Kakvi ste sa Oracle-om i SAP BO?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Čovjek i po'

Kakvi ste sa Oracle-om i SAP BO?

Post by Čovjek i po' » 03/11/2011 14:15

Pozdrav raja,
interesuje me da li ima ljudi koji su zavrsiti Dipl. Ing po starom sistemu ili Master po novom sistemu, a da imaju pravog radnog iskustva sa Oracle-om (u prvom slucaju programiranje i razvoj aplikacija sa PL/SQL), Oracle Forms (nije bas nesto neophodno)?

Takodjer, ima li neko da dobro stoji sa SAP Business Objects, tacnije sa Crystal Reports?

Kaligrafija
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Re: Kakvi ste sa Oracle-om i SAP BO?

Post by Kaligrafija » 03/11/2011 14:24

Znam ja oko SAP sve i oko CR , koliko placa tvoja firma da vas naucim!? :D :D :D

sabanss

Post by sabanss » 03/11/2011 14:30

Stojim solidno, kolika je plata?

:D

Kaligrafija
Has thanked: 26 times
Been thanked: 5 times

Post by Kaligrafija » 03/11/2011 14:34

sabanss wrote:Stojim solidno, kolika je plata?

Hahahaha bjezi tamo , prvi sam se javio... :lol: :lol: :lol:

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 06/11/2011 09:54

Kaligrafija wrote:Znam ja oko SAP sve i oko CR , koliko placa tvoja firma da vas naucim!? :D :D :D

Ne treba niko da nauci, nego da radi :)

Je li poznavanja SAP vezano za Business Objects (pogotovu Crystal Reports) sa recimo Oracle-om i MS SQL Serverom 2005/2008.

Da li se ovo odnosi na Oracle ili SAP toolove?
Koliko tacno solidno? Trebao bi neko sa minimun 3 godine radnog iskustva, jer je lakse vizu obezbjediti!

sabanss

Post by sabanss » 06/11/2011 22:24

Čovjek i po' wrote:

Da li se ovo odnosi na Oracle ili SAP toolove?
Koliko tacno solidno? Trebao bi neko sa minimun 3 godine radnog iskustva, jer je lakse vizu obezbjediti!

Na Oracle za solidno, SAP tu i tamo.

Viza? Ne hvala, imam dobar posao i ovdje :D

Ima raje sa ETF-a koji su pravo solidni sa Oraclom, mislim da ti nece biti problem naci ljude za posao. O cemu se radi?

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 06/11/2011 22:48

sabanss wrote:Viza?

Linz, Austrija

sabanss wrote:Ima raje sa ETF-a koji su pravo solidni sa Oraclom, mislim da ti nece biti problem naci ljude za posao. O cemu se radi?

Meni trebaju likovi sa zavrsenim dipl-ing ili masterom. I najmanjim radnim iskustvom (profesionalnim, nazalost volonterski, honorarni ili rad tokom studija ne prolaze) od tri godine. Solidno poznavanje njemackog je takodjer dobrodoslo, ali ne obavezno, dok je engleskog obavezno.

Vec smo nasli par kontakata dole. Mislim da nece biti problema ni sa ovim deckima.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 07/11/2011 09:40

Tema se moze zatvoriti. Hvala!

sabanss

Post by sabanss » 07/11/2011 10:01

Čovjek i po' wrote:Tema se moze zatvoriti. Hvala!

Drago mi je da si nasao ljude. Mislim da u ovom trenutku imamo bolje inzenjere nego firme.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 07/11/2011 10:26

sabanss wrote:

Drago mi je da si nasao ljude. Mislim da u ovom trenutku imamo bolje inzenjere nego firme.

Nazalost, istina. Imamo daleko, daleko kvalitetnije inzinjere od ovih obrazovanih u Austriji recimo.
Na zalost, nase kompanije ne znaju da cijene dobrog radnika i da ga dovoljno stimulisu, ali zato znaju kompanije iz zapadne Europe :-?

figaroUno

Post by figaroUno » 08/11/2011 16:23

Čovjek i po' wrote:
sabanss wrote:

Nazalost, istina. Imamo daleko, daleko kvalitetnije inzinjere od ovih obrazovanih u Austriji recimo.
Na zalost, nase kompanije ne znaju da cijene dobrog radnika i da ga dovoljno stimulisu, ali zato znaju kompanije iz zapadne Europe :-?

Druze, ne pricaj gluposti. Sigurno ima bolji inzenjera i u bosni, to ovisi od covijeka, a manje o obraz. Sistemu. E normalno da nece austrijanac radit ispod svoje cijene na trzistu...

mahalas505

Post by mahalas505 » 08/11/2011 23:40

figaroUno wrote:
Čovjek i po' wrote:Nazalost, istina. Imamo daleko, daleko kvalitetnije inzinjere od ovih obrazovanih u Austriji recimo.

Druze, ne pricaj gluposti. Sigurno ima bolji inzenjera i u bosni, to ovisi od covijeka, a manje o obraz. Sistemu. E normalno da nece austrijanac radit ispod svoje cijene na trzistu...

Ja bih ti prvo preporucio da ponovo pazljivo procitas sta je @Covjek i po napisao, pa tek onda davao komentare.

figaroUno

Post by figaroUno » 09/11/2011 08:55

mahalas505 wrote:
figaroUno wrote:
Čovjek i po' wrote:Nazalost, istina. Imamo daleko, daleko kvalitetnije inzinjere od ovih obrazovanih u Austriji recimo.

Ja bih ti prvo preporucio da ponovo pazljivo procitas sta je @Covjek i po napisao, pa tek onda davao komentare.

Normalno, vrijedja drugu naciju (i mene, zato sto sam zavrsio u okolini Linza) Mislim Linz je bas poznat po dobrim i kvalitetnim inzenjerskim kadrom. Ima ljude Sa Hagenberga eksperti na tom podrucju. E normalno da se ozbiljne firme jagme za te ljude i dobro njih placaju.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 09/11/2011 22:07

Evo ti iz licnog iskustva. Dakle, ja vrsim monitoring i supervising ovih ljudi.

Imamo cetiri inzinjera sa FH Hagenberg (tj. visoka skola Hagenberg) i nasuprot toga jednog iznizenja po starom sistemu iz Sarajeva. Covjek koji je na UNSA zavrsio racunarstvo i informatiku, iako ne govori bas najbolje njemacki, implementirao je duplo vise software-a i duplo kvalitetnije od ove cetvorice zajedno u istom vremenskom intervalu.

Upravo zbog toga, ja sam i dobio ingerenciju da angazujem jos dvije osobe sa nasih univerziteta kao buduce saradnike. Ako Bog da, valjda ce biti mjesta za jos!

Hagenbereg nije univerzitet, nego visoka skola i meni treba jebenih sest mjeseci da ljudima koji su zavrsili na hagenbergu objasnim sta je ciklus, proces i kako jebeno funkcionise. Dalje, svaki jebeni korak im se mora objasniti, tako da je bolje da sam implementiram cijelu funkcionalnost software-a, umjesto da pisem sve u specifikaciji.

Covjeku sa naseg univerziteta trebas samo reci sta zelis, poznavanje procesa i implementacija u koracima se podrazumjeva.

Koliki su eksperti sa Hagenberga dovoljno govori cinjenica da sa svojim Masterom ne mogu ni doktorat da upisu na Univerzitetu u Linzu, nego se mora polagati milion dodatnih ispita :run:

visocicaguy

Post by visocicaguy » 09/11/2011 22:12

pa dobro... to je Fachhochschule... nije Universität. iako su stupnjevi obrazovanja FH/Uni izjednaceni nakon ove nesretne bolonje, to ipak ne znaci da su ljudi isto "vrijedni". mi FH u principu nemamo, barem ETF ne bih usporedjivao sa FH; analogno tome i ne cudi da su nasi dipl.ing./master u prosjeku kvalitetniji od prosjeka bilo koje FH

ps.: upoznat sam sa tim alatima, ako treba javi se na pp - viza jok, eventualno samo neki vid outsource-a

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 09/11/2011 22:26

Hvala na javljanu. Kao sto sam rekao i gore, vec sam nasao kandidate.
U svakom slucaju kandidati trebaju biti u austriji, zbog direktne komunikacije sa klijentima.

Btw, sto se uporedjivanja tice, ja samo kazem svoje misljenje. Nema razloga za ljutnju. Radim po ingerencijama nadredjih i to je sve. :) Svakako da moze biti da ima i boljih inzinjera sa FH.

@figaroUno
Ne vrijedjam ja nikoga, nego govorim na osnovu svog iskustva. Moze biti da si ti bolji i kvalitetniji inzinjer od bilo koga drugoga, u to necu da ulazim. Ali realno, austrijski sistem univerzitetskog obrazovanja je vrlo slab.

figaroUno

Post by figaroUno » 09/11/2011 23:05

Čovjek i po' wrote:Hvala na javljanu. Kao sto sam rekao i gore, vec sam nasao kandidate.
U svakom slucaju kandidati trebaju biti u austriji, zbog direktne komunikacije sa klijentima.

Btw, sto se uporedjivanja tice, ja samo kazem svoje misljenje. Nema razloga za ljutnju. Radim po ingerencijama nadredjih i to je sve. :) Svakako da moze biti da ima i boljih inzinjera sa FH.

@figaroUno
Ne vrijedjam ja nikoga, nego govorim na osnovu svog iskustva. Moze biti da si ti bolji i kvalitetniji inzinjer od bilo koga drugoga, u to necu da ulazim. Ali realno, austrijski sistem univerzitetskog obrazovanja je vrlo slab.

Opet apsolutno se ne slazem stime. Mislim ja ne dolazim iz branshe Softwerskog inzenjeringa, nego mehatronika i mashinstvo. I mogu ti reci da se u svim tackama mogu konkurisati. Sto se tice otpremlj. fakulteta netrebamo reci koji su bolji. Samo sto njihov inzenjer ima i smisao za biznis i ekonomiju i gleda globalnije, dok bosanski se specijalizira na jedan poso(bude konstruktor) Mislim da je broj firmi koji eksportiraju dovoljan dokaz za to. Ali ipak, fakultet ti samo pruza alat. Sam si svoj majstor. Dakle i austrijski i bosanski fakulteti daju dobar alat.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 10/11/2011 09:58

Austrijski inzinjeri imaju smisla za biznis i ekonomiju????
Ovo prvi put cujem. Nemaju oni brate moj smisla nikakvog i upravo suprotno nego li ti kazes: U Austriji se fokusiras na jednu jedinu stvar, a u BiH to ide malo sire ;)

Btw, zasto Austrija ima dobro ekonomiju: Jednostavno, jer se nalazi izmedju Njemacke (Bayern), Svicarske i Italije (Sjeverna Italija - Sjeverni Tirol). Sve ove tri oblasti su daleko bogatije od bilo koga dijela Austrije.

Uglavnom, ti imas svoje shvatanje i vidjenje i ja ga postujem, ali ti moram ispricati jednu anegdotu iz Züricha, vezano za austrisko obrazovanje:

Bila je neka konferencija na temu software inzinjeringa kao procesa modularnog i organizovanog pristupa realizaciji projekata. Elem, bilo je raje iz cijele Europe, dakle, ukljucujuci dva doktora iz Austrije. Svi ucesnici konferencije su se predstavljali i dosao je red na jednog iz Austrije. Ovaj je ustao i poceo:
- Ja sam Thomas M., dolazim iz Austrije i doktor sam technickih nauka ...
Nakon toga je prekinut od strane organizatora pitanjem:
- Jeste li vi doktor ILI ste iz Austrije?
To govori o tome koliko je u istinu austrijsko obrazovanje prihvaceno van austrije.

Ja sam u Austriji zavrsio tehnicki master (na njemackom jeziku), a da sam jedva znao da sastavim dvije njemackog. Prosjek mi je bio "Sehr gut" jebo te zivot. Dakle, niko mi ne moze podvaljivati te kvalitet ovakav ili onakav.

Znaci, austrijski Master na univerzitetu je ravan nasoj gimnaziji, a za bachlor mogu samo da zamislim. Ako se uzme u obzir da su FH nizerangirane od univerziteta, onda mogu da zamislim kakav je kvalitet tamo.

Primjera radi, ovi tvoji sa Hagenberga ne znaju ni maternji jezik da pisu kako treba, a pola ih veze nema sta je cursor, pointer, isl. Znaju oni SQL, ali i moja baba moze da nauci SQL za dva sata :skoljka:

Dakle, ovo ti govori covjek koji je diplomski uradio u sarajevo i master u austriji na drzavnom univerzitetu.

Probaj da se zaposlis sa austrijskom dilpmom inzinjera u njemackoj ili svicarskoj, pa ces da vidis koliko je jaka :run: Znam da ces sada reci, imam ja prijatelja i poznanika koji je to ucinio, isl, ali ni ta prica vise ne pije vode ;)

Samo je nama moguce podvaljivati jaja pod bubrege i pricati o famoznim austrijskim diplomama. Pa nije vise vrijeme od prije 30 godina, pa da raja ne zna. Odgovorno tvrdim da je nase obvrazovanje brat-bratu jedno tri puta teze od austrijskog i da su nasi inzinjeri necu reci sedam, ali sigurno sest puta bolja od austrijskih.

Pa ne bi im dzaba Boris N. bio direktor najvece mobilne mreze, koji je zavrsio na UNSA, a ne neko drugi. Nasli bi nekog kvalitetnog sa tog Hagebnerga, jelte?

Bez ljutnje buraz, ali ne znam jesi li ti isao na neki od univerziteta u Sarajevu? Da jesi, znao bi o cemu pricam ;)

EDIT: Samo da dodam, moze biti da su masinstvo i srodne nauke i kvalitetnije od nasih trenutno, jer studenti imaju bolje resurse sa kojima mogu da rade i s obzirom da je Voestalpine u blizinil, itd.
Last edited by Čovjek i po' on 10/11/2011 10:06, edited 1 time in total.

žuti

Post by žuti » 10/11/2011 10:05

Čovjek i po' zamolicu te da se javiš na PP.

Pozdrav

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 10/11/2011 10:07

žuti wrote:Čovjek i po' zamolicu te da se javiš na PP.

Pozdrav

Prijatelju, kao sto vec ranije rekoh, nasli smo dvije odgovarajuce osobe, a ako bude trebalo jos javim se sigurno
Hvala tebi velika za interesovanje ;)

figaroUno

Post by figaroUno » 10/11/2011 13:47

Čovjek i po' wrote:Austrijski inzinjeri imaju smisla za biznis i ekonomiju????
Ovo prvi put cujem. Nemaju oni brate moj smisla nikakvog i upravo suprotno nego li ti kazes: U Austriji se fokusiras na jednu jedinu stvar, a u BiH to ide malo sire ;)

Btw, zasto Austrija ima dobro ekonomiju: Jednostavno, jer se nalazi izmedju Njemacke (Bayern), Svicarske i Italije (Sjeverna Italija - Sjeverni Tirol). Sve ove tri oblasti su daleko bogatije od bilo koga dijela Austrije.

Uglavnom, ti imas svoje shvatanje i vidjenje i ja ga postujem, ali ti moram ispricati jednu anegdotu iz Züricha, vezano za austrisko obrazovanje:

Bila je neka konferencija na temu software inzinjeringa kao procesa modularnog i organizovanog pristupa realizaciji projekata. Elem, bilo je raje iz cijele Europe, dakle, ukljucujuci dva doktora iz Austrije. Svi ucesnici konferencije su se predstavljali i dosao je red na jednog iz Austrije. Ovaj je ustao i poceo:
- Ja sam Thomas M., dolazim iz Austrije i doktor sam technickih nauka ...
Nakon toga je prekinut od strane organizatora pitanjem:
- Jeste li vi doktor ILI ste iz Austrije?
To govori o tome koliko je u istinu austrijsko obrazovanje prihvaceno van austrije.

Ja sam u Austriji zavrsio tehnicki master (na njemackom jeziku), a da sam jedva znao da sastavim dvije njemackog. Prosjek mi je bio "Sehr gut" jebo te zivot. Dakle, niko mi ne moze podvaljivati te kvalitet ovakav ili onakav.

Znaci, austrijski Master na univerzitetu je ravan nasoj gimnaziji, a za bachlor mogu samo da zamislim. Ako se uzme u obzir da su FH nizerangirane od univerziteta, onda mogu da zamislim kakav je kvalitet tamo.

Primjera radi, ovi tvoji sa Hagenberga ne znaju ni maternji jezik da pisu kako treba, a pola ih veze nema sta je cursor, pointer, isl. Znaju oni SQL, ali i moja baba moze da nauci SQL za dva sata :skoljka:

Dakle, ovo ti govori covjek koji je diplomski uradio u sarajevo i master u austriji na drzavnom univerzitetu.

Probaj da se zaposlis sa austrijskom dilpmom inzinjera u njemackoj ili svicarskoj, pa ces da vidis koliko je jaka :run: Znam da ces sada reci, imam ja prijatelja i poznanika koji je to ucinio, isl, ali ni ta prica vise ne pije vode ;)

Samo je nama moguce podvaljivati jaja pod bubrege i pricati o famoznim austrijskim diplomama. Pa nije vise vrijeme od prije 30 godina, pa da raja ne zna. Odgovorno tvrdim da je nase obvrazovanje brat-bratu jedno tri puta teze od austrijskog i da su nasi inzinjeri necu reci sedam, ali sigurno sest puta bolja od austrijskih.

Pa ne bi im dzaba Boris N. bio direktor najvece mobilne mreze, koji je zavrsio na UNSA, a ne neko drugi. Nasli bi nekog kvalitetnog sa tog Hagebnerga, jelte?

Bez ljutnje buraz, ali ne znam jesi li ti isao na neki od univerziteta u Sarajevu? Da jesi, znao bi o cemu pricam ;)

EDIT: Samo da dodam, moze biti da su masinstvo i srodne nauke i kvalitetnije od nasih trenutno, jer studenti imaju bolje resurse sa kojima mogu da rade i s obzirom da je Voestalpine u blizinil, itd.

Haha sto se slatko nasmija. E bio sam na tom ETFu u Sarajevu i nemoj dzabe pricat. Danas ti svako vece selo ima fakultet.Normalno, ETF uvrstujem u rangu jednog ovdasnijeg fakulteta a ne vishe. Pratio sam njihova predavanja, laboratorije i skripte. A sto se tice diplome. Dobio sam ja licno ponude nakon zavrsetka od BMW u minchenu i od kaeser germany u Franken. Pa prema tome gledaj malo realnije stvari. U moje vrijeme su dolazili ljudi iz nijemacke da studiraju na mom faksu. Da je bosanski sistem tako dobar, isli bi svi dole studirat a ne obrnuto

Boris Nemsic je doktoriro u becu, Nikola tesla je diplomirao u grazu.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 10/11/2011 20:08

figaroUno wrote:Boris Nemsic je doktoriro u becu, Nikola tesla je diplomirao u grazu.

Eto sto ti je tvoja skola, pa nisu te ni naucili kako treba.

Kao prvo, Nemsic je diplomirao u Sarajevu (dakle graduirao), a doktorat je samo istrazivacki rad. Sve sto naucis o necemu je u sklopu diplomskog/magistartskog, a doktorski je cisto istrazivacki rad. Moze se i ovdje nauciti, ne kazem kontra, ali burazeru sto bi vi rekli grundlagen su grundlagen.

Kao drugo, Tesla nikada nije diplomirao nigdje, pa prema tome ni u Grazu. Bilo je nagadjanja da jeste, medjutim sluzbeni stav univerziteta u Grazu je da nije i da je samo par semestara zavrsio tamo. Evo ti pasus sa vikipedije koji ima i reference (ako znas engleski, jer ovi u austriji ne znaju dobro ni maternji):

Tesla went on to study electrical engineering at the Austrian Polytechnic in Graz (1875). While there, he studied the uses of alternating current. Some sources say he received Baccalaureate degrees from the university at Graz. However, the university says that he did not receive a degree and did not continue beyond the first semester of his third year, during which he stopped attending lectures.

Eto koliko vas uce na toj skoli o ozbiljnosti posla i o tome kako treba biti precizan. Pa sto ne ode u BMW kad si toliko dobar :-) :-) :-) Pa nije ovo 1970 kad se moglo lagati kako je u austriji obrazovanje beton a kod nas bezze. Austrijsko obrazovanje je za kite. To znas ti, to znam ja i to znaju svi, pogotovu i ovo fakat naglasavam, pogotovu u inzinjerskom sektoru. Bez uvrede, jer i sam sam zavrsio master u Austriji. Ja tebi govorim iz direktnog iskustva, a ne kao sto ti meni govoris, jer si bio na ETF-u. Ja sam studirao burazeru i u Austriji i u BiH.

E vidis druze, cinjenica da austrijske i druge zapadnoeuropske firme zaposljavaju nase osobe i sredjuju vize dovoljno govori o kvaliteti bosanskog obrazovanju. Znas zasto vas zaposljavaju u Austriji? Jer vas drzava stiti, pa kroz teske ruke dopusti drugim da dobiju radnu dozvolu koji je trebaju.

Odmah da se razumijemo, ja gotivim Austriju, tu zivim i radim, ali sto se obrazovanja tice, cisti odron.

figaroUno

Post by figaroUno » 10/11/2011 22:25

Čovjek i po' wrote:
figaroUno wrote:Boris Nemsic je doktoriro u becu, Nikola tesla je diplomirao u grazu.

Eto sto ti je tvoja skola, pa nisu te ni naucili kako treba.

Kao prvo, Nemsic je diplomirao u Sarajevu (dakle graduirao), a doktorat je samo istrazivacki rad. Sve sto naucis o necemu je u sklopu diplomskog/magistartskog, a doktorski je cisto istrazivacki rad. Moze se i ovdje nauciti, ne kazem kontra, ali burazeru sto bi vi rekli grundlagen su grundlagen.

Kao drugo, Tesla nikada nije diplomirao nigdje, pa prema tome ni u Grazu. Bilo je nagadjanja da jeste, medjutim sluzbeni stav univerziteta u Grazu je da nije i da je samo par semestara zavrsio tamo. Evo ti pasus sa vikipedije koji ima i reference (ako znas engleski, jer ovi u austriji ne znaju dobro ni maternji):

Tesla went on to study electrical engineering at the Austrian Polytechnic in Graz (1875). While there, he studied the uses of alternating current. Some sources say he received Baccalaureate degrees from the university at Graz. However, the university says that he did not receive a degree and did not continue beyond the first semester of his third year, during which he stopped attending lectures.

Eto koliko vas uce na toj skoli o ozbiljnosti posla i o tome kako treba biti precizan. Pa sto ne ode u BMW kad si toliko dobar :-) :-) :-) Pa nije ovo 1970 kad se moglo lagati kako je u austriji obrazovanje beton a kod nas bezze. Austrijsko obrazovanje je za kite. To znas ti, to znam ja i to znaju svi, pogotovu i ovo fakat naglasavam, pogotovu u inzinjerskom sektoru. Bez uvrede, jer i sam sam zavrsio master u Austriji. Ja tebi govorim iz direktnog iskustva, a ne kao sto ti meni govoris, jer si bio na ETF-u. Ja sam studirao burazeru i u Austriji i u BiH.

E vidis druze, cinjenica da austrijske i druge zapadnoeuropske firme zaposljavaju nase osobe i sredjuju vize dovoljno govori o kvaliteti bosanskog obrazovanju. Znas zasto vas zaposljavaju u Austriji? Jer vas drzava stiti, pa kroz teske ruke dopusti drugim da dobiju radnu dozvolu koji je trebaju.

Odmah da se razumijemo, ja gotivim Austriju, tu zivim i radim, ali sto se obrazovanja tice, cisti odron.

Zato sto sam jos bolju ponudu dobio ovdje, ali to su privatne stvari, koje se tebe ne tice. Pusti ti price iz kafica (Mi smo ono, ovo, Da smo ovo ucinili, onda bi ono...) Zato i nema progresa u bosni. Nisu sposobni intaktnu vladu organizovat, a kamoli dalje. Ja ne podnizujem nikoga, nego tvrdim sa hard facts, a ako to nekome ne pashe nijegov problem. I osim toga, sta te smeta? Svako ima pravo na svoje misljenje. Ja samo kazem da je diplomiran inzenjer svugdje isti, te da nema razlike u obrazovanju, neovisno od drzave (pogotovo nakon bolonje). I da austrijski student nema nikakvi problema da prati i na ETFu, kao i obrnuto. I da su tvoje teoreme apsolutni nonsence.

Čovjek i po'

Post by Čovjek i po' » 11/11/2011 12:07

Ako ti tako kazes, onda nek bude :D

žuti

Post by žuti » 16/11/2011 13:29

Čovjek i po' wrote:
žuti wrote:Čovjek i po' zamolicu te da se javiš na PP.

Pozdrav

Prijatelju, kao sto vec ranije rekoh, nasli smo dvije odgovarajuce osobe, a ako bude trebalo jos javim se sigurno
Hvala tebi velika za interesovanje ;)

OK nema problema. Ako bude opet prilike možemo razgovarati na temu :)

Post Reply