Kako zatvoriti trgovačku radnju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
neal10

Kako zatvoriti trgovačku radnju

Post by neal10 » 08/05/2012 14:34

Kako zatvoriti trgovačku radnju koja ne posluje već skoro godinu a ima duga prema poreskoj (za doprinose).Ima li kakva rupa u zakonu .Ako neko zna neka pomaže........

amarcor

Re: Kako zatvoriti trgovačku radnju

Post by amarcor » 08/05/2012 15:11

nema nikakve rupe, otidji kod notara ili advokata, raspitaj se... sto duze odugovlacis svaki mjesec ti se nabijaju troskovi za doprinose, ovako mozda i mozes se dogovorit da ti zatvore firmu a da placas na neke rate taj dug... pozz i sretno

blesava

Post by blesava » 08/05/2012 15:16

uzmes kljuc i zakljucas, pa onda bacis u miljacku, mozda se dugovi sami vrate..

neal10

Post by neal10 » 08/05/2012 15:20

blesava wrote:uzmes kljuc i zakljucas, pa onda bacis u miljacku, mozda se dugovi sami vrate..
Nik ti stvarno govori sve o tebi...... :thumbup:

amko76

Post by amko76 » 08/05/2012 15:29

blesava wrote:uzmes kljuc i zakljucas, pa onda bacis u miljacku, mozda se dugovi sami vrate..
:lol: :lol: :lol:

NIkad više vjernika i džamija i patriota, a svi samo gledaju kako da zajebu jal državu, jal zaposlenike, dobavljače, koga god stignu.

neal10

Post by neal10 » 08/05/2012 15:37

amko76 wrote:

NIkad više vjernika i džamija i patriota, a svi samo gledaju kako da zajebu jal državu, jal zaposlenike, dobavljače, koga god stignu.
Moj jarane mi obični ljudi nemamo šanse da zeznemo državu jer će nam kad tad uzeti i naplatiti i zrak što dišemo a ja i nisam mislio da izbjegavam plaćanje nego kako da zatvorim sad da mi ne teku dalje obaveze .
I ako neko ima slično iskustvo neka progovori hehehehe

SaMaster

Post by SaMaster » 08/05/2012 15:51

neal10 wrote:
amko76 wrote:

Moj jarane mi obični ljudi nemamo šanse da zeznemo državu jer će nam kad tad uzeti i naplatiti i zrak što dišemo a ja i nisam mislio da izbjegavam plaćanje nego kako da zatvorim sad da mi ne teku dalje obaveze .
I ako neko ima slično iskustvo neka progovori hehehehe

Obaveze ti ne teku ukoliko nemas uposlenika. S obzirom da nisi zatvorio radnju, a sve po zakonu, moras imati bar jednog uposlenika. Vjerovatno direktor i vjerovatno si to ti. U tom slcuaju tvoje obaveze i dalje teku. prema tome dok ne izmiris dugove uvijek ce ti teci obaveze. Drazav je to :lol:

Sarajmen

Post by Sarajmen » 08/05/2012 16:46

Registrovana radnja ima vlasnika i u pravilu je on i prijavljen kao porezni obveznik, to je minimum. Svaki prijavljeni radnik u radnji također. Tvoje obaveze kao poreznog obveznika idu u kontinuitetu od zadnje prijave pa sve do onog dana kada dobiješ Rješenje o prestanku obavljanja djelatnosti za koju si isto tako trebao dobiti Rješenje -odobrenje za obavljanje tražene djelatnosti, ID broj, i ostalo...

Dakle, odeš u Općinu -Opštinu gdje si se prijavio-registrovao za tu privrednu djelatnost i pokreneš proceduru odjave. Sve dok ne dobiješ validno Rješenje o prestanku rada, tvoje obaveze teku kao da radiš ...kao da milione obrćeš što se njih tiče. Vrijeme, koristi ga i ne gubi...novac.Zaboli njih za tebe...

Post Reply