Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1776 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Edin H. »

walter kurtz wrote:Jednom prilikom sam popusio skoro gram marokanca kod prijatelja koji ima veliki akvarij jbt kako su ribe lude kad se sredis :zoka:
:lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 12837
Joined: 10/06/2016 12:35

#1777 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Throttle »

Opet ja, vidim tema zamrla nacisto al eto mozda neko naleti s odgovorom :D
Naime, mladunci ksife su porasli, ostalo 13 ribica, kad ih smijem ubaciti sa ostalim ribama u akvarijum? Jos su u kotilici, stari nekih 25 dana
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1778 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by holowey »

Throttle wrote:Opet ja, vidim tema zamrla nacisto al eto mozda neko naleti s odgovorom :D
Naime, mladunci ksife su porasli, ostalo 13 ribica, kad ih smijem ubaciti sa ostalim ribama u akvarijum? Jos su u kotilici, stari nekih 50tak dana
ako su veci od usta odraslih jedinki, slobodno ubaci :D
ozbiljno...ako nemas bilja, omoguci im skrivanje, nesto plutajuce gdje mogu zbrisati ako se osjete ugrozeno...
kod mene su se kotili u akvariju zajedno sa odraslim jedinkama ali sam imao dosta bilja pa je to funkcionisalo...
ako medju ostalim ribama imas skalare, sacekaj jos malo...
Throttle
Posts: 12837
Joined: 10/06/2016 12:35

#1779 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Throttle »

Skalare imam, bilja nemam, ubacio sam plastično i imam tri velika komada sedre
Bilje su ribe pojele, šta god sam ubacivao tako da sam za sad na plastičnim dekoracijama, ne znam šta da radim s tim
Neka ribica još u kotilici :mrgreen:
Throttle
Posts: 12837
Joined: 10/06/2016 12:35

#1780 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Throttle »

Jučer u kotilici nađoh 50-tak mladih ksifa :lol:
Imam dvije ksifo ženke, jedna drugi put rađa uginule mlade- ne znam iz kog razloga, a ova je prošli put okotila 15-tak, ovaj put 50+ :-)
Ne znam šta ću s njima :lol: :lol:
Throttle
Posts: 12837
Joined: 10/06/2016 12:35

#1781 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Throttle »

Ovako akvarijum izgleda, nažalost unutra sve plastika jer su živo bilje pojele pa sam izbacio sve vani
Pokušavao mijenjat hranu (hranim ih raznovrsno, imam 5-6 vrsta hrane), mislio da je do do toga, jednostavno bilje opuhaše :lol:
Još planiram ovu gore traku koja je od folije kao pozadina ukinut i stavit crnu, dosta manju, al nikako da nađem odgovarajuću foliju da to odradim

Image
doktor78
Posts: 2970
Joined: 14/09/2006 11:02

#1782 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by doktor78 »

Lijep akvarijum, još samo da su prave biljke...
Koja je litraža?
Throttle
Posts: 12837
Joined: 10/06/2016 12:35

#1783 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Throttle »

Mislim nekih 80-tak litara, nekad sam to računao. Ma biljke su me izludile, sve živo pojedu a ne znam ko, tu bih ribicu ili ribice poklonio nekome, ili vratio momku od kojeg kupujem ribe, bilo šta. Za sad plastika, našao sedru koja po meni fino izgleda a i ribe je vole, pogotovo ksife, ajmoneri i koridoraši
Možda tokom iduće godine napravim nešto naprednije pa opet probam s biljem, sad nemam volje
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#1784 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote:Mislim nekih 80-tak litara, nekad sam to računao. Ma biljke su me izludile, sve živo pojedu a ne znam ko, tu bih ribicu ili ribice poklonio nekome, ili vratio momku od kojeg kupujem ribe, bilo šta. Za sad plastika, našao sedru koja po meni fino izgleda a i ribe je vole, pogotovo ksife, ajmoneri i koridoraši
Možda tokom iduće godine napravim nešto naprednije pa opet probam s biljem, sad nemam volje
Nadji "debelo-lisne" biljke.
Njih nece meziti.
Ali meni to najprije lici na ajmonera. On u nedostatku algi hoce meziti sve zeleno. pogotovo mekane brzorastuce biljke.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1785 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by corsa »

zdruzdjo wrote:
Throttle wrote:Mislim nekih 80-tak litara, nekad sam to računao. Ma biljke su me izludile, sve živo pojedu a ne znam ko, tu bih ribicu ili ribice poklonio nekome, ili vratio momku od kojeg kupujem ribe, bilo šta. Za sad plastika, našao sedru koja po meni fino izgleda a i ribe je vole, pogotovo ksife, ajmoneri i koridoraši
Možda tokom iduće godine napravim nešto naprednije pa opet probam s biljem, sad nemam volje
Nadji "debelo-lisne" biljke.
Njih nece meziti.
Ali meni to najprije lici na ajmonera. On u nedostatku algi hoce meziti sve zeleno. pogotovo mekane brzorastuce biljke.
A kod mene nece ni alge kako treba da jedu. Imam i ajmonere, sijamske algojede i ancitruse i opet ima algi. Doduse ne previse, ali ima.
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#1786 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

corsa wrote: A kod mene nece ni alge kako treba da jedu. Imam i ajmonere, sijamske algojede i ancitruse i opet ima algi. Doduse ne previse, ali ima.
Smanji hranjenje, pa ces vidjeti kako jedu.
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#1787 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by sanjam-te »

POzz svima....imala bih jedno pitanje ali pliZ imajte na umu da je u pitanju totalni laik:
dobila na poklon zlatnu ribicu u kugli, elem žao mi da huda bude u tome i sama, pa me zanima da li je mogu smjestiti u neki minijaturni akvarijum (10-20L) sa jos 2-3 ribice (npr gupi)?
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1788 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by holowey »

sanjam-te wrote:POzz svima....imala bih jedno pitanje ali pliZ imajte na umu da je u pitanju totalni laik:
dobila na poklon zlatnu ribicu u kugli, elem žao mi da huda bude u tome i sama, pa me zanima da li je mogu smjestiti u neki minijaturni akvarijum (10-20L) sa jos 2-3 ribice (npr gupi)?
zlatne ribice su velike prljavuse... treba ti akvarij sa bar 60 l vode i dobar filter... za zlatne ti ne treba grijac ali ako planiras gupe trpati s njima, onda ce ti trebati i grijac...
User avatar
sanjam-te
Posts: 1155
Joined: 25/09/2012 12:11

#1789 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by sanjam-te »

Hvala na brzom odgovoru....a šta da radim, prljavuša ili ne, valja mi ju zadržati ipak se radi o poklonu...za veći akvarij nit imam vremena nit nešto previše želje (iskreno) nego eto bar malo da joj proširim prostor i dodam društva.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1790 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Naslovnica »

Da li ste ikada sadili akvarijumsko bilje, od faze sjemenki?!
Naručio sam sjemenke preko Aliexpressa, ali veze nemam kako da to sada izvedem, sa punim akvarijumom. :lol:
Gledam malo ove tutorijale preko YT, ali je sve ovo, manje više, sadnja na prazan akvarijum.
Biljka je Glossostigma Hemianthus Callitrichoides.
Image
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#1791 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

Naslovnica wrote:Da li ste ikada sadili akvarijumsko bilje, od faze sjemenki?!
Naručio sam sjemenke preko Aliexpressa, ali veze nemam kako da to sada izvedem, sa punim akvarijumom. :lol:
Gledam malo ove tutorijale preko YT, ali je sve ovo, manje više, sadnja na prazan akvarijum.
Biljka je Glossostigma Hemianthus Callitrichoides.
Image
pravo ali pravo zajexxx biljka za uzgoj. cak i kad je presadjivanje u pitanju.
treba ti ultra kvalitetno svjetlo, super podloga i strpljenja tona.
sretno.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1792 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Naslovnica »

Naslovnica wrote:Da li ste ikada sadili akvarijumsko bilje, od faze sjemenki?!
Naručio sam sjemenke preko Aliexpressa, ali veze nemam kako da to sada izvedem, sa punim akvarijumom. :lol:
Gledam malo ove tutorijale preko YT, ali je sve ovo, manje više, sadnja na prazan akvarijum.
Biljka je Glossostigma Hemianthus Callitrichoides.
Image
Stigla vutra...
Držite fige!
8-) :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1793 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Qler »

Ja kad sam selio pocupao sam travu i sad nikako da se dozove... bas mi je ofalio akvarij.. ali sredit cu ga ja :)
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1794 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by corsa »

Eh ovako...Odlučio sam da prodam svoj Cayman akvarijum od 120 litara, sa svom opremom (Tetra filter, pumpa za vazduh, grijač, pijesak itd...) i ribama ( šest matičnih skalara, dvije botie, freneatus, 2 ajmonera, 2 sijamska algojeda, pet koridorasa, tri ancitrusa). Akvarijum ima jedan nedostatak, naime, crkla mu je rasvjeta, pa ako se ko razumije oko toga, vjerovatno mu neće biti problem da to riješi. Cijena za sve u kompletu je 400 KM, pa kao je neko zainteresovan neka piše u pp za više informacija.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1795 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Naslovnica »

corsa wrote:Eh ovako...Odlučio sam da prodam svoj Cayman akvarijum od 120 litara, sa svom opremom (Tetra filter, pumpa za vazduh, grijač, pijesak itd...) i ribama ( šest matičnih skalara, dvije botie, freneatus, 2 ajmonera, 2 sijamska algojeda, pet koridorasa, tri ancitrusa). Akvarijum ima jedan nedostatak, naime, crkla mu je rasvjeta, pa ako se ko razumije oko toga, vjerovatno mu neće biti problem da to riješi. Cijena za sve u kompletu je 400 KM, pa kao je neko zainteresovan neka piše u pp za više informacija.
Koji je tačno filter u pitanju?
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1796 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by corsa »

Naslovnica wrote:
corsa wrote:Eh ovako...Odlučio sam da prodam svoj Cayman akvarijum od 120 litara, sa svom opremom (Tetra filter, pumpa za vazduh, grijač, pijesak itd...) i ribama ( šest matičnih skalara, dvije botie, freneatus, 2 ajmonera, 2 sijamska algojeda, pet koridorasa, tri ancitrusa). Akvarijum ima jedan nedostatak, naime, crkla mu je rasvjeta, pa ako se ko razumije oko toga, vjerovatno mu neće biti problem da to riješi. Cijena za sve u kompletu je 400 KM, pa kao je neko zainteresovan neka piše u pp za više informacija.
Koji je tačno filter u pitanju?
Ne znam tačno, morao bih pogledati. Znam da mu je protok 800l/h, kanister filter.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1797 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Naslovnica »

Vjerovatno EX700 ili EX800.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1798 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by corsa »

Naslovnica wrote:Vjerovatno EX700 ili EX800.
EX700, upravu si. Ali ne bih prodavao nista odvojeno, samo u kompletu.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1799 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by Qler »

Kada smo kod rasvjete, sta mislite može li se ovim osvijetliti akvarij?

https://www.olx.ba/artikal/28562310/led ... -1m-4-5km/
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#1800 Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

Post by zdruzdjo »

Qler wrote:Kada smo kod rasvjete, sta mislite može li se ovim osvijetliti akvarij?

https://www.olx.ba/artikal/28562310/led ... -1m-4-5km/
osvjetliti da
ali sto ce ti narasti ista u njemu, mozes macku o rep da okacis.
Slabo je to suvise. Mozda kad bi zvaki cm poklopca izljepio ovim. ali bi te na kraju ispalo malkice puno.
Post Reply