Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

To je donekle i normalno ponasanje... to ljude motivishe, da napreduju. Sve je ok, ako je u granicama normale... problem je, kad je drustvo od nekoliko parova. zive blizu. druze se. i dodje to takmicenja, prestiza. .. putovanja/ auti/ bazeni ...😉 😏
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#52 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

TRANCE wrote: 01/09/2021 01:16
u-pet-deka wrote: 01/09/2021 00:27


Sindorm dokazivanja. Većina ljudi sa prostora SFRJ sve radi zbog drugih. Da se zna, da se vidi, da ono, da ovo. Kada bi ljudi radili razne stvari samo zbog sebe, bili bi gospoda, ali vako su 'kmeti' i to je tako.
Oko toga se šprdali i 1980-ih, a kako vidim 40 godina poslije se ništa nije promijenilo.

Onima na Zapadu koji znaju brojati i zbrajati dva i dva je dokazivanje po BiH kao da su u ringu za box sa sedmogodisnjakom. Njima spizditi 500 KM u BiH je kao dlan o dlan, niti osjetit neće, dok 97 % u BiH taj luksuz nema, niti blizu. Ja sa svojim ofucanim poslom u fabrici sam daleko iznad BiH standarda nadprosječnog političara. I gdje je tu zadovoljstvo za dokazivanje? Ja ga nevidim. Treba uzeti pa se gombati oko dokazivanja sa ravnomjernim kandidatom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#53 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

u-pet-deka wrote: 04/09/2021 01:28 Ja ga nevidim. Treba uzeti pa se gombati oko dokazivanja sa ravnomjernim kandidatom.
Ti si tako, nivo Fadila.. :zoka:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#54 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

Koja je svrha dokazivanja ako unaprijed znate da vaš protivnik nikada neće imati mogućnost vam parirati? To nije dokazivanje, to je demonstracija nekog vida diktature. Kao ti si Bog a on je smrtnik. Tebe se pita i tako dalje.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#55 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by TRANCE »

Dokazuju se po Bosni većinom neostvareni papci. Imam u široj porodici jednog hirurga što radi u SAD-u, lik zarađuje 250 milja dolara godišnje, kuća u DC-u, voza se Bentley, ali to ni ne znaš osim ako izričito ne upitaš. Znaš koliko takve ljude boli ona stvar za nekim dokazivanjem po Bosni, dođe jednom u 5 godina na par dana, popije kafu s porodicom i nekim prijateljima, voza se tramvajem i nazad obavezama. Ako mu je do dokazivanja dokazuje se Amerima tamo. A znam i ove s tri srednje što rade na miješalici u Njemačkoj, žive u kućama po petero, ti kad dođu rezervišu mjesec dana godišnjeg u Bosni, pa slijedi čašćavanje komplet kafane, turiranje kroz grad Mercedesom koji su uzeli tamo na kredit od 10 godina, muntanje papanki s pričom "u nas u Njemačkoj" itd.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#56 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

Dijaspora tramvajem se voza? To nema u filmu a ne u Sarajevu. I taj kirurg se dokazuje, samo na FB. Nije jedino mjerilo kompletnoj kafanskoj nomenklaturi biti susretljiv pri ispijanju kafe i pive. Imam i ja jednu dalje, kojaj je dobro uspjela ali ona naleti u BiH jednom u 5 - 8 godina ali zato na FB tu se dokazuje kao luda. Svaki let, svaki coffee shop, svako auto, putovanje, odmor, jelo, you name it - a ima 60 godina.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#57 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by Chloe »

Svega ima kod nas pa i kod dijaspore, kad se vagne znak jednakosti.


Dijaspora = mi
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#58 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by TRANCE »

u-pet-deka wrote: 05/09/2021 00:09 Dijaspora tramvajem se voza? To nema u filmu a ne u Sarajevu. I taj kirurg se dokazuje, samo na FB. Nije jedino mjerilo kompletnoj kafanskoj nomenklaturi biti susretljiv pri ispijanju kafe i pive. Imam i ja jednu dalje, kojaj je dobro uspjela ali ona naleti u BiH jednom u 5 - 8 godina ali zato na FB tu se dokazuje kao luda. Svaki let, svaki coffee shop, svako auto, putovanje, odmor, jelo, you name it - a ima 60 godina.
Imaš ljude koji su tamo 20-30 godina, ovdje im ostalo možda 10 ljudi s kojima su još u kontaktu, kome će se oni dokazivati? Ako se dokazuju, dokazuju se strancima tamo, s tim da je level dokazivanja veći, a time i učestalost manja: na zapadu meću na Fejsbuk kad kupe kuću od 200 milja, kod nas kad plate ljetovanje od 2 milje, a u Africi kad kupe kineske tene od 20 dolara.
Što se tiče tramvaja, zadnjih godina u njemu viđam i dosta turista i naše dijaspore kojima se ne da vozati taksijima, zbog pazi sad ovo, što taksisti smrde na cigare, voze kao luđaci i gledaju da prevare s "taksimetrom u kvaru". Jer ne dolaze svi turisti i dijaspora autom iz Njemačke vožnjom od 12 sati da pokažu to auto, mnogima je ugodnije i jeftinije doći avionom bez auta.
User avatar
xoklix
Posts: 2382
Joined: 16/01/2018 16:07

#59 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by xoklix »

Vala moji dijasporci svi normalni.
Jedan već 13-14 godina mašinski inžinjer u Magni, bio i čak šef projekta za quattro sistem na predzadnjem Audiju Q5.
Ima kuću finu par kilometara od centra Graza, a voza neki Citroen c3 Aircross , auto vrijedi možda ko njegova netto plata.
Al zato putuje ko blesav i strogo su religiozni. Da mu žena nije pokrivena nikad ne bi ni skontao da je religiozan.
Drugi(brat od prvog) radi u farmaciji, slična situacija.
Amidza i amidzi-ci/šne u Linzu isto normalni, vazda vozaju neke monovolumene(porodična auta).
Za mene je dijaspora uvijek dobro došla, ne zaboravite da bi ekonomski propali bez njih.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#60 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

TRANCE wrote: 05/09/2021 02:45 Što se tiče tramvaja, zadnjih godina u njemu viđam i dosta turista i naše dijaspore kojima se ne da vozati taksijima, zbog pazi sad ovo, što taksisti smrde na cigare, voze kao luđaci i gledaju da prevare s "taksimetrom u kvaru
Na osnovu cega zakljucujesh, ko je turista a ko 'dijaspora' :-)
Taksisti smrde na cigare. :zoka: a u tramvajima ..sve nepushaci.. mirishu na 'guchi'.. :lol: :oops:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#61 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

moonca wrote: 05/09/2021 04:48
TRANCE wrote: 05/09/2021 02:45 Što se tiče tramvaja, zadnjih godina u njemu viđam i dosta turista i naše dijaspore kojima se ne da vozati taksijima, zbog pazi sad ovo, što taksisti smrde na cigare, voze kao luđaci i gledaju da prevare s "taksimetrom u kvaru
Na osnovu cega zakljucujesh, ko je turista a ko 'dijaspora' :-)
Taksisti smrde na cigare. :zoka: a u tramvajima ..sve nepushaci.. mirishu na 'guchi'.. :lol: :oops:
Budem u Sarajevu svake druge godine (u svom na svom) i ako Korona je malo pobrkala ritam ali eto palac pravilo svaka druga godina. Zadnji put tramvajem provozao se, prije nekih 15 - 17 godina.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#62 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

TRANCE wrote: 05/09/2021 02:45
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 00:09 Dijaspora tramvajem se voza? To nema u filmu a ne u Sarajevu. I taj kirurg se dokazuje, samo na FB. Nije jedino mjerilo kompletnoj kafanskoj nomenklaturi biti susretljiv pri ispijanju kafe i pive. Imam i ja jednu dalje, kojaj je dobro uspjela ali ona naleti u BiH jednom u 5 - 8 godina ali zato na FB tu se dokazuje kao luda. Svaki let, svaki coffee shop, svako auto, putovanje, odmor, jelo, you name it - a ima 60 godina.
Imaš ljude koji su tamo 20-30 godina, ovdje im ostalo možda 10 ljudi s kojima su još u kontaktu, kome će se oni dokazivati? Ako se dokazuju, dokazuju se strancima tamo, s tim da je level dokazivanja veći, a time i učestalost manja: na zapadu meću na Fejsbuk kad kupe kuću od 200 milja, kod nas kad plate ljetovanje od 2 milje, a u Africi kad kupe kineske tene od 20 dolara.
Što se tiče tramvaja, zadnjih godina u njemu viđam i dosta turista i naše dijaspore kojima se ne da vozati taksijima, zbog pazi sad ovo, što taksisti smrde na cigare, voze kao luđaci i gledaju da prevare s "taksimetrom u kvaru". Jer ne dolaze svi turisti i dijaspora autom iz Njemačke vožnjom od 12 sati da pokažu to auto, mnogima je ugodnije i jeftinije doći avionom bez auta.
Ja imam rodbine bliže i dalje od New Yorka preko Londona do Australije. O Njemačkoj da nepričam, mogu se proglasiti kao posebna manjinska skupina. :D Ovi u Njemačkoj auta mijenjaju kao ja gaće. Neki u godini i po dva auta "izlizaju". A da vidite tek manekenstva i pohvale po Instagramu :skoljka: :run: Tamvaja nigdje nema...
3enton
Posts: 55
Joined: 17/12/2020 15:13

#63 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by 3enton »

Zasto dio domicilnog stanovnistva jos uvijek ne moze skontati da se "ne" pise odvojeno od glagola?
Nemoguce da je toliko zajebano.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#64 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

To je nakarada samog jugo jezika. Negdje se izgovara nemogu a negdje ne mogu pa ti sada vidi. Izgovor volaka na relaciji Sarajevo - Doboj je znatno veći nego na relaciji Oslo, Kopenhagen.

Da li je gajba ili kištra, ili je jedno i drugo, ili su to ipak dva jezika?

Problem na tim prostorima je nastao kada su izbacili í ì é è á à ó ò ú ù

Ako je parola piši kako izgovaraš onda je nèmogu i né mogu pravilno, ili?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#65 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

u-pet-deka wrote: 05/09/2021 11:25
moonca wrote: 05/09/2021 04:48

Na osnovu cega zakljucujesh, ko je turista a ko 'dijaspora' :-)
Taksisti smrde na cigare. :zoka: a u tramvajima ..sve nepushaci.. mirishu na 'guchi'.. :lol: :oops:
Budem u Sarajevu svake druge godine (u svom na svom) i ako Korona je malo pobrkala ritam ali eto palac pravilo svaka druga godina. Zadnji put tramvajem provozao se, prije nekih 15 - 17 godina.
U velikim gradovima..narod koristi usluge javnog prevoza....no, opisani slucaj ..da neko vozi Bentley-ja ( zadnjih godina.. jako puno ih je na cesti- cijena pristupacna) i dodje u Sarajevo i koristi tramvaj.. jer su taxi vozaci - prevaranti. je, prosto nevjerovatno.

Zasto ne koristish tramvaj?
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#66 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

moonca wrote: 05/09/2021 14:21
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 11:25

Budem u Sarajevu svake druge godine (u svom na svom) i ako Korona je malo pobrkala ritam ali eto palac pravilo svaka druga godina. Zadnji put tramvajem provozao se, prije nekih 15 - 17 godina.
U velikim gradovima..narod koristi usluge javnog prevoza....no, opisani slucaj ..da neko vozi Bentley-ja ( zadnjih godina.. jako puno ih je na cesti- cijena pristupacna) i dodje u Sarajevo i koristi tramvaj.. jer su taxi vozaci - prevaranti. je, prosto nevjerovatno.

Zasto ne koristish tramvaj?
Kao prvo nisam nikakav ljubitelj guranja i gužvi nebitno javni prijevoz ili koncert. Drugo sama pomisao da mi neko 10 - 15 cm. iza vrata diše, jednostavno ja se ježim. Nije meni problem tramvaj kao javni prijevoz, samo u Sarajevu su gotovo uvijek puni kao šibica i to me skroz na skroz odbija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#67 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by ExNihilo »

u-pet-deka wrote: 05/09/2021 13:05 To je nakarada samog jugo jezika. Negdje se izgovara nemogu a negdje ne mogu pa ti sada vidi. Izgovor volaka na relaciji Sarajevo - Doboj je znatno veći nego na relaciji Oslo, Kopenhagen.

Da li je gajba ili kištra, ili je jedno i drugo, ili su to ipak dva jezika?

Problem na tim prostorima je nastao kada su izbacili í ì é è á à ó ò ú ù

Ako je parola piši kako izgovaraš onda je nèmogu i né mogu pravilno, ili?
Zanimljivo da ni Zviz, kojeg ti reče da poznaješ, također nije odvajao rječcu "ne" od glagola, i također je koristio vrlo specifičnu sintagmu "jugo jezik". Ako pretražiš ovaj forum za pomenutu sintagmu, dakle ako pretražiš stotine hiljada postova koji su napisani kroz dvije decenije, dolaziš do zaključka da su tu sintagmu koristila samo tri accounta.

Zviz, Hrle, i sada ti.

:D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#68 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

u-pet-deka wrote: 05/09/2021 14:32
moonca wrote: 05/09/2021 14:21

U velikim gradovima..narod koristi usluge javnog prevoza....no, opisani slucaj ..da neko vozi Bentley-ja ( zadnjih godina.. jako puno ih je na cesti- cijena pristupacna) i dodje u Sarajevo i koristi tramvaj.. jer su taxi vozaci - prevaranti. je, prosto nevjerovatno.

Zasto ne koristish tramvaj?
Kao prvo nisam nikakav ljubitelj guranja i gužvi nebitno javni prijevoz ili koncert. Drugo sama pomisao da mi neko 10 - 15 cm. iza vrata diše, jednostavno ja se ježim. Nije meni problem tramvaj kao javni prijevoz, samo u Sarajevu su gotovo uvijek puni kao šibica i to me skroz na skroz odbija.
Putnik, u tramvaju ..bio turista ili dijasporac.. 'domaci' ih uoce, jednostavno je ocigledno.. i da se neko izlaze opasnosti 'pljacke' i sta uz to ide. mi je nepojmljivo.. kao, i kontakti s putnicima :shock: . zbog nekoliko maraka, koliko bi platili taxistima...
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#69 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

ExNihilo wrote: 05/09/2021 14:35
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 13:05 To je nakarada samog jugo jezika. Negdje se izgovara nemogu a negdje ne mogu pa ti sada vidi. Izgovor volaka na relaciji Sarajevo - Doboj je znatno veći nego na relaciji Oslo, Kopenhagen.

Da li je gajba ili kištra, ili je jedno i drugo, ili su to ipak dva jezika?

Problem na tim prostorima je nastao kada su izbacili í ì é è á à ó ò ú ù

Ako je parola piši kako izgovaraš onda je nèmogu i né mogu pravilno, ili?
Zanimljivo da ni Zviz, kojeg ti reče da poznaješ, također nije odvajao rječcu "ne" od glagola, i također je koristio vrlo specifičnu sintagmu "jugo jezik". Ako pretražiš ovaj forum za pomenutu sintagmu, dakle ako pretražiš stotine hiljada postova koji su napisani kroz dvije decenije, dolaziš do zaključka da su tu sintagmu koristila samo tri accounta.

Zviz, Hrle, i sada ti.

:D
Nisam rekao da poznajem nego sam rekao da imam sumnju ko bi mogao biti. Vi ste na forumu pisali da isti je sa Stupa. Ja samo poznajem lika ovdje ne daleko od mene, koji je sa Stupa i sam je rekao da nekada davno je bio aktivan na forumu. Nije odao svoj nadimak sa foruma.

Drugo, ko vam je sada Hrle?

A jugo jezik sam sada nako napisao mada jugovići i jugošvabe itd. jugo prefix izrazi druže, ako te zanima, su pojmovi još iz doba Jugoslavije, i to 70ih godina. Ja mislim da nema generacije koja ima 48 pa nadalje godina starosti, da te termine u svakodnevnici ne koriste.

Oko ne i gramatike ja sam dao svoje skromno mišljenje, ništo više.

A Zvizovi komentari na forumu ne da su puni gramatički greški, nego blago je izjaviti da like je bio pismen odnosno da je rukovo jugo jezikom na nivou petog razreda oš.
Last edited by u-pet-deka on 05/09/2021 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#70 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by ExNihilo »

u-pet-deka wrote: 05/09/2021 14:47
ExNihilo wrote: 05/09/2021 14:35

Zanimljivo da ni Zviz, kojeg ti reče da poznaješ, također nije odvajao rječcu "ne" od glagola, i također je koristio vrlo specifičnu sintagmu "jugo jezik". Ako pretražiš ovaj forum za pomenutu sintagmu, dakle ako pretražiš stotine hiljada postova koji su napisani kroz dvije decenije, dolaziš do zaključka da su tu sintagmu koristila samo tri accounta.

Zviz, Hrle, i sada ti.

:D
Nisam rekao da poznajem nego sam rekao da imam sumnju ko bi mogao biti. Vi ste na forumu pisali da isti je sa Stupa. Ja samo poznajem lika ovdje ne daleko od mene, koji je sa Stupa i sam je rekao da nekada davno je bio aktivan na forumu. Nije odao svoj nadimak sa foruma.

Drugo, ko vam je sada Hrle?

A jugo jezik sam sada nako napisao mada jugovici i jugošvabe itd. jugo prefix izrazi druže, ako te zanima, su pojmovi još iz doba Jugoslavije, i to 70ih godina. Ja mislim da nema generacije koja ima 48 pa nadalje godina starosti, da te termine u svakodnevnici ne koriste.

Oko ne i gramatike ja sam dao svoje skromno mišljenje, ništo više.

A Zvizovi komentari na forumu ne da su puni gramatički greški, nego blago je izjaviti da like je bio pismen odnosno da je rukovo jugo jezikom na nivou petog razreda oš.
Vrati pare ljudima.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#71 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

moonca wrote: 05/09/2021 14:41
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 14:32

Kao prvo nisam nikakav ljubitelj guranja i gužvi nebitno javni prijevoz ili koncert. Drugo sama pomisao da mi neko 10 - 15 cm. iza vrata diše, jednostavno ja se ježim. Nije meni problem tramvaj kao javni prijevoz, samo u Sarajevu su gotovo uvijek puni kao šibica i to me skroz na skroz odbija.
Putnik, u tramvaju ..bio turista ili dijasporac.. 'domaci' ih uoce, jednostavno je ocigledno.. i da se neko izlaze opasnosti 'pljacke' i sta uz to ide. mi je nepojmljivo.. kao, i kontakti s putnicima :shock: . zbog nekoliko maraka, koliko bi platili taxistima...

Ja koristim taxi usluge. Kako god nisu blizu danskih cijena. Tako da meni je to sve kikiriki cijena. A oko dima od cigareta... pa gore od nekog lokala nikako nije.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#72 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

ExNihilo wrote: 05/09/2021 14:49
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 14:47

Nisam rekao da poznajem nego sam rekao da imam sumnju ko bi mogao biti. Vi ste na forumu pisali da isti je sa Stupa. Ja samo poznajem lika ovdje ne daleko od mene, koji je sa Stupa i sam je rekao da nekada davno je bio aktivan na forumu. Nije odao svoj nadimak sa foruma.

Drugo, ko vam je sada Hrle?

A jugo jezik sam sada nako napisao mada jugovici i jugošvabe itd. jugo prefix izrazi druže, ako te zanima, su pojmovi još iz doba Jugoslavije, i to 70ih godina. Ja mislim da nema generacije koja ima 48 pa nadalje godina starosti, da te termine u svakodnevnici ne koriste.

Oko ne i gramatike ja sam dao svoje skromno mišljenje, ništo više.

A Zvizovi komentari na forumu ne da su puni gramatički greški, nego blago je izjaviti da like je bio pismen odnosno da je rukovo jugo jezikom na nivou petog razreda oš.
Vrati pare ljudima.
Nikada nikome nisam uzeo novac, pa vas molim da ne pišete takve gluposti. Ako vas je ko nasadio za novce onda vi fino vidite sa osobom koja je to vama učinila. A ovaj lik sa Stupa, on i njegovi imaju novaca kao blata. To se vidi iz aviona.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#73 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

sherbett wrote: 05/09/2021 15:02
ExNihilo wrote: 05/09/2021 14:35

Zanimljivo da ni Zviz, kojeg ti reče da poznaješ, također nije odvajao rječcu "ne" od glagola, i također je koristio vrlo specifičnu sintagmu "jugo jezik". Ako pretražiš ovaj forum za pomenutu sintagmu, dakle ako pretražiš stotine hiljada postova koji su napisani kroz dvije decenije, dolaziš do zaključka da su tu sintagmu koristila samo tri accounta.

Zviz, Hrle, i sada ti.

:D
Pa njih troje u pet deka, ha ja
Isto da neko izjavi, da svi u BiH su u pet deka... :skoljka:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#74 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

sherbett wrote: 05/09/2021 15:44
u-pet-deka wrote: 05/09/2021 15:18

Isto da neko izjavi, da svi u BiH su u pet deka... :skoljka:
Ne, nije!
Eto nije. :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#75 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 05/09/2021 14:35
Zanimljivo da ni Zviz, kojeg ti reče da poznaješ, također nije odvajao rječcu "ne" od glagola, i također je koristio vrlo specifičnu sintagmu "jugo jezik". Ako pretražiš ovaj forum za pomenutu sintagmu, dakle ako pretražiš stotine hiljada postova koji su napisani kroz dvije decenije, dolaziš do zaključka da su tu sintagmu koristila samo tri accounta.

Zviz, Hrle, i sada ti.

:D
Indeeed. :thumbup:
Post Reply