Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#101 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shiljak »

zašto će pomagati, pa kad će biti onda smak svijeta :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#102 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Great Cornholio »

shiljak wrote:zašto će pomagati, pa kad će biti onda smak svijeta :D
Neće biti smaka svijeta, neće se Zemlja i život na njoj u potpunosti uništiti, biće Sudnji dan, uništiće se samo ono/ oni, što stvara/koji stvaraju i održava/održavaju zlo.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#103 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by celava_dlaka »

dusa_raskopuša wrote:
celava_dlaka wrote:Da sam pitar ja, ne bi' imo sna ne bi' spav'o ja zbog tog Zelje :dance:

A i znao bi da ovdje ide apostrof. :lol: Al' da si, posto nisi, nemas blage. :mrgreen:
To ti sva prica :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#104 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by dusa_raskopuša »

To ti sva prica

Ma u-g-i-n-i. :mrgreen:
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#105 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by vivace »

bice pobedjeni starost i smrt..naseljavacemo druge planete,,eto,tako otprilike. :-D

ih sto nisam rodjena 4000 godine
jesenjin
Posts: 182
Joined: 22/06/2009 12:55

#106 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by jesenjin »

Mislim da niko nece docekati zivot na zemlji za 2000 godina jer posto su svi veliki predznaci sudnjeg dana poceli da se ispunjavaju i imajuci u viduna koji nacin ce se odigravati smatram da za 2000 godina a mozda i prije zivot na zemlji nece postojati a treba imati u vidu da je od nastanka Kurana do danas proslo 1400 godina i da su se manji predznaci ispunili i znamo da ce se veliki predznaci brzo odigravaati onda je logicno da zivot na zemlji nece postojati a Allah najbolje zna...

Sve u svemu ako bude zivot postojao onda ce biti sve gore i gore jer onaj koji vjeruje u predznake sudnjeg dana vrlo dobro je upoznat o strahotama koje ce zadesiti zemlju u buducnosti...
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#107 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by BAN___KAI »

Kada budu vodjenji ratovi zvijezda i islo se u druge galaksije i budu gradovi ispod mora ,u Bosni ce Gras jos propadati i grad ce izgledati totalno isto uz izuzetke novih Radoncicevih zgrada, a i moguce da ce bosanci biti novi Romi.
Evo vec proslo 20godina od rata i grad izgleda 99% isti, samo pogledajte slike grbavice tada i sada. xD

DOsta zajebancije.

Mislim da ovakvim tempom svijet nece izdrazati jos 100 godina, sve veca zagadjenoste planeta, sve brze i vise se trose prirodni resursi ,i cim bude to nestalo odmah ce se desiti treci svjetski rat koji niko nece prezivjeti.

Cak mislim da je to neizbjezna sudbina covjecansta i siguran sam 70% da ce se to desiti osim naravno ako svi postanemo budisti ili ako se prosirimo na okean ili antartiku.

Pa zamisli jbt sta bi bilo da Kinezi ukinu zakon o jednom djetetu, odmah smak svijeta xD.


I btw like za starost, besmrtnost nikada nece biti izmisljen i ako mozda bude kostat ce milijarde.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#108 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shiljak »

možda za 2000 godina neće biti raznih država kao danas, nego samo "jedna".. ali zato će biti više planeta gdje će ljudi živjeti :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#109 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shmizlica »

nema svijeta za 2000 god :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#110 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by UnscarD »

Mi zivimo u veoma vaznom vremnu kada ce se svijet ili ujediniti i napraviti progres u ono sto naucnici zovu Civilizacija stepena 1 (Kardashev skala) ili cemo se vratiti u kameno doba. Trenutno je zemlja negdje na 0,8 po ovoj skali. Prvi korak je promjena ekonomskog sistema koji mora biti prilagodjen 21 vijeku a ne baziran na 300 godina starim teorijama Adam Smitha.
Drugi korak je nacin na koji koristimo energiju koja mora potpuno dolaziti iz obnovljivih i ekoloski prihvatljivih resursa.

Samo promjena ekonmskog sitema ce uzrokovati potpunu i korijenitu promjenu socijalnih aspekata drustva koje vise nece biti bazirano na korupciji, takmicenju i opstanku.

Ovo je svaku civilizaciju najvaznija tranzicija jer kada se jednom predje u Civilaziju tipa 1, daljnje unistenje je malo vjerovatno. Civilizacije tipa 3 vec gospodare sa vise suncevih sistema i njihovo unistenje je prakticno nemoguce.

Za vise informacija o tranziciji i onome sto je vec danas moguce posjetite :
http://www.thevenusproject.com/
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#111 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Logovan »

shmizlica wrote:nema svijeta za 2000 god :D
Je l' to imaš neku provjerenu informaciju? :skoljka: :mrgreen:
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#112 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by sarajevo999999 »

pa...
Dovoljne su dvije blentovine rodjene u isto vrijeme da sve uniste,a pojavice se kad tad.
Vozace se golf II i kadet suza
Zivot ce opstati,e sad u kom obliku pitanje je..
Alieni ce doci i nece biti zeleni
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#113 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shmizlica »

_terminaš_ wrote:
shmizlica wrote:nema svijeta za 2000 god :D
Je l' to imaš neku provjerenu informaciju? :skoljka: :mrgreen:
provjerena taman toliko koliko su informacije danas uopšte provjerene :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#114 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shiljak »

ja za narednih 5-10 godina zamišljam da će svi imati internet, laptope i tablete.. a mi danas što smo navikli da chat-amo preko facebooka i msn-a, za 10 godina će biti većinom preko web kamere (i više ljudi istovremeno razgovaraju, naravno) :-D :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#115 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by UnscarD »

shiljak wrote:ja za narednih 5-10 godina zamišljam da će svi imati internet, laptope i tablete.. a mi danas što smo navikli da chat-amo preko facebooka i msn-a, za 10 godina će biti većinom preko web kamere (i više ljudi istovremeno razgovaraju, naravno) :-D :D
Zezas se predpostavljam ? :) za 10 godina kada udjes u kafanu imat ces masu ljudi koji sami sjede, pricaju , smiju se i sve to dok nose dal, naocale neke minijaturne (ove google najvljene za ovu godinu otvaraju taj trend) dal sociva....sve je pokriveno ultra brzim pristupacnim internetom i uvezano i ti fino sjedis u kafani a oko tebe plaza i party sastavljena od ljudi iz citavog svijeta :) vec danas je to sve moguce samo ce za 10 -15 godina biti i dovoljno komercijalizovano i jeftino...

Isto kao sto smo se do prije 10-15 godina cudili i smijali onim japancima sto hodaju ulicom i svi bulje u telefone a danas je to potpuno normalno i refleksno to ljudi rade ...
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#116 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shiljak »

ja sam više mislio za nas u BiH, dodaš još 5 godina, 5+5 :D Kad tablet bude jeftin da ga mogu svi uzeti, ili barem polovno za 100 KM
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#117 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Mračajski proto »

Svi istetovirani, izbrijani, naduvani, pirsing na svakom centimetru tijela... Itd.
User avatar
malsal
Posts: 772
Joined: 11/07/2012 14:50
Location: oko moje glave

#118 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by malsal »

Zavisi hocemo li napravit gresku u koracima ili ne.
Ili ce svjet ce biti vrlo miran i tih, bez ljudi da kvare sve oko sebe ili ce nas tehnoloski razvoj spasiti (od unistenja planete, biosfere i osnova za zivot)
Socijalni problemi (nepravda, pohlepa, fundamentalizam, korupcija i ostalo) ostaju nepromjenjeni jer su dio ljudske prirode.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#119 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by UnscarD »

malsal wrote:Zavisi hocemo li napravit gresku u koracima ili ne.
Ili ce svjet ce biti vrlo miran i tih, bez ljudi da kvare sve oko sebe ili ce nas tehnoloski razvoj spasiti (od unistenja planete, biosfere i osnova za zivot)
Socijalni problemi (nepravda, pohlepa, fundamentalizam, korupcija i ostalo) ostaju nepromjenjeni jer su dio ljudske prirode.
Sa ovim o ljudskoj prirodi bi smo usli u jednu siru diskusiju. Ja ne mislim da postoji ljudska priroda. Sta je to? Ljudska priroda je uvijetovana iskljucivo externim okolnostima kojima se prilagodjva. Recimo da si odrastao u plemenu lovaca na ljudske glave sa Papua Nove Gvineje i da te neko pita imas li ti neki problem u glavi jer iznad kreveta drzis 15 ljudskih lobanja, odgovorio bi : Imam problem, moj komsija ima 20.
Ili zamisli stari Rim i oca kako nagradjuje sina tako sto ga vodi na borbe gladijatora i sin od 9 godina gleda kako se sjeku noge ruke glave i navija ...i pita "tata , tata hoces li me opet dovesti? - " hocu sine ako budes dobar". Odvedi danasnje dijete da to gleda pa ce se istraumirati a to ionako niti jedan roditelj pri zdravoj pameti ne bi uradio nego bi sinu okrenuo glavu da to ne gleda.
Zasto je "priroda" tog dijeteta razlicita od danasnjeg pa bi se jedno istraumiralo a drugo svo sretno i zadovoljno marljivo uci i radi da ga otac odvede ponovo? Promjenio se kulturoloski okvir koji utice na ono sto mi nazivamo ljudska priroda. Ako to shvatimo, shvatit cemo da ljudska priroda i ako postoji, nije nesto sto je fixno i nepromjenjivo nego je fluidno i podlozno uticajima.

Ovaj sistem na linku ispod i ovaj cikica su puno toga objasnili pa koga zanimaju socijalni koncepti uredjanja drustva (a trebali bi sve da nas zanimaju jer ovo sto imamo je katastrofa u odnosu na ono za sta smo sposobni), predlazem da pogleda o cemu se radi :

http://www.thevenusproject.com/
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#120 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by elmirčo »

_terminaš_ wrote:
shmizlica wrote:nema svijeta za 2000 god :D
Je l' to imaš neku provjerenu informaciju? :skoljka: :mrgreen:
dojava :mrgreen:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#121 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by theTruePath »

Ne zanima me,ja cu biti odavno mrtav,mozda ih budem gledao iz druge galaksije i budem sretan sto sam ja odavno otisao :lol:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#122 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by shiljak »

jest mi drago što je prošla 2012, da ne slišam ono više, neće biti 2000 jer je kraj 2012 :D
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#123 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by animals »

4013 godina...godina velikog otkrica--izmisljen tocak..i na njemu guvernale :D marke rog...
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#124 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Hadzi Lojo »

Sto neko napisa; ljudi ce izumrijeti i vanzemaljci ce napokon uspostaviti vezu sa Orangutanima!
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#125 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by kica »

Ja nikako, jer necu biti ziv tada'
Post Reply