Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#101 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

zdruzdjo zamolio bih te da mi prodas ili sta vec par pelcera bilja... Volim bilje ali ovo po prodavnicama i drustvu je jadno, a te tvoje su kako vidim zdrave ko drjen... ako je ikako moguce da se nekako dogovorimo stvarno bi volio...

E sada malo o akvarijumu... cista desetka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bas malo ali dovoljno... :run:
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#102 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

ok
da odgovorim svima
sto se tice biljaka sto imam rado cu ustupiti pelceraaaa. javite mi p.m neki sigurniji konakt. sada i nemam sta puno jer sam sisao prije tri-cetri dana pa sad cekamo da se malo primi. a primiti ce se.
o prodaji nema govora jer sam i ja dobio a vjera mi ne dozvoljavada prodajem nesto sto sam dobio besplatno :-) :evil:
jedino odmah da kazem kad nekog kontaktiram za biljke onda stvarno ocekujem da se pojavi brzo da preuzme.
User avatar
LuDi_MiLoJkO no.1
Posts: 10
Joined: 10/08/2009 02:14

#103 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by LuDi_MiLoJkO no.1 »

Pa dobro gosp. "uradi sam" šta da ti kažem... tek sam među novim ćlanovima na forumu ali pratim komentare već odavno,imam osjećaj da hoćeš da pokažeš kao da puno razumiješ o ribicama i akvaristici,a ustvari sve je to ništa,pokušavaš nekim stranim imenima da postigneš nešto a to negdje pronađeš na netu i samo prepišeš i kao neki sad expert...mislim stvarno.....neznam šta pokušavaš ali samo polahko,sve će to doći na svoje....
uradi sam wrote:Svi o svemu pisu a o Ribicama niko nista, e pa red bi bio da malo podjelimo iskustva i misljenja. Za pocetak ja cu prvi poceti...Imam tri akvarija od po nekih 200 litara jedan je karantina od nekih 50 litara sa Malawi ciklidima, Vrste: C afra kom2, Jellow lab 5kom, Botia mada joj nije mjesto sa ciklidima ali se vrlo dobro uklopila i tu je gdje je, Zatim Red zebra 5 kom 1muz.4 zenke, Pseudotropheus estherae 3 zenke u potrazi sam za muzijakom pa ako neko ima tu sam da se dogovorimo...filtracija i akvariji su vlastite proizvodnje....slike u slijedecem postu....i jos nekih vrsta ali im nisam siguran imena pa ih nemogu ni navesti u glavnom nekih 30tak riba.... :sad:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#104 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

zdruzdjo wrote:ok
da odgovorim svima
sto se tice biljaka sto imam rado cu ustupiti pelceraaaa. javite mi p.m neki sigurniji konakt. sada i nemam sta puno jer sam sisao prije tri-cetri dana pa sad cekamo da se malo primi. a primiti ce se.
o prodaji nema govora jer sam i ja dobio a vjera mi ne dozvoljavada prodajem nesto sto sam dobio besplatno :-) :evil:
jedino odmah da kazem kad nekog kontaktiram za biljke onda stvarno ocekujem da se pojavi brzo da preuzme.
Zdruzdjo napravit cemo neki red, hvala ti u svakom slucaju sto si se ponudio da nam uljepsas akvarije ..... :thumbup:
Last edited by uradi sam on 17/08/2009 09:22, edited 1 time in total.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#105 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

LuDi_MiLoJkO no.1 wrote:Pa dobro gosp. "uradi sam" šta da ti kažem... tek sam među novim ćlanovima na forumu ali pratim komentare već odavno,imam osjećaj da hoćeš da pokažeš kao da puno razumiješ o ribicama i akvaristici,a ustvari sve je to ništa,pokušavaš nekim stranim imenima da postigneš nešto a to negdje pronađeš na netu i samo prepišeš i kao neki sad expert...mislim stvarno.....neznam šta pokušavaš ali samo polahko,sve će to doći na svoje....
uradi sam wrote:Svi o svemu pisu a o Ribicama niko nista, e pa red bi bio da malo podjelimo iskustva i misljenja. Za pocetak ja cu prvi poceti...Imam tri akvarija od po nekih 200 litara jedan je karantina od nekih 50 litara sa Malawi ciklidima, Vrste: C afra kom2, Jellow lab 5kom, Botia mada joj nije mjesto sa ciklidima ali se vrlo dobro uklopila i tu je gdje je, Zatim Red zebra 5 kom 1muz.4 zenke, Pseudotropheus estherae 3 zenke u potrazi sam za muzijakom pa ako neko ima tu sam da se dogovorimo...filtracija i akvariji su vlastite proizvodnje....slike u slijedecem postu....i jos nekih vrsta ali im nisam siguran imena pa ih nemogu ni navesti u glavnom nekih 30tak riba.... :sad:
Ja reko ti ces objavit kakav akvarij, pa napisati ili prepisati :D sa neta neka iskustva ili vlastita zapazanja sto nebi bilo lose, ako si se vec mislio pridruziti temi, koja je vidim urodila plodom na neki nacin a ona nije pokrenuta da bih ja nesto kakio i pravio se pametan..i nije ovo zakljucana tema licno moja :-D nego da bi se upoznali malo bolje akvaristi, dijelili misljenja, prezentirali svoje akvarije, pomagali jedni drugima u opremi, znanju, ribicama, bilju, i itd.. itd... i dobro dosao na SARAJEVOX :-D a ja nisam samo clan jedne stranice nego njih deset, sto pola tih stranica su strane itd...A ja znam koje su vrste u mom akvariju i ne trebam prepisivat njihova imena i naravno sve sto znam ili sam procitao ili sam iskusio u stvarnosti. A ja bih volio da vidimo u skorije vrijeme i tvoj akvarij LP.. :zoka:
User avatar
LuDi_MiLoJkO no.1
Posts: 10
Joined: 10/08/2009 02:14

#106 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by LuDi_MiLoJkO no.1 »

uradi sam wrote:
LuDi_MiLoJkO no.1 wrote:Pa dobro gosp. "uradi sam" šta da ti kažem... tek sam među novim ćlanovima na forumu ali pratim komentare već odavno,imam osjećaj da hoćeš da pokažeš kao da puno razumiješ o ribicama i akvaristici,a ustvari sve je to ništa,pokušavaš nekim stranim imenima da postigneš nešto a to negdje pronađeš na netu i samo prepišeš i kao neki sad expert...mislim stvarno.....neznam šta pokušavaš ali samo polahko,sve će to doći na svoje....
uradi sam wrote:Svi o svemu pisu a o Ribicama niko nista, e pa red bi bio da malo podjelimo iskustva i misljenja. Za pocetak ja cu prvi poceti...Imam tri akvarija od po nekih 200 litara jedan je karantina od nekih 50 litara sa Malawi ciklidima, Vrste: C afra kom2, Jellow lab 5kom, Botia mada joj nije mjesto sa ciklidima ali se vrlo dobro uklopila i tu je gdje je, Zatim Red zebra 5 kom 1muz.4 zenke, Pseudotropheus estherae 3 zenke u potrazi sam za muzijakom pa ako neko ima tu sam da se dogovorimo...filtracija i akvariji su vlastite proizvodnje....slike u slijedecem postu....i jos nekih vrsta ali im nisam siguran imena pa ih nemogu ni navesti u glavnom nekih 30tak riba.... :sad:
Ja reko ti ces objavit kakav akvarij, pa napisati ili prepisati :D sa neta neka iskustva ili vlastita zapazanja sto nebi bilo lose, ako si se vec mislio pridruziti temi, koja je vidim urodila plodom na neki nacin a ona nije pokrenuta da bih ja nesto kakio i pravio se pametan..i nije ovo zakljucana tema licno moja :-D nego da bi se upoznali malo bolje akvaristi, dijelili misljenja, prezentirali svoje akvarije, pomagali jedni drugima u opremi, znanju, ribicama, bilju, i itd.. itd... i dobro dosao na SARAJEVOX :-D a ja nisam samo clan jedne stranice nego njih deset, sto pola tih stranica su strane itd...A ja znam koje su vrste u mom akvariju i ne trebam prepisivat njihova imena i naravno sve sto znam ili sam procitao ili sam iskusio u stvarnosti. A ja bih volio da vidimo u skorije vrijeme i tvoj akvarij LP.. :zoka:
pa moj komšo,šalim se ja,emcho je,nego se tek aktivirao na forumu pa reko da tebe prvo malo napadnem da vidim kako ćeš reagovati... :) kako ide sa akvaristikom...a što se tiće mojih akvarija već su na forumu,postavio ih je Takashi Amano i sinoć je bio kod mene do kasno i nikako da skontamo neššto za CO2 tako izgleda da ću ja morati to preuzeti u svoje ruke :twisted: ...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#107 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Mjenjaj ovaj nick nemoj mi u ocima padat :-D :-D cuj ludi hahahaa ...ma Co2 ili ga pravimo ili ga idemo kupiti odoh danas sa Amanom :D da nesto pogledamo. U svezi co2 ne treba ti jos tanak si sa biljem samo bi imao nus efekat..
Ja bih ti preporucio da kupis neko gnojivo i substrat da roknes stim da bi svakako trebao ponovo slozit akvarij..pa eto ja i amano smo tu..a lako ja za co2 sufla dvoguza, secer, germa pumpica i eto ti ... :-D :-D
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#108 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

Hahahhahaha divi ludog... Ja kontam sta je sada ovo bilo kakva je ovo prepirka... Fino si ga izlevatio Ludi...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#109 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Takashi Amano wrote:Hahahhahaha divi ludog... Ja kontam sta je sada ovo bilo kakva je ovo prepirka... Fino si ga izlevatio Ludi...
Ja eto ti ko ne znas pa vidi kada je post postavljen devu ti dojio :-D
User avatar
LuDi_MiLoJkO no.1
Posts: 10
Joined: 10/08/2009 02:14

#111 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by LuDi_MiLoJkO no.1 »

uradi sam wrote:Mjenjaj ovaj nick nemoj mi u ocima padat :-D :-D cuj ludi hahahaa ...ma Co2 ili ga pravimo ili ga idemo kupiti odoh danas sa Amanom :D da nesto pogledamo. U svezi co2 ne treba ti jos tanak si sa biljem samo bi imao nus efekat..
Ja bih ti preporucio da kupis neko gnojivo i substrat da roknes stim da bi svakako trebao ponovo slozit akvarij..pa eto ja i amano smo tu..a lako ja za co2 sufla dvoguza, secer, germa pumpica i eto ti ... :-D :-D
e pa vidiš,to je taćno da bi trebao malo presložiti akvarij ali nisam za to da kupujem prvo biljke pa da im tek onda pravim uslove kako treba,jer dok bi to sve doveo u red ja mislim da bi mi propale,ja sam za to da prvo napravim sve preduslove,zemla,pijesak,kamen,CO2 ... i kada bude sve spremno da uzmem biljke i jednostavno samo ih postavim......P.S. i još nešto novo i sam znaš da nemam ništa pripremljeno za mrijest i jutros se probudim i u filteru pronađem jednu ribicu i to je dobro porasla,pa sad gdje je bila svo vrijeme ja neznam ali sam siguran da nije bila u filteru,jer svako jutro kad se probudim pogledam u filter ...
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#112 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

LuDi_MiLoJkO no.1 wrote:
uradi sam wrote:Mjenjaj ovaj nick nemoj mi u ocima padat :-D :-D cuj ludi hahahaa ...ma Co2 ili ga pravimo ili ga idemo kupiti odoh danas sa Amanom :D da nesto pogledamo. U svezi co2 ne treba ti jos tanak si sa biljem samo bi imao nus efekat..
Ja bih ti preporucio da kupis neko gnojivo i substrat da roknes stim da bi svakako trebao ponovo slozit akvarij..pa eto ja i amano smo tu..a lako ja za co2 sufla dvoguza, secer, germa pumpica i eto ti ... :-D :-D
e pa vidiš,to je taćno da bi trebao malo presložiti akvarij ali nisam za to da kupujem prvo biljke pa da im tek onda pravim uslove kako treba,jer dok bi to sve doveo u red ja mislim da bi mi propale,ja sam za to da prvo napravim sve preduslove,zemla,pijesak,kamen,CO2 ... i kada bude sve spremno da uzmem biljke i jednostavno samo ih postavim......P.S. i još nešto novo i sam znaš da nemam ništa pripremljeno za mrijest i jutros se probudim i u filteru pronađem jednu ribicu i to je dobro porasla,pa sad gdje je bila svo vrijeme ja neznam ali sam siguran da nije bila u filteru,jer svako jutro kad se probudim pogledam u filter ...
Odkud u filteru emcho dragi hahahahaha kako je ona usla ,ma kod tebe je bas divljina...neka super je ,nabacili smo ja i amano nesto bilja od Amira dao nam na ja njemu jedan Mopan panj i posadili smo pa cemo vidjet...
User avatar
LuDi_MiLoJkO no.1
Posts: 10
Joined: 10/08/2009 02:14

#113 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by LuDi_MiLoJkO no.1 »

uradi sam wrote:
LuDi_MiLoJkO no.1 wrote:
uradi sam wrote:Mjenjaj ovaj nick nemoj mi u ocima padat :-D :-D cuj ludi hahahaa ...ma Co2 ili ga pravimo ili ga idemo kupiti odoh danas sa Amanom :D da nesto pogledamo. U svezi co2 ne treba ti jos tanak si sa biljem samo bi imao nus efekat..
Ja bih ti preporucio da kupis neko gnojivo i substrat da roknes stim da bi svakako trebao ponovo slozit akvarij..pa eto ja i amano smo tu..a lako ja za co2 sufla dvoguza, secer, germa pumpica i eto ti ... :-D :-D
e pa vidiš,to je taćno da bi trebao malo presložiti akvarij ali nisam za to da kupujem prvo biljke pa da im tek onda pravim uslove kako treba,jer dok bi to sve doveo u red ja mislim da bi mi propale,ja sam za to da prvo napravim sve preduslove,zemla,pijesak,kamen,CO2 ... i kada bude sve spremno da uzmem biljke i jednostavno samo ih postavim......P.S. i još nešto novo i sam znaš da nemam ništa pripremljeno za mrijest i jutros se probudim i u filteru pronađem jednu ribicu i to je dobro porasla,pa sad gdje je bila svo vrijeme ja neznam ali sam siguran da nije bila u filteru,jer svako jutro kad se probudim pogledam u filter ...
Odkud u filteru emcho dragi hahahahaha kako je ona usla ,ma kod tebe je bas divljina...neka super je ,nabacili smo ja i amano nesto bilja od Amira dao nam na ja njemu jedan Mopan panj i posadili smo pa cemo vidjet...
e nemam pojma ako mi vjeruješ jednostavno samo se pojavila u filteru...
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#114 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

LuDi_MiLoJkO no.1 wrote: e pa vidiš,to je taćno da bi trebao malo presložiti akvarij ali nisam za to da kupujem prvo biljke pa da im tek onda pravim uslove kako treba,jer dok bi to sve doveo u red ja mislim da bi mi propale,ja sam za to da prvo napravim sve preduslove,zemla,pijesak,kamen,CO2 ... i kada bude sve spremno da uzmem biljke i jednostavno samo ih postavim......P.S. i još nešto novo i sam znaš da nemam ništa pripremljeno za mrijest i jutros se probudim i u filteru pronađem jednu ribicu i to je dobro porasla,pa sad gdje je bila svo vrijeme ja neznam ali sam siguran da nije bila u filteru,jer svako jutro kad se probudim pogledam u filter ...
ovako
bogami milojko to kako si ti zamislio nije "malo presloziti" nego aman s pocetka. znaci cim uzdignes podlogu sa dna to ti je onda pocetak. isto tako cim to i malo uradis uzdici ces amonijak sa dna jer je logicno da ga ima i onda, ako su unutra dok se to malo ne smiri, to je ribama ko da si ih u cernobil odnio. znam, vidio, pogrijesio, platio skolu..
moj savjet izvadi ribice u neki manji aq ali u njega stavi vodu iz starog. onda uzdini sto planiras i pozavrsavaj. naravno sacuvaj sto vise mozes vode stare.
onda poslazes sve posadis biljke i pustis dan dva da to radi filter i sve ostalo. bilo bi cak dobro da ti filter radi na starom aq dan dva da malo pokupi u sebe onog sto mu treba iz vode. u vodu naspi onaj aqua safe start ako zuris. iako ne volim hemiju od ove vrste i ne bjezim puno. i tek nakon dan dva mozes polako ribe vracati. bez ovog safe starta to onda moze potrajati i malo duze.
e sad co2 je stvar potrebe i stavljanje odah moze dovesti upravo do kontra efekta. bilje ispocetka malo stagnira i proces fotosinteze je usporen maksimalno. u tom momentu vjestacko zasicavanje sa co2 bi bilo puno po ribe. . najbolja varijanta je brzorastuce bilje koje ce ispocetka uzeti hranu algama koje mogu buknuti (ali bukvalno), i u tom trenu treba dooobro izbalansirati kolicinu i vrstu svjetla(ovo je vrlo vazan segment jer ako ne valja svjetlo....alge, propadanje bilja..). e cim bilje pocne primati zdravu boju i ako se vidi da polako raste onda tek ici na co2 ako je potreban. meni je bilje raslo doooobrih pola godine prije nego se pojavila potreba za co2. ali do tada sam vec dobro iskristalisao situaciju sa svjetlom.
eto toliko.
rumit
Posts: 116
Joined: 31/07/2009 14:32

#115 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by rumit »

@ zdruzdjo

Fin akvarijum, vidi se da ga pazis.
I ribice i biljke su ti lijepe i zdrave.
I fotke su ti ekstra.
Jedino sto ja ne bi smio one tetrine grijace onako drzati jer nisu potopni.

Reci mi za tetrin co2, jesil zadovoljan sa njim i koliko ti punjenje traje.

Ako Cabomba (ona kod usisne cijevi) bude nekad dosla na red za frizuru sjeti me se. :)
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#116 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

rumit wrote:@ zdruzdjo
Jedino sto ja ne bi smio one tetrine grijace onako drzati jer nisu potopni.
Reci mi za tetrin co2, jesil zadovoljan sa njim i koliko ti punjenje traje.
Ako Cabomba (ona kod usisne cijevi) bude nekad dosla na red za frizuru sjeti me se. :)
ovo za grijace ne kontam. co2 mi je ok sad za sad. punjenje mu traje oko mjesec dana s tim da ja to bas ne radim svakodnevno. nekad i preskocim. a ova biljka raste ko luda i ne brini biti ce sigurno za donacije.
rumit
Posts: 116
Joined: 31/07/2009 14:32

#117 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by rumit »

Rece mi jedan prodavac da Tetra ne pravi potopne grijace, tj. grijace koji se kompletni urone ispod povrsine vode. To bi znacilo da termostat glava kod Tetratec HT grijaca mora biti van vode. Tako sam ja razumio.
E, posto sam sada na Tetrinoj stranici vidio upustvo za te grijace skontah da bi u stvari mogli biti potopni.
Tako da se izvinjavam na nesporazumu.
Prepadoh se kad vidjeh kod tebe da su ispod povrsine vode.
:-)
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#118 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

zdruzdjo wrote:
LuDi_MiLoJkO no.1 wrote: e pa vidiš,to je taćno da bi trebao malo presložiti akvarij ali nisam za to da kupujem prvo biljke pa da im tek onda pravim uslove kako treba,jer dok bi to sve doveo u red ja mislim da bi mi propale,ja sam za to da prvo napravim sve preduslove,zemla,pijesak,kamen,CO2 ... i kada bude sve spremno da uzmem biljke i jednostavno samo ih postavim......P.S. i još nešto novo i sam znaš da nemam ništa pripremljeno za mrijest i jutros se probudim i u filteru pronađem jednu ribicu i to je dobro porasla,pa sad gdje je bila svo vrijeme ja neznam ali sam siguran da nije bila u filteru,jer svako jutro kad se probudim pogledam u filter ...
ovako
bogami milojko to kako si ti zamislio nije "malo presloziti" nego aman s pocetka. znaci cim uzdignes podlogu sa dna to ti je onda pocetak. isto tako cim to i malo uradis uzdici ces amonijak sa dna jer je logicno da ga ima i onda, ako su unutra dok se to malo ne smiri, to je ribama ko da si ih u cernobil odnio. znam, vidio, pogrijesio, platio skolu..
moj savjet izvadi ribice u neki manji aq ali u njega stavi vodu iz starog. onda uzdini sto planiras i pozavrsavaj. naravno sacuvaj sto vise mozes vode stare.
onda poslazes sve posadis biljke i pustis dan dva da to radi filter i sve ostalo. bilo bi cak dobro da ti filter radi na starom aq dan dva da malo pokupi u sebe onog sto mu treba iz vode. u vodu naspi onaj aqua safe start ako zuris. iako ne volim hemiju od ove vrste i ne bjezim puno. i tek nakon dan dva mozes polako ribe vracati. bez ovog safe starta to onda moze potrajati i malo duze.
e sad co2 je stvar potrebe i stavljanje odah moze dovesti upravo do kontra efekta. bilje ispocetka malo stagnira i proces fotosinteze je usporen maksimalno. u tom momentu vjestacko zasicavanje sa co2 bi bilo puno po ribe. . najbolja varijanta je brzorastuce bilje koje ce ispocetka uzeti hranu algama koje mogu buknuti (ali bukvalno), i u tom trenu treba dooobro izbalansirati kolicinu i vrstu svjetla(ovo je vrlo vazan segment jer ako ne valja svjetlo....alge, propadanje bilja..). e cim bilje pocne primati zdravu boju i ako se vidi da polako raste onda tek ici na co2 ako je potreban. meni je bilje raslo doooobrih pola godine prije nego se pojavila potreba za co2. ali do tada sam vec dobro iskristalisao situaciju sa svjetlom.
eto toliko.
Ma lahko cemo mi to samo se trebamo nafatat..potpisujem sve sto si rekao zdruzdjo, i to stoji u svakom slucaju samo treba vremena ima karantinski tank pa cemo povaditi ribe sacuvati zaciklirane vode sto je vise moguce . Oprati Akvarij faksom ;-) i polako sve vratiti nazad..filter necemo dirati samo prva spuzva ne da se treba oprat nego cemo je zakopat jedno 200 metara u zemlju... :-D Sve u svemu eto Emco kad budes spreman tu smo..i daj majke ti PROMJENI TAJ NICK NEMOJ DA TI AMANA SALJEM TAMO U ONIM JAPANSKIM TANGAMA.. :x PSSSSSSSSSSSSSS.... SALA ZA FAKS OPASNO PO ZIVOT RIBA.... :thumbup: :thumbup:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#119 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Rumit pozdrav dobro dosao ..sta imas od akvarija koja je tema kod tebe.. :thumbup:
User avatar
Takashi Amano
Posts: 48
Joined: 10/08/2009 22:24

#120 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Takashi Amano »

to zdruzdjo:
svojim si akvasom dokazao da ti bilje ide, a pomenuo si svjetlo interesuje me koja ti je rasvjeta, ja trenutno imam samo dvije neonke (sylvania 20w i juwel day-lite 18w)... posto se nadam da ces mi donirat koju biljku volio bi da pripremim rasvjetu pa bi volio da nam kazes sta ti koristis... :D

to uradi sam:
:P :P :P

to milojko:
prvo promjeni taj nick tako ti tog malog u filteru... :x :-D drugo pravimo poklopac cim budes slobodan, kupio sam materijal (ovo da uzmem nesta para :D :D )... trece kao sto je uradi sam rekao organizovat cemo se da ti dovedemo u red akvarijum da se to uradi po ps-u to moze cak taj isti slobodni dan kad budemo pravili poklopac sve zajedno...

to uradi sam No2:
Mali se samo pojavio, Black molly je u pitanju... vidio sam potencijalnog kandidata ko bi mogo bit majka nosilja... ono nije trudnica ono je krava dilbaba koliko je napuhana :D :D moramo to pod noz da se provjeri :evil:

to rumit:
volim kad neko novi dodje... :-) obraduj nas sa nekim slikama :roll:
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#121 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

Takashi Amano wrote:to zdruzdjo:
svojim si akvasom dokazao da ti bilje ide, a pomenuo si svjetlo interesuje me koja ti je rasvjeta, ja trenutno imam samo dvije neonke (sylvania 20w i juwel day-lite 18w)... posto se nadam da ces mi donirat koju biljku volio bi da pripremim rasvjetu pa bi volio da nam kazes sta ti koristis... :D

to uradi sam:
:P :P :P

to milojko:
prvo promjeni taj nick tako ti tog malog u filteru... :x :-D drugo pravimo poklopac cim budes slobodan, kupio sam materijal (ovo da uzmem nesta para :D :D )... trece kao sto je uradi sam rekao organizovat cemo se da ti dovedemo u red akvarijum da se to uradi po ps-u to moze cak taj isti slobodni dan kad budemo pravili poklopac sve zajedno...

to uradi sam No2:
Mali se samo pojavio, Black molly je u pitanju... vidio sam potencijalnog kandidata ko bi mogo bit majka nosilja... ono nije trudnica ono je krava dilbaba koliko je napuhana :D :D moramo to pod noz da se provjeri :evil:

to rumit:
volim kad neko novi dodje... :-) obraduj nas sa nekim slikama :roll:
Cuj prinova kad si mu isao Opet BLACK MOLLY AAAAAAAAAAAAAA pa oni koda viagru uzimaju hahahah
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#122 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

uradi sam wrote:
Takashi Amano wrote:to zdruzdjo:
svojim si akvasom dokazao da ti bilje ide, a pomenuo si svjetlo interesuje me koja ti je rasvjeta, ja trenutno imam samo dvije neonke (sylvania 20w i juwel day-lite 18w)... posto se nadam da ces mi donirat koju biljku volio bi da pripremim rasvjetu pa bi volio da nam kazes sta ti koristis... :D

to uradi sam:
:P :P :P

to milojko:
prvo promjeni taj nick tako ti tog malog u filteru... :x :-D drugo pravimo poklopac cim budes slobodan, kupio sam materijal (ovo da uzmem nesta para :D :D )... trece kao sto je uradi sam rekao organizovat cemo se da ti dovedemo u red akvarijum da se to uradi po ps-u to moze cak taj isti slobodni dan kad budemo pravili poklopac sve zajedno...

to uradi sam No2:
Mali se samo pojavio, Black molly je u pitanju... vidio sam potencijalnog kandidata ko bi mogo bit majka nosilja... ono nije trudnica ono je krava dilbaba koliko je napuhana :D :D moramo to pod noz da se provjeri :evil:

to rumit:
volim kad neko novi dodje... :-) obraduj nas sa nekim slikama :roll:
Cuj prinova kad si mu isao Opet BLACK MOLLY AAAAAAAAAAAAAA pa oni koda viagru uzimaju hahahah
Juwel e od armana a sylvania odkud ti ona jel Daylight ili je grolux ma to ti je dovoljno ja mislim na taj akvac,stim da i sam znas da ti je lampe mjenjat nakon 6 mj. aneko kaze da slabe i nakon 3 mj..ja sam za ovu drugu opciju..Nastelio sam mali akvac :-D :-D

Lampa Osram aquastar 20w :-D
Last edited by uradi sam on 18/08/2009 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
uradi sam
Posts: 497
Joined: 29/07/2009 01:11

#123 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by uradi sam »

lijepo chuchumbamayumbe ja ti nick-a kratak i jednostavan :x
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#124 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by chuchumbamayumbe »

uradi sam wrote:
lijepo chuchumbamayumbe ja ti nick-a kratak i jednostavan :x
Hvala, hvala...a za prijatelje sam Chu.
Kraće ne može.
8-)
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#125 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

mislio sam da sam rekao ali ....nisam
rasvjeta

sylvania aquastar x1
sylvania grolux x1
osram fluora x2
philips aqua-rellex1
osram cool-daylight 6500k x1
sve su po 18w
savjet: u sirokom luku zaobilaziti prodavnice tipa arman i slicno za kupovinu rasvjete. odrase kozu nepotrebno. uzimaju i duplo od cjene.
u ovoj listi mojih rasvjetnih tijela naaaajskuplja je bila 12 km.
Post Reply