Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
amater1981
Posts: 88
Joined: 13/12/2010 15:45

#1451 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by amater1981 »

Friesian wrote:mislio sam ih prebaciti u transporti tank, ne znam tacno koliko ima litara.. tu sam improvizovao neki filter.. sad sam da vidim koliko ce ih se danas izleci.. jucer sam u Agricomu trazio sredstvo protiv gljivica i imali su samo cijenu Protoexa ali ni jednu bocicu toga.. pa sam uzeo Protobac koji je samo za bakterije.. ali bolje ista nego nista.. jbg..
Prvo moraš nabaviti artemiju jer to su ikrašice i bez artemije nemogu uspjeti a ja sam je kupio u Zoo centru na grbavici.
dali si ikada do sada imao mrijest ikrašica? Mnogu su zahtjevne čitaj po internetu, ja se nadam da si zamračio ak. i povečao temperaturu u ak. dok se ikra ne izleže
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#1452 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Friesian »

da, citam dosta o tome.. mrijestili su mi se skalari ali ni jedno nije uspjelo do kraja jer nikad nisam imao artemiju.. :( uvijek neki belaj oko nabavke.. govore nabavice sutra a to sutra nikad proci.. akvarij je zamracen, temp 27 iako pise da je dovoljno 25 i pojacana aeracija.. stavio sam i protobac iako je on protiv bakterija.. ali nisam uspio naci protoex koji je i protiv plijesni.. ali bolje ista nego nista..
hvala

P.S. koliko se puta dnevno artemija stavlja u akvarijum kad se hrane..?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1453 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Qler »

Kod corsa-e su se skalari omrijestili, i sad ima 6 domacih :D eno ih masala veliki vec :D
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1454 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

amater1981 wrote:
Friesian wrote:mislio sam ih prebaciti u transporti tank, ne znam tacno koliko ima litara.. tu sam improvizovao neki filter.. sad sam da vidim koliko ce ih se danas izleci.. jucer sam u Agricomu trazio sredstvo protiv gljivica i imali su samo cijenu Protoexa ali ni jednu bocicu toga.. pa sam uzeo Protobac koji je samo za bakterije.. ali bolje ista nego nista.. jbg..
Prvo moraš nabaviti artemiju jer to su ikrašice i bez artemije nemogu uspjeti a ja sam je kupio u Zoo centru na grbavici.
dali si ikada do sada imao mrijest ikrašica? Mnogu su zahtjevne čitaj po internetu, ja se nadam da si zamračio ak. i povečao temperaturu u ak. dok se ikra ne izleže
Nemora znaciti da ako su ikrasice da nemomugu uspjeti bez artemije. Ja sam ih licno mrisjetio i podizao bez artemije uz minimalne gubitke, mada je dosta lakse uz artemije svakako.
Danas je glupo muciti se bez artemije i ostalih stvari kad imas toliko preparata :-D
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#1455 Gdje/sta za aquaristiku

Post by zvrcak »

Gdje je najeftinije i najbolji izbor raznih detalja za aquarijume, ribice itd. U bilo kojem gradu, svejedno :) :) :) HVALA :)
velaxsa
Posts: 375
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#1456 Re: Gdje/sta za aquaristiku

Post by velaxsa »

zvrcak wrote:Gdje je najeftinije i najbolji izbor raznih detalja za aquarijume, ribice itd. U bilo kojem gradu, svejedno :) :) :) HVALA :)
Petsmart u Atlanti nema sta nema :D ...sve moguce aparate, ukrase, biljke i sve vrste preparata...a radnja se nalazi na Lawrenceville-u...takodje, nije los ni Petsland...ali ovi pvi su bolji :D :D :D
Sto se Sarajeva tice imas na Grbavici (Arman), Otoka ( iza pijace)..Drustvo uzgajivaca (preko puta mupa na M.Dvoru)...
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#1457 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zvrcak »

Administratorima se izvinjavam :) :)

A vama hvala, sve sam te pregurao, al me zanima nabavka tih svih stvari, odakle stizu, dal se negdje mogu naci jeftinije, ko je tata za BiH.

A sigurno za pocetnike najbolji je Zlatna ribica, kod otvorene pijace na Ch.Willi i fini ciko u udruzenju, s tim da ima dosta kod tete na Mojmilu. Hvala :)
velaxsa
Posts: 375
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#1458 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by velaxsa »

Ne znam sta ti konkretno treba...mozda ti je najbolje da pokusas direktno kupiti online...e-bay radi...paypal...ja sam za svoje potrebe sve nasao kod ovih u Sa...a ako ti treba nesto posebno ne znam...
amater1981
Posts: 88
Joined: 13/12/2010 15:45

#1459 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by amater1981 »

Friesian wrote:da, citam dosta o tome.. mrijestili su mi se skalari ali ni jedno nije uspjelo do kraja jer nikad nisam imao artemiju.. :( uvijek neki belaj oko nabavke.. govore nabavice sutra a to sutra nikad proci.. akvarij je zamracen, temp 27 iako pise da je dovoljno 25 i pojacana aeracija.. stavio sam i protobac iako je on protiv bakterija.. ali nisam uspio naci protoex koji je i protiv plijesni.. ali bolje ista nego nista..
hvala

P.S. koliko se puta dnevno artemija stavlja u akvarijum kad se hrane..?
ja hranim 4-5 puta na dan
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#1460 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Kaligrafija »

fantashokata wrote:Zdravo, nakon mog predstavljanja na jednoj od predhodnih stranica dosao je red i da vam predstavim moj akvarijum.
Akvarijum je tek uradjen tako da neke stvari treba da dodju jos na svoje mjesto.
Radjen je u dogovoru sa jednim clanom foruma (strafna) i ovom prilikom zelim da mu se zahvalim na razumjevanju kao i korektnosti prilikom izrade ovog moh ljepotana.
Akvarijum je 80dx42vx35š, uradjena je DIY pozadina kao i HAUBA (replika juwel)
Filter je trokomorni vanjski sa protokom 600L/h, pijesak je sitni kvarc (bijela kafa) dok je dekoracija kamen (tamnije boje) radi slaganja sa pozadinom.
Ribe su malawi ciklidi (tacne naziv neznam dok mi nedostave spisak istih :D )

Akvarijum je zradjen po nekom mom vidjenju i uz par savjeta vec pomenutog majstora.
Projekat je malo kasnio prije svega zbog godisnjih odmora,ramazana i drugih sitnica.

Sve pohvale i kritike su dobro dosle.
Lijep pozz

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Koliko para je kostalo ovo veselje??? Pitanje i za tebe i za strafnu??? Da li se moze naruciti nesto ovako???
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#1461 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

ZA bolje i kvalitetnije informisanje i doprinos Akvaristici u Bosni i Hercegovini za sve Akvariste sa sax-a pozivamo vas da nam se pridruzite na stranicama http://www.Akvaristi.org i da svojim ucescem ovaj hobi dovedemo na pristojan nivo, kako u okruzanju tako i sire...sva pitanja vezana za Slatkovdnu Akvaristiku mozete tamo da dobijete na sto bolji i kvalitetniji nacin, Temu sam otvorio na ovoj stranici jer nisu bili omoguceni uslovi za ovako nesto, pa se ujedno ZAHVALJUJEM OSOBLJU SARAJEVOX-x sto su nam omogucili prostor i razumjevanje na ovim dosadasnjim uslugama i doprinosima, i iskreno se nadam da ce ova podrska da ostane u buduce..LP :thumbup: :bih:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#1462 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

U posljednje vrijeme dobio sam par primjedbi na rad foruma akvaristi org u kojem se kaze da neki clanovi koji su se registrovali tamo imaju probleme oko prijave na isti i tome slicno...jer kao problem je u tome da jednostavno ne postoje ti korisnici u bazi podataka, u glavnom molim sve kojima se desio ovaj problem da nadzu razumjevanje jer je forum pod raznim napadima hackera kojekakvih, koji pokusavaju na sve nacine da sruse portal..Administratori su upoznati sa ovim problemom i radi se na tome da se ove stvari vise ne desavaju...lp :bih: :bih: :bih: :bih:
strafna
Posts: 113
Joined: 13/07/2009 23:18

#1463 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by strafna »

Svaka cast i takodje zelim iskorisiti priliku da sve zainteresovane ljude,zaljubljenike podvodnog svieta pozovem na gore vec pomenuti forum.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1464 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

Da li je iko od vas naručivao akvarijumsko bilje preko ebay-a?!
Vidim da rade shipping, ali me interesuje da li bi preživjelo + komplikacije kod nas na carini?
U pitanju je mala količina, samo za mene.
necko_sa
Posts: 95
Joined: 12/08/2006 02:05
Location: Sarajevo

#1465 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by necko_sa »

Jesam ja narucivao...posiljka dosla za nekih 8 dana i bila u relativno dobrom stanju...nakon bolovanja cc 10 dana iste u akvariju, pocela sa rastom.
Nije bilo carine niti kakvih problema.

Ja sam uzimao preko ebay-a. Najpouzdaniji ti je tip iz Malezije.
Ime sellera: aquaticmagic
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1466 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

necko_sa wrote:Jesam ja narucivao...posiljka dosla za nekih 8 dana i bila u relativno dobrom stanju...nakon bolovanja cc 10 dana iste u akvariju, pocela sa rastom.
Nije bilo carine niti kakvih problema.

Ja sam uzimao preko ebay-a. Najpouzdaniji ti je tip iz Malezije.
Ime sellera: aquaticmagic
Hvala buraz!
Ja jučer naručio iz Poljske, nadam se da će brzo doći.
CIjena - sitnica!
:thumbup:
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#1467 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by rinna0304 »

imala akvarij 80l najcesce s ciklidima al je bilo na pocetku bruku mixeva :D al planiram uskoro opet nabaviti akvarij al ovaj put veci dosta :D
Last edited by rinna0304 on 09/10/2011 10:34, edited 1 time in total.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#1468 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

to: Rinna0304 :lol: :lol: :lol: pa sta sad ovo treba da znaci :?
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#1469 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by rinna0304 »

uradi sam wrote:to: Rinna0304 :lol: :lol: :lol: pa sta sad ovo treba da znaci :?
koje xD
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1470 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

Hoće li ove godine biti "Leti riba, pliva ptica"?!
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1471 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by holowey »

u februaru prosle godine sam nabavio dvije pajcolanke, u nadi da su decko i curica ali nikako nisam mogao biti siguran zbog teskoce identifikovanja spolova...
stavljene su u 60l akvarij sa prelivnim filterom, dobile su i sustanara jednog ancitrusa i to je to...anyway, jutros im ukljucujem svjetlo u akvariju kad ugledam u filteru se nesto pomjera... kad ono, dvije bebe pajcolanke :D
nemam pojma kad li su ove dvije velike mrijestile, a pogotovo kako je ikra opstala od gladeza, ali sam happy :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1472 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

holowey wrote:u februaru prosle godine sam nabavio dvije pajcolanke, u nadi da su decko i curica ali nikako nisam mogao biti siguran zbog teskoce identifikovanja spolova...
stavljene su u 60l akvarij sa prelivnim filterom, dobile su i sustanara jednog ancitrusa i to je to...anyway, jutros im ukljucujem svjetlo u akvariju kad ugledam u filteru se nesto pomjera... kad ono, dvije bebe pajcolanke :D
nemam pojma kad li su ove dvije velike mrijestile, a pogotovo kako je ikra opstala od gladeza, ali sam happy :D
:thumbup:
Neka je hairli! :mrgreen:
Image

Meni jučer stigla vutra (Bacopa amplexicaulis) preko ebay-a, iz Poljske.
15 pelcera za 5 funti (oko 12km, čini mi se).
Prezadovoljan, imaju dobar izbor, naručiću još.
:thumbup:
User avatar
JosePB
Posts: 43
Joined: 19/05/2010 20:20

#1473 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by JosePB »

Zbog daljeg nemogucnosti drzanja 3 akvarijuma u stanu jedan ide na prodaju...cca 100L + filter 20L, lijepljen crnim silikonom sa svom pratecom opremom i rasvjetom...2x zracne pumpe (atman i eheim), grijac 100w, pumpa 600L/h i improvizovani stalak. Za zainteresovane cijena na PP.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1474 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

Imaš pp
JosePB wrote:Zbog daljeg nemogucnosti drzanja 3 akvarijuma u stanu jedan ide na prodaju...cca 100L + filter 20L, lijepljen crnim silikonom sa svom pratecom opremom i rasvjetom...2x zracne pumpe (atman i eheim), grijac 100w, pumpa 600L/h i improvizovani stalak. Za zainteresovane cijena na PP.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#1475 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by makaranka »

ima li iko iskustva sa ovom Xmas Moss biljcicom?
Post Reply