Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#226 Re: Odg: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by Šveđanin »

Sandra N. wrote:koji je po vama najtezi jezik (osim japanskog, kineskog i slicnih), sa prostora EU kontinenta.
Finski, mađarski.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#227 Re: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by exliberal-ex »

Kao djete sam imao uciteljicu engleskog zbog koje sam zamrzio jezik da vam nemogu opisat....sad ga pricam manje vise non stop.
Nemam problema nikakvih kod pricanja, akcenat jos uvijek imam I to dosta izrazen mada, mi je jedna zena rekla nemoj nikad da izgubis svoj akcent...to je dio tvog karaktera, tvoje istorije, to je tvoje bogatstvo. Kod pisanja sam ok ali da me ubijete nemogu da zapamtim kad se stavlja a, an, the...ma da me ubijes neide u glavu. Kad moram da posaljem mass e mail kad su u pitanju tehnicki izvjestaji/problem,tad napisem e mail I posaljem ga ovoj mojoj koja popravi gramatiku ( I u 90 % slucajeva je uvijek isto ....a, an, the) ..I uvijek je isto ja nemam pojma sta ovo znaci sa tehnicke strane ali je barem gramaticki korektno :)
Primjetio sam ponekad kad sam bas umoran da mozak neradi..pa pocnem na nasem da pricam sa gospojom...ona me samo blijedo gleda... :)
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#228 Re: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by antonija »

Zivio google translation (.) com za prevode, pomaze koliko toliko ne znam da li ga koristite jako je koristan - ne da savrseno prevede, ali moze se sve shvatiti kada se koristi ?
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#229 Re: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by muminovic »

antonija wrote:Zivio google translation (.) com za prevode, pomaze koliko toliko ne znam da li ga koristite jako je koristan - ne da savrseno prevede, ali moze se sve shvatiti kada se koristi ?
Odličan je, ja ga redovno koristim ;) bas sam danas nesto na Italijanski prebacivao ;)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#230 Re: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by uglavnomja »

antonija wrote:Zivio google translation (.) com za prevode, pomaze koliko toliko ne znam da li ga koristite jako je koristan - ne da savrseno prevede, ali moze se sve shvatiti kada se koristi ?

moras imati dobro predznanje da ga koristis kao alat, osim u slucajevima par rijeci.

i ja ga koristim, ali mu ne vjerujem :D pokupim nepoznate rijeci, ali smisao ipak moram ja skontati.
User avatar
suzzy_q
Posts: 222
Joined: 21/04/2012 09:51

#231 Re: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by suzzy_q »

uglavnomja wrote:
antonija wrote:Zivio google translation (.) com za prevode, pomaze koliko toliko ne znam da li ga koristite jako je koristan - ne da savrseno prevede, ali moze se sve shvatiti kada se koristi ?

moras imati dobro predznanje da ga koristis kao alat, osim u slucajevima par rijeci.

i ja ga koristim, ali mu ne vjerujem :D pokupim nepoznate rijeci, ali smisao ipak moram ja skontati.
Ja koristim eudict.com za rijeci, kada mi samo neka rijec treba... i on je dobar
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#232 Re: Odg: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by Googlerica »

Šveđanin wrote:
Sandra N. wrote:koji je po vama najtezi jezik (osim japanskog, kineskog i slicnih), sa prostora EU kontinenta.
Finski, mađarski.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
jezik Lituanije
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#233 Re: Odg: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by muminovic »

Googlerica wrote:
Šveđanin wrote:
Sandra N. wrote:koji je po vama najtezi jezik (osim japanskog, kineskog i slicnih), sa prostora EU kontinenta.
Finski, mađarski.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
jezik Lituanije
E kazu da je Lituanski jezik najtezi !
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#234 Re: Odg: Kako vladate jezikom svoje nove domovine

Post by Googlerica »

muminovic wrote:
Googlerica wrote:
Finski, mađarski.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
jezik Lituanije
E kazu da je Lituanski jezik najtezi ![/quote]

imam prijatelja iz Lituanije,ajmee,ali je zabavno kad pricamo o nasim jezicima;on zna na nasem jeziku pozdrave i krace recenice he he he ,a meni je Lituanski jezik interesantna jer ga nemam priliku cesto cuti od drugih :-D
Post Reply