Kamen u žuči

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1 Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#2 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

:cry:
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#3 Re: Kamen u žuči

Post by milojicabrzi »

Mora se vaditi, ne žali ni trunke niti se dvoumi...

Ako začepi i krene se žuč prelijevati, može napraviti ogromnu štetu... blisku osobu sam izgubio jer se čekalo da zaboli, pa da se operiše, kad je otvoreno, već bilo kasno.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#4 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

milojicabrzi wrote:Mora se vaditi, ne žali ni trunke niti se dvoumi...

Ako začepi i krene se žuč prelijevati, može napraviti ogromnu štetu... blisku osobu sam izgubio jer se čekalo da zaboli, pa da se operiše, kad je otvoreno, već bilo kasno.

Uh, žao mi je :sad:

Hvala ti na odgovoru :)
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Kamen u žuči

Post by Altsa »

Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Vadi jer se nije za igrati. Ja sam izvadio isto zucnu kesu jer sam imao 2-3 napada. Pogotovo sto danas laparaskopski to zaista nije problem.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#6 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Altsa wrote:
Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Vadi jer se nije za igrati. Ja sam izvadio isto zucnu kesu jer sam imao 2-3 napada. Pogotovo sto danas laparaskopski to zaista nije problem.

Kažu da nije ali ima i onih koji ne razumiju zašto želim na tu operaciju ako me ne boli, puno :-)
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#7 Re: Kamen u žuči

Post by TDK-90 »

Rodjak mi je imao napade, sve danas cu sutra cu i dobije secernu bolest.
Kako su mu doktori rekli vrlo moguce da je od ne tretiranja problema sa zuci dobio secer.
A kada se pogleda anatomija tih organa vidi se da je gusteraca zagrljena u zucnoj kesi.
Posavjetuj se sa nekim dobro strucnim :bih:
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#8 Re: Kamen u žuči

Post by addy_sa »

samo cu prenijeti licno iskustvo, konstatovano da se ima kamencic u z.kesi i receno da se nista ne dira jer ne smeta..godinu poslije bolovi, pukla kesa osoba jedva ostala ziva dvije operacije kompleksne i jos nesto otkriveno na vrijeme drugo..
dakle, ne zezati se s tim i sretno :-D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9 Re: Kamen u žuči

Post by triconja »

Zejnep wrote:
Altsa wrote:
Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Vadi jer se nije za igrati. Ja sam izvadio isto zucnu kesu jer sam imao 2-3 napada. Pogotovo sto danas laparaskopski to zaista nije problem.

Kažu da nije ali ima i onih koji ne razumiju zašto želim na tu operaciju ako me ne boli, puno :-)
Ja periso nedavno slijepo crijevo, legnes na sto, daju ti neke narkotike, mogu te i jebat, nemas pojma nista. Ustanes navece probudi te hrka ostalih bolesnika i isce ti se vode a tek ti vodu daju drugi dan da pijes :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#10 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Hvala ljudi :mrgreen:
Pocinjem se ja pakovati pomalo :mrgreen:
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#11 Re: Kamen u žuči

Post by developer10 »

Moj prijatelj upravo danas tu operaciju imao. Tek se probudio, ostace do sutra u tzv. "sok sobi". Spomenem mu ovu temu, vjerovatno se javi uskoro sa iskustvima i rezultatima.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#12 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

developer10 wrote:Moj prijatelj upravo danas tu operaciju imao. Tek se probudio, ostace do sutra u tzv. "sok sobi". Spomenem mu ovu temu, vjerovatno se javi uskoro sa iskustvima i rezultatima.
Info iz prve ruke? Odlicno.

Nadam se da ne zvucim ko razmazeno deriste, ne bojim se, ali fino je ovako popricati sa ljudima kad se dvoumis oko ovakvih stvari. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#13 Re: Kamen u žuči

Post by Tito_i_Partija »

triconja wrote:
Zejnep wrote:
Altsa wrote: Vadi jer se nije za igrati. Ja sam izvadio isto zucnu kesu jer sam imao 2-3 napada. Pogotovo sto danas laparaskopski to zaista nije problem.

Kažu da nije ali ima i onih koji ne razumiju zašto želim na tu operaciju ako me ne boli, puno :-)
Ja periso nedavno slijepo crijevo, legnes na sto, daju ti neke narkotike, mogu te i jebat, nemas pojma nista.
E ovo ce joj sigurno pomoc da savlada strah od operacije. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#14 Re: Kamen u žuči

Post by triconja »

Tito_i_Partija wrote:
triconja wrote:
Zejnep wrote: Kažu da nije ali ima i onih koji ne razumiju zašto želim na tu operaciju ako me ne boli, puno :-)
Ja periso nedavno slijepo crijevo, legnes na sto, daju ti neke narkotike, mogu te i jebat, nemas pojma nista.
E ovo ce joj sigurno pomoc da savlada strah od operacije. :D
Bude par sestara i par muskog osoblja, jaro da se izredaju na tebi ne bi ni znao :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#15 Re: Kamen u žuči

Post by Rugafet »

Ma nista specijalno operacija, u mene mi zena to radila prije par dana. Cetiri rupice promjera 1 cm, malo je poboljevalo, svaki drugi dn na previjanje i to je to. Nocila jednu noc u hospital sutradan ujutro otpustena, fino joj i spakovali kamenje da ponese. Veca je borba sad sto se tice ishrane moras se pridrzavat strogo sad na pocetku.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#16 Re: Kamen u žuči

Post by stakasa »

Zejnep wrote:
Altsa wrote:
Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Vadi jer se nije za igrati. Ja sam izvadio isto zucnu kesu jer sam imao 2-3 napada. Pogotovo sto danas laparaskopski to zaista nije problem.

Kažu da nije ali ima i onih koji ne razumiju zašto želim na tu operaciju ako me ne boli, puno :-)
Rade ti o glavi, bukvalno. Kamen iz zuci se i vadi kada je stanje normalno, ako se vadi na vrat na nos kada se pokrene moze biti kobno. I da, ako se je pokrenuo jednom pokrenuce se opet. Poslusaj doktore i izvadi to. Sretno!
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#17 Re: Kamen u žuči

Post by Altsa »

TDK-90 wrote:Rodjak mi je imao napade, sve danas cu sutra cu i dobije secernu bolest.
Kako su mu doktori rekli vrlo moguce da je od ne tretiranja problema sa zuci dobio secer.
A kada se pogleda anatomija tih organa vidi se da je gusteraca zagrljena u zucnoj kesi.
Posavjetuj se sa nekim dobro strucnim :bih:
Sve je to od zuci.
Last edited by Altsa on 02/09/2022 10:57, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Kamen u žuči

Post by Altsa »

Zejnep wrote:
developer10 wrote:Moj prijatelj upravo danas tu operaciju imao. Tek se probudio, ostace do sutra u tzv. "sok sobi". Spomenem mu ovu temu, vjerovatno se javi uskoro sa iskustvima i rezultatima.
Info iz prve ruke? Odlicno.

Nadam se da ne zvucim ko razmazeno deriste, ne bojim se, ali fino je ovako popricati sa ljudima kad se dvoumis oko ovakvih stvari. :)
ma kakva sok soba. nakon operacije me vratili u sobu iz koje sam i otisao u salu. prenocio jednu noc uz dren koji je cistio ranu. sutra dan izvadili dren i haj kuci. rupice od laparaskopije se i ne vide danas. nisam isao ni na kakvo previjanje osim za 10 dana da se izvade konci. poslije operacije malo pripaziti na hranu. mnogi imaju proljeve dok se ne stabilizuje stanje sa crijevima. ja licno ih nisam imao.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#19 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Saznala sam da ljudi daju 500 KM doktorima na kafu za ovu operaciju :shock:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#20 Re: Kamen u žuči

Post by stakasa »

Zejnep wrote:Saznala sam da ljudi daju 500 KM doktorima na kafu za ovu operaciju :shock:
Dadni hiljadu da se ne mislis
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#21 Re: Kamen u žuči

Post by plain vanilla »

Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Trebas se potruditi da te nista ne boli sve do opreacije. U suprotnom, ili te nece operisati ili ce oporavak puno duze trajati.
Ja sam imala ogroman kamen, kolika je zuc toliki i kamen. Ujutro dosla u bolnicu, operisana, iduce jutro izasla iz bolnice :shock:
Primila desetak injekcija protiv tromboza, isla na previjanja do vadjenja konaca i to je to.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#22 Re: Kamen u žuči

Post by Bluemore »

Zejnep wrote:Saznala sam da ljudi daju 500 KM doktorima na kafu za ovu operaciju :shock:
Stari bosanski obicaji
Tradicija :-)
Tebi Sretno i brz oppravak
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#23 Re: Kamen u žuči

Post by Ommadawn »

Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Stari operisao prije 10 godina - devet komada veličine povelikog lješnjaka izvukli.
Izbjegavaj masnu hranu.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#24 Re: Kamen u žuči

Post by Zejnep »

Ommadawn wrote:
Zejnep wrote:Ima li neko iskustvo sa kamenom u žučnoj kesi?
Otkrila sam da imam kamenčić u žući, veličine 15 mm, nakon dvije godine bez ikakvih problema, imala sam napad, recimo manji, zatim mi je počela određena hrana smetati.
Imam ugovoren termin operacije za 26. juni ali sad me ne boli ništa (doduše pazim šta jedem) pa razmišljam da sammkožda ipak ishitreno reagovala nakon jednog napada?

Kamen u žuči MORA napolje, kad tad... ili ne?
Stari operisao prije 10 godina - devet komada veličine povelikog lješnjaka izvukli.
Izbjegavaj masnu hranu.
Ne znam nikog da mrzi masno ko ja :mrgreen:
Ali pazim se stvarno u zadnje vrijeme. Malo me strah bola a malo ste me isprepadali ovdje. Hvala svima na tome :lol: :mrgreen:

A šta kasnije? Vrati li se taj kamen?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#25 Re: Kamen u žuči

Post by plain vanilla »

Izvade ti zucnu kesu, nema se gdje vratiti.
Post Reply