Kakvi su ljudi Bosanci?

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9219
Joined: 31/03/2007 00:07

#76 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Bosanski_kralj »

bubavi1 wrote:Pa sta vi zaista zelite, LIZGE? Kada jedna nacija se nemoze dogovoriti o osnovnim stvarima, kada govore isti jezik, kada imaju istu kulturu i proslost, kada svaki dan se tuze za raznorazne stvare, nemogu da shvatim kako bi nazvao tu drzavu osim NETOLERANTNU drzavu, primitivnu drzavu! STopa nepismenosti se povecava, i sta na tome da kazem? Trebao li bi tu informaciju da krijem, da se pravim nacionalista, da disem kao bosanac, bio sam bosanac prije rata, nisam vise, nisam bosanac kakav je danas. Onaj koji zavidi druge, koji ne voli raditi, koji prica iza ledja drugih, koji pljuje na tudji uspjeh koji karakterise strance kao ufurane, itd.
Barem oni ima razloga biti ufurani, u Bosni, sta imamo pozitivno osim zagadjene prirode, gdje se smece po ulicama i u rijekama bacaju? da ne nabrajam dalje.
A hocemo u Europu a medju sebe nemozemo naci konacnu rijec, i dalje se bijemo oko ono: ko je za sta kriv.
A svi su nam krivi, stranci koji nam dolaze u pomoc i koji odvajaju vremena za nas, manjina koja nema svoju rijec da da, itd.
Kakvi su bosanci?
Gostoprimstvi, samo ako je neki interes u pitanju.
LJubazni ako imaju sta skupo prodati, za osnovne stvare neznaju ni Dobardan reci, bez osmjeha i bez hvala.
Kakvi su Bosanci? Kao sto kaze jedan postovani Profesor u Australiji: BIH ima najvise na svijetu strucnjaka po kilometru kvadratnom...drugacije receno, svi su bosanci i hercegovci pametni ali nazalost Svijet cijeli ih ne cijeni! I dalje zivimo u snovima, gdje nam je skolarstvo najbolje na svijetu, gdje nam je medicina najbolja itd, ali opet nazalost, niko to ne cijeni, zasto? Zato sto zivimo u iluzijama!
Eh sada izvolite pametujte!

PS: Oprostite na pravopis, nisam pratio BIH skolu.
Što mi je drago što nisi Bosanac, al ono iskreno.
Ne samo da nemaš pojma o pravopisu jer nisi pratio BH školu, već ti nemaš pojma o raspoloženju i stavu ljudi u BiH o trenutnom stanju u državi.
U nas je priroda zagađena, a u Z. Evropi nije. :-)
Nađi mi molim te jednog studenta ili učenika koji misli da imamo najbolje školstvo na svijetu. Ili još bolje nađi mi čovjeka koji smatra da je naša medicina najbolja. :?

I meni se ne sviđa osobina naših ljudi koji kad odu "vani", ponašaju se koda su samog Boga (gluho bilo :mrgreen: ) vidjeli. Dođu ovamo soliti pamet, a ja vas pitam što se bolan ne vratite i promijenite stanje u državi, samo ste vi to sposobni? :oops:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#77 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by ljubav_aha »

cyprus wrote:Kad se već toliko offtopica isplelo, da ja još jedanput (uzaludno) pokušam nešto pojasnit:

Pripadnost državi: Bosna i Hercegovina, Republika Hrvatska, Republika Srbija, Ruska Federacija, Veliko Vojvodstvo Luksemburg itd.
(krovna iliti najvažnija identifikacija svakog čovjeka, poslije one podjele na muško i žensko, makar bi tako trebalo biti)

Etnička pripadnost: Bošnjak, Hrvat, Srbin, Rom, Čečen, Katalonac, Portugalac, Joruba itd.
(manje važna, ali ne nevažna odrednica nečijeg identiteta, jer svaki narod ima svoje posebnosti u odnosu na druge narode. Važno je napomenuti da ona ne mora imati nikakve veze sa državom u kojoj se živi, jer Bošnjak je Bošnjak, iz koje god države dolazio. Isto važi i za sve ostale. Velika je greška vezati etnos uz državu, to je uzrok mnogih sukoba u svijetu. Također, ne mora svaki čovjek imati svoju etničku pripadnost, za razliku od državne, ako on to ne želi. Specifičnost je i to da se može odredit kako god on želi i osjeća, pa taman to ne imalo nikakve veze sa stvarnošću)
Nacionalnost: termin koji svako definiše i tumači kako mu odgovara, što je dovoljno da se smatra neodređenim...

interesantno :!:
connected
Posts: 69
Joined: 05/01/2008 23:34

#78 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by connected »

...
connected
Posts: 69
Joined: 05/01/2008 23:34

#79 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by connected »

tranquil wrote:
connected wrote:
tranquil wrote: ...

Uz svo poštovanje prema Meši kao piscu, mislim da je ovaj tekst hrpa gluposti.
1. Ovdje se ne opisuje Bosanac, nego neki looser sa elementima iskompleksiranog shoopka, a takvih ljudi naravno ima u Bosni, ali i svugdje u svijetu
2. Ja sam Bosanac i ne identificiram se sa gornjim opisom. Većina ljudi koje poznajem - takođe Bosanci - takođe ne spadaju u gornji opis.

@_BaD_BoY, da te pitam, da li vidiš sebe u gornjem tekstu? Da li vidiš članove svoje porodice ili svoje prijatelje kada čitaš gornje redove? Ako ne vidiš, shvatićeš da pokušavam da kažem kako nam stvarno ne trebaju ovakvi romansirani stereotipi.

O, ni drugi ponuđeni odgovori na ovoj temi nisu ništa tačniji. I mene je, kao i Katarinu, dirnuo Bosnologov tekst - al' u želudac.

Meša je rekao sve kako je bilo...kako je sad i kako će biti....
i baš me zanima koja je to većina koju ti poznaješ a koja ne spada u Mešin opis...--????
Većina ljudi koje poznajem su ljudi koji nisu zbunjeni i isprepadani, koji znaju ko su i šta žele, koji ne zaboravljaju ni zlo ni dobro koje su doživjeli, koji nisu nezahvalni, i koji se ne izvinjavaju nikome zbog onog što jesu. Baš me zanima u kakvom si ti okruženju pa imaš oko sebe samo stereotipe iz Mešinog citata. Jesi li ti takav, i ostali iz tvoje neposredne okoline?[/quote]



Ti si onda zaista sretnik koji nema dodira sa većinom koja jeste zbunjena i zabrinuta (ne isprepadana)...zaista bih volio znati koji su to krugovi o kojima ti govoriš..može biti da pripadaju (pripadate) vladajućoj uskogrudoj sitnointeresnoj oligarhiji, da ne spominjem nazive stranaka ili udruženja ali znaš vrlo dobro na koga mislim...
Mogao bih zaista rečenicu po rečenicu apostrofirati Mešin iskaz i kroz povijest pa sve do danas pronaći paralele sa narodom o kojem govori ali trebalo bi mi i vremena i prostora pa ću tebi ostaviti da dokažeš i pokažeš suprotno...a najbolje na svom vlastitom primjeru...ko si, šta si, koje ti je porijeklo, kako se deklariraš, koja su ti politička opredjeljenja etc...bilo bi nam jasnije svima...prosvijetli nas...
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#80 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

Bosanski_kralj wrote:
bubavi1 wrote:Pa sta vi zaista zelite, LIZGE? Kada jedna nacija se nemoze dogovoriti o osnovnim stvarima, kada govore isti jezik, kada imaju istu kulturu i proslost, kada svaki dan se tuze za raznorazne stvare, nemogu da shvatim kako bi nazvao tu drzavu osim NETOLERANTNU drzavu, primitivnu drzavu! STopa nepismenosti se povecava, i sta na tome da kazem? Trebao li bi tu informaciju da krijem, da se pravim nacionalista, da disem kao bosanac, bio sam bosanac prije rata, nisam vise, nisam bosanac kakav je danas. Onaj koji zavidi druge, koji ne voli raditi, koji prica iza ledja drugih, koji pljuje na tudji uspjeh koji karakterise strance kao ufurane, itd.
Barem oni ima razloga biti ufurani, u Bosni, sta imamo pozitivno osim zagadjene prirode, gdje se smece po ulicama i u rijekama bacaju? da ne nabrajam dalje.
A hocemo u Europu a medju sebe nemozemo naci konacnu rijec, i dalje se bijemo oko ono: ko je za sta kriv.
A svi su nam krivi, stranci koji nam dolaze u pomoc i koji odvajaju vremena za nas, manjina koja nema svoju rijec da da, itd.
Kakvi su bosanci?
Gostoprimstvi, samo ako je neki interes u pitanju.
LJubazni ako imaju sta skupo prodati, za osnovne stvare neznaju ni Dobardan reci, bez osmjeha i bez hvala.
Kakvi su Bosanci? Kao sto kaze jedan postovani Profesor u Australiji: BIH ima najvise na svijetu strucnjaka po kilometru kvadratnom...drugacije receno, svi su bosanci i hercegovci pametni ali nazalost Svijet cijeli ih ne cijeni! I dalje zivimo u snovima, gdje nam je skolarstvo najbolje na svijetu, gdje nam je medicina najbolja itd, ali opet nazalost, niko to ne cijeni, zasto? Zato sto zivimo u iluzijama!
Eh sada izvolite pametujte!

PS: Oprostite na pravopis, nisam pratio BIH skolu.
Što mi je drago što nisi Bosanac, al ono iskreno.
Ne samo da nemaš pojma o pravopisu jer nisi pratio BH školu, već ti nemaš pojma o raspoloženju i stavu ljudi u BiH o trenutnom stanju u državi.
U nas je priroda zagađena, a u Z. Evropi nije. :-)
Nađi mi molim te jednog studenta ili učenika koji misli da imamo najbolje školstvo na svijetu. Ili još bolje nađi mi čovjeka koji smatra da je naša medicina najbolja
. :?

I meni se ne sviđa osobina naših ljudi koji kad odu "vani", ponašaju se koda su samog Boga (gluho bilo :mrgreen: ) vidjeli. Dođu ovamo soliti pamet, a ja vas pitam što se bolan ne vratite i promijenite stanje u državi, samo ste vi to sposobni? :oops:
U Europi ljudi ne bacaju smece po ulici ili u rijeci vec razvrstavaju, ali to zvuci smijesno u BIH kada nekome kazes, kao da su oni ludi..ali nema veze, drzava vas ne udara dovoljno po novcaniku!
Za ove dijaspore, ne volim ni ja kada se prave neko i nesto kada dodju za ljeto u BIH a vani obicne shuge, zive po blokovima i ne bave se ni sa cim.
Govorim za one ostale, koje su stekle nesto, koje su skole zavrsile i koje imaju neki odgoj, te osobe mogu biti primjer ponasanja nasim mladim koji im se samo zavide. Stvar je do zelje, rada i napora.
A za najbolje skole i medicine, ovaj je forum pun onih koji se smatraju iznad sviju, a prvo niti imaju skole niti iskustva a da ne govorim, o poznavanju stranim jezicima.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#81 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Zlata M. »

U Europi ljudi ne bacaju smece po ulici ili u rijeci vec razvrstavaju, ali to zvuci smijesno u BIH kada nekome kazes, kao da su oni ludi..ali nema veze, drzava vas ne udara dovoljno po novcaniku!
Za ove dijaspore, ne volim ni ja kada se prave neko i nesto kada dodju za ljeto u BIH a vani obicne shuge, zive po blokovima i ne bave se ni sa cim.
Govorim za one ostale, koje su stekle nesto, koje su skole zavrsile i koje imaju neki odgoj, te osobe mogu biti primjer ponasanja nasim mladim koji im se samo zavide. Stvar je do zelje, rada i napora.
A za najbolje skole i medicine, ovaj je forum pun onih koji se smatraju iznad sviju, a prvo niti imaju skole niti iskustva a da ne govorim, o poznavanju stranim jezicima.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#82 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

Zlata M. wrote:
U Europi ljudi ne bacaju smece po ulici ili u rijeci vec razvrstavaju, ali to zvuci smijesno u BIH kada nekome kazes, kao da su oni ludi..ali nema veze, drzava vas ne udara dovoljno po novcaniku!
Za ove dijaspore, ne volim ni ja kada se prave neko i nesto kada dodju za ljeto u BIH a vani obicne shuge, zive po blokovima i ne bave se ni sa cim.
Govorim za one ostale, koje su stekle nesto, koje su skole zavrsile i koje imaju neki odgoj, te osobe mogu biti primjer ponasanja nasim mladim koji im se samo zavide. Stvar je do zelje, rada i napora.
A za najbolje skole i medicine, ovaj je forum pun onih koji se smatraju iznad sviju, a prvo niti imaju skole niti iskustva a da ne govorim, o poznavanju stranim jezicima.
:lol: :lol: :lol:
zaboravio sam i smijanje, nacin omalozavanja drugog. Kada osoba nema argumenata onda se smije i pravi se pametnija! Da smo veliki koliko smatramo danas bi BIH bila kandidat za EU, a ne posljednja na nivou dosadasnje naj jadnije drzave, to jest Albanija. NIsmo nista bolji, ah pardon, MI SMO BOLJI... znate vec o cemu!
Ipak lijepo je citati da smo pozitivan narod, da imamo nade i da sanjamo o necemu ...40 odsto nezaposlenosti i 60% omladine bi rado sbrisalo vani!!! I posle volimo BIH!! fuj...
Kada slusas radio Kalman , svaki dan iste osobe placu na ovu vladu, na ovaj zivot, placu kakav smo mi narod, a na ovaj forum, sve citam kako smo mi NAJ ovo NAJ ono... kao da smo iskljuceni realnosti, jesmo dok zivimo kod babe i majke, kada imamo koju marku da je potrosimo uz kahvu satima tracanja s takozvanim jaranima..Lijepi su ljudi u BIH...
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#83 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Agic Nurija »

Kada čovjek izgovori i to još pismeno da je bosanskohercegovačke nacije, samo zato što se država trenutno zove bosnahercegovina, zaista se moram upitati, da li su bosanski ljudi ostali bez onog dijela intelekta u kojem je pohranjena iskonska "logika"....., ali ako ovome, odmah ispod pomenutog posta, drugi pametnjaković doda još da je i [u]nacija hercegovaca jednaka bosanskoj naciji[/u], onda počinjem da vjerujem da smo kao narod zaista kažnjeni - kažu stariji, kada Bog kažnjava, prvo ti pamet oduzme, a onda sve ostalo ide samo po sebi....Odakle onda kraljevina Bosna i sve bosansko u i na ljudima, pismo, govor, endemske biljke, endemske životinje, sevdalinka, bosanski nakit, bosanski vez, bosanski zlatni novac, bosanska kuhinja, jelo, odijelo,...ima bosanski konj, ali bosanski čovjek, jok!
Ne mogu da shvatim toliki interni otpor nečemu što je više nego logično, bosanska država i bosanska nacija! Šta je tu drugačije od bilo koje evropske države i nacije? Ko bi tu dobio, a ko izgubio? Jesu li Bosanci zaista toliko glupi ili tolike inadžije, da više nit vide, nit čuju bilo šta oko sebe što bi moglo da im inat ukloni, maglu s očiju, da im.....!?
P. S.
Do danas još nikada nigdje nije pokrenuto pitanje: Zašto se bosanska država od Berlinskog kongresa preparirala/falsifikovala u Bosnu/Hercegovinu (original Bosnien-Hezegowina). Ko je to uradio, zašto, protiv koga....Možemo li danas povesti javnu raspravu o tome i možda referendumom povratiti ime zemlji, narodu? Da li zaista neko vjeruje da je ljudski živjeti u svijetu u kojem je koliko juče bio sasvim normalan srpskohrvatski govor, u nekom smislu prenesen na skoro cijeli prostor jugoslavije, ali se nikada ni u šali nije pomenula srpskohrvatska nacija?! Kako može postojati milionski narod, govoriti dvonacionalnim govorom....
Hajde Bosanci, počnite misliti svojom glavom i otkrijte konačno vašu zemlju Bosnu, koju vam evo sto godina zabranjuju, otimaju, dijele, krčme, dave, tuše....Nemate drugog izbora osim kolektivnog samoubistva!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#84 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by ljubav_aha »

Agic Nurija wrote:Kada čovjek izgovori i to još pismeno da je bosanskohercegovačke nacije, samo zato što se država trenutno zove bosnahercegovina, zaista se moram upitati, da li su bosanski ljudi ostali bez onog dijela intelekta u kojem je pohranjena iskonska "logika"....., ali ako ovome, odmah ispod pomenutog posta, drugi pametnjaković doda još da je i [u]nacija hercegovaca jednaka bosanskoj naciji[/u], onda počinjem da vjerujem da smo kao narod zaista kažnjeni - kažu stariji, kada Bog kažnjava, prvo ti pamet oduzme, a onda sve ostalo ide samo po sebi....Odakle onda kraljevina Bosna i sve bosansko u i na ljudima, pismo, govor, endemske biljke, endemske životinje, sevdalinka, bosanski nakit, bosanski vez, bosanski zlatni novac, bosanska kuhinja, jelo, odijelo,...ima bosanski konj, ali bosanski čovjek, jok!
Ne mogu da shvatim toliki interni otpor nečemu što je više nego logično, bosanska država i bosanska nacija! Šta je tu drugačije od bilo koje evropske države i nacije? Ko bi tu dobio, a ko izgubio? Jesu li Bosanci zaista toliko glupi ili tolike inadžije, da više nit vide, nit čuju bilo šta oko sebe što bi moglo da im inat ukloni, maglu s očiju, da im.....!?
P. S.
Do danas još nikada nigdje nije pokrenuto pitanje: Zašto se bosanska država od Berlinskog kongresa preparirala/falsifikovala u Bosnu/Hercegovinu (original Bosnien-Hezegowina). Ko je to uradio, zašto, protiv koga....Možemo li danas povesti javnu raspravu o tome i možda referendumom povratiti ime zemlji, narodu? Da li zaista neko vjeruje da je ljudski živjeti u svijetu u kojem je koliko juče bio sasvim normalan srpskohrvatski govor, u nekom smislu prenesen na skoro cijeli prostor jugoslavije, ali se nikada ni u šali nije pomenula srpskohrvatska nacija?! Kako može postojati milionski narod, govoriti dvonacionalnim govorom....
Hajde Bosanci, počnite misliti svojom glavom i otkrijte konačno vašu zemlju Bosnu, koju vam evo sto godina zabranjuju, otimaju, dijele, krčme, dave, tuše....Nemate drugog izbora osim kolektivnog samoubistva!
mislim da je bilo pitanje ,samo postavljeno na pogresan naci,tako da se desilo opste ismijavanje,narocito od strane hercegovaca
User avatar
latentnicinik
Posts: 176
Joined: 15/11/2009 22:32

#85 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by latentnicinik »

Jara wrote:
salihh wrote:
Jara wrote:...
@zagazaga :thumbup: Naravno, to spada u osnovna ljudska prava. Svako ima pravo da se izjasni kako želi. Niko nema pravo da drugome određuje "šta" jest' a "šta" nije ( što je čest slučaj i na ovom forumu ).
@salihh - kako ne daju? Daju, Bosance svrstavaju pod "ostale", kao manjine.
ma cim imas bosanski pasos odmah si i bosanac... nemas ti tu sta htjeti ili ne htjeti... ako neces, vrati pasos...
e, tu sam bosanac... a na popisu, ako ga ikada i bude, necu biti manjina... ako se ne dogovorimo drugacije, moracu ponovo biti arhaicno bosanac, bosnjak :D
Shvataš li da se na popisu možeš izjasniti kako želiš, kakav dogovor?
Pa nemaju svi stanovnici Bosne i Hercegovine pasoš, ni bh. ni neki drugi...nije ti to mjerilo...meščini da se opet brkaju pojmovi državljanstvo i etnička pripadnost (više puta prežvakavana tema).
Nejse, niko nikome nema pravo nametnuti kako da se etnički izjašnjava ili ne izjašnjava. I gotova priča!
:thumbup:
kosir
Posts: 92
Joined: 22/11/2009 21:21

#86 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by kosir »

Gospodinu Agiću se ne može osporiti neko poznavanje. Međutim ne možeš vapiti za neostvarivim željama.
Formiranje nacija ovdje je završeno. Kako Hrvati tako i Srbi imaju svojih argumenata ili ako hoćeš "argumenata" da su Bošnjaci ili kako ti zoveš Bosanci etnički Hrvati odnosno Srbi.
Pošto to narod oko 2 milijuna ne žele biti ni Srbi ni Hrvati to treba poštivati, i mirna Bosna!
To što ti valjaš Sizifov kamen uz brijeg i znaš da će se opet skotrljati natrag praviš sam sebi problem.
Pročitao sam nekoliko tvojih upisa i čudim se da jedan, očito obrazovan čovjek, gura neku fiks ideju unaprijed osuđenu na neuspjeh.
poslabakausipke
Posts: 65
Joined: 19/12/2009 23:39

#87 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by poslabakausipke »

Tipično za nas!
Svi su dijelom u pravu.Jel tako?
Svi energicno zastupaju svoje stavove.
Isto ova nasa drzava. Svi u pravu,imaju svoje argumente zasto je tako i pronađe se čovjek u tome.
A mi....
U Banani!
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#88 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Zlata M. »

bubavi1 wrote:
Zlata M. wrote:
U Europi ljudi ne bacaju smece po ulici ili u rijeci vec razvrstavaju, ali to zvuci smijesno u BIH kada nekome kazes, kao da su oni ludi..ali nema veze, drzava vas ne udara dovoljno po novcaniku!
Za ove dijaspore, ne volim ni ja kada se prave neko i nesto kada dodju za ljeto u BIH a vani obicne shuge, zive po blokovima i ne bave se ni sa cim.
Govorim za one ostale, koje su stekle nesto, koje su skole zavrsile i koje imaju neki odgoj, te osobe mogu biti primjer ponasanja nasim mladim koji im se samo zavide. Stvar je do zelje, rada i napora.
A za najbolje skole i medicine, ovaj je forum pun onih koji se smatraju iznad sviju, a prvo niti imaju skole niti iskustva a da ne govorim, o poznavanju stranim jezicima.
:lol: :lol: :lol:
zaboravio sam i smijanje, nacin omalozavanja drugog. Kada osoba nema argumenata onda se smije i pravi se pametnija! Da smo veliki koliko smatramo danas bi BIH bila kandidat za EU, a ne posljednja na nivou dosadasnje naj jadnije drzave, to jest Albanija. NIsmo nista bolji, ah pardon, MI SMO BOLJI... znate vec o cemu!
Ipak lijepo je citati da smo pozitivan narod, da imamo nade i da sanjamo o necemu ...40 odsto nezaposlenosti i 60% omladine bi rado sbrisalo vani!!! I posle volimo BIH!! fuj...
Kada slusas radio Kalman , svaki dan iste osobe placu na ovu vladu, na ovaj zivot, placu kakav smo mi narod, a na ovaj forum, sve citam kako smo mi NAJ ovo NAJ ono... kao da smo iskljuceni realnosti, jesmo dok zivimo kod babe i majke, kada imamo koju marku da je potrosimo uz kahvu satima tracanja s takozvanim jaranima..Lijepi su ljudi u BIH...
Ama koje crno smijanje u nedostatku argumenata ?! :-)
Smijem se glupostima koje si napisao i ziv ostao, smijem se prepotentnosti, smijem se jer si se, brate, provalio k'o niko tvoj !
Mislim...covjece, heejjj...
Ko si ti da ljude koji zive "po blokovima", kako rece, nazivas shugama ?! :x
Ko si ti da tvrdis da je forum "pun onih koji se smatraju" bla bla bla...
Bice prije da si ti ocekivao da se pola (minimum :D ) BiH raspameti kad se pojavis ti : skolovan, sa znanjem stranih jezika :-) ...i, naravno, zbog cinjenice da tamo negdje imas kucu, te ne zivis u bloku... :D ...pa se razocaaar'oo :D
...ah, da : i da se raspameti zbog tvog dobrog odgoja !!! :-)
bizhi tamo,duse ti !
:zzzz:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9219
Joined: 31/03/2007 00:07

#89 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Bosanski_kralj »

Agic Nurija wrote:Kada čovjek izgovori i to još pismeno da je bosanskohercegovačke nacije, samo zato što se država trenutno zove bosnahercegovina, zaista se moram upitati, da li su bosanski ljudi ostali bez onog dijela intelekta u kojem je pohranjena iskonska "logika"....., ali ako ovome, odmah ispod pomenutog posta, drugi pametnjaković doda još da je i [u]nacija hercegovaca jednaka bosanskoj naciji[/u], onda počinjem da vjerujem da smo kao narod zaista kažnjeni - kažu stariji, kada Bog kažnjava, prvo ti pamet oduzme, a onda sve ostalo ide samo po sebi....Odakle onda kraljevina Bosna i sve bosansko u i na ljudima, pismo, govor, endemske biljke, endemske životinje, sevdalinka, bosanski nakit, bosanski vez, bosanski zlatni novac, bosanska kuhinja, jelo, odijelo,...ima bosanski konj, ali bosanski čovjek, jok!
Ne mogu da shvatim toliki interni otpor nečemu što je više nego logično, bosanska država i bosanska nacija! Šta je tu drugačije od bilo koje evropske države i nacije? Ko bi tu dobio, a ko izgubio? Jesu li Bosanci zaista toliko glupi ili tolike inadžije, da više nit vide, nit čuju bilo šta oko sebe što bi moglo da im inat ukloni, maglu s očiju, da im.....!?
P. S.
Do danas još nikada nigdje nije pokrenuto pitanje: Zašto se bosanska država od Berlinskog kongresa preparirala/falsifikovala u Bosnu/Hercegovinu (original Bosnien-Hezegowina). Ko je to uradio, zašto, protiv koga....Možemo li danas povesti javnu raspravu o tome i možda referendumom povratiti ime zemlji, narodu? Da li zaista neko vjeruje da je ljudski živjeti u svijetu u kojem je koliko juče bio sasvim normalan srpskohrvatski govor, u nekom smislu prenesen na skoro cijeli prostor jugoslavije, ali se nikada ni u šali nije pomenula srpskohrvatska nacija?! Kako može postojati milionski narod, govoriti dvonacionalnim govorom....
Hajde Bosanci, počnite misliti svojom glavom i otkrijte konačno vašu zemlju Bosnu, koju vam evo sto godina zabranjuju, otimaju, dijele, krčme, dave, tuše....Nemate drugog izbora osim kolektivnog samoubistva!
Neće ljudi da shvate.
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#90 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

Ko si ti da ljude koji zive "po blokovima", kako rece, nazivas shugama ?! :x
Ko si ti da tvrdis da je forum "pun onih koji se smatraju" bla bla bla...
Bice prije da si ti ocekivao da se pola (minimum :D ) BiH raspameti kad se pojavis ti : skolovan, sa znanjem stranih jezika :-) ...i, naravno, zbog cinjenice da tamo negdje imas kucu, te ne zivis u bloku... :D ...pa se razocaaar'oo :D
...ah, da : i da se raspameti zbog tvog dobrog odgoja !!! :-)
bizhi tamo,duse ti !
:zzzz:
To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
Last edited by bubavi1 on 24/12/2009 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9219
Joined: 31/03/2007 00:07

#91 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Bosanski_kralj »

bubavi1 wrote: To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
:x :x
De ti ostavi te "jade" na miru. Nisu oni otišli što su htjeli nego što su morali. Možda nemaju školu, ali imaju ono što ti očigledno nikad posjedovati nećeš - obraz i ljudskost.
User avatar
ofr
Posts: 10412
Joined: 24/05/2009 13:35
Location: Tamo gdje me vole

#92 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by ofr »

bubavi1 wrote:To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
Ma čuj ti menagera rodila ga majka :oops: Izašo si ti iz blokova momčino, ali blokovi nisu iz tebe. Nego umjesto da pljuješ po nama iz udobne dijasporske fotelje, dođi u Bosnu pa nam malo pomozi da nešto pokušamo napraviti od ove države. U protivnom - sjedi 1 :bih:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#93 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by ljubav_aha »

Agic Nurija wrote:Kada čovjek izgovori i to još pismeno da je bosanskohercegovačke nacije, samo zato što se država trenutno zove bosnahercegovina, zaista se moram upitati, da li su bosanski ljudi ostali bez onog dijela intelekta u kojem je pohranjena iskonska "logika"....., ali ako ovome, odmah ispod pomenutog posta, drugi pametnjaković doda još da je i [u]nacija hercegovaca jednaka bosanskoj naciji[/u], onda počinjem da vjerujem da smo kao narod zaista kažnjeni - kažu stariji, kada Bog kažnjava, prvo ti pamet oduzme, a onda sve ostalo ide samo po sebi....Odakle onda kraljevina Bosna i sve bosansko u i na ljudima, pismo, govor, endemske biljke, endemske životinje, sevdalinka, bosanski nakit, bosanski vez, bosanski zlatni novac, bosanska kuhinja, jelo, odijelo,...ima bosanski konj, ali bosanski čovjek, jok!
Ne mogu da shvatim toliki interni otpor nečemu što je više nego logično, bosanska država i bosanska nacija! Šta je tu drugačije od bilo koje evropske države i nacije? Ko bi tu dobio, a ko izgubio? Jesu li Bosanci zaista toliko glupi ili tolike inadžije, da više nit vide, nit čuju bilo šta oko sebe što bi moglo da im inat ukloni, maglu s očiju, da im.....!?
P. S.
Do danas još nikada nigdje nije pokrenuto pitanje: Zašto se bosanska država od Berlinskog kongresa preparirala/falsifikovala u Bosnu/Hercegovinu (original Bosnien-Hezegowina). Ko je to uradio, zašto, protiv koga....Možemo li danas povesti javnu raspravu o tome i možda referendumom povratiti ime zemlji, narodu? Da li zaista neko vjeruje da je ljudski živjeti u svijetu u kojem je koliko juče bio sasvim normalan srpskohrvatski govor, u nekom smislu prenesen na skoro cijeli prostor jugoslavije, ali se nikada ni u šali nije pomenula srpskohrvatska nacija?! Kako može postojati milionski narod, govoriti dvonacionalnim govorom....
Hajde Bosanci, počnite misliti svojom glavom i otkrijte konačno vašu zemlju Bosnu, koju vam evo sto godina zabranjuju, otimaju, dijele, krčme, dave, tuše....Nemate drugog izbora osim kolektivnog samoubistva!

TEMA OTVORENA :)

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 6#p3308316
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#94 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

ofr wrote:
bubavi1 wrote:To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
Ma čuj ti menagera rodila ga majka :oops: Izašo si ti iz blokova momčino, ali blokovi nisu iz tebe. Nego umjesto da pljuješ po nama iz udobne dijasporske fotelje, dođi u Bosnu pa nam malo pomozi da nešto pokušamo napraviti od ove države. U protivnom - sjedi 1 :bih:
Djaba je investirati kada ljudi ne vole raditi! Prvo sredite politicku situaciju preko vasih obrazovanih glasova pa onda ce sljediti efikasna ekonomija. Nece investitor u takvoj nestabilnoj drzavi!! Pa bilo kakva investicija da bila...
Last edited by bubavi1 on 24/12/2009 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#95 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

Bosanski_kralj wrote:
bubavi1 wrote: To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
:x :x
De ti ostavi te "jade" na miru. Nisu oni otišli što su htjeli nego što su morali. Možda nemaju školu, ali imaju ono što ti očigledno nikad posjedovati nećeš - obraz i ljudskost.
I ti bukvalno!! Ne krivim starije osobe koje se nisu mogle integrisati radi raznih razloga, vec nova generacija KOJA SE NECE integrisati, te kvalificaram kao "jade"!!! S takvim komentarima se ne kajem kada opisujem nase ponasanje, let pred rudu!!
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#96 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by Zlata M. »

bubavi1 je napisao/la:
To tvoje " covjece, hejjjj" da ti samo objasnim da nisam ti ja covjece hejjj, mozes to prosipati po selu a nemoj BOga ti na ovom forumu...

Sada draga bosanko....poticem iz blokova, i potrudio sam se da ne ostanem u blokovima, samo si ti onaj tip koji bukvalno shvatas neke stvare i ne ukljucujes onaj takozvani MOZAK! Ljudi koji imaju tud, skolu, pamet uskraceno se bore da izadju od onog u kojem su odrasli u kojem prethodnici sto su im roditelji nisu uspjeli radi razno razni razloga, se izvuci, pocelo od granice jezika pa nivo skolovanja/kompetencije, strucnosti itd.
U tome je stvar, problem je sto nas narod ostaje kakav mu je prethodnik bio, roditelj sa sela pa on u gradu seljak. U tome je problem. Ali ej to previse filozofski za tebe koja shvatas neke stvari bukvalno i koja se odma osjecas uvrijedjena. Poznajem ja dosta naseg naroda koji izlazi samo kada se skuplja nas klub to jes samo za bajram ili neko vjencanje. Inace pati za Bosnom, ne uklapa sevani a kada doje u BIH Pravi se uspjesna osoba. Jado ostaje jado ma kud da bio!
:-) :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#97 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by ljubav_aha »

sto puki svijet misli,a ne zna dovoljno o nama

http://au.answers.yahoo.com/question/in ... 127AATaLmE

jedna od odgovora :

"Yes, they are from the former Yugoslavia which is in Europe. However, they are muslims. This means centuries back they had been ruled by the Ottomans which are the modern Turks. So they probably have some Turkish in them since they mixed. And Turks are Asiatic tribes. So Bosnians could be considered as partly Asian"
User avatar
bubavi1
Posts: 588
Joined: 28/09/2008 20:32
Location: Francuska

#98 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by bubavi1 »

Zlata M. wrote:
salihh wrote:
bubavi1 wrote:PRIMITIVNI SELJACI, govorim naravno za onu vecinu koja bira ove nacionaliste na vlasti. govorim o onim 20% nepismenih i sto je najgore sto su ponosni itd itd
cuj bubavog, rodila ga majka kulturnog i emancipovanog :D
rodila ga i ja! :D
:-) :-) :-) nakon sto rekoh sta volim kod naseg naroda, da kazem i to da ovo (ihhh,da je samo @bibavi...) stvarno ne podnosim ! Grozim se ove podjele ( u nizu postojecih), grozim se omalovazavanja seljaka i prozivanja nekih, kao, nepismenih ljudi.
Jadno i bijedno.
ne pravis razliku izmedju seljaka i poljoprivrednika...nempravis razliku izmedju 20% nepismenih koji su i biraci, i ostale osobe koje cine BIH. Ne prihvatas cinjenicu da ima u BIH 40% nezaposlenih, i 60% omladine( zaljubljene u BIH) koji zeli otici i nikada se nevratiti...za to vrijeme se cinicki smijes!!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#99 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by mostarac »

Bosanci su super ljudi, ali ja se svakim danom sve manje i manje osjecam Bosancem i necim sto bi me povezalo kao individuu sa tim kolektivitetom. Ja nisam super :D
Bosanci su odlicni, kao i njihove komsije, ali ja nisam sa tog planeta
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#100 Re: Kakvi su ljudi Bosanci?

Post by 1gorstak »

_BaD_BoY wrote:Meša Selimović: Kakvi su ljudi Bosanci?
Jeb'o Mešu..

http://www.youtube.com/watch?v=0K8no4OXsEc
Post Reply