Kamberovic Polje

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#26

Post by sudnjidan »

Ovim samo dokazujes tvoj intelektualni nivo(koji je jako nizak) kao i tvoj odgoj( koji je takoreci nepostojeci).
Svojeg se intelekta nemam razloga stidjeti, a jos manje odgoja. A ti?
A sad te retardu pozivam da ponovo procitas sve poruke koje su napisane na ovoj temi i da pokazes gdje sam rekao nesto sto ti navodis iznad.(cisto sumnjam da su te roditelji ucili da lazes).
Retard ti je tata koji te je napravio.
Retardu bolje ti je idi u park pa se cesi od drvo i tako lijeci svoje komplekse ili kupi komad zemlje pa se ukopaj.. spasi nas od gluposti.
Ne znam sto uopste s tobom ulazim u bilo kakvu raspravu kad nemas elementarne kulture, a o argumentima tipa copy/paste da i ne govorim. Ako nista drugo, ja ne serem preko tastature iz dijaspore sta je istina, sta dobro, vec se u svojoj zemlji borim da bude bolje. Tvoj svaki post je odvratan da odvratniji ne moze biti, ponekad pomislim da si cetnicki provokator koji odbranom SDA i njihovog kriminala u svakom svom postu nastoji zadrzati sadasnji status quo, a cementiranje sadasnjeg stanja najvise ide cetnicima u prilog.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#27

Post by savjest »

sudnjidan wrote:kenj, kenje, kenj....
Opet si poceo da pises nebuloze. Jasno sam te pozvao da izdvojis gdje sam ja u ovome postu pisao ono sto ti navodis ali naravno da odgovor necemo dobiti.
Sto kratko i jasno znaci da lazes i da pises gluposti.

I koga briga gdje ti zivis? Samo tvoje mjesto boravka odreduje jesi li uupravu ili ne? Ti nisi svjestan gluposti kojih pises.

Izmedu ostalog i ova tvoja bratija je u RBiH pa mora da ti se svidaju njihova zalaganja?
http://www.rcp-brcko.com/osvestanje_prostorija.html

I iduci put ako vec hoces da razgovaras sa mnom, drzi se teme i sluzi se argumentima. Taj mahalski pristup zadrzi za svoju blizu okolinu.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#28

Post by nineac »

Savjest nemože se neprimjetiti kako nekakvim obavještavanjem nas ovdje na forumu podržavaš politiku SDA: E sad, svako ima pravo na opredjeljenje, ali s obzirom kakva je tzo stranka, na kakav način je to sve odigrane, to ko je osoba koja je dobila takvu mogućnost. mislim da si obični poltron.
Neznam ko si, ali ima tebi jedan sličan "novinar" iz zenice koji piše za avaz, ako si on, onda nema svrhe da dalje diskutujemo, takve bi osobe mater prodale samo da sjednu zajedno za sto za Nedžadom Polićem ili Džananovićem, oličjem "kulture,obrazovanja i sposobnosti" u BiH.
Inače, svako ko podržava SDA je za mene najobičniji nacionalista, ništa bolji od tih iz RČP.
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#29

Post by sudnjidan »

savjest wrote:
sudnjidan wrote:kenj, kenje, kenj....
Opet si poceo da pises nebuloze. Jasno sam te pozvao da izdvojis gdje sam ja u ovome postu pisao ono sto ti navodis ali naravno da odgovor necemo dobiti.
Sto kratko i jasno znaci da lazes i da pises gluposti.

I koga briga gdje ti zivis? Samo tvoje mjesto boravka odreduje jesi li uupravu ili ne? Ti nisi svjestan gluposti kojih pises.

Izmedu ostalog i ova tvoja bratija je u RBiH pa mora da ti se svidaju njihova zalaganja?
http://www.rcp-brcko.com/osvestanje_prostorija.html

I iduci put ako vec hoces da razgovaras sa mnom, drzi se teme i sluzi se argumentima. Taj mahalski pristup zadrzi za svoju blizu okolinu.

Dijasporac (mozda i dezerteru, ali nisam 100 posto siguran, znaci ostavljam rezervu),
Ja nisam nikad zapoceo bilo kakav dijalog s tobom jer ne gubim vrijeme na bespotrebnim raspravama s jednim dijasporcem, mozda i dezerterom. Komunicirao sam s ljudima iz ZE o temi Kamberovica polje. To sto si se ti pronasao u mom postu, to je tvoj problem. Dakle, ti si se meni obratio sa dosta uvreda sto je na nivou vecine postova koje objavljujes na ovom formu (razumijem te, tesko je u tudjini, samoca, nostalgija, frustracije, itd.). Za komuniciranje i vlastiti stav potrebno je malo vise mozga od umijeca za copy/paste.
Samo jedna recenica u tvojim glupim postovima zasluzuje bilo kakav komentar. Naravno da mjesto boravka ne odredjuje da li je neko u pravu, ali je smijesno da neko iz Belgije dijeli lekcije o situaciji u Zenici ljudima iz Zenica i to na osnovu copy/paste texta iz, pazi sad, Jutarnjih novina! (da li to jos izlazi?) Uzgred, ne zivim ni ja u Zenici, ali vjerujem ljudima iz Zenice koji su na ovom forumu, preciznije, vjerujem im puno vise nego tebi koji si u Belgiji. To nije samo slucaj sa ovom vec i sa ostalim temama koje otvaras u cilju navodne odbrane "SDA demokratije", a zapravo unistenja drzave BiH.
Sve vise sam ubijedjen da si cetnicki provokator i to iz, barem, dva dodatna razloga pored onog kojeg sam naveo u proslom postu: 1. iz rukava vadis cetnicke web stranice sto nije nimalo slucajno; 2. tvoja elementarna nepismenost je na nivou "boraca za srpsku stvar". Doduse, ovdje imas olaksavajucu okolnost da, mozda, i svih 13 godina zivis u inostranstvu pa si bosanski (ili srpski?) jezik zaboravio. Sve vise sumnjam da ti je bosanski jezik maternji.
Da skratimo: za razliku od tebe ja zivim, radim, placam poreze ovoj drzavi i imam pravo diskutovati kako ce izgledati drzava, kako ce se trositi novci koje sam izdvojio kao poreski obveznik. Dozvoljavam da moji stavovi nisu pravilni, ali zadnji koji mi ima pravo prigovoriti je dijasporac (dezerter?) iz Belgije.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#30

Post by savjest »

nineac wrote:Savjest nemože se neprimjetiti kako nekakvim obavještavanjem nas ovdje na forumu podržavaš politiku SDA:
Kakvo bezvezno rezonovanje! Od kada je to interesovanje i pracenje nekih razvojnih projekata podrzavanja neke stranke ili bilo kakvog drugog pokreta.Isto tako ucestvujem vec godinama na "skycrapercity" forumima gdje komentarisem razne razvojne projekte sirom svijeta i to treba znaci da podrzavam neke partije u Brazilu recimo? http://skyscrapercity.com
Kakvo je to malicizno,glupo i neosnovano optuzivanje?

E sad,.... bla bla
Iskreno i prosto receno boli mene cosak sta ti mislis o kojoj stranci za koga glasas i sta radis u zivotu. Punoljetan si i vakcinisan i radi sta hoces.

Moj cilj na ovome forumu je da se pokrenu ozbiljne diskusije ili bolje receno diskusije vezane za neke ozbiljne stvari. Zar i u mojoj prvoj poruci nisam rekao da je ovaj projekat od izuzetnog znacaja za Zenicu. Zar to nije tacno? Ali izgleda da je to ovdje nemoguce. Dovoljno je pogledati naslove tema; koji karmin da stavim, treba li sjeci nokte,trebam li se osisati, moja tetka kupila nove cipele, itd...nemam nista ni protiv tih tema ali to je 99% foruma. ja uopste ne komentarisem te teme ali ti dripci dode i na one koje imaju imalo ozbiljnosti i "zaseru je"...

Cak sam se zalagao da se otvori podforum Ekonomija i ja bih bio samo na njemu ali..


Gdje sam ja rekao nesto o Dzananovicu? NIGDJE. Boli mene cosak za dzananovica i dzananovice... Niti sam iz Zenice nit znam ko je taj tip(bar ne na pocetku)... Ti kazes da je los.. ok moguce mada sa tom antiSDA histerijom sam sebe diskreditujes jer su oni svi za tebe govna, znaci i Amor Masovic i njemu slicni? Fali ti objektivnosti i to koliko hoces!
A onda sta reci da je njegova stranka dobila najvise glasova u Zenici(procentualno gledano jedan od najvecih u RBIH). Sta to znaci ? Da ga ipak vecina gotivi? Kome vjerovati tebi ili veicni zenicana?

Hocu reci da mi je pun kurac onih koji samo pljuju ko zadnje picke jer mrze ovog ili onog i uopste ne gledaju objektivno na cijelu situaciju. Eno na drugoj temi neki su debili nasli za shodno da pljuju i po Zeljezari. Gluposti nikad kraja. Ujedno ti krelci ne poduzimaju apsolutno nista vec se samo zabiju u njihov jebeni cosak i sipaju otrov na sve i svasta......

Mozda sam nesto i izostavio ali zurim jer spremam stvari za putovanja..
Last edited by savjest on 08/07/2005 22:21, edited 2 times in total.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#31

Post by savjest »

sudnjidan wrote:Dijasporac (mozda i dezerteru, ali nisam 100 posto siguran, znaci ostavljam rezervu),
Ja nisam nikad zapoceo bilo kakav dijalog s tobom jer ne gubim vrijeme na bespotrebnim raspravama s jednim dijasporcem, mozda i dezerterom.
Moronu jedan. Boli mene cosak sta ti mislis o meni. To uopste nije tema. One subare sa RCP sam ti postavio jer si isti kao oni to jeste sluzis se istom spikom kao oni. I oni kazu Bosnjacima iz Banjaluke(primjer) sta vi imate da pricate o Banja Luci? To nije vas grad.Mi sad odlucujemo o njemu jer mi samo zivimo u njemu. Prema tvojoj logici ove koljacke horde iz Banje Luke su u pravu samim time jer su u Banja Luci. Inace i sam karadzic je u Bosni pa to znaci da je i on upravu!!! (udri glavom od zid)

Klikni na donji link i procitaj ispod navedenu temu. Stvorena je za tebe.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=15908
Ti momak ne znas da vodis diskusiju i sve ovo sto je napisano na pocetku posta vrijedi za tebe. jedino se znas sluziti kao sto je receno iznad ad-hominem agrumentima ili bolje reci neargumentima jer pogadas ko vidovita Dzemila.


Komunicirao sam s ljudima iz ZE o temi Kamberovica polje. To sto si se ti pronasao u mom postu, to je tvoj problem.
Moronu(po drugi put), ako nisi primjetio ja sam i otvorio ovu temu i samim tvojim javljanjem na istoj ti si mi se obratio. Moronu(po treci put) itekako da da se ti mene obracao ali onako hinjski.
Dakle, ti si se meni obratio sa dosta uvreda
Sa nekima se naprosto ne moze dugacije.
sto je na nivou vecine postova koje objavljujes na ovom formu (razumijem te, tesko je u tudjini, samoca, nostalgija, frustracije, itd.). Za komuniciranje i vlastiti stav potrebno je malo vise mozga od umijeca za copy/paste.
Opet glumis vidovitu Dzemilu.
Samo jedna recenica u tvojim glupim postovima zasluzuje bilo kakav komentar. Naravno da mjesto boravka ne odredjuje da li je neko u pravu, ali je smijesno da neko iz Belgije dijeli lekcije o situaciji u Zenici ljudima iz Zenica i to na osnovu copy/paste texta iz, pazi sad, Jutarnjih novina! (da li to jos izlazi?)
Moronu(cetvri put), ja nisam nigdje djelio lekcije. Samo sam postirao tekst kao uvod u debatu i pozvao sam vise puta da kazes gdje sam ja podrzavao bilo koga. Ti nisi u sposobnosti da nades nesto sto nalici na neku podrsku vec lupas ko martin po diviziji.
Uzgred, ne zivim ni ja u Zenici, ali vjerujem ljudima iz Zenice koji su na ovom forumu, preciznije, vjerujem im puno vise nego tebi koji si u Belgiji. To nije samo slucaj sa ovom vec i sa ostalim temama koje otvaras u cilju navodne odbrane "SDA demokratije", a zapravo unistenja drzave BiH.
Kao sto sam rekao iznad u Zenici je SDA ubjedljivo najjaca stranka sto znaci da je aposlutna vecina zenicana podrzala tog Dzananovica. Puka logika! Zasto bi vjerovali ovoj osobi sa foruma(ili par njih ) a ne apsolutnoj vecini zenicana? Samo se sluzim tvojom DEBILSKOM logikom jer ti kazes kazes da vjerujes ovim ljudima sa foruma. Znaci dovoljno je da ti par ljudi kaze da je tako i ti ces povjerovati? (udri glavom od zid, jos jednom)

kenj, kenj, kenj...
Glupot iza gluposti
Dozvoljavam da moji stavovi nisu pravilni, ali zadnji koji mi ima pravo prigovoriti je dijasporac (dezerter?) iz Belgije.
Moronu(peti i zadnji put), ovim si sve rekao. Koji bolid treba biti pa reci nisam u pravu ali se ipak drzim te nepravilnosti! Halo ba imal' koga!?
I mada sam na pocetku odgovora rekao besmislenost tvojeg trubljenja o prebivalistu dodat cu jos jedan primjer posto ovaj sa cetnicima nisi shvatio!

To je isto kao kad bi se sutra sreo sa Barbarezom i rekao mu ma hajde sta ti znas o fudbalu ti si iz dijaspore!

Toliko od mene javi se kad shvatis smisao diskusija!(to nije gatanje i "men' se cini metod" kojim se ti sluzis)
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#32

Post by sudnjidan »

1. Umjesto da na tvoje ucestale uvrede pokusavam pronaci "kontrauvredu", reci cu ti samo - MORON TI JE TATA!
2. Tacno je da je u Zenici najvise glasova biraca dobila SDA, stavise, tako je i u vecem dijelu BIH sa bosnjackom vecinom, ali to ne znaci da je SDA time amnestirana od kritika. Analize birackog tijela pokazuju da za SDA, ali i za ostale nacionalne stranke, najvecim dijelom glasa "ruralni dio" stanovnistva po principu "stada", "preporuka vjerskih vodja", itd. To niposto ne znaci da nam iskljucivo "ruralni" dio stanovnistva namece ovakvu vlast, ali je to dovoljno za objasnjenje zasto vise vjerujem Zenicanima koji su na ovom Forumu nego nekome iz Zeljeznog polja, Bistricaka itd...
3. Znas li ti iz svoje belgijske perspektive kako je nekada bilo u Zenici a kako je danas? Do 1988. godine zajednica opcina Zenica (jedan od 8 predratnih regiona BiH, teritorijalno uglavnom odgovara danasnjem Ze-Do kantonu) imala je najveci bruto i neto licni dohodak u BiH. Cini mi se da je danas samo Podrinjski kanton siromasniji. Gradjani i dalje glasaju za politicku opciju koja ih je upropastila i to je njihovo pravo. Ali, to ne znaci da se svi gradjani Zenice trebaju pomiriti sa politikom koja ih unazadjuje. Ta politika je zbog lokalnog SDA mocnika prihvatila ponudu slabiju za 80 miliona maraka. Takvih namjestenih tendera, milionskih prevara, ima na svakom korak u BiH. Takve stvari tebe se ne doticu (kao sto meni ne ide ni iz dzepa ni u dzep kad neko vara drzavu u Belgiji), ali ja kao poreski obveznik u BiH iz svog dzepa na ovaj ili onaj nacin placam sve te malverzacije. Sad ces ti kao pravi "demokrata" i "legalista" reci "pa ako ima kriminala, sta radi pravosudje" ali samo onaj ko zivi u BiH zna kakvo je pravosudje.
4. Poredjenje sa Barbarezom je glupo da gluplje ne moze biti. Pravo poredjenje bi bilo kada bi Barbarez iz centra Hamburga meni rekao da se u BiH dobro zivi, da nema kriminala, korupcije, i to zato sto moram vjerovati njemu a ne svojim ocima. Tada bih mu odgovorio isto sto i tebi.
Ti otvaras nove teme, ali sam priznajes da ti nije mila "antiSDA histerija". Za takvo sto je itekako bitno mjesto prebivalista. Meni je, na primjer, kao posmatracu zbivanja u Njemackoj iz bosanske perspektive, mnogo draza stranka SPD nego krscansko-demokratska CDU. Ali, smijesno bi bilo da svoje njemacke jarane pokusam ubjedjivati kako cvjetaju njemacke pokrajine u kojima je SPD na vlasti u odnosu na pokrajine gdje vlada CDU kada je situacija u stvarnosti obrnuta. Ti ne zivis u BiH (cak nigdje ne demantujes moju tvrdnju da si izbjegao obavezu odbrane domovine od agresora u periodu 1992-1995 umjesto cega imas obraza ljude koji su branili drzavu dovesti u vezu sa nekim cetnickim web stranicama po principu "ako nisi za SDA onda si cetnik"), ali svejedno ljude pokusavas ubijediti da im je dobro, da ne treba nista mijenjati. Pa, zasto se onda ne vratis u BiH i ne uzivas u drazima SDA demokratije?
Ja sam vec jednom prilikom napisao da SDA mogu halaliti ratne greske jer je bila vanredna situacija. Ali, isto tako (za razliku od tebe) svjedok sam njihovih mnogobrojnih poslijeratnih lopovluka i gresaka zbog kojih smo deset godina nakon rata na evropskom dnu.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#33

Post by nineac »

Savjest pazi ovo, jel tebi ovo logično? RAZVOJ=DŽANANOVIĆ?
Pa ti stvarno nisi normalan.
A ona stranica je ja mislim najčešći izvor informacija za Dnevni Avaz o tome koliko je ljep njihov neboder.
Da mi je samo znati akko je zaradio te pare Radončić? Kao i Džananović :lol:
Stoga momak ne seri!
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#34

Post by muthafuca »

ja ne znam jel ova tema poligon za vas dvojicu il da o njoj diskutujemo i iznosimo svoja misljenja o istoj.
al necu se sa vama svadjat samo cu kazati da su mutne radnje oko prodaje PSC kamberovic Dzananovicu. jer je prosla citava gradjevinska sezona a da on odnosno ONI nisu ni krenuli sa radom na datom lokalitetu.
misljenja sam takodjer da se ponisti prodaja PSC-kamberovic i da se ponovo raspise tender jer je arap (zadnjerangirani) najvise ponudio para za gradnju i jos vise da ulozi u grad zenicu. dzananovic je, (iz pouzdanih izvora) za objekat odnosno tal uletio auto svojoj vezi iz opstine, a isto auto je bilo na nagradnoj igri dzananovic. pa vidite ko je ovdje LUD.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#35

Post by Mahalac »

Vjerovatno ovi što su igrali nagradnu igru kod Đananovića :D



j...te jesi vidio sranja u Ruandi :roll: :D
mexx25
Posts: 226
Joined: 20/06/2005 22:13
Location: ZE

#36

Post by mexx25 »

Eh eto danas prolazim kad ono ogradu stavljaju oko citavog objekta na kamberovica polju i tako izgleda da ce pocet nastavit gradnju ovog sportskog centra
Ako bude sve po planu imacemo svasta u zenici na kamberovica polju

Dobro je izgleda da je i Zenica pocela napredovat :D
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#37

Post by xape »

mexx25 wrote:Eh eto danas prolazim kad ono ogradu stavljaju oko citavog objekta na kamberovica polju i tako izgleda da ce pocet nastavit gradnju ovog sportskog centra
Ako bude sve po planu imacemo svasta u zenici na kamberovica polju

Dobro je izgleda da je i Zenica pocela napredovat :D
ko zna Dzananovica svjestan je da je to samo bacanje pjeska u oci
covjek kao ima lanac samoposluga a sve u iznajmljenom prostoru?
i on kao treba da nam omoguci napredak i prosperitet?covjek koji je u ratu ukrao kamion banana i tako se obogatio.......smijesno ne mogu vjerovati da ga neki ljudi brane,to je samo jedna od igara SDA a Zenica samo tone dublje i dublje
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by _BosanaC »

Na zadnjim opcinskim izborima u Zenici, ciji je izabrani gradonacelnik iz Stranjana, znaci selendra najobicnija, u gradu je izaslo samo 12% biraca iz Zenice, ali su zato ruralci maksimalno odradili svoj posao :(

Mene jedino cudi sto Ekroprom (pardon, EkORprom, otkad ga poreska klapi) nije uzeo taj kompleks, ili cak Almy, ali valjda su tako podjeljene sfere utjecaja...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#39

Post by Prenj »

_BosanaC wrote:Na zadnjim opcinskim izborima u Zenici, ciji je izabrani gradonacelnik iz Stranjana, znaci selendra najobicnija, u gradu je izaslo samo 12% biraca iz Zenice, ali su zato ruralci maksimalno odradili svoj posao :(

Mene jedino cudi sto Ekroprom (pardon, EkORprom, otkad ga poreska klapi) nije uzeo taj kompleks, ili cak Almy, ali valjda su tako podjeljene sfere utjecaja...
Za ovakve rezultate nisu krivi ruralci nego vi.
Sami ste krivi sto vas je izaslo svega 12% :(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by _BosanaC »

Prenj wrote:
_BosanaC wrote:Na zadnjim opcinskim izborima u Zenici, ciji je izabrani gradonacelnik iz Stranjana, znaci selendra najobicnija, u gradu je izaslo samo 12% biraca iz Zenice, ali su zato ruralci maksimalno odradili svoj posao :(

Mene jedino cudi sto Ekroprom (pardon, EkORprom, otkad ga poreska klapi) nije uzeo taj kompleks, ili cak Almy, ali valjda su tako podjeljene sfere utjecaja...
Za ovakve rezultate nisu krivi ruralci nego vi.
Sami ste krivi sto vas je izaslo svega 12% :(
U Opcini u kojoj sam tada bio prijavljen, izasao sam na izbore. I osjecao sam se kao prase u Teheranu, s obzirom da su svi bili stariji od mene minimalno po 40+ godina, dok je mladja raja sjedila po kaficima i komentarisala.

Oni isti koji se busaju u prsa u Zenici da "nece nikada glasati" nesvjesno daju glas svetom trojstvu SDA-SDS-HDZ, i ne shvataju da se upravo zbog toga orilo nekoliko dana pred izbore iz Hrvatskog doma "Oj Zagoro lijepa li se" kroz pola Zenice.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#41

Post by Prenj »

_BosanaC wrote: U Opcini u kojoj sam tada bio prijavljen, izasao sam na izbore. I osjecao sam se kao prase u Teheranu, s obzirom da su svi bili stariji od mene minimalno po 40+ godina, dok je mladja raja sjedila po kaficima i komentarisala.

Oni isti koji se busaju u prsa u Zenici da "nece nikada glasati" nesvjesno daju glas svetom trojstvu SDA-SDS-HDZ, i ne shvataju da se upravo zbog toga orilo nekoliko dana pred izbore iz Hrvatskog doma "Oj Zagoro lijepa li se" kroz pola Zenice.
Svaka cast!
Inace, ko nije glasao, nema pravo ni da se buni!
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#42

Post by xape »

Prenj wrote:
_BosanaC wrote: U Opcini u kojoj sam tada bio prijavljen, izasao sam na izbore. I osjecao sam se kao prase u Teheranu, s obzirom da su svi bili stariji od mene minimalno po 40+ godina, dok je mladja raja sjedila po kaficima i komentarisala.

Oni isti koji se busaju u prsa u Zenici da "nece nikada glasati" nesvjesno daju glas svetom trojstvu SDA-SDS-HDZ, i ne shvataju da se upravo zbog toga orilo nekoliko dana pred izbore iz Hrvatskog doma "Oj Zagoro lijepa li se" kroz pola Zenice.
Svaka cast!
Inace, ko nije glasao, nema pravo ni da se buni!
da podsjetim protekle 2 godine na vlasti je bio SDP
nisu se bas proslavili,nazalost ,+ sto je SDA kupio par njihovih kadrova(bukvalno)
posljedica je bila - ponovna pobjeda SDA i katastrofalan odziv glasaca
dosta raje nije htjelo da glasa....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#43

Post by _BosanaC »

Nije htjelo, i mislim da onda nema smisla da se bune. A zna se dobro ko je presao iz SDP u SDA, liste su bile otvorene, tako da je izbor postojao...
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#44

Post by xape »

_BosanaC wrote:Nije htjelo, i mislim da onda nema smisla da se bune. A zna se dobro ko je presao iz SDP u SDA, liste su bile otvorene, tako da je izbor postojao...
niko ne kaze da nije
niti iko ikoga brani,ja ti samo kazem kako je bilo
moj glas je uvjek protiv SDA sto ovaj put nije bilo dovoljno :(
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#45

Post by xape »

_BosanaC wrote:Nije htjelo, i mislim da onda nema smisla da se bune. A zna se dobro ko je presao iz SDP u SDA, liste su bile otvorene, tako da je izbor postojao...
a ako ces iskreno i meni je malo falilo da ne glasam uopste
jer SDP Zenica je skoro ista katastrofa kao i SDA Zenica
tako da te ljude koji nisu glasali mogu razumjeti ali ne i opravdati
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#46

Post by _BosanaC »

Razumijem sta govoris i slazem se u potpunosti s tobom. Valjda ce se Markovic napokon ostaviti flase a uhvatiti politike i vratiti SDP na ono sto je bio nekada u Zenici. Ovo sada nema velike razlike od SDA. :(
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#47

Post by xape »

_BosanaC wrote:Razumijem sta govoris i slazem se u potpunosti s tobom. Valjda ce se Markovic napokon ostaviti flase a uhvatiti politike i vratiti SDP na ono sto je bio nekada u Zenici. Ovo sada nema velike razlike od SDA. :(
ma "najgore" je sto ovaj nacelnik iz SDA Smajlovic,koji je ocito sposoban pravnik i sta ja znam vec ne,zna kako da kupi glasace,otkako je on dosao,citava zenica je pretvorena u veliko gradiliste,rade se ulice,kamberovice se radi,planira se gradski trg,ima dobar kontakt sa ljudim tj. nije problem doci do njega itd itd.E sad nekome koga ne zanima pretjerano pozadina svega toga a takvih je najvise je sasvim dobro i on ce reci,e pa vidi ovi nesto rade oni nisu nista i opet glasati za SDA
Nazalost u Zenici se bira jedno od dva zla
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#48

Post by nineac »

Iako je nacelnik iz SDP-a bio pogresan izbor, za vrjeme njegove vlasti su pokrenute radne zone koje sad SDA maksimalno iskoristava kao svoj uspjeh! Mana Zakira Pasalica je sto je bio ocajan u kontaktu sa ljudima i nije znao politicki igrati, tj. nije znao pokazati ljudima da se nesto radi, kao npr. asfaltirati nekoliko najvaznijih dionica u gradu. Iako je za vrijeme njega dosta naselja izvan grada dobilo ulicnu rasvjetu koja nije bila ni na vidiku u tim podrucjima, nije pokazao gradjanima u urbanoj sredini zasto bi trebali ziaci i glasati ponovo za njega!
Prakticno, SDP zenice je svojom losom komunikacijom sa gradjanima donio pobjedu SDA.
SDP Zenice nema nikoga u svojim redovima koji se napraviti strategiju pred izbore, pribliziti se urbanim glasacima. Za tako nesto treba zaposliti profesionalnog covjeka koji se bavi politickim naukama, a ne masinskog inzinjera!
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#49

Post by kilam »

citava koncepcija ovog novog sportskog centra je pogresna... 5000mjesta soping centar i hotel...
ako se dobro sjecam sportski centar je trebao da ima vise sala ne samo za najpoluparnije sportove tipa nogomet i kosarka, nego i stolni tenis, tenis, dodatni baze itd
ovako smo dobili oping centar koji objektivno nam ne treba, a hotel jos manje.. vjerovatno postoje ljudi koji ce ovo opovrgnuti..
ako je dzananovic digao kredit na 20mil on to mora otpaltit i nece ga garant otplacivat od svog biznisa - dakle to ce se otplacivati astronomskim zakupninama bilo poslovnih prostora bilo sala, u prvom slucaju soping centar ce biti poluprazan, a u drugom slucaju sprotski kolektivi ce i dalje koristiti bilmisce i ostale sale jer ne mogu si priustiti kp, znam da bi isti slucaj bio i sa bilo kojim drugim investitorom pogotovo stranom koji trazi da sto prije povrati novac ali mislim da bi makar bio sadrzajniji sportski centar
nadam se da sam ukrivu i da ce nas sve mrki ugodno iznenadit mada sumnjam
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#50

Post by xape »

kilam wrote:citava koncepcija ovog novog sportskog centra je pogresna... 5000mjesta soping centar i hotel...
ako se dobro sjecam sportski centar je trebao da ima vise sala ne samo za najpoluparnije sportove tipa nogomet i kosarka, nego i stolni tenis, tenis, dodatni baze itd
ovako smo dobili oping centar koji objektivno nam ne treba, a hotel jos manje.. vjerovatno postoje ljudi koji ce ovo opovrgnuti..
ako je dzananovic digao kredit na 20mil on to mora otpaltit i nece ga garant otplacivat od svog biznisa - dakle to ce se otplacivati astronomskim zakupninama bilo poslovnih prostora bilo sala, u prvom slucaju soping centar ce biti poluprazan, a u drugom slucaju sprotski kolektivi ce i dalje koristiti bilmisce i ostale sale jer ne mogu si priustiti kp, znam da bi isti slucaj bio i sa bilo kojim drugim investitorom pogotovo stranom koji trazi da sto prije povrati novac ali mislim da bi makar bio sadrzajniji sportski centar
nadam se da sam ukrivu i da ce nas sve mrki ugodno iznenadit mada sumnjam
pozdrav kolega :) vidim i vi ste se ukljucili u raspravu :)
posto sam se prosli put na kafi slozio sa ovim i ovaj put da "podapisem" :)
Post Reply