Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#1 Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Neko jutro me probudi bol (al nekakva podmukla bol, nelagodna, kao da kola nesto u meni) prvo u penicu i kesicama, onda i oko prostate pa se dalje prosirila u donjem dijelu ledja i desnom bubregu. Kao da sam imao napade u intervalima, pa se opet smiri bol i tako do predvecer kad sam hitno otisao doktoru (vani sam trenutno, daleko od BiH).
Stalno me tjeralo da idem u wv ali skroz malo sam mokrio, ispocetka nije bilo bolno da bi vec navecer postalo bolno i kao da me pecka "dole" kad mokrim, a i kad odmaram.
Kod doktora mi uzeli uzorak urina da pogledaju, sumnjali su u infekciju mokracnih kanala (ali nije bilo sexa i sl.), da bi u urinu nasli krv. Tako da je doktor odmah posumnjao na kamen u bubregu ili mokracnom kanalu, nije mi rekao tacno gdje bi mogao biti (valjda dok se ne uradi ultra-zvuk bubrega...).

Tu dok sam cekao rezultate urina i misljenje doktora sam imao tog dana i najjaci, ali i posljednji, napad i bilo je bolno da nisam mogao izdrzati, bol od bubrega preko donjeg dijela stomaka i polnog organa, peckanje u polnom organu i kao da vibrira nesto u njemu, tad sam otisao u wc i jedva malo izmokrio ali bas bolno i peklo me... kad sam se vratio i sjeo, nekako se namjestio na klupu, nakon 10-15 minuta me popustala bol i odjednom skroz prestalo.
Nakon misljenja doktora, da je vjerovatno kamen i da treba naredne sedmice snimiti da se proba uociti kamen pa vidjeti dal ga vodom izbaciti ili uv talasima (il kako vec ide), uzeo sam lijeko i pijem ih uz dostaa vode, kako mi je i preporucio. Pijem neke tablete u pravu protiv bolova + cystone + omnic ocas. Evo 2. noc me ne boli, mokrim stalno i u velikim kolicinama bez poteskoca.

Je li imao neko slicne probleme, je li se rijesio kamena i kako je znao da ga je izbacio, dal bi i ovo sto se meni desilo (posljednje mokrenje i bolno uz jako peckanje kroz penis)?

Ovi blesani mi nisu sredili karticu za doktora i sve placam sebi, a preskupo je, pa ne znam dal ici uopste doktoru na ultra-zvuk i onda ostale seanse, jer ce me oderati. Cak se mislim traziti da odem u Bosnu nakratko i rijesim to, daleko ce mi jeftinije biti, ako vec budem opet imao simptome. Al bih volio cuti i druga iskustva i kako je znao da je izbacio kamenje, dal se ovo samo povuce pa opet kasnije imas napade dok ne izbacis ili je vjerovatno vec izaslo iz mene, tako brzo i odjednom? Jer imam osjecaj kao da mi je bilo u mokracnom kanalu, a ne u bubregu, obzirom na simptome i tu nelagodu u mokracnim kanalima i polnom organu i okolo njega.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#2 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by __Phoenix__ »

Mlaku/vruću pivu rokni :thumbup:
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#3 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by south »

ja sam se skoro rijesio kamena u bubregu HVALA BOGU jer je bol bila uzasna i doktorica mi je rekla sam da pijem caj
a također imas i one cepice koje djeluje kao inekcija pa cim osjetis da ce biti opet napad to uzmes i prestane :) kod mene je bio 6mm kamen
samo sto vise caja pij i kreci se... znaci sto vise hodanja, ja sam ga izbacio za 2 dana
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#4 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

A kako si znao da si ga izbacio, neki poseban osjecaj pri mokrenju ili? Jer sumnjam da sam mozda ga i ja izbacio tu noc, jer me u tom momentu uzasno bolilo i peklo u genitalijama, dok sam tad mokrio bas sam imao neki poswban osjecaj i bol...
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#5 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

Nisam znao da se infekcija mokracnih može fasovati samo sexom :lol:

Da bi sa 100% sigurnosti mogao reći da li imas kamen ili ne nepohodno je uraditi UZ, ali isto tako i RTG urotrakta. Jer vecinom je teško na UZ uociti kamen ako se nalazi u ureteru ( cijev koja vodi iz bubrega do mokracnog mjehura). Zbog toga, uvijek sam tražio i RTG, jer se znalo desiti da pacijenti na UZ nemaju kamen, a bolovi su im prisutni. I onda se zagledam na RTG i eto ga bingo. Malo go.no se sakrilo.

Ko je u bubregu onda ide razbijanje, naravno to se ceka ko Bingo :lol: Jer jbg, Sarajevo pokriva par kantona, a samo je jedan aparat.

Ja sam za prirodnu i i našu officijelnu kombinaciju. Inace ja imam te neke luđačke koktele lijekova, da raji bude lakše. A s obzirom da mi se stari 40 god. muci s tom problematikom, i da je zbog iste operisan, itekako sam upoznat još ko klinac sa svim tim problemima.

Ono što bih ti preporučio je slijedeće:

1. bučino ulje (bundeva) - valjda znas sta je to, svi drugačije zovu
2. službeni medicinski pripravak Rovatinex capsule 3x2 dnevno.

Uloga ovog gore je da podmaže kanale. Naravno boolje uzeti oboje pa neka klizi. Nesh vazelin jesti haja

3. opce poznata cinjenica mlaka piva, sto vise tecnosti to bolje.
4. spasmex tablete - one ti opuštaju muskulaturu mokracnih puteva između ostalog
5. sto vruća kupka - sjedneš u kadu vrele vode (sto toplije to bolje) - razultat da se rasparis i da ti se od toplote rasire mokracni kanali
6. za bolove - to je sve individualno. uvijek za takvo nesto pacijentima dajem ono što im generalno djeluje na bolove. svi smo razliciti


Po meni, a ilogicno bi bilo najbolje slijedeće
Par dana, ko može ako nije akutna faza, piti ovo bučino i rovatinex da se podmaže, dan pred početi sa spasmexom i nastaviti slijedeći dan, narokati se pive ko lud, i sjediti u kadi i piškati. Niko se nije zarazio u vlastitoj mokraći :lol:
Kad te spuca onaj napad i govno bi pojeo, a ne popisao se u vodu u kojoj se banjas :lol: :lol:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#6 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

p.s. naravno trebao bi i antibiotik. ipak kamen ostecuje mokracni put, te je moguca infekcija
ali ovo je ljekarovo da procijeni da li je potreban
i da, piski kroz cjediljku da upecas taj kamen, da ga dadnes na analizu i da vidis od cega ti se stvara, kako bi izbjegao hranu od koje ti je kamen
npr. meso, mlikecni proizvodi itd
Last edited by Dr.medicine on 06/12/2015 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#7 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Aethaercyn »

Kod mene je komšija prije dva mjeseca imao problem sa kamenom u mk. Pricao mi je da je pio samo čaj, ili bolje rečeno što više tekućine. Te se puno kretao. Ali kaže da su bolovi uzasni.
A kad je zadnji put vršio malu nuždu ili ti ga piškiriškio, cuo je zvuk kako kamen udara u wc šolju. Bio je nekih 6 mm.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#8 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Dr.medicine wrote:Nisam znao da se infekcija mokracnih može fasovati samo sexom :lol:

Da bi sa 100% sigurnosti mogao reći da li imas kamen ili ne nepohodno je uraditi UZ, ali isto tako i RTG urotrakta. Jer vecinom je teško na UZ uociti kamen ako se nalazi u ureteru ( cijev koja vodi iz bubrega do mokracnog mjehura). Zbog toga, uvijek sam tražio i RTG, jer se znalo desiti da pacijenti na UZ nemaju kamen, a bolovi su im prisutni. I onda se zagledam na RTG i eto ga bingo. Malo go.no se sakrilo.

Ko je u bubregu onda ide razbijanje, naravno to se ceka ko Bingo :lol: Jer jbg, Sarajevo pokriva par kantona, a samo je jedan aparat.

Ja sam za prirodnu i i našu officijelnu kombinaciju. Inace ja imam te neke luđačke koktele lijekova, da raji bude lakše. A s obzirom da mi se stari 40 god. muci s tom problematikom, i da je zbog iste operisan, itekako sam upoznat još ko klinac sa svim tim problemima.

Ono što bih ti preporučio je slijedeće:

1. bučino ulje (bundeva) - valjda znas sta je to, svi drugačije zovu
2. službeni medicinski pripravak Rovatinex capsule 3x2 dnevno.

Uloga ovog gore je da podmaže kanale. Naravno boolje uzeti oboje pa neka klizi. Nesh vazelin jesti haja

3. opce poznata cinjenica mlaka piva, sto vise tecnosti to bolje.
4. spasmex tablete - one ti opuštaju muskulaturu mokracnih puteva između ostalog
5. sto vruća kupka - sjedneš u kadu vrele vode (sto toplije to bolje) - razultat da se rasparis i da ti se od toplote rasire mokracni kanali
6. za bolove - to je sve individualno. uvijek za takvo nesto pacijentima dajem ono što im generalno djeluje na bolove. svi smo razliciti


Po meni, a ilogicno bi bilo najbolje slijedeće
Par dana, ko može ako nije akutna faza, piti ovo bučino i rovatinex da se podmaže, dan pred početi sa spasmexom i nastaviti slijedeći dan, narokati se pive ko lud, i sjediti u kadi i piškati. Niko se nije zarazio u vlastitoj mokraći :lol:
Kad te spuca onaj napad i govno bi pojeo, a ne popisao se u vodu u kojoj se banjas :lol: :lol:
Hvala na detaljnom odgovoru. To za sex sam spomenuo jer mi je odmah na to sugerisao doktor, a ja jadan apstiniram vec izvjesno vrijeme, pa sam se ujedno htio i izjadati vam ovdje. :lol:
Da odgovorim na tvojih 6 stavki/odgovora:
1. Nisam nikad do sad koristio Bucino ulje, jedino znam da postoji :D
2. Ne znam ima li uopste ovdje u Dubaiju Rovatinex tablete, ali po doktorovoj preporuci pijem Voltfast + cystone + omnic ocas pa ne znam da li su neke od ovih sto pijem sa slicnim dejstvom kao i Rovatinex, pretpostavljam da ti znas pa se nadam odgovoru.
3. Pivo namjeravam sutra poceti piti, pred spavanja i ujutro po 1-2 bezalkoholna stregeriti, tako mozda 3-4 dana?
4. Spasmex tablete - odgovor kao i pod 2. Ne znam ima li slicno svojstvo kao i kod ovih sto vec pijem ili moram i njih nabaviti?
5. E vala, nista od kupke, kod mene ovdje u wc tus smao, bez mogucnosti da i njega napunim vodom. Jedino da se raskiselim pod tusem, sjednem i toplom vodom se rokam nekih 15 minuta minimalno :( :D
6. Ja mislim da je Voltfast protiv bolova, mada ti znas bolje.

Cinjenica je da jedem inace dosta mesa, malo cu se uozbiljiti sa hranom. Posto treniram u gym dugoo godina, nikad nisam imao problema sa suplementacijom, iako se rijetki zale na kreatin, ja do sad nikad, ali jesam ovih zadnjih 30ak dana pojacao dozu kreatina + ostala suplementacija, pa me ne bi cudilo da je i to uticalo na sve ovo.
Od te noci kad sam posljednji put imao napad i jake bolove, tad vec pracene i bolovima u genitalijama, kao i osjecaj da gori mi u cuni, kao da struji nesto kroz njega, tad sam bolno i kratko mokrio i nakon toga poslije 15ak min se smirilo a onda i skroz nestao bol. Kasnije ja kuci dosao, poceo s ovim tabletama i vec 2 dana me nista ne boli. Ne znam je li se samo smirilo ili sam mozda odmah i izmokrio kamen, ocito cu saznati samo nakon UZ i RTG urotrakta ili da vidim hocu li imati ikakav napad i nakon ispijene terapije + sto pijem vodu ova 2 dana ko lud i idem stalno u wc bez ikakvih problema i u velikoj kolicini mokrim.

Ja jadan osluskujem u solji hocel sta pucnuti ili da cu osjetiti kako kroz penis prolazi kamencic i izlazi vani, ne bi sretnijeg covjeka od mene bilo.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#9 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by omega369 »

Imao sam slicno iskustvo i mogu reci da se taj bol jednostavno ne moze opisati. Mislim da trebas obavezno napraviti ultrazvuk bubrega, cisto da znas o cemu je tacno rijec - je li jedan ili vise kamenja, koje su dimenzije, itd. da znas sta te tacno ceka. Ali napravi snimak oba bubrega, jer se zna dogoditi da kamenje i pjesak budu samo u jednom. :wink:
Ja sam izmokrio jedan kamen manjih dimenzija a da nisam ni osjetio, ali kad se prvobitno pokrenuo bilo je svega, ne daj Boze nikome, osim dusmanima :D :D

p.s. doktore - zar se rowatinex pije 3x2? meni rekli 4x1 :-) :-)
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#10 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

Voltfast-voltaren-za bolove
Sto se tice Rovatinexa fkt ne znam da li ga tamo ima, ali evo googalo sam. Osim Srbijanskog na nasem tržistu imas ovaj od Rowa Pharmaceuticals Ltd., Bantry, Co.Cork, Ireland. Pa pitaj u apoteci da li imaju.
Himalaja - ko biva neka zamjena za rovatinex
Omnic ocas ti je dao da te malo opusti. Mada on kao beta 2 antagonista može da ti snizi pritisak. A ti jos tamo u Dubaiu na toj vrucini ima da te nema :D

Moja preporuka ti je da za podmazivanje uzmeš bučino ulje, imaju i oni to garant. Pij da podmažeš, a svakako je dobar za prostatu.

Spasmex - trospii chloridum. Znaci ako nemaju pod nazivom Spasmex, reci im ovaj drugi naziv. On je svugdje isti, samo fabrike drugacije dadnu naziv lijeka.

Mislim bolji je Spasmex od Omnica.
Ako ti je ljekar kakav Arap, jos pogotovo iz Sirije, jarane................ima ih i kod nas ovde. Pa nekad se zapitam jesu li zavrsili srednju školu, a ne fax i specijalizaciju.

Ako nemas bolove ne moras uzimati taj Voltfast.

malo zeze: ti bi se sexao u Dubaiu :lol: :lol: :lol: :lol: Ocito ni Dubai nije što je nekad bio, cim je dr odmah posumnjao na spolnu bolest :lol:
Mislim to sve sto si ti opisao, sa simptomima je klasicni simptom kamenaca. Bol iz slabine koja se širi do u vrh ćune i u testise. I dovoljno da te malo lupio u slabinu rukom i ti bi :shock: . A ne da konta đes ćumu mecho :D :D :D

Ja sam ti već prethodno preporucio kako bi sve uradio. Možda si ti to već izbacio jer nemaš tegoba. Ali bez UZ i RTG ništa.
Iskreno ja se nešto ne razumijem u te vaše suplemente tako da oko toga ne bih se petljao.
Samo znam da je kamen od mesa 1000x gori od onog od mlijecnih proizvoda. Jer ga je prakticno nemoguce razbiti.

Ti onda u kakvu saunu i zadaj se po pivama :D
Al što se dalje muciti, ako si ga možda izbacio. Cudi me da nisi uplatio sebi kakvo osiguranje. Ja ni do makarske ne idem bez osiguranja :lol:

Sto se tice da li je ROvatinex 4x1 ili 3x2. Ja ga ovako preporučujem. Mada sam više pobodnik kupiti litar bučinog i piti
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#11 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Dr.medicine wrote:Voltfast-voltaren-za bolove
Sto se tice Rovatinexa fkt ne znam da li ga tamo ima, ali evo googalo sam. Osim Srbijanskog na nasem tržistu imas ovaj od Rowa Pharmaceuticals Ltd., Bantry, Co.Cork, Ireland. Pa pitaj u apoteci da li imaju.
Himalaja - ko biva neka zamjena za rovatinex
Omnic ocas ti je dao da te malo opusti. Mada on kao beta 2 antagonista može da ti snizi pritisak. A ti jos tamo u Dubaiu na toj vrucini ima da te nema :D

Moja preporuka ti je da za podmazivanje uzmeš bučino ulje, imaju i oni to garant. Pij da podmažeš, a svakako je dobar za prostatu.

Spasmex - trospii chloridum. Znaci ako nemaju pod nazivom Spasmex, reci im ovaj drugi naziv. On je svugdje isti, samo fabrike drugacije dadnu naziv lijeka.

Mislim bolji je Spasmex od Omnica.
Ako ti je ljekar kakav Arap, jos pogotovo iz Sirije, jarane................ima ih i kod nas ovde. Pa nekad se zapitam jesu li zavrsili srednju školu, a ne fax i specijalizaciju.

Ako nemas bolove ne moras uzimati taj Voltfast.

malo zeze: ti bi se sexao u Dubaiu :lol: :lol: :lol: :lol: Ocito ni Dubai nije što je nekad bio, cim je dr odmah posumnjao na spolnu bolest :lol:
Mislim to sve sto si ti opisao, sa simptomima je klasicni simptom kamenaca. Bol iz slabine koja se širi do u vrh ćune i u testise. I dovoljno da te malo lupio u slabinu rukom i ti bi :shock: . A ne da konta đes ćumu mecho :D :D :D

Ja sam ti već prethodno preporucio kako bi sve uradio. Možda si ti to već izbacio jer nemaš tegoba. Ali bez UZ i RTG ništa.
Iskreno ja se nešto ne razumijem u te vaše suplemente tako da oko toga ne bih se petljao.
Samo znam da je kamen od mesa 1000x gori od onog od mlijecnih proizvoda. Jer ga je prakticno nemoguce razbiti.

Ti onda u kakvu saunu i zadaj se po pivama :D
Al što se dalje muciti, ako si ga možda izbacio. Cudi me da nisi uplatio sebi kakvo osiguranje. Ja ni do makarske ne idem bez osiguranja :lol:

Sto se tice da li je ROvatinex 4x1 ili 3x2. Ja ga ovako preporučujem. Mada sam više pobodnik kupiti litar bučinog i piti
Najgore je sto u ugovoru imam osiguranje i sad kad sam najebo oni mi pametuju kako jos nije govota kartica, bla bla... popizdio sam i raspravljo se sa njima pa mi sad daju 30% povrata novca od svih racuna dok se ne zavrsi kartica. A najzanimljivije je kad i dobijem medical insurance, opet to pokriva samo neke segmente lijecenja, dok masu toga opet moras platiti, dobrodosao u Dubai. :D

I znas sta sam jos primjetio, vec par puta sam htio onanisati (ustvari, nisam htio, vec sam i radio to :lol: ) i pri samom cinu izbacivanja sperme pocne peckati i boliti, znaci bolno i otezano izbacivanje "sjemena", i nakon tog par minuta kao da osjetim neku nelagodu, peckanje, nagon za mokrenje dok se ne smiri. To me tjera na misljenje da se negdje zaglavio kamencic, ali gdje, to nisam strucan pa nemam cak ni predstavu. :(
Od sinoc znam ponekad osjetiti blagu bol u predjelu prostate, onako naleti spontano pa prestane.


Da priblizim malo cijene, ne znam koliko je sam prgled kod doktora kod nas u BiH, ali ovdje je 350AED, to je nesto vise od 150KM, samo da pipne stomak i izmjeri pritisak ti, kao i rekne na sta sumnja. :-)
UZ u Plavoj poliklinici u Tuzli je 40KM, cijelog abdomena i bubrega, tako mi cura rece kad ih je nazvala, dok je ovdje u Dubaiju oko 350KM minimalno (700-800 AED).
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#12 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by topcam »

__Phoenix__ wrote:Mlaku/vruću pivu rokni :thumbup:
Pa nije prehladjen :-)

----------------------------------------------------
Maslinovo ulje, fino na kasiku.

Ako mi ne vjerujes, idi specijalsti, pa iskisi par stoja, valutu biraj sam. :mrgreen:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#13 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

Zbog tih cijena proizilazi cinjenica što ima korupcije u zdravstvu, mada i ostali dobro zarađuju tamo, pa je valjda normala da je zdravstvo skuplje :D

Jao otkad nisam cuo za onaniju :D mislim od srednje škole iz neke lekcije o pubertetu :D :D
Meni bi to moglo biti razlog da ti je kamen zaparao mokracni kanal, a sperma sama po sebi je kisela pa ti sad to nadražuje.
Sumnjam da je kamen tim paranjem doveo do infekcije, jer bi onda i redovno imao problem da te pecka. Bice da je ovo, nekako mi je to logicno

A i prazni se:) Voli to prostata :D

p.s. jesam ja kreten sto sam odbio ponudu za Abu Dhabi kad je tako plaho i kad se klepa lova. malo pipneš i lova :lol:
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#14 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Moram vidjeti to bucino ulje da nadjem ako bude ovdje, ako treba i maslinovo i sve ostalo samo da bude bolje. A reko da budem kulturan, zato sam i napisao onanisanje. :D
Nego, mene prepalo da nije kakav kamencic se ulogorio pa blokira spermu, sta znam, sve je rekoh moguce (ili nije?). Ako je tako, onda cu probati jos jednom se isprazniti pa sta bude, il cu sacekat par dana da se smiri ukoliko je zaparan mokracni kanal.
A primjetio sam od preksinoc da me i prostata zna blago muciti, spontano pocne blaga bol (izdrzljiva, vise je kao neka nelagoda, tegoba) i prestane brzo.

A vala, da si Bogdom dosao ovamo, tvoja struka je placena itekako. Iskreno, imaju i oni posla, samo ovo sto sam ja bio je masa ljudi bila, ali nisu agresivni pacijenti i nervozni kao kod nas u Bosni da odmah galame na doktore sto cekaju 15 minuta. :D
Mada, dok sam cekao sat i nesto vremena da dobijem test urina, tad sam imao najjaci i posljednji napad, i toliko sam bio nervozan da sam rukama udarao u stolicu i na kraju skocim i doktorici kazem da pozure malo sa tim testom.. jbg bosanski mentalitet, odmah bih se raspravljao :lol:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#15 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

Jao koliko se sjecam anatomije, kroz prostatu ide uretra iz mokracnog mjehura do glavića :lol: ,a upravo se u prostati ulijeva izvodni kanal za spermu.
Ovo je bas subspecialisticki urološki, da li se tu može zaglaviti. To bi oni bolje znali, da li su imali takvih pacijenata.
Mislim znaš šta ti je raditi da proguraš :D :D
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#16 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Hahaha znaci nema mi druge nego se prazniti pa gdje puklo da puklo. :lol:

Danas i veceras me zna zignuti bubreg, samo presjece, izgleda kamencic seta po meni i zajebaje se.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#17 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by dpjokala26 »

imam kamen velicine 11mm.ne moze sam izaci. rekli su mi da nista ne diram dok sam ne krene.imam nenormalan strah kad pomislim sta me ceka.
iz drugog bubrega izbacila sam kamen prije pola godine.da je bilo bolno,bilo je.dobila sam dvije tri injekcije al nista nije pomoglo.bukvalno sam pomela pod u hitnoj i na cumu. kad ga izbacim uvijek povratim i poslije toga olaksanje......vec znam kako sve ide...od osmog razreda kuburim sa bubrezima.mene kao zensko tako boli a kod muskaraca je to teze.moja preporuka je da probas da ga razbijes laserom,lakse ce izaci. :(
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#18 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Ma strah me i pomisliti, al eto... cim dodjem u Bosnu i uradim UZ vidjet cu koja je velicina pa sta i kako dalje, ali cini mi se da je laserom razmijanje preskupo, oko 900KM u Tuzli. Ne znam jel besplatno ili jeftinije ako imas zdravstveno besplatno?
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#19 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

Tyke wrote:Ma strah me i pomisliti, al eto... cim dodjem u Bosnu i uradim UZ vidjet cu koja je velicina pa sta i kako dalje, ali cini mi se da je laserom razmijanje preskupo, oko 900KM u Tuzli. Ne znam jel besplatno ili jeftinije ako imas zdravstveno besplatno?
joj ja se ne sjecam jel moj stari to placao, mislim da nije. ili ako jeste nesto je oko petobanke. mada je to bilo 2009g
uglavnom na knjižicu se to 100% ne placa. a i ako ima participacija nije garant veca od 100.
al ko ce to više znati, vidis da nam se direktori mijenjaju ko cigani :lol:
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#20 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Tyke »

Haha, bas ne mozes biti pametan, svaki direktor svoj cjenovnik donese. :lol:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#21 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Dr.medicine »

jesi živ?
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#22 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by iOS dev »

Jeli neko pio Rupedir?
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#23 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by iOS dev »

Bump
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by Qler »

Pijem ja rupedir, evo 7 dan.. muke Tantalove... znaci ne znam sta je ovo ovoliko dugo... patnja ziva.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#25 Re: Kamen u bubregu/mokracnim kanalima

Post by zposao »

Qler wrote: 12/08/2022 08:35 Pijem ja rupedir, evo 7 dan.. muke Tantalove... znaci ne znam sta je ovo ovoliko dugo... patnja ziva.
Što više tečnosti i skači okolo da to prije pođe izlaziti :D
Jesi li se snimao da vidiš koliki je kamen?
Post Reply