovoljnije je na Peljescu i opcenito na Dubrovackoj rivijeri ali i tu su cijene povisoke..kako sam izracunao. Nisam se raspitivao za Crnu Goru, Al meni se cini da slabo raja kampuje, barem da to kod nas jos stoji u povoju. Ako ko ima kakve sugestije i iskustva bujrum..
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#200 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Imas divan i miran kamp u Starigrad na Hvaru.Trebao si napisati sta zelis.Ja volim penzionerske kampove,mislim mirne, bez puno guzve i sa puno hlada.Dobar je "Pod maslinom" 11 km od Dubrovnika. Svi ovi kampovi su ti za 1 noc 20 KM sator+2 osobe i boravisna taksa.Ja sam uvijek trazila jeftine i do sad sam najvise zadovoljna sa ovim u Starigrad na Hvaru, taj kamp se zove Jurjevac. U CG imas kampova za istu cijenu.Kazu da sanitarije nisu bas ciste u CG a mozda je bolje da ako tamo vec ides trazs sobe. Mozes nac za iste pare. Za Peljesac si krivo cuo.Sve sto sam imala prilike vidjeti/cuti preko neta jeste to da su kampovi sumoviti divni i poskupi.Mozda je neko bio u nekom dje je jeftino. Sem toga, Peljesac je pun bosanaca tak da vjerovatno u tim kampovima nema tisine u sitne sate niti se postuje kucni red. Imas kamp Mulic blizu Zadra.za 2 osobe+sator noc ti je 17 ili 18KM i to je najjeftinije sto sam nasla a nije bezveze.Nin je blizu, a Nin je predivan gradic, totalno drugaciji od ostalih radova u Hr.
Post Reply