Kamberovic Polje

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#1 Kamberovic Polje

Post by savjest »

Uskoro bi trebala poceti i i zgradnja ovoga, za zenicu vrlo vaznog projekta.

Vijece opcine Zenica dalo je danas saglasnost na Zakljucak o prihvatanju rezultata konkursa za dovršenje Poslovno-sportskog centra Kamberovica polje.Konkursna komisija,podsjecamo, ovaj je veliki posao dodijelila zenickoj firmi “Džananovic” cija je ponuda,od cetiri prispjele na tender, proglašena najboljom.Diskusija o ovom zakljucku,na današnjoj sjednici Vijeca potrajala je duže od dva sata.Vijecnici su insistirali da Nacelnik opcine i nadležna komisija, prilikom sastavljanja ugovora sa izvodacem, posebno insistiraju na rokovima za dovršetak izgradnje i bankarskim garancijama investitora.Vijece opcine je sugerisalo da bi bilo vrlo bitno da buduca sportska dvorana umjesto planiranih pet ima sedam hiljada mjesta što je preduslov za održavanje utakmica evropskog ranga.

Na današnjoj sjednici, Vijece je potvrdilo tekst Protokola izmedu nacelnika opcine i mjesne zajednice Mošcanica kojim se mještanima ovog sela u naredne tri godine garantuje niz novih infrastrukturnih i komunalnih pogodnosti u zamjenu za njihov pristanak da se buduca regionalna deponija izgradi u njihovoj mjesnoj zajednici
Izvor:
http://www.zenica.ba/
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#2

Post by savjest »

ZENICA - Nakon što je Općinsko vijeće Zenica u petak prihvatilo rezultate konkursa za dovršetak izgradnje Poslovno-sportskog centra "Kamberovića polje" u centru grada, preduzeće "Džananović" i njegov vlasnik Salko Džananović još su bliže dobijanju ovog više desetina miliona KM vrijednog projekta.

Više od dva časa bilo je potrebno predstavnicima opštinskog parlamenta da podrže izbor Konkursne komisije, koja je, na čelu sa Muhamedom Husremovićem, za najpovoljniju za završetak gradnje "Kamberovića polja" izabrala ponudu preduzeća "Džananović". Od odbornika sjednici Vijeća nije prisustvovao jedino Salko Džananović, koji je i vlasnik preduzeća "Džananović".

"Optimista sam i vjerujem da će izgradnja objekta na koji Zenica i Zeničani čekaju više od 25 godina početi tokom ove godine", rekao je Husein Smajlović, načelnik opštine Zenica.

Prema pravnoj proceduri, koju je objasnio načelnikov savjetnik i predsjednik Konkursne komisije Husremović, preduzeće "Džananović" iz Zenice ima rok od tri mjeseca da Općinskom vijeću dostavi nacrt ugovora o preuzimanju posla.

"Vijeće će ocijeniti kvalitet ugovora i ako ugovor dobije povjerenje vijećnika pristupit će se njegovom potpisivanju i realizaciji", rekao je Husremović. Preduzeće "Džananović" u svojoj ponudi dostavljenoj na konkurs navelo je spremnost da odmah po potpisivanju ugovora uplati 4.600.000 KM u gotovini. Taj će iznos biti upotrijebljen za izgradnju sportske dvorane u sklopu Poslovno-sportskog centra koja će biti u vlasništvu grada.

Osim preduzeća "Džananović" za izgradnju "Kamberovića polja" konkurisali su i "Robot komerc" iz Sarajeva, "Šidi trejding est Rijad Šamal " iz Saudijske Arabije i zeničko preduzeće "CB Konsalting kompanija".
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#3

Post by nineac »

Ma super! nema šta! Džananović drži možda 5 samoposluga u zenici, a ni one nebi dobile prolaznu ovjenu ni u Kirgistanu, i sad hoće da gradi shoping centar. To se sve davno dogovorilo na nekakvom SDA sjelu. Čovjek iz S.Arabije nudi 100 miliona $ a oni prihvate 20 mil $, a i to je pitanje!
Da se dalo saudijcima to bi bio znak za ostale investitiore. sada će čovjek otići u sarajevo, i opet će nam sarajlije biti krive.
BOŽE SAČUVAJ ZENICU SELJAKA!
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#4

Post by savjest »

nineac wrote:Ma super! nema šta! Džananović drži možda 5 samoposluga u zenici, a ni one nebi dobile prolaznu ovjenu ni u Kirgistanu, i sad hoće da gradi shoping centar. To se sve davno dogovorilo na nekakvom SDA sjelu. Čovjek iz S.Arabije nudi 100 miliona $ a oni prihvate 20 mil $, a i to je pitanje!
Da se dalo saudijcima to bi bio znak za ostale investitiore. sada će čovjek otići u sarajevo, i opet će nam sarajlije biti krive.
BOŽE SAČUVAJ ZENICU SELJAKA!
Bolje komentare nisam ni ocekivao....
Poslovno-sportski centar "Kamberovića polje" bit će izgrađen na površini od 52.300 metara kvadratnih i, osim sportske dvorane kapaciteta 5.000 sjedećih mjesta, raspolagat će šoping centrom, hotelom na šest spratova, hipermarketom, podzemnim garažama i trgom.
mrak
Posts: 373
Joined: 25/06/2002 00:00
Location: Sarajevo-Vienna
Contact:

#5

Post by mrak »

Mislim da ono zapoceto i nikada nezavrseno cudoviste treba ili maknuti ili zavrsiti, ali ne po svau cijenu. Ako ce se napraviti neki skorojevicki kiceraj (a sta drugo od dzananovica ocekivati) na 10 spratova koji ce remetiti sliku kamberovica kao zelene i sportske povrsine onda ne hvala.

I jos nesto, mislim da Zenici ne trebaju shopping centri i garaze, to je samo nacin da se pare i dalje izvoze u susjedne fructale i dukate, treba nam proizvodnja. Zasto niko ne investira u zenicku mljekaru, npr? 20 miliona marketinga bi napravilo cudo od zenickog jogurta! Zzzz... :)
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#6

Post by ArtefakT »

n etreba oni zivotinjama tamo nista graditi...ko ih jebe...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#7

Post by nineac »

Ma to je davnih dana dogovoreno. Džananović je vjećnik i član SDA, i samo s ečekalo da SDP izgubi izbore, i da oni preuzmu vlast te da rastale što se može rastaliti. Šta će biti poslije kamberovića? Naći će nešto pa će prodati isto tako nekom "biznismenu" kao što je džananović koji je prije rata držao piljaru! Treba ga prvo pitati otkud mu tolike pare najednom, pa onda neka gradi!
Ima par samoposluga po gradu, sin mu voza mercedesa od 100.000 km, a nije u stanju klima uređaje u samoposluge staviti, a o visini plata radnika je suvišno pričati! I da on sagradi nešto. S obzirom da je to sve SDA maslo, nebi me čudilo da sutra osvane pijaca i džamija!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#8

Post by Prenj »

Image
http://www.jutarnje.ba/aktuelno-det.asp?N_UID=3148

Bura oko konkursa za dovršetak izgradnje PSC-a Kamberović polje
Zenica odbila investiciju od 100 miliona maraka
“Shiddi trading” iz Saudijske Arabije u izgradnju kompleksa na Kamberović polju namjeravao uložiti oko stotinu miliona KM i zaposliti više hiljada radnika ali njihova ponuda nije prošla
Objavljivanje rang liste ponuda prispjelih na konkurs raspisan za dovršetak gradnje poslovno sportskog centra na Kamberovića polju u Zenici, naišla je na žestoke reakcije jednog od učesnika na tenderu kompanije “Shiddi trading” iz Saudijske Arabije. Predstavnici ove kompanije smatraju da se po ponašanju općinskih organa dalo naslutiti da se pobjednik na konkursu znao prije nego je on bio objavljen.

Najmanje bodova
Komisija koja je radila na vrednovanju, ponudi kompanije iz Saudijske Arabije dala je najmanji broj bodova u gotovo svim segmentima. Jedina objašnjenja za takve odluke komisija je dala u činjenici da se idejno rješenje ove kompanije, (dvije zgrade sa po dvadesetak spratova) ne uklapa u uklapa u ambijent Kamberovića polja, te da “Shiddi trading” nije dostavio bankovne garancije.
- Bankovne garancije postoje, a vlasnik kompanije je u nekoliko dopisa izrazi spremnost da idejno rješenje prilagodi zahtjevima općine. Treba reči da je “Shiddi trading” u izgradnju kompleksa, koji bi činio veliki trgovački centar sa parkingom, jednim luksuznim hotelom sa pet zvjezdica i velikom poslovnom zgradom htio uložiti oko stotinu miliona maraka. Izgradnjom ovog kompleksa Zenici bi se garantovalo upošljavanje više hiljada radnika, kaže Nisvet Zambaković direktor firme BN step iz Zavidovića koja je bila zastupnik saudijske kompanije.
Prema Zambakoviću vlasnik “Shididia” je u prvim kontaktima sa čelnim ljudima zeničke općine doveden u zabludu, zbog čega je u nekoliko navrata slao dopise sa molbama da se omogući korekcija idejnog rješenja u kojoj bi učestvovali
domaći stručnjaci. Ni na jednu od molbi vlasnik kompanije nije dobio nikakav odgovor.

Politički interesi
- Iz svega što se dešavalo zaključujemo da su neki od saradnika načlenika općine imali svog favorite kad je u pitanju ovaj konkurs. Jer kako drugačije objasniti činjenicu da je odbijena investicija od 100 miliona maraka, pa se pitam da li smo to mi zaista u takvoj situaciji da odbijamo ovakve investitore. Uz dužno uvažavanje smatram da prvorangirani ponuđač nije u stanju finansijski iznijeti teret ovog projekta, kaže Zambaković.
Na kraju Zambaković kaže da još uvijek “Shiddi trading” još nije uložio žalbu na odluku komisije, jer nikada nisu dobili nikakvu zvaničnu odluku. I to prema Zambakoviću dovoljno govori o odnosu Zenice prema stranim investitorima. Podsjećanja radi, komisija je za najpovoljniji ponudu na ovom konkursu odabrala onu koju je dostavila zenička firma “Džananović” jedan od istaknutijih članova SDA stranke iz Zenica.

L. KADRIĆ
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#9

Post by Bobi »

nineac wrote:Ma super! nema šta! Džananović drži možda 5 samoposluga u zenici, a ni one nebi dobile prolaznu ovjenu ni u Kirgistanu, i sad hoće da gradi shoping centar. To se sve davno dogovorilo na nekakvom SDA sjelu. Čovjek iz S.Arabije nudi 100 miliona $ a oni prihvate 20 mil $, a i to je pitanje!
Da se dalo saudijcima to bi bio znak za ostale investitiore. sada će čovjek otići u sarajevo, i opet će nam sarajlije biti krive.
BOŽE SAČUVAJ ZENICU SELJAKA!
Mahala rules :D .Prodavnicu u Meokushnicama od jedno 500 kvadrata cijelu zimu su grijali sa dva kalolifera od po 2 kW :-) i sad odjednom imaju 20 mil $ :-) ...ushtedili na struji :-) .
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#10

Post by nineac »

Baš tako, garant uštedili na struji. O ovom se slabo piše, trbala bi se dići medijska frka, ali Dnevni Avaz ima u zenici dopisnika koji bi guzice dao samo da sjedi sa nekim ljudima, i vjerovatno sada uzima pare od njih da ništa ne spominje. Nikad u životu nisam vidio ljigavijeg čovjeka od Adnana Džonlića, pa će vjerovatno u avazu pistai kako je Džananović "uspješan" biznismen itd. inače, Džananović je prije rata imao zeleni tamić i snjim šverco između zenice i zavidovića, i sad gradi shoping centar. On je pravi primjer SDA bznismena.
Ovo stvarno nigdje na svijetu nema, a SDA će stvarno zenicu koštati pametnih i sposobnih ljudi, jer ako ovo ovako završi možemo samo kofere spakovati!
housewife
Posts: 112
Joined: 09/03/2005 09:31
Location: BiH

#11

Post by housewife »

A, ko bi to digao medijsku frku? Ko to u Zenici ima glasa i ko se to usudi da drugačije misli? Zenica je skroz umrtvljena i apatična.... Zato se u njoj i primaju došle i prošle, koje baš briga za Zenicu, nego ono "Daj da se domognem Sarajeva..."
A tek ko su članovi općinskog vijeća - mašinbravari, propale učiteljice, ....
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#12

Post by nineac »

ma nijeeeeeeeeeeeeeeeeeee tako :-)
Ma zeničani se moraju trznuti. Još 80% ljudi misli da će opet doći vrijeme kada će željezara zapošljavati 20.000 ljudi, biti najveća plata u BiH, kasnit stalno na posao, napit se na poslu, otić ranije sa posla, ukrast npr. šalter na poslu i zamjeniti stari u stanu! da će svakog 17 sirena se oglasiti, pa po platu, pa u kafanu, pa potrošit pola plate, pa doći sutradan kući, pretuć ženu, istjerat djecu napolje i leć spavat.
Nema toga više, treba počet privlačiti investitore, a ova općinska vlast je na najboljem putu da ih OTJERA!
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#13

Post by MrSini »

Ja sam digao ruke od Zenice. :sad:
Poslije 24 godine života u njoj morao sam otići. Možda jednog dana ako se ovako nastavi Zeničani će se i trznuti ali tada će Zenica najvjerovatnije biti predgrađe Vieza.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#14

Post by zzzzz »

nineac wrote:Ma to je davnih dana dogovoreno. Džananović je vjećnik i član SDA, i samo s ečekalo da SDP izgubi izbore, i da oni preuzmu vlast te da rastale što se može rastaliti. Šta će biti poslije kamberovića? Naći će nešto pa će prodati isto tako nekom "biznismenu" kao što je džananović koji je prije rata držao piljaru! Treba ga prvo pitati otkud mu tolike pare najednom, pa onda neka gradi!
Ima par samoposluga po gradu, sin mu voza mercedesa od 100.000 km, a nije u stanju klima uređaje u samoposluge staviti, a o visini plata radnika je suvišno pričati! I da on sagradi nešto. S obzirom da je to sve SDA maslo, nebi me čudilo da sutra osvane pijaca i xxxxx
Najgori su unutrasnji neprijatelji, a SDA kadrovi tipa Dzananovic svakako zasluzuju takav epitet.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#15

Post by savjest »

Projektni biro Arhitektura Zenica izabran je kao najpovoljnija firma za izradu glavnog projekta Poslovnog sportskog centra (PSC) "Kamberovića polje", potvrđeno je danas za Agenciju ONASA u firmi Džananović, čija je ponuda bila prvorangirana na javnom konkursu za dovršetak ovog centra.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#16

Post by nineac »

Bože sačuvaj Zenicu!
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#17

Post by sudnjidan »

Sta vi koji zivite u Zenici znate o ovoj "aferi"? Puno upuceniji u sve je covjek koji zivi u Belgiji, zato nazovite ga i zatrazite informacije.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#18

Post by nineac »

Nema tu afere, sve se zna. Čovjek je 1991 švercoavo između Zavidovića i Zenice a sada kupuje sinu mercedesa od 100.000 km.
Sve što treba da se uradi je slijedeće:
Kantonalni tužilac priđe Džananovićevom Volvu XC90 i pokuca na prozor i uslijedi konverzacija:
Tužioc: Dobar dan gospodine!
Dž: Dobar dan, izvolite?
T: Ja sam kantonalni tužioc, možetl mi molim Vas objasniti kako ste zaradili ove pare, tj. od čega ste izgradili sve ovo?
Dž: J... ti mater ti ćeš mene pitat takva pitanja! Znaš li ti ko sam ja?

E tako bi to izgledalo.
Problem je što su kod nas tužioci šuge, a policija svakako zlostavlja one koji nemaju para.
Sinoć sam vidio kako su specijalci zaustavili čovjeka u bjelom mercedesu 190 (vrjedi jedno 3.000 km) koji izlazi iz auta sa štapom (očito je stariji gospodin) te mu pretresaju gjepek i auto.
Garant nisu zaustavili "mačka" (kiss noćni bar) "tolu", "nasera", džananovićevog sina itd.
Stoga, nema tu afere, kriminalac je dobio pravo da to izgradi preko nacionalističke stranke.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by Prince »

Meni je pravo drago što će se to graditi, pogotovo ako bude 7.000 mjesta u dvorani, ali mi je zaista žao što to ide na ovakav način.
Malo nas je, al' smo govna :shock: .
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#20

Post by nineac »

Da s erazumijemo i meni je drago što se gradi, ali ne na takav način. Čovjek koji je u općinskom vijeću a nikada nije izašao za govornicu. Ni neznamo jel pismen?
Ipak je ovo previše očito da je u režiji SDA.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21

Post by iceman ze »

Meni licno neodogovara da na Kambrovic polju da se ista sagradi......gdje cemo mi sa trebama u autu s obzirom da nemamo stanova za tako nesto.....ja sam protiv uzurpacije navedene povrsine :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#22

Post by Bobi »

iceman ze wrote:Meni licno neodogovara da na Kambrovic polju da se ista sagradi......gdje cemo mi sa trebama u autu s obzirom da nemamo stanova za tako nesto.....ja sam protiv uzurpacije navedene povrsine :-)
Na Smetove... :D .
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#23

Post by sudnjidan »

nineac wrote:Nema tu afere, sve se zna. Čovjek je 1991 švercoavo između Zavidovića i Zenice a sada kupuje sinu mercedesa od 100.000 km.
Sve što treba da se uradi je slijedeće:
Kantonalni tužilac priđe Džananovićevom Volvu XC90 i pokuca na prozor i uslijedi konverzacija:
Tužioc: Dobar dan gospodine!
Dž: Dobar dan, izvolite?
T: Ja sam kantonalni tužioc, možetl mi molim Vas objasniti kako ste zaradili ove pare, tj. od čega ste izgradili sve ovo?
Dž: J... ti mater ti ćeš mene pitat takva pitanja! Znaš li ti ko sam ja?

E tako bi to izgledalo.
Problem je što su kod nas tužioci šuge, a policija svakako zlostavlja one koji nemaju para.
Sinoć sam vidio kako su specijalci zaustavili čovjeka u bjelom mercedesu 190 (vrjedi jedno 3.000 km) koji izlazi iz auta sa štapom (očito je stariji gospodin) te mu pretresaju gjepek i auto.
Garant nisu zaustavili "mačka" (kiss noćni bar) "tolu", "nasera", džananovićevog sina itd.
Stoga, nema tu afere, kriminalac je dobio pravo da to izgradi preko nacionalističke stranke.
Ninaec, dovoljno si pametan da prepoznas ironiju u mom postu. Covjek koji Vas sto zivite u Zenici ubjedjuje da je Dzananovic "cist", da je ponekad u "nacionalnom interesu" da 20 miliona bude vise od 100 miliona, da treba podrzavati SDA, da svi mi pa i Vi u Zenici zivite super samo to ne vidite, e taj covjek zivi u Belgiji i zna sta je u nasem interesu. To je nasa savjest.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#24

Post by nineac »

Kontam , nego malo izgubim razum kada je ovo u pitanju pošto sam ostavio svoju mladost na kamberoviu i sportskim terenima, pa mi je muka zamisliti džananovića i slične "biznismene" kako tamo talove prave.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#25

Post by savjest »

sudnjidan wrote: Ninaec, dovoljno si pametan da prepoznas ironiju u mom postu. Covjek koji Vas sto zivite u Zenici ubjedjuje da je Dzananovic "cist", da je ponekad u "nacionalnom interesu" da 20 miliona bude vise od 100 miliona, da treba podrzavati SDA, da svi mi pa i Vi u Zenici zivite super samo to ne vidite, e taj covjek zivi u Belgiji i zna sta je u nasem interesu. To je nasa savjest.
Ovim samo dokazujes tvoj intelektualni nivo(koji je jako nizak) kao i tvoj odgoj( koji je takoreci nepostojeci).

A sad te retardu pozivam da ponovo procitas sve poruke koje su napisane na ovoj temi i da pokazes gdje sam rekao nesto sto ti navodis iznad.(cisto sumnjam da su te roditelji ucili da lazes).

Retardu bolje ti je idi u park pa se cesi od drvo i tako lijeci svoje komplekse ili kupi komad zemlje pa se ukopaj.. spasi nas od gluposti.
Post Reply