Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#1 Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by nikeze »

Kakvi su utisci u vezi Richmond srednjih škola na Ilidži u Sarajevu?
Interesuje me sve u vezi internata, smještaja, ishrane, nastavnika, troškova školarine, internata, knjiga, uniforme, uspjeha nakon završetka.
Postoji li razlika između Richmond park koledža i Richmond park međunarodne srednje škole?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#2 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by Billy The Pljuc »

E baš, odavno razmišljam da postavim slično pitanje, ima li iko od forumaša ikakva saznanja?
minix
Posts: 23
Joined: 05/01/2018 21:46

#3 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by minix »

Ja sam tamo išao dok su to bili Sarajevo koledž i Internacionalna srednja škola.
Sada su otjerali neke turske profesore iz tih škola u Evropu, pa ne znam koliko su se te škole promijenile. Bolje da neko ko je u skorije vrijeme išao u te škole odgovori.
Vjerovatno u Richmond Park koledžu nema skoro nimalo stranaca, za razliku od Richmond Park srednje škole.
MMM1977
Posts: 4432
Joined: 15/07/2009 12:56

#4 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by MMM1977 »

Moj sin ide. Pisat cu o tome ali ne sada, kasno je, ali da mi ostane napomena
User avatar
heat
Posts: 17404
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#5 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by heat »

MMM1977 wrote: 20/04/2023 04:49 Moj sin ide. Pisat cu o tome ali ne sada, kasno je, ali da mi ostane napomena
Imamo info o vrsnjackom nasilju djece tajkuna, a koje se tolerise zbog finansija (jer oni pretezno nisu stipendirani).
Bilo bi lijepo procitati vas dojam i utiske kroz skolovanje, jer su nas pozvali na intervju u cetvrtak.
Unaprijed hvala.
minix
Posts: 23
Joined: 05/01/2018 21:46

#6 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by minix »

heat wrote: 24/04/2023 09:31
MMM1977 wrote: 20/04/2023 04:49 Moj sin ide. Pisat cu o tome ali ne sada, kasno je, ali da mi ostane napomena
Imamo info o vrsnjackom nasilju djece tajkuna, a koje se tolerise zbog finansija (jer oni pretezno nisu stipendirani).
Bilo bi lijepo procitati vas dojam i utiske kroz skolovanje, jer su nas pozvali na intervju u cetvrtak.
Unaprijed hvala.
Toga je uvijek bilo, bar dok su muški i ženski koledž bili odvojeni.
I kada su u mojoj generaciji učenici 4C odjeljenja pred maturu ranije prestali dolaziti na časove, neki momci iz trećeg razreda koji su dotada bili neprimjetni počeli su da se izdvajaju i pokazuju svoju silu.
U mojoj generaciji su svojevremeno ukinuli čitavo odjeljenje, skresali generaciju sa 4 na 3 odjeljenja, i opet je bilo mangupa.
Valjda je na koledžu bila bolja situacija nego u gimnazijama ili stručnim školama, učenici su se morali skrivati od profesora za pušenje cigara i alkohol.
Jedino je problem što turski profesori zbog drugačijeg mentaliteta i mekanosti ne uspijevaju biti toliko strogi kao naši bosanski.
MMM1977
Posts: 4432
Joined: 15/07/2009 12:56

#7 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by MMM1977 »

heat wrote: 24/04/2023 09:31
MMM1977 wrote: 20/04/2023 04:49 Moj sin ide. Pisat cu o tome ali ne sada, kasno je, ali da mi ostane napomena
Imamo info o vrsnjackom nasilju djece tajkuna, a koje se tolerise zbog finansija (jer oni pretezno nisu stipendirani).
Bilo bi lijepo procitati vas dojam i utiske kroz skolovanje, jer su nas pozvali na intervju u cetvrtak.
Unaprijed hvala.
Long story short. Ako hoćeš da ti dijete prođe kroz srednju školu bez nekog zahmeta onda Richmond a ako hoćeš da nešto nauči onda negdje drugo. Samo pitaj koliko učenika padne godinu.

Internat je leglo svega i svačega, ima tu cigara, alkohola a mislim i težih supstanci, dobro treba povesti računa.

Ima i super djece koja se trude, škola se isto trudi i ako dijete hoće da nauči oni će mu dati priliku. Ali problem je što dijete vidi da prolaze i oni koji ne rade ništa pa se izgubi entuzijazam.

Posebna priča su roditelji, tajkuni i skorojevići, koji misle da su njihova djeca najbolja i onda prave probleme i vrše pritisak na nastavni kadar.
Dugarry
Posts: 205
Joined: 09/10/2022 12:23

#8 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by Dugarry »

MMM1977 wrote: 25/04/2023 12:29
heat wrote: 24/04/2023 09:31

Imamo info o vrsnjackom nasilju djece tajkuna, a koje se tolerise zbog finansija (jer oni pretezno nisu stipendirani).
Bilo bi lijepo procitati vas dojam i utiske kroz skolovanje, jer su nas pozvali na intervju u cetvrtak.
Unaprijed hvala.
Long story short. Ako hoćeš da ti dijete prođe kroz srednju školu bez nekog zahmeta onda Richmond a ako hoćeš da nešto nauči onda negdje drugo. Samo pitaj koliko učenika padne godinu.

Internat je leglo svega i svačega, ima tu cigara, alkohola a mislim i težih supstanci, dobro treba povesti računa.

Ima i super djece koja se trude, škola se isto trudi i ako dijete hoće da nauči oni će mu dati priliku. Ali problem je što dijete vidi da prolaze i oni koji ne rade ništa pa se izgubi entuzijazam.

Posebna priča su roditelji, tajkuni i skorojevići, koji misle da su njihova djeca najbolja i onda prave probleme i vrše pritisak na nastavni kadar.
Sta mislis sa tim da je internat leglo svega i svacega?
Kontam da cigara i alkohola ima svugdje, tako da ta opasnost postoji bilo gdje da je.

I mene zanima ova skola, ali kao jednogodisnje iskustvo za dijete koje je zavrsilo osnovno skolu vani.
Ne znam da li postoji drugih opcija u Sarajevu. Znaci nastava na engleskom i internat.
User avatar
gentoo
Posts: 3226
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#9 Re: Kakve su Richmond srednje škole na Ilidži u Sarajevu?

Post by gentoo »

Gulenovci sa blokiranim racunima i engleskim nazivom :-)

https://www.google.com/search?client=sa ... ri_group=8
Post Reply