Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#1 Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by brad90 »

U ovom pitanju vise mislim na vase misljenje kako ce ovo sve izgledati, da li ce religije koje su danas zastupljene postojati, da li ce doci do pojave neke nove rase, da li ce neko iz naseg doba biti veliki spasitelj covjecanstva i slicne stvaru o kojima mi razmisljamo, da li ce ljudi u tom vremenu doci konacno do sopstvenog oslobodjenja ili ce ljudski rod postati jos zatupljeniji i skloniji ropstvu, da li ce ljudi citirati mislioce danasnjeg vremena, a starogrcke filozofe nece ni spominjati.... koje je vase misljenje o svemu, kako ce sve ovo izgledati u dalekoj buducnosti ?
User avatar
samo malo reloaded
Posts: 471
Joined: 15/05/2011 13:12
Location: negdje daleko, u zemlji snova...

#2 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by samo malo reloaded »

Tesko pitanje, nisam nikada o tome razmisljao, ali jedva cekam da vidim.

Prijatelju, 2000 godina, imas li sta krace?
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#3 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by brad90 »

samo malo reloaded wrote:Tesko pitanje, nisam nikada o tome razmisljao, ali jedva cekam da vidim.

Prijatelju, 2000 godina, imas li sta krace?
Moze i nesto manje, uglavnom percepcija te neke daleke buducnosti, kako ce to sve iygledati, mene nesto vuce da ce se sve vratit na srednji vijek, pojavice se mesija i zajebat narod :D
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#4 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by showman »

Historija se ponavlja. S propašću Rimskog carstva došao je crni srednji vijek. Vjerovatno će biti isto. Nakon propasti neke velike svjetske sile doći će do urušavanja svih društvenih vrijednosti, a jedini koji će profitirati su religijske vođe. Narod će bezglavo krenuti za njima i tražiti vriednosti u duhovnom životu koji će biti sve siromašniji i siromašniji. Emipirizam će uvenuti. Čeka nas nazadak, pa opet izdizanje iz kaljuže i tako u krug.
User avatar
samo malo reloaded
Posts: 471
Joined: 15/05/2011 13:12
Location: negdje daleko, u zemlji snova...

#5 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by samo malo reloaded »

Pa ja mislim da covjecanstvo, ovakvo kakvo jeste, prostom logikom stvari i slijedom dogadjaja, ne moze jos dugo istim ritmom.

Ili ce biti neka kataklizma, ili ne znam.. ali kraj ovakvom sustavu stvari, mora doci u skorije vrijeme.

Mislim da je covjecanstvo opcenito zastranilo do balcaka, od obicnog covjeka, do kompletnog drustva. Moralne vrijednosti su na nuli, a od toga mislim sve krece, svi problemi.

Sta ce biti za 100 godina, tesko je predvidjeti, a tek kasnije. Daj Boze da i dozivimo 22 stoljece, mislim, covjecanstvo. Primjetite samo kako covjecanstvo stoljecima ima jedan lagani hod da tako kazem, negdje do pocetka 20 stoljeca, lagani hod u smislu "razvoja", a onda odjednom ubrzanje, tehnoloski napredak, sto i nebi bilo lose da to sa sobom ne vuce i unistavanje zivotnog okolisa, a sa razvojem kapitala i kapitalizma, dolazi i do pada moralnih vrijednosti, jer ljudi su pohlpeni, zli, spremni na sve. Sjedimo na istom drvetu, a onaj dole pri zemlji pila drvo i govori sta vas briga sta ja radim, gledajte svoja posla.

Uglavnom, sumnjam u pozitivan ishod, a hocemo li mi to dozivjeti, ko zna.
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Truba »

ovim tempom zemlja neće više moći amortizirati naša sranja tako da je nezahvalno govoriti šta će biti za 200 a ne 2000 godina
uglavnom niko to ne može predvidjeti...
samo kad se sjetim one emisije beyond 2000 :lol: :lol: :lol:

ili izjava kako je 512 kilobajta rama dovoljno za sve kućne korisnike :lol: :lol: :lol:
ili o stalnim bazama na marsu do 2030 :razz:
User avatar
Hank Moody
Posts: 92
Joined: 18/06/2011 10:23
Location: majka Jamajka

#7 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Hank Moody »

Eventualno ako čovjek ne uništi planetu sa nuklearnim oružjem onda ćemo poslije svih tih problema sa ratovima, hranom, globalnim otopljenjem, globalnim zatupljivanjem i ostalim sranjem biti u nekom virtualnom svijetu tipa Matrix gdje će nam biti jako fino, svi lijepi, zgodni, pametni a sve će imati u svojim rukama Steve Jobs koji je se integriro u superrobota iSteva i pazi da neko slučajno nebi sheko sistem servera na kojim mi smo integrirani nekim binarnim načinom pretvaranja čovječijeg DNK-ja u strukturni kompjuterski kod
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#8 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Duhovni Vođa »

komi wrote:ovim tempom zemlja neće više moći amortizirati naša sranja tako da je nezahvalno govoriti šta će biti za 200 a ne 2000 godina
uglavnom niko to ne može predvidjeti...
samo kad se sjetim one emisije beyond 2000 :lol: :lol: :lol:

ili izjava kako je 512 kilobajta rama dovoljno za sve kućne korisnike :lol: :lol: :lol:
ili o stalnim bazama na marsu do 2030 :razz:
zato ja ne želim djecu - ne želim da produžavam vrstu
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#9 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Collector604 »

Svijet za 2000 godina zamisljan bez religije,pa samim time i bez ratova.

Svijet u kome ce dijete od 10 godina biti znanstveno obrazovanije nego danas 20 ljudi sa doktoratima.

Svijet u kome ce postojati samo engleski jezik.

Svijet u kome cemo imati vjestacka srca.

Moci cemo putovati svemirom,to jeste turistickim letjelicama.

Gdje osobe nece imati pravo da radjaju vise od jednog djeteta,zivotinjski nagoni roditelja ce se rjesavati tako sto cemo roditelje koji zele imati dvoje ili vise djece ubijati laserima 8-)

Hologrami ce biti svuda oko nas.

Auta ce nas sama voziti do odredjene destinacije pritiskom na odredjeno dugme.

Alternativna energija ce biti zastupljena na svakom centimetru planete zemlje.

Moci cemo putovati na druge planete i nebeska tijela.Recimo idem sutra djevojci u posjetu na mjesec 8-)

Svaka obitelj ce imati svoju letjelicu.

Zivot ce biti uredjeniji i organizovaniji stotinu puta nego sto je danas.

Djeca ce se za 2000 godina smijati kako smo bili glupi i vjerovali da postoji na nebu nevidljivi covjek :lol:

Djeca ce se smijati nama,bas kao sto se mi smijemo starim civilizacijama koje su vjerovale u svasta.Ismijavat ce nas dok budu putovali sa planete na planetu u letjelici.

Medicina ce biti tako napredna da skoro nikada necemo biti bolesni.

Svaka obitelj ce imati svoje medicinske aparate kojima ce svakodnevno pratiti stanje imuniteta,organa,krvi itd...
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#10 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Spear »

Ne znam jel sad tačno za 2000 godina, ali ja ovako zamišljam Zemlju u budućnosti:

kad tad će se pojaviti neki alieni. po mojoj logici svemir je jednostavno prevelik da ne bi bilo ništa. a sa otkrićem prvih, doće drugi, treći...

Zbog straha od veće prijetnje zemljani će ujediniti i biti ćemo nacija Zemljana. Planet-država.

Religije će biti historijski pojam i kulturna baština :D neće sigurno imati nekog udjela u životu, i spominjat će se kao što mi sada spominjemo pagane.

Neko je reko historija se ponavlja, slažem se, ali ponovit će sa Zemljom kao državom u borbi za opstanak ili moć.

Ako se prije svega toga sami ne budemo pobili :)

Neko će reći da gledam previse filmova, ali ključna stvar je da se otkriju ti alieni, ako do toga dođe, onda mislim da je moj slijed dogadaja sasvim realan.
Last edited by Spear on 11/08/2011 01:44, edited 2 times in total.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#11 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by azurna_obala »

Svijet neće postojati za 2000. godina.........
User avatar
Delirium
Posts: 1027
Joined: 05/07/2009 21:22
Location: Negdje na kraju u zatisju

#12 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Delirium »

neka postapokalipticna buducnost,tipa nigdje hrane za lijeka ljudi se ubijaju i jedu medjusobno i tako to :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#13 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Ma.Le.Na »

za 2000 godina :D

..uniformisano drustvo...minimalizam...nove metode ratovanja bez ubijanja - na nivou manipulacije mislima :-) :D ...jedan "predsjednik" Zemlje..neke nove bolesti...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#14 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by stochar »

Image
"You Maniacs! You blew it up! Ah, damn you! God damn you all to hell! "
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#15 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by micko green eyes »

Planeta podijeljena na 4 bloka gdje zive,
Bogati i lijepi, siromasni i ruzni, religijski trougao i Kineska cetvrt naravno.
Nema ratova jer svo oruzje svijeta je sakriveno negdje (i to samo zna Bogati i Lijepi blok gdje je).

Religijska netrpeljivost nepostoji, jer su sve glavne religije u istom bloku i fino se podpomazu, gdje svakih godinu dana se mijenja predstavnik (npr. Krscanin, pa Muslic pa Bar-Mitzvah) i sve tako.
Ruzni i siromasni dio je najmirniji, to su vecinom ljudi koji neocekuju puno, imaju da prezive i svaki drugi blok ih je izoliro od sebe tako da nea sanse da dobiju vizu za ostale krajeve. Jebiga, nece niko sa fukarom.

Kineski dio je tehnicki najnapredniji i posto ih je puno jer natalitet je ogroman jos uvijek kod njih, oni su poceli se siriti na dole, dakle dok svi grade visoko, oni se ukopavaju u zemlju. (Npr. Intrevju sa DinDong-Su-dom:"Zivim na 396665 spratu ispod zemlje, a zgrada posjeduje raketne liftove, tako da mi treba 15 sek, da dodjem do povrsine".)

Bogati i lijepi zive na zalihama od pljacki koje su provedene zadnjih 1000 god. i procjena je da nece trebati nanovo pljackati u sledecih 500 god. Takodjer su im prirodni resursi pri ruci i naravno posjeduju veliku vecinu od njih.
Vjera im je Apple i nadaju se da na sudnjem danu kad stanu ispred Steve Jobsa, da ce im sve grijehe oprostiti (cak iako su imali Samsung ponekad).
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#16 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by r_faruk »

"You Maniacs! You blew it up! Ah, damn you! God damn you all to hell! "

ja konto da je zatrpan........................ :D (zahebani ovi majmuni)

-sto se tice religije, vjerovatno ce nam se smijati kao sto se mi smijemo zeusu i ostaloj ekipi iz njegovog kluba......
-iskorijenice se sve dosada poznate bolesti, al ce doci nove, tako da smo na istom
-sto se tice oruzja, Amerika glavna kao i uvijek
-mislim da ce svi doci da crpe vodu iz BiH, a mi cemo im svakako u medjuvremenu prodati sve planine iz kojih ova izvire....................


i kao rjesenje svih problema u kojima je BiH

...............ukinuce se republika srpska :lol: ....................
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#17 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Collector604 »

r_faruk wrote:"You Maniacs! You blew it up! Ah, damn you! God damn you all to hell! "

ja konto da je zatrpan........................ :D (zahebani ovi majmuni)

-sto se tice religije, vjerovatno ce nam se smijati kao sto se mi smijemo zeusu i ostaloj ekipi iz njegovog kluba......
-iskorijenice se sve dosada poznate bolesti, al ce doci nove, tako da smo na istom
-sto se tice oruzja, Amerika glavna kao i uvijek
-mislim da ce svi doci da crpe vodu iz BiH, a mi cemo im svakako u medjuvremenu prodati sve planine iz kojih ova izvire....................

i kao rjesenje svih problema u kojima je BiH

...............ukinuce se republika srpska :lol: ....................
Upravo tako.Nemamo dovoljno pameti da izvucemo zakljucak iz mitologija starih civilizacija.Upravo imamo ista vjerovanja,pa cak nekada i iste rituale nakon sto nam umre neko iz obitelji,susjedstva ili poznanik neki.
User avatar
alcho
Posts: 1465
Joined: 31/08/2006 09:08

#18 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by alcho »

Ja zamiljam da ce tema "Za GUINNESS 2.000.000 komentara:)" napokon skupiti 2.000.000 komentara
User avatar
jedan_dobar_dan
Posts: 300
Joined: 17/08/2011 10:57
Location: u svijetu maca i kuca

#19 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by jedan_dobar_dan »

brad90 wrote:U ovom pitanju vise mislim na vase misljenje kako ce ovo sve izgledati, da li ce religije koje su danas zastupljene postojati, da li ce doci do pojave neke nove rase, da li ce neko iz naseg doba biti veliki spasitelj covjecanstva i slicne stvaru o kojima mi razmisljamo, da li ce ljudi u tom vremenu doci konacno do sopstvenog oslobodjenja ili ce ljudski rod postati jos zatupljeniji i skloniji ropstvu, da li ce ljudi citirati mislioce danasnjeg vremena, a starogrcke filozofe nece ni spominjati.... koje je vase misljenje o svemu, kako ce sve ovo izgledati u dalekoj buducnosti ?

2 000 godina od danas... kao i ovih 2 000-3 000 ranije.

ali srecom sad imamo ves masinu...




:)
User avatar
5okraka
Posts: 85
Joined: 25/07/2011 05:43
Location: Naples,FL

#20 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by 5okraka »

Collector604 wrote: Medicina ce biti tako napredna da skoro nikada necemo biti bolesni.
Ako uporedimo sa onom iz proslosti medicina je danas tako napredovala da je svaki covijek bolestan :-)

Glavni i jedini cilj su bolesni ljudi, koji trebaju da se ljece ali ne da se i izljece.....jer tu nema profita!

exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#21 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by exAprilica »

crna RUPA
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#22 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Necu ni da zamisljam nesto sto ne mogu dozivjeti :roll: ha ya
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#23 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by zalizani »

Euforija nakon otkrica nekog novog izvora energije dovodi ljudski rod na granicu ludila.
Ljudi od ushicenja vrse kolektivna samoubistva od shoka i spoznaje da su dosegli vrhunac napretka, te im zivot u materijalnom obliku ne predstavlja izazov.
Prezivljavaju plemena iz divljih krajeva planete, koja migracijama uzrokovanim prirodnim nepogodama i cudnim sticajem okolnosti naseljavaju oblast Mezopotamije.
U tom periodu radja se univerzalna beba koja u svojim vizijama ima sposobnost tumacenja ostataka drevnih civilizacija.
Nakon izvjesnog vremena pronadju poruku koja im govori da nikad za nikad ne smiju otkriti fosilna goriva i njihovu primjenu jer su ona dugorocna propast i uzrok svih problema.
Na kraju poruke stoji:
Drz'te se pluga i motike, da bi bili sretni.
:mrgreen:
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#24 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by just principe »

mene zanima kako ce ovaj forum izgledati za 100 godina bez nas., da li cemo se mi uopste voditi kao dio njega, hoce li nasa korisnicka imena biti izbrisana ako nece koliko ce clanova imati.
Hoce li iko za 100 godina uci na ovu temu i citati sta smo mi pisali, hoce li neko uci u moje postove da ih cita, ko ce biti moderatori...
Za period 2 hiljade godina sumnjam da ce ikad doci jer priroda je nemilosrdna, ako bi dosli do toga perioda hoce li iko procitati ovu nasu themu i smijati se nama sta smo pisali prije 2hiljade godina.. Da li ce ljudi za 2000 godina isto razmisljati kao i mi, hoce li se oni pitati sta ce se desiti za taj period, a ko zna mozda tada racunari i tehnologija pocnu sami pricati.

Da, ko zna :zzzz:
lajkujMe
Posts: 12116
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#25 Re: Kako zamisljate svijet za 2000 godina ?

Post by lajkujMe »

evo ja cu napraviti hronolosku listu

-Od sad pa 100 godina unaprijed

Covjecanstvo sve vise i vise tone zbog pohlepe, razlika između bogatih i siromasnih postaje ogromna, unistavanje zemlje je sve vece i vece sve do trenutka od NO RETURN, bogati odlucuju da moraju skratiti populaciju na zemlji i pocinju istrebljivanje siromasnih slojeva drustva, ukljucujuci siromasne zemlje milijarde ginu u epskom ratu između bogatih i siromasnih, nakon mnogo godina ratovanja i gerila ratova to jest RESISTANCE bogati prevladaju siromasne i pobiju 50% svjetskog stanovnistva sad je vecina ljudi bogata a siromasni su postali robovi i to se tako nastavlja 200 godina.... nema ratova....

-300 godina od sad

Svijet je svijet sivila sve je prilicno isto i nista se ne desava osim velike nepravde i gusenja u pohlepi, siromasi su se ponovo naselili na svijetu posto su mnogi bogati postali siromahi a prijasni siromahi se dobro reproduciraju, religije su izgubile svoju smisao posto i one sluze samo najace i siromahi napokon spoznaju da je religija oruzje za kontrolu masa, desava se velika pobuna siromaha koji su ovaj put dobro pripremljeni i imaju plan, nakon dugo dugo borbe ukljucujuci atomske bombe siromasi pobjedjuju ali iza njih je unisten svijet civilizacije su nestale i tako zemlja vegitira dugo godina, ubistva i sve nemoralne stvari nisu vise nemoralne nego svakodnevnica...

500 godina od sad

poslije 150 godina mracnog doba pojavljuju se osobe s velikim idejama i snagom da nesto promjene tokom godina oni skupljaju potporu od iznemoglih ljudi koji nemogu vise izdrzati horore zivota, postoje mnoge male autotitarne skupinice koje se bore za svoj dio zemlje ali pomocu hrabrih ljudi pojavljuje se nova skupina kojoj je cilj dobrobit svih ljudi oni tokom godina toliko osnaze da uspjevaju da se bore protiv tih losih skupina i 50 godina kasnije nova era covjecanstva nastaje

600 godina od sad

usvojena je nova ideja za covjecanstvo

Radi sta hoces, Pomozi drugome, Nema sebicnosti, nema razlika ljudi, nema religija nego sopstvena pozrtvanost da se fino i casno zivi, ne postoje zemlje nego samo jedna velika zajednica covjecanstva kojoj je planeta zemlja sve
Znanost se vraca na noge i ona sluzi svima, nema novca ali svako nesto radi, a radi ono sto mu se svidza, radi za sebe ali i za svoje voljene i drage osobe i za covjecanstvo, niske poslove preuzimaju masine a ostale poslove ljudi...

1000 godina kasnije od sad

Zemlja se fino oporavila ma da ima jos mnogo oziljaka, sve je u nekakvoj harmoniji jos uvijek prevlada osjecaj zajednistva i sistem koji je uspostvljen prije 450 godina jos uvijek ekstra fino uspjeva, ljudi zive sad stotine godina, sloboda prevladava, novac i ne postoji, religija ne postoji, ali problema ima sve je vise ljudi a zemlja ne raste, postoji mnostvo mega gradova i nesto se mora uraditi potom toga

Ljudi odlucuju da moraju da koloniziraju planete, prve na redu su okolne planete mjesec, mars, europa itd... ali i oni su pre mali i ne uslovni za dobar zivot covjecanstvo nalazi nacin da putuje svemirom i koloniziraju razne planete slicne zemlji svijet je ponovo u skladu....

1500 godina od sad

Zemljani prvi put u svojoj historiji nalaze na znake inteligentog zivota ali to su samo rusevine na jednoj planeti jedne drevne civilizacije istrazivanjem otkrivaju da su bili u razvojnom stadiju zemlje kao prije 1000 godina u tamnom dobu, naucnici predpostavljaju da su se sami unistili i naseljavaju taj planet covjecanstvom

1600 godina od sad

Ljudi pronalaze sve vise planeta slicnim kao ovom proslom unistene civilizacije predpostavke su da su se sami unistili ali sve vise dokaza se pojavljuje da se nisu sami unistili nego da ih je nesto napalo iz svemira

1700 godina od sad

ljudi imaju cvrste dokaze da su sve drevne mrtve civilizacije unistene od jednog te istog neprijatelja, zemlja je u strahu jer izgleda da taj neprijatelj ciljano unistava svaki drugi inteligenti zivot osim svog, zemlje u slucaju napada nemoze nista posto zadnja vojska zadnje oruzje je nestalo s lica zemlje prije 1100 godina, zemljani odlucuju da je vrijeme da se uspostavi vrhunska zemaljska vlada kojoj je cilj priprema zemlje za teski rat, osniva se zemaljska armija s flotom brodova i cudnovatih naoruzanja itd

1900 godina od sad ljudi su razvili veoma mocne tehnologije ukljucujuci vojne, u svemiru ima preko 20 milijardi ljudi i svi su spremni za rat


1950 godine od sad ljudi se susrecu s nepoznatim brodom istragom je otkriveno da je to bio istrazivacki brod ne zemljaskog porijekla slicne slike i prikazi takvih brodova su nađeni na unistenim planetama zemlja zna da su to neprijatelji brod je pobjegao

2000 godina od sad

zemlja se opustila malo posto brod koji je prije 50 godina pobjegao, od tog trenutka nista se nije desavalo ali neprijatelj dolazi i vrsi veliku invaziju na zemaljske teretorije i planete, flota i armija neprijatelja je ogromna otkriveno je da je neprijatelj cisto ratna vrsta svako bice tog neprijatelja je vojnik, svako dijete, svaki muskarac, svaka cura itd je kod njih vojnik i oni zive samo na brodovima i ratuju i traze dostojne protivnike njihov nacin zivota je milionima godina star i njihov cilj je apsolutna dominacija nakon godina ratovanja jedina planeta zemljana koja nije unistena je zemlja, sve snage zemlje se povlace oko zemlje i zadnja odbrana covjecanstva stoji pred veoma osljabljenim neprijateljem

2020 godina od sad


e pa tema je 2000 godina od sad kad bude tema 2020 godina od sad recu cu vam ishod historijske bitke :P :dance: :run:
Post Reply