Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#26 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by immuno »

caseytron wrote: 18/08/2021 19:52
immuno wrote: 18/08/2021 18:45

MA ja ba ti si tu 4 godine znas sve :lol: :lol:
Dovoljno da vidim nase ljude i sta su uspjeli za 30. godina. Ljudi koji su i prije rata dosli tu, manje-vise sa nasima je isto bilo. Eh sad mozda si ti jedan od ovih ovdje, ako jesi sve mi je jasno zasto ti je Bec dzenet na dunjaluku. Selam
Haj popij sta da te srce nedrmne plaho si se upalio :run:
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#27 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by caseytron »

immuno wrote: 18/08/2021 21:09
caseytron wrote: 18/08/2021 19:52

Dovoljno da vidim nase ljude i sta su uspjeli za 30. godina. Ljudi koji su i prije rata dosli tu, manje-vise sa nasima je isto bilo. Eh sad mozda si ti jedan od ovih ovdje, ako jesi sve mi je jasno zasto ti je Bec dzenet na dunjaluku. Selam
Haj popij sta da te srce nedrmne plaho si se upalio :run:
Pijem, sad ce i tebi sijela opet pocet', pa mozes sa bosnjacima tefericit.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#28 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

Ma ja, neka svako svoje račune plaća. Ja sam u SA u svom na svom. Nisam na teretu jednoj i drugoj strani rodbine. :novine: I ne kontam koji k**** svako malo porukama kao iz bukvara "gdje si", "si ALIVE", "kada vamo" itd. Najrahatniji sam kad doputujem pa tek poslije sedam dana se njima oglasim, eto tu sam.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#29 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by TRANCE »

shandrprcSA wrote: 16/08/2021 12:24 Jedan sredovjecni par kupio stan do mog prije 5 god i neki dan ih prvi put vidim :D i prvo pitanje je, komsija moze li sifra tvog wifi :lol:
Ja sam dao tako šifru ljudima koji dođu dvije sedmice godišnje u BiH da ne kupuju beze internet pakete radi dvije sedmice, ljudi se uvijek oduže nekom sitnicom iako ne tražim ni to, ali je problem bio kad je to saznao i komšija mahalaš koji nije dijaspora, nego živi 365 dana u godini ovdje i sutra mi i on tražio password :lol: Hajde dao i njemu da koristi dok su ovi tu u Bosni da ne narušavam komšijske odnose, a lik već sutradan odjavio svoj internet koji je koristio :shock: Kad su ovi otišli nazad promijenim password, i od tada me taj komšija koji živi ovdje čitavu godinu više ne pozdravlja.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#30 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by shandrprcSA »

TRANCE wrote: 27/08/2021 20:14
shandrprcSA wrote: 16/08/2021 12:24 Jedan sredovjecni par kupio stan do mog prije 5 god i neki dan ih prvi put vidim :D i prvo pitanje je, komsija moze li sifra tvog wifi :lol:
Ja sam dao tako šifru ljudima koji dođu dvije sedmice godišnje u BiH da ne kupuju beze internet pakete radi dvije sedmice, ljudi se uvijek oduže nekom sitnicom iako ne tražim ni to, ali je problem bio kad je to saznao i komšija mahalaš koji nije dijaspora, nego živi 365 dana u godini ovdje i sutra mi i on tražio password :lol: Hajde dao i njemu da koristi dok su ovi tu u Bosni da ne narušavam komšijske odnose, a lik već sutradan odjavio svoj internet koji je koristio :shock: Kad su ovi otišli nazad promijenim password, i od tada me taj komšija koji živi ovdje čitavu godinu više ne pozdravlja.
Ma nek' koriste :D ali mi smijesno bi, odmah direktno :D :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

u-pet-deka wrote: 18/08/2021 22:47 Ma ja, neka svako svoje račune plaća. Ja sam u SA u svom na svom. Nisam na teretu jednoj i drugoj strani rodbine. :novine: I ne kontam koji k**** svako malo porukama kao iz bukvara "gdje si", "si ALIVE", "kada vamo" itd. Najrahatniji sam kad doputujem pa tek poslije sedam dana se njima oglasim, eto tu sam.
:lol: . :thumbup: i ja tako radim..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by _BataZiv_0809 »

Munka i Zviz istomisljenici, ja sam iznenadjen prosto @ExNihilo
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by ExNihilo »

Da je meni vidjeti ovu mooncu, jarane. Da li priča haotično kao što piše? Kako u stvarnom životu izražava misli? Čime se bavi osim foruma? So many questions. Neki forumaši su zaista antropološki fenomeni.

A Zviz kao Zviz. Tebi dođe pare, a meni da popijemo kafu na Vaclavu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by _BataZiv_0809 »

Da, ona i Konasjer Karlin su mi jako slicne :-D

Potpisat cemo sporazum o preuzimanju dijela duga pa da i tebi duguje :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by ExNihilo »

Da, postove obje forumašice treba arhivirati i proslijediti Fakultetu političkih nauka, Odsjek za komunikologiju.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#36 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by developer10 »

caseytron wrote: 16/08/2021 12:40 Sta je konkretno dijaspora? Ja sam otisao vani prije cetiri godine, nemam pozitivna iskustva s nasim ljudima vani. Mozda je do mjesta (Bec), jer ovdje fakat svakakvog sljama ima.
'Ta će Beč, Bihać je za njega zapad, doslovno. :) Ko ne vjeruje, neka provjeri na karti :D :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

Druzenje dijaspore vani je kao i druzenje na forumu. s nekim osobama u 'normlanim okolnostima', nikada se ne bi ni sreo na ulici,da ne kazem, upustiti u bilo koju diskusiju... :zoka:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#38 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by STARx »

developer10 wrote: 27/08/2021 23:36
caseytron wrote: 16/08/2021 12:40 Sta je konkretno dijaspora? Ja sam otisao vani prije cetiri godine, nemam pozitivna iskustva s nasim ljudima vani. Mozda je do mjesta (Bec), jer ovdje fakat svakakvog sljama ima.
'Ta će Beč, Bihać je za njega zapad, doslovno. :) Ko ne vjeruje, neka provjeri na karti :D :D
Jaka ahahaha
User avatar
Sanjarko
Posts: 23275
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by Sanjarko »

Pozitivna, davali su nam dosta, a nisu morali, samo nazalost zadnje vrijeme na neki malo izbjegavaju iako im nismo nista lose uradili, a novac nismo nikad od ni od kog, niti nesto drugo, davali su sto su htjeli. Mozda neki sad malo izbjegavaju jer misle da ih gledamo kroz interes ili su i oni u finansijskim krizama iako imaju.

Nismo nikad zlonamjerni bili ni prema kome, a mnogi jesu prema nama, cak su nam neki zla nanijeli, nemislim na dijasporce nego na ljude opcenito. Medzuljudski odnosi su komplikovana stvar.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#40 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

Opet kod slavnog Zviza. Kako ono bejaše, lik je negdje sa Stupa? Da vam odam tajnu,mislim da znam ko je Zviz. Imam ovdje koji kilometar od mene, poznanika sa Stupa. Veli kako je nekada davno bio aktivan na forumu. Kao, bio je nekada davno prije gotovo 20 godina neki forum BiH-forum (tako ime foruma) nekako pa se ukino te onda se prebacio na Klix forum.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#41 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by Jack Be Nimble »

Odlicno. Ponekada odem na bosanske ili bosnjacke teferice. Bude janjetine, cevapa i fudbala na male. Kada se kolo raspali po livadi, bjezi kuci.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#42 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by muminovic »

u-pet-deka wrote: 28/08/2021 18:33 Opet kod slavnog Zviza. Kako ono bejaše, lik je negdje sa Stupa? Da vam odam tajnu,mislim da znam ko je Zviz. Imam ovdje koji kilometar od mene, poznanika sa Stupa. Veli kako je nekada davno bio aktivan na forumu. Kao, bio je nekada davno prije gotovo 20 godina neki forum BiH-forum (tako ime foruma) nekako pa se ukino te onda se prebacio na Klix forum.
Zviz gigant, najveci psihopata definitivno :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#43 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by Rockefeller »

Ma sve go‘ seljak.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#44 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by exliberal-ex »

Citajuci ovaj forum covjek bi stekao utisak da su samo seljaci izasli dok su gospoda i fgr ostali u Bosni.... :mrgreen:

Svugdje ima seljaka i gospode nije svako na zapadu gospodin sto zivi na zapadu nego sto mi mislimo da je tako, ima ovdje seljacina medjedi sa zelengore bi se postidili njihovih postupaka :)
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#45 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by TRANCE »

exliberal-ex wrote: 31/08/2021 15:32 Citajuci ovaj forum covjek bi stekao utisak da su samo seljaci izasli dok su gospoda i fgr ostali u Bosni.... :mrgreen:

Svugdje ima seljaka i gospode nije svako na zapadu gospodin sto zivi na zapadu nego sto mi mislimo da je tako, ima ovdje seljacina medjedi sa zelengore bi se postidili njihovih postupaka :)
Tačno, međutim što se tiče destinacije, moj je neki utisak da seljačine zadnjih godina idu isključivo u Njemačku i Austriju, te nešto rjeđe u ŠveCku ako imaju kakve famElije tamo, a gospoda pored tih država ide i u Švicarsku, Norvešku, Irsku, UK, SAD, Kanadu, Australiju, Novi Zeland, Singapur, jer za te destinacije je potrebno ipak biti veći level od građevinskih radnika, vozača i njegovatelja s vanredno završenim srednjim školama u Širokom.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#46 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

exliberal-ex wrote: 31/08/2021 15:32 Citajuci ovaj forum covjek bi stekao utisak da su samo seljaci izasli dok su gospoda i fgr ostali u Bosni.... :mrgreen:

Svugdje ima seljaka i gospode nije svako na zapadu gospodin sto zivi na zapadu nego sto mi mislimo da je tako, ima ovdje seljacina medjedi sa zelengore bi se postidili njihovih postupaka :)

Sindorm dokazivanja. Većina ljudi sa prostora SFRJ sve radi zbog drugih. Da se zna, da se vidi, da ono, da ovo. Kada bi ljudi radili razne stvari samo zbog sebe, bili bi gospoda, ali vako su 'kmeti' i to je tako.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#47 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by TRANCE »

u-pet-deka wrote: 01/09/2021 00:27
exliberal-ex wrote: 31/08/2021 15:32 Citajuci ovaj forum covjek bi stekao utisak da su samo seljaci izasli dok su gospoda i fgr ostali u Bosni.... :mrgreen:

Svugdje ima seljaka i gospode nije svako na zapadu gospodin sto zivi na zapadu nego sto mi mislimo da je tako, ima ovdje seljacina medjedi sa zelengore bi se postidili njihovih postupaka :)

Sindorm dokazivanja. Većina ljudi sa prostora SFRJ sve radi zbog drugih. Da se zna, da se vidi, da ono, da ovo. Kada bi ljudi radili razne stvari samo zbog sebe, bili bi gospoda, ali vako su 'kmeti' i to je tako.
Oko toga se šprdali i 1980-ih, a kako vidim 40 godina poslije se ništa nije promijenilo.

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

To je donekle i normalno ponasanje... to ljude motivishe, da napreduju. Sve je ok, ako je u granicama normale... problem je, kad je drustvo od nekoliko parova. zive blizu. druze se. i dodje to takmicenja, prestiza. .. putovanja/ auti/ bazeni ...😉 😏
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#49 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by u-pet-deka »

TRANCE wrote: 01/09/2021 01:16
u-pet-deka wrote: 01/09/2021 00:27


Sindorm dokazivanja. Većina ljudi sa prostora SFRJ sve radi zbog drugih. Da se zna, da se vidi, da ono, da ovo. Kada bi ljudi radili razne stvari samo zbog sebe, bili bi gospoda, ali vako su 'kmeti' i to je tako.
Oko toga se šprdali i 1980-ih, a kako vidim 40 godina poslije se ništa nije promijenilo.

Onima na Zapadu koji znaju brojati i zbrajati dva i dva je dokazivanje po BiH kao da su u ringu za box sa sedmogodisnjakom. Njima spizditi 500 KM u BiH je kao dlan o dlan, niti osjetit neće, dok 97 % u BiH taj luksuz nema, niti blizu. Ja sa svojim ofucanim poslom u fabrici sam daleko iznad BiH standarda nadprosječnog političara. I gdje je tu zadovoljstvo za dokazivanje? Ja ga nevidim. Treba uzeti pa se gombati oko dokazivanja sa ravnomjernim kandidatom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#50 Re: Kakva iskustva imate sa bh dijasporom?

Post by moonca »

u-pet-deka wrote: 04/09/2021 01:28 Ja ga nevidim. Treba uzeti pa se gombati oko dokazivanja sa ravnomjernim kandidatom.
Ti si tako, nivo Fadila.. :zoka:
Post Reply