Kampovanje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#126 Re: Kampovanje

Post by Pitar sa Kariba »

Uh, imal ovoj zimi kraja, ko će dočekat da tema oživi........ 8-)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#127 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Da li neko zna cijenu kampova u Crnoj Gori? Konkretno od Bara pa dole dalje ka granici sa Albanijom. Mislim na ljeto obici tu turu pa ako ima neko preporuciti sta se ima vidjeti na toj dionici dobro bi mi doslo...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#128 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Pozdrav svima
Trazila sam na internetu, ali nisam mogla naci informacije, tako da moram vas upitati.
Prosle godine sam obisla pola Crne Gore tj od Tivta do Kotora, a ove godine planiram sa prijateljicom od Budve ( u Budvi bi se zadrzali samo 1 dan jer je sminka a to nas nervira) pd Bara pa onda dalje dole ka Ulcinju. Kampovale bi jer sam vidjela da je kamp izuzetno jeftin! Prvo bi se zadrzale 3 noci u kampu Oliva pored Bara. Tu bi obisle 1 dan Bar drugi dan bi se odmarale i treci dan, sta bi treci dan imale za obilazak?
Onda bi produzile dalje ka Ulcinju gdje bi se isto zadrzale 3 noci (sta tu imamo za obici?). Vidjela sam da ima neki kamp Valdanos i Toni (ali ne mogu nac nikakv Info cijena za noc itd. E sad kako odatle doci do Skadarskog jezera i da li tamo ima neki kamp? Samo da napomenem da nemam auta sve bi isle busem.
Ako je Skadarsko jezero daleko onda bi ostatak dana nekih 7-10 otisle na obilazak Albanije. Koje je najbliže mjesto granici (mislim turističko) CG, u Albaniji a da je za kampovanje?
Dakle ako neko može preporučiti kampove u Albaniji koji su najbliži sa granicom CG i sta se tu ima vidjeti i da li su ti kampovi skupi?
Hvala do neba na pomoci.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#129 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

a gdje si ti zakljucila da je kamp jeftin?
kamp je u sustini samo zelja i volja za takvim vidom ljetovanja, ja nigdje nisam nasla jeftin kamp :)
daj cijene :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#130 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

nera18 wrote:a gdje si ti zakljucila da je kamp jeftin?
kamp je u sustini samo zelja i volja za takvim vidom ljetovanja, ja nigdje nisam nasla jeftin kamp :)
daj cijene :)
Nisam ja nigdje zakljucila, vec sam saznala, raspitujem se...
A nailazila sam na besplatne kampove, samo sto vise ne smijem rizikovat :)
Mislim da se na ovom forumu ne smije reklamirati ali uguglaj kamp Ilici kod Opotaje i kod Bara kamp Oliva, u kampu Ilicic mozes provest noc za 13 KM a u kampu Oliva u CG za nevjerovatnih 3 eura noc + sator.pozdrav ti
Bosnian1980
Posts: 175
Joined: 22/10/2011 20:53

#131 Re: Kampovanje

Post by Bosnian1980 »

Svi nesto more, kampovi, ovo-ono :)

Nekako mislim da je puno bolje malo u planine i kampovati. Ovo mi je idealno mjesto za toga:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... ntain.html

Orlovacko jezero - mozes se i okupati, uzivas u cistom i svjezem zraku, a suma oko tebe... :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#132 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Bosnian1980 wrote:Svi nesto more, kampovi, ovo-ono :)

Nekako mislim da je puno bolje malo u planine i kampovati. Ovo mi je idealno mjesto za toga:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... ntain.html

Orlovacko jezero - mozes se i okupati, uzivas u cistom i svjezem zraku, a suma oko tebe... :)
Icu ja tamo, ali nije poenta da odem na kampovanje 10 dana i da umrem od dosade coece, meni treba akcija, svaki dan akcija, ne bih tako da potrosim vrijeme samo postavim sator i to je to. Ok, tebi hvala...ali....imamo drugu zamisao, ta tvoja je lijepa za gledat par sati, ali dosadi...pozz
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#133 Re: Kampovanje

Post by michal »

ljuspica wrote: A nailazila sam na besplatne kampove, samo sto vise ne smijem rizikovat :)
Šta je ovdje rizično? I za šta ti uopšte treba kamp? Meni je uvijek bilo dovoljno 2x2 metra ravnog tla blizu izvora vode i skrivenog iz vida ljudi (Čak ni voda nije potrebna ako nosiš dovoljne zalihe sa sobom.)

Ljetos sam putovao autostopom iz Sarajeva u Eibenthal u Rumunskom Banatu i nazad (~1300 km) i spavao sam ovdje:
http://maps.google.com/?ll=43.899368,21 ... a&t=w&z=18
http://maps.google.com/?ll=44.544221,22 ... a&t=w&z=19
http://maps.google.com/?ll=44.381207,21 ... a&t=w&z=19
http://maps.google.com/?ll=44.598548,18 ... a&t=w&z=19

Ukupna cijena oko 60 KM, od čega sam većinu potrošio za taksi u Orşovoj i za pivo - za kampove ništa.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#134 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Svaka ti čast na snalazljivosti! :)
Sta si jeo?
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#135 Re: Kampovanje

Post by michal »

U ruksaku sam stalno imao suho meso, jabuka, čokoladu i vodu i flašu vodke, jer to su stvari koje se ne pokvare ni u velikoj vrućini.
Inače sam u Višegradu kupio sladoled, u Čačku mi vozač kupio malu flašu Fante, u Kragujevcu i onda ujutru u Paračinu sam kupio Pljeskavicu (obje su bile prilično ružne, ali ta u Kragujevcu je bila gora), negdje blizu Negotina kafu, u Orşovoj opet sladoled, u Eibenthalu neke keksiće, par paprika, neki mjesni sir i pivo, usput nazad sam još na Rumunskoj obali Dunava ubrao neke mirabele (ili kako to već zovete), u Majdanpeku sam zabunom kupio i pojeo dvije velike zdjele sladoleda, u Požarevcu opet mirabele (ovaj put baš puno), u Beogradu Snickers i kafu i negdje između Ugljevika i Tuzle ćevape i pivo. Na nekoliko mjesta sam kupio mali komad hljeba.

Uglavnom sam jeo samo ujutru i uveče jer nisam htio gubiti vrijeme (u nekim područijama je bio slab promet, tako da se nisam usudio propustiti niti jedno auto) i osim toga je tada bilo tako vruće da nisam bio baš gladan.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#136 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

michal wrote:U ruksaku sam stalno imao suho meso, jabuka, čokoladu i vodu i flašu vodke, jer to su stvari koje se ne pokvare ni u velikoj vrućini.
Inače sam u Višegradu kupio sladoled, u Čačku mi vozač kupio malu flašu Fante, u Kragujevcu i onda ujutru u Paračinu sam kupio Pljeskavicu (obje su bile prilično ružne, ali ta u Kragujevcu je bila gora), negdje blizu Negotina kafu, u Orşovoj opet sladoled, u Eibenthalu neke keksiće, par paprika, neki mjesni sir i pivo, usput nazad sam još na Rumunskoj obali Dunava ubrao neke mirabele (ili kako to već zovete), u Majdanpeku sam zabunom kupio i pojeo dvije velike zdjele sladoleda, u Požarevcu opet mirabele (ovaj put baš puno), u Beogradu Snickers i kafu i negdje između Ugljevika i Tuzle ćevape i pivo. Na nekoliko mjesta sam kupio mali komad hljeba.

Uglavnom sam jeo samo ujutru i uveče jer nisam htio gubiti vrijeme (u nekim područijama je bio slab promet, tako da se nisam usudio propustiti niti jedno auto) i osim toga je tada bilo tako vruće da nisam bio baš gladan.
Procitala sam o sladoledu ha.ha. Ti mora da si mnogo mršav.
Pa dobro pričaš bosanski/hrvatski/srpski/crnogorski!
p.s. mirabele-rezdelije/zerdelije (neko kaze jedno, neko drugo)
Bosnian1980
Posts: 175
Joined: 22/10/2011 20:53

#137 Re: Kampovanje

Post by Bosnian1980 »

ljuspica wrote:
Bosnian1980 wrote:Svi nesto more, kampovi, ovo-ono :)

Nekako mislim da je puno bolje malo u planine i kampovati. Ovo mi je idealno mjesto za toga:

http://go2bosnia.com/discover-bosnia/it ... ntain.html

Orlovacko jezero - mozes se i okupati, uzivas u cistom i svjezem zraku, a suma oko tebe... :)
Icu ja tamo, ali nije poenta da odem na kampovanje 10 dana i da umrem od dosade coece, meni treba akcija, svaki dan akcija, ne bih tako da potrosim vrijeme samo postavim sator i to je to. Ok, tebi hvala...ali....imamo drugu zamisao, ta tvoja je lijepa za gledat par sati, ali dosadi...pozz
Kakva crna akcija, pa nisi Rambo :)

Ako ti je do akcije ponesi sa sobom biciklo, planinari po okolnim vrhovima, ribarski stap, loptu, lovacku pusku :)

Ako ti je do neke druge "akcije" ostani u gradu - tu je ima puno vise :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#138 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

ljuspica wrote:
nera18 wrote:a gdje si ti zakljucila da je kamp jeftin?
kamp je u sustini samo zelja i volja za takvim vidom ljetovanja, ja nigdje nisam nasla jeftin kamp :)
daj cijene :)
Nisam ja nigdje zakljucila, vec sam saznala, raspitujem se...
A nailazila sam na besplatne kampove, samo sto vise ne smijem rizikovat :)
Mislim da se na ovom forumu ne smije reklamirati ali uguglaj kamp Ilici kod Opotaje i kod Bara kamp Oliva, u kampu Ilicic mozes provest noc za 13 KM a u kampu Oliva u CG za nevjerovatnih 3 eura noc + sator.pozdrav ti
dijelimo informacije ovdje...slobodno ti nama daj linkove...ja u cg nisam isla u kamp, vecinom kampujem po hr i neprolazim jeftinije, samo mi je jednostavno veci uzitak :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#139 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

Proguglaj KAMPOVI CRNE GORE i izbacice ti sve kao i meni...
Da ne rizikujem...
pozz...
p.s. A gdje si ti kampovala?
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#140 Re: Kampovanje

Post by michal »

Treba mi partner za sljedeći vikend da mi pomogne završiti i probati iglu.

Image
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#141 Re: Kampovanje

Post by Dasi »

michal wrote:Treba mi partner za sljedeći vikend da mi pomogne završiti i probati iglu.

Image
Legenda si :D
Procitao sam sta si sve jeo na putovanju stopom. Pa ja bi uvenuo od gladi :)
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#142 Re: Kampovanje

Post by michal »

Jel to znači da hoćeš?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#143 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

šta je ovo mišel? gdje si sagradio iglo? zasto trebas pajdaša za to?
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#144 Re: Kampovanje

Post by michal »

Na Bjelašnici. Pajdaš mi treba da ga završimo (fali krov, kako se može vidjeti).
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#145 Re: Kampovanje

Post by ljuspica »

michal wrote:Na Bjelašnici. Pajdaš mi treba da ga završimo (fali krov, kako se može vidjeti).
E to pokreni temu, posebnu temu, nemoj pod kampovanjem i smisli naslov da bude privlacan planinarima i naces ga odma za vikend koji slijedi
User avatar
Lobotomija
Posts: 191
Joined: 23/02/2012 15:11
Location: Na pivi sa Groucho Marxom

#146 Re: Kampovanje

Post by Lobotomija »

Raja
da li je neko od vas bio u kampu na plazi Divna-Peljesac? Ako jeste pliz malkice o tome
Image
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#147 Re: Kampovanje

Post by Erzsebet »

Lobotomija wrote:Raja
da li je neko od vas bio u kampu na plazi Divna-Peljesac? Ako jeste pliz malkice o tome
Image
Pa sama ti riječ kaže, divno... Doduše, prva prodavnica je u Trpnju, 10ak km odatle, a prva kafana je na plaži, u kojoj je sladoled Ledo 15 kn, a kafa isto tako...
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#148 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

Lobotomija wrote:Raja
da li je neko od vas bio u kampu na plazi Divna-Peljesac? Ako jeste pliz malkice o tome
Image
jako pusto.
i prelijepo.
mi smo se morali unaprijed najaviti, tj rezervisati mjesto, imam jos negdje taj broj. jer nije veliki kamp, a vecinom dolaze "stalni" gosti...
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#149 Re: Kampovanje

Post by nera18 »

lijepo bi bilo doci do tog broja :)
u svakom slucaju trebam snajinov broj-kamp dole...ako neko ima, a ti imas alica.k :D bit cu vrlo sretna:))
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#150 Re: Kampovanje

Post by alica.k »

od dola broj ti treba? but why :D /mahalusa

imam
00 385 21 628-749

al ne zovem ja njih, to je sa ovog prospekta kak se zove :D

a od divne cu ti naci :D

edit:
http://hoteli-zivogosce.hr/hr/16/autokamp-dole/
evo i tu im je isti broj. i cjenovnik za ovu godinu u eurima.

http://issuu.com/croatia.hr/docs/campin ... 2012-en-de
evo ih cijene kampova u hr za ovu godinu
Post Reply