kakvi smo iznutra....

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
ana_karenjina
Posts: 42
Joined: 23/01/2004 00:00

#1 kakvi smo iznutra....

Post by ana_karenjina »

.......Nesreća je poput jakog vjetra. Time ne mislim samo na to da nas zadržava u mjestu, neda nam da odemo kamo bismo inače otišli.
Ona također trga i odnosi od nas sve, osim onog što se ne može otrgnuti, tako da se nakon nje vidimo onakvima kakvi stvarno jesmo, a ne kakvi bi možda željeli biti.....

(iz knjige "Sjećanja jedne geiše)


a meni se nameće pitanje...kakva je naša esencija.....što mislitie...ima li spisateljica pravo?
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#2

Post by The_Fluid »

"nikad ne znash shta mozhesh da otkrijesh u mraku
nikad ne znash da li je to most ili kost
jer i kada osjetish prvi snijeg u zraku
nadash se da tje te mimoitji
dok ne uletish u rupu
odatle je samo jedan pogled.."
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#3 Re: kakvi smo iznutra....

Post by zili »

ana_karenjina wrote:.......Nesreća je poput jakog vjetra. Time ne mislim samo na to da nas zadržava u mjestu, neda nam da odemo kamo bismo inače otišli.
Ona također trga i odnosi od nas sve, osim onog što se ne može otrgnuti, tako da se nakon nje vidimo onakvima kakvi stvarno jesmo, a ne kakvi bi možda željeli biti.....

(iz knjige "Sjećanja jedne geiše)


a meni se nameće pitanje...kakva je naša esencija.....što mislitie...ima li spisateljica pravo?
Koliko se ja sjećam u pitanju je pisac :roll:

zavisi šta podrazumijevaš pod pojmom "esencija". Na neki način je naša esencija H20 (plus nešto malo ugljika i azota). :-)

Da li nas nesreća razotkriva? Sasvim moguće. Tada nam ponestane energije da se "pretvaramo" da smo nešto što nismo. Tad se opustimo, tad više nemamo šta da izgubimo - čini mi se da je baš to ključno - čovjek je najviše to što jeste kad nema šta da izgubi.
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#4 Re: kakvi smo iznutra....

Post by FortunaBela »

ana_karenjina wrote:.......Nesreća je poput jakog vjetra. Time ne mislim samo na to da nas zadržava u mjestu, neda nam da odemo kamo bismo inače otišli.
Ona također trga i odnosi od nas sve, osim onog što se ne može otrgnuti, tako da se nakon nje vidimo onakvima kakvi stvarno jesmo, a ne kakvi bi možda željeli biti.....

(iz knjige "Sjećanja jedne geiše)


a meni se nameće pitanje...kakva je naša esencija.....što mislitie...ima li spisateljica pravo?
Često se kaže; ako želiš dobru i stabilnu kuću, najviše moraš uložiti u temelje....
Vrijeme je rabi, kiše, oluje, sunce, sve to ostavlja tragove.
Post Reply