Kamenac/Prostata lijecenje?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#1 Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by freelancerBIH »

Kod oca mi je dijagnosticirana beningna hiperplazija prostate i kamenac u mokracnom mjehuru.

Ja sam vec isao sa njim po par lokacija, medjutim ljudi daju samo antibiotike/lijekove - nije dalo nekih rezultata.

Sada je operacija na stolu, jedan doktor mu je preporucio operaciju prostate ("starim" putem) - tj. pravljenjem reza i da se taj kamenac izvadi i onda prostata lijeci odgovarajucim lijekovima.

Ja sam u medjuvremenu nasao polikliniku Vitalis u Mostaru - kod kojih dolazi urolog/hirug dr.sc. Mustafa Bazardzanovic - i po njihovim rijecima oni lijece takve stvari samo laserima...

Ima li neko iskustava sa Vitalisom u Mostaru i ovim doktorom Mustafom Bazardzanovicem - zna li neko kakav je kao covjek/urolog/doktor/hirurg?

Ako neko ima jos informacija gdje bi se mogao obratiti, da li ima jos nekih odlicnih doktora urologa/hirurga da rade operacije laserski?

Ako moze neko da napise cim prije jer mi je bas hitno.

Hvala puno!

PS. Babo mi je vec radio cistoskopiju i potvrdjeno je 100% da se radi samo o kamencu i da nije rak hvala Bogu, ima sve nalaze od doktora kod kojeg je to radio. Radio je i kompletne nalaze krvi - tu je sve OK.
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#2 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by freelancerBIH »

Samo da javim babo se operisao u MiB Tuzla - kod dr. Mustafe Bazardzanovica - i eto koga zanima - sve pohvale za doktora i medicinske sestre. Vrhunski su uradili posao i pripazili ga do otpusta. 22 dana proslo, oporavak tece po ocekivanom.

Radjen TuRP i vadjenje kamenca iz mokracnog mjehura.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by Sanjarko »

Kako izgledaju problemi s prostatom? Otežano mokrenje i napinjanje pri mokrenju?
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by mayab »

Sanjarko wrote: 06/03/2024 11:29 Kako izgledaju problemi s prostatom? Otežano mokrenje i napinjanje pri mokrenju?
valjda bi trebalo biti u stilu, piša ti se , ali slabo ide :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by Sanjarko »

mayab wrote: 06/03/2024 12:43
Sanjarko wrote: 06/03/2024 11:29 Kako izgledaju problemi s prostatom? Otežano mokrenje i napinjanje pri mokrenju?
valjda bi trebalo biti u stilu, piša ti se , ali slabo ide :oops:
Ma ide ono, ali bas ovako, napeti se moram, a kad krene ide, ono bas ide, ali na kraju sjecka. Bio dan neki ne znam cega nedavno i kazu da 90% muskaraca u godinama nekim vec ima uvecanu prostatu i problema s njom.

40-ta mi je skoro. A pijem i lijekove za Sch, pa ne znam da li je od njih ili od prostate.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15646
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by problemnatravunu »

Code: Select all

https://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/30/Benigna-hiperplazija-prostate.html
Nije loše otići na pregled urologu, ultrazvukom i direktnim pregledom prstom,
takođe uraditi analizu krvi na PSA antigen
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#7 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by Sanjarko »

problemnatravunu wrote: 06/03/2024 22:47

Code: Select all

https://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/30/Benigna-hiperplazija-prostate.html
Nije loše otići na pregled urologu, ultrazvukom i direktnim pregledom prstom,
takođe uraditi analizu krvi na PSA antigen
Hvala, imao problema nekih ali urolog rekao tada da je psihosomatsko kako već.

A ja tad kroz haos prolazio. Hem Sch, hem 65 kg, hem nesanica 60 sati, hem bolovi razni, manja temperatura i još neke stvari.

To je bilo pri drugoj ili prvoj hospitalizaciji.

Samo da se zna 195 cm sam visok i većinom imam oko 85 ili 90 kg.
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#8 Re: Kamenac/Prostata lijecenje?

Post by kazo »

Vidjeh na klixu, mozda se neko okoristi. Besplatan PSA test za osobe iznad 45 godina
https://www.klix.ba/lifestyle/pocela-k ... /240426129
Post Reply