Kamp kućice (All about)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

kurcshlus
Posts: 60
Joined: 03/04/2011 22:11

#26 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurcshlus »

Filter wrote:@ kurcshlus znas li gdje se moze nabaviti frizider na plin?

gdje god sam pitao, gledaju me kao vanzem00ljca...

hvala
pade mi još nešto na pamet. ukucaj na tražilci WOHNWAGEN. to je nekakva njemačka stranica za prodaju prikolica. ima ih milion.
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#27 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Filter »

kurcshlus wrote:
Filter wrote:@ kurcshlus znas li gdje se moze nabaviti frizider na plin?

gdje god sam pitao, gledaju me kao vanzem00ljca...

hvala
za početak nemoj ga zvati frižider na plin jer raja obično vežu plin sa grijanjem nikako sa hlađenjem. traži jednostavno frižider za kamp kućicu i vozdra.

odmah da ti kažem da i nije neka velika korist od njih jer su male zapremine a a ko voliš nešto hladnije piće moraćeš koristiti dio za zamrzavanje u frižideru koji jedva da primi nekoliko limenki.

ako imaš mogućnost da nabaviš pravi frižider to bi bilo najbolje. izbaciš ga ispod tende i ne smeta ti. ako ne mogne ući kroz vrata prikolice imaš zadnji prozor. kao da je napravljen da ubaciš frižider. imao sam i mali zamrzivač, onaj od 50 litara. bio i on ispod tende. svakako ćeš platiti struje kao da si u kući a ne u kampu.

nemammmmmmmmm stlujeeeee :( :roll: :( :lol: :lol:
nije kamp u pitanju, privatni je plac a braca ne daju da se gradi, samim tim nema ni struje. koja me ne interesuje, ali bi fridz bilo extra imati. ovi oko mene imaju te plinske friziderijuse i fino sljakaju.
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#28 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Filter »

kurcshlus wrote:
Filter wrote:@ kurcshlus znas li gdje se moze nabaviti frizider na plin?

gdje god sam pitao, gledaju me kao vanzem00ljca...

hvala
pade mi još nešto na pamet. ukucaj na tražilci WOHNWAGEN. to je nekakva njemačka stranica za prodaju prikolica. ima ih milion.
imam neku semu da mi to iz germanije dobace, ali je pouzdanost :?: . :roll: :roll:


hvala
kurcshlus
Posts: 60
Joined: 03/04/2011 22:11

#29 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurcshlus »

sad sam se provrtio po nekim hr forumima i naletim na podatak da je "elektrolux" proizvodio frižidere na plin za kućnu upotrebu.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#30 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurty »

Ja sam prije dvije godine nasao dva frizidera na plin u Ilijasu u nekoj radnji polovne elektro opreme...
Oba frizidera su sad na Jadranu... Fino su hladila... Boca plina bude oko 45 dana...


Prosle godine nadjem na otpadu na Pelejscu skrinju na plin... Ona je pravo ledila...

Znaci po nekom mom iskustvu frizidere na plin pokusati naci u nekim radnjama polovne robe (uvoz EU)
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#31 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Filter »

kurty wrote:Ja sam prije dvije godine nasao dva frizidera na plin u Ilijasu u nekoj radnji polovne elektro opreme...
Oba frizidera su sad na Jadranu... Fino su hladila... Boca plina bude oko 45 dana...


Prosle godine nadjem na otpadu na Pelejscu skrinju na plin... Ona je pravo ledila...

Znaci po nekom mom iskustvu frizidere na plin pokusati naci u nekim radnjama polovne robe (uvoz EU)
@ kurcshlus @ kurty ...hvala ljudstvo...
jos neko mi je na drugoj temi spomenuo i autootpad. sad u lov na fridz :-)
kurcshlus
Posts: 60
Joined: 03/04/2011 22:11

#32 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurcshlus »

kurty

ako si bio u sreseru, mogli smo i pivu mahnuti dok trkeljamo smeće.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#33 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurty »

kurcshlus wrote:kurty

ako si bio u sreseru, mogli smo i pivu mahnuti dok trkeljamo smeće.

bravo... mi to zovemo "fis"... sta sam ormara i namjestaja od tamo prevukao i oplate od toga napravio :lol: :lol: :lol:

elem, bude i dobri stvari... trazim oplatu nadjem nove madrace... oprali ih par puta, nakih prasaka,klinaca palaca i sad "imamo" madrace pravo dobre :lol:


p.s. dva stola iz "fis-a" su i do Breze dosla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#34 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Toto »

kurty wrote:
kurcshlus wrote:kurty

ako si bio u sreseru, mogli smo i pivu mahnuti dok trkeljamo smeće.

bravo... mi to zovemo "fis"... sta sam ormara i namjestaja od tamo prevukao i oplate od toga napravio :lol: :lol: :lol:

elem, bude i dobri stvari... trazim oplatu nadjem nove madrace... oprali ih par puta, nakih prasaka,klinaca palaca i sad "imamo" madrace pravo dobre :lol:


p.s. dva stola iz "fis-a" su i do Breze dosla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jesul tobili ceski ili madjarski madraci :D :D
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#35 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Filter »

kurty wrote:
kurcshlus wrote:kurty

ako si bio u sreseru, mogli smo i pivu mahnuti dok trkeljamo smeće.

bravo... mi to zovemo "fis"... sta sam ormara i namjestaja od tamo prevukao i oplate od toga napravio :lol: :lol: :lol:

elem, bude i dobri stvari... trazim oplatu nadjem nove madrace... oprali ih par puta, nakih prasaka,klinaca palaca i sad "imamo" madrace pravo dobre :lol:


p.s. dva stola iz "fis-a" su i do Breze dosla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kad budete isli u sreser najavite ovdje, da se sta popije u pomi :D
kurcshlus
Posts: 60
Joined: 03/04/2011 22:11

#36 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurcshlus »

ABD
(ako bog da)
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#37 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kurty »

info za ove koji znaju oko sresera...

elem, ima jedan frizider, pa navrnite, mozda bude dok dodjete
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#38 Re: Kamp kućice (All about)

Post by kucniljubimac »

:arrow:
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#39 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sumirprimus »

eh pa da priupitamo, ima li zivih, a da se jos bavi ovim sportom? :)
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#40 Re: Kamp kućice (All about)

Post by emotivac »

Kad si je već digo iz mrtvih :D
Gledaj koje su kućice, trenutna sa istovara, Garmiš Partenkirhen :lol:
Spoiler
Show
Image
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#41 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sumirprimus »

aaaa tvja slika? ili preuzeto?
sad i kampine kostaju koi auta sve je s cijenom skocilo
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#42 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sime_cipol »

sumirprimus wrote: 11/05/2022 14:38 eh pa da priupitamo, ima li zivih, a da se jos bavi ovim sportom? :)
Rodica ima stalno parkiranu prikolicu u Kamp Dole kod Zivogosca, raj na zemlji.
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sumirprimus »

sime_cipol wrote: 11/05/2022 14:58
sumirprimus wrote: 11/05/2022 14:38 eh pa da priupitamo, ima li zivih, a da se jos bavi ovim sportom? :)
Rodica ima stalno parkiranu prikolicu u Kamp Dole kod Zivogosca, raj na zemlji.
aaa ja razumijem mladju raju njima je do zivota guzve trke, al kako staris samo daj mira i laganice jelde, a kamp k su idealne za tu vrstu odmora :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16249
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#44 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sime_cipol »

sumirprimus wrote: 11/05/2022 15:03
sime_cipol wrote: 11/05/2022 14:58

Rodica ima stalno parkiranu prikolicu u Kamp Dole kod Zivogosca, raj na zemlji.
aaa ja razumijem mladju raju njima je do zivota guzve trke, al kako staris samo daj mira i laganice jelde, a kamp k su idealne za tu vrstu odmora :D
Ko moze redovno ici, isplati se. Cak moze dio troskova pokriti izdavanjem drugima. Nije bas jeftin sport :D
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#45 Re: Kamp kućice (All about)

Post by emotivac »

sumirprimus wrote: 11/05/2022 14:58 aaaa tvja slika? ili preuzeto?
sad i kampine kostaju koi auta sve je s cijenom skocilo
Moja jašta nego :D Friška.
Slučajno gledajući oko sebe primjetih kamp kućice / prikolice.
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#46 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sumirprimus »

nijeda nije jeftin ngo naprotiv :lol:
al je i merak
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#47 Re: Kamp kućice (All about)

Post by nikeze »

Mislim da nije lako vući prikolicu jer je auto dodatno opterećeno što dovodi do prijevremenog otkaza lamele, kočnica i ovjesa pa i motora.
Ima li neko iskustva po tom pitanju?
Možda je kemper bolje rješenje.
Znam da u Zapadnoj Evropi nije moguće parkirati kamper ili prikolicu bilo gdje ili na bespatan parking, nego samo na za to određenim mjestima. U protivnom plaća se kazna.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#48 Re: Kamp kućice (All about)

Post by Me_again »

nikeze wrote: 12/05/2022 11:44 Mislim da nije lako vući prikolicu jer je auto dodatno opterećeno što dovodi do prijevremenog otkaza lamele, kočnica i ovjesa pa i motora.
Ima li neko iskustva po tom pitanju?
Možda je kemper bolje rješenje.
Znam da u Zapadnoj Evropi nije moguće parkirati kamper ili prikolicu bilo gdje ili na bespatan parking, nego samo na za to određenim mjestima. U protivnom plaća se kazna.
Pošto sam se večeras malo u dokolici "naklatio" na forum, a što nije baš često, možda ti mogu pokušati dati odgovore na tvoja pitanja u vezi ove teme koja je i meni vrlo zanimljiva.
Naime, prije nekoliko godina sam intenzivno razmišljao i vagao da kupim prikolicu, i bilo je tu raznih dilema - prikolica ili kamper, gdje držati, troškovi tokom godine itd itd.... U tim razmišljanjima i istraživanjem se skupilo nekih informacija, pa evo da ih podijelim....
U medjuvremenu sam krenuo drugim putem, više sam se bacio na nautku tako da sam odustao od tih razmišljanja.
Ono što sam ja u tom vremenu spoznao je sljedeče:
- nije baš jednostavno vuči kamp prikolicu, osjetljiva je na bočni vjetar, i sve iza je vrlo nepregledno. Moraš imati "ekstenzije" za retrovizore kako bi lakše vidio šta se dešava pozadi. Traži to izvjesne vještine, ali vremenom sve postane rutina.
- da, auto trpi, ali ima velike razlike koje auto koristiš. SUV-ovi su najbolji za vuču, pri tome ne tretiram one igračke sa pogonom na samo 2 točka. Velika je stvar imati 4X4, nekada treba krenuti uzbrdo po klizavoj cesti itd....
- Kamper ili prikolica ? Kamper je motorno vozilo koje je u nabavci daleko skuplje, treba ga registrovati svake godine i raditi servise. Tu su i gume i sve ostalo.... Dalje, kada dodješ ne neku destinaciju, a smiješ se parkirati samo na mjesta koja su predviđena kao kampovi i koji su daleko od centra grada u koji ideš, ostao si bez prevoza dalje. Sa prikolicom je druga priča, parkiraš je u kamp, otkačiš i i dalje imaš svoje auto kao prevozno sredstvo. Pri tome su troškovi održavanja prikolice daleko manji. Moj izbor bi definitvno bio prikolica, a ne kamper. Auto možeš uvjek zamijeniti, prikolica ostaje.

Sime Cipol čini mi se spomenu negdje gore kamp Dole, to je zaista raj. Svake godine prošetam malo tim kampom, dugo sam ljetovao u neposrednoj blizini, u Blatu, a i sada sam stacioniran vrlo blizu. Znam dosta raje iz BiH da drže prikolice stalno dole, ali to ne rade da uštede lovu. Radi se o imučnijim ljudima jer takav kamp košta više nego rentanje apartmana na moru, kada sve zbrojiš.
Benefit je ipak da imaš svoje mjesto u koje možeš doči kada god poželiš, bez rezervacija i čekanja da se apartman isprazni i očisti :)
Virtualna vlastita nekretnina.
I da, prikolicu ostaviš pa joj se vračaš svojim putnim vozilom, što ne možeš uraditi sa kamperom tako jednostavno.

Malo "padoh u sevdah" jer ne ostvarih tu želju u životu, a vrlo sam se ozbiljno posvetio tome.
Ko zna šta je za šta bolje...........
sumirprimus
Posts: 81451
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#49 Re: Kamp kućice (All about)

Post by sumirprimus »

slicno sam razmisljao kao me again..:)
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#50 Re: Kamp kućice (All about)

Post by NediM17 »

Davno imao, kupio, 2 ljeta ljetov'o i prod'o.
Adria 380 QSL, 2+2 lezaja sa tendom ispred. Zajebancija je to, nimalo jeftina.
Post Reply