KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#26 Re: KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:18, edited 1 time in total.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#27

Post by Lace »

underground wrote:
Stitch__ wrote:ma nije mi jasno koji je to slucaj, ne sjecam se da sam cuo?
Jel' ti ja sada trebam objasnjavati sta i kako je bilo ? :)
i u cemu je zvrcka da ubijes 2 i odlezis samo 2-3 godine...na sta si se vadio...neuracunljivoist...samoodbrana :D
Last edited by Lace on 26/07/2006 00:51, edited 1 time in total.
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#28 Re: KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:18, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Post by Truba »

edvin wrote:Dok ovo pisem dodje mi da se raspadnem u atome od ljutnje, ja i zena (inace smo mladi bracni par) smo uzeli kredit u Raiffaisenu i kupili stan zeljni bijega od staraca i uz malu bebu od tri mjeseca poceli kovati planove za nasu malu familiju.
U zgradu preko puta su se prije mjesec dana uselili idioti i ne daju nam mira ni dan ni noc. Kad nisu feste onda sjede na balkonu i deru se ko majmuni do tri-cetiri ujutro tako da smo nas dvoje skoro slomljeni.
Nama je potrban mir jer moramo obadvoje na poso a i kredit se mora vracati.
Ja sam licno prico s njima vise puta i iso na vrata, prijetio i uvijek se zavrsi da se oni kaju, kazu nece vise itd. Onda za dva-tri dana opet ista prica. Jos malo pa cemo svi zavrsiti u Jagomiru...

nažalost moraš pokazati zube da ne bi završio kao roman polanski u filmu stanar
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#30

Post by edvin »

Izgleda,nazalost, da cu morati da primjenim gore navedene metode ali zalosno je to da poslije svega sto nas je sve zadesilo moramo i ovo da rjesavamo tako...
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#31

Post by Eshek »

jebiga, davno je rečeno da kada tražiš dom, kupuješ komšiluk, a ne kuću

nego, druže, ako klinci nisu lokalni, nađi ti nekog loko jalijaša i daj mu 50 morona da im malo žešće zalupa na vrata i baci, onako, odokativno, koju prijetnju.

ako to ne upali, nađi nekog ko će mu pogurati malo nos u lobanju kada otvori vrata. troškovi: cca. 500 KM

ako ni to ne upali, ili mijenjaj stan, ili diži manji kredit da platiš ljude da ih profesionalno obrade.


ah, da! postoji još jedna mogućnost: ako su podstanari, provjeri vlasnika kod komšija,i razgovaraj s njim. vjerovatno i njemu prave probleme. pokušaj mu naći nekog drugog kao podstanara, ne bi trebalo biti teško...
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#32 Re: KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Post by auto de fe »

edvin wrote:Dok ovo pisem dodje mi da se raspadnem u atome od ljutnje, ja i zena (inace smo mladi bracni par) smo uzeli kredit u Raiffaisenu i kupili stan zeljni bijega od staraca i uz malu bebu od tri mjeseca poceli kovati planove za nasu malu familiju.
U zgradu preko puta su se prije mjesec dana uselili idioti i ne daju nam mira ni dan ni noc. Kad nisu feste onda sjede na balkonu i deru se ko majmuni do tri-cetiri ujutro tako da smo nas dvoje skoro slomljeni.
Nama je potrban mir jer moramo obadvoje na poso a i kredit se mora vracati.
Ja sam licno prico s njima vise puta i iso na vrata, prijetio i uvijek se zavrsi da se oni kaju, kazu nece vise itd. Onda za dva-tri dana opet ista prica. Jos malo pa cemo svi zavrsiti u Jagomiru...
Shvatam te u potpunosti.Kod mene je isto zena, dijete, posao.....
Ja kod svog turbofolkera ne smijem ni prismrditi na vrata,jer je turbofolk mafijas,utjerivac dugova, i diler drogom.Gore ne moze biti,citav se komsiluk pita sta smo bogu zgrijesili pa nam ovaj idiot doseli prije jedanest mjeseci.Tv pink do daske ili maratonski mp3 po citav dan zna udarati.Vjeruj mi, znam prilican broj hitova sa te nakaradne televizije,zelio ja to ili ne hitove "ucim" u 3 ujutro,milon puta zovi policiju ali nista od toga.Malo psovanja na muriju,eventualno prijava ali na kraju uvijek isto.Muzika u bilo koje doba,dan noc.....svejedno.
Hrabar sam ja,ali ipak znam ako bih lupio njemu na vrata,ubio bi hljeb u meni,sa oruzjem da krenem zavrsit cu mrtav ili u zatvoru a ne zelim ni jedno ni drugo. Ne znam ni sam vise sta da radim......imamo isti problem.Tvoj makar nije mafijas.
Efekt
Posts: 263
Joined: 18/07/2006 00:34

#33

Post by Efekt »

edvin wrote:Izgleda,nazalost, da cu morati da primjenim gore navedene metode ali zalosno je to da poslije svega sto nas je sve zadesilo moramo i ovo da rjesavamo tako...
Evo ti moj grobni mir za galamu.Ja se zazelio naseg ciganluka.Salu na stranu.Ja znam samo jednu zemlju na svijetu gdje se to rijesi za dvije minute sa policijom , ma bez murije , samo nazoves lising office .To je US.Kako i zasto, je to tako, to je druga prica.U Njemackoj je tesko takve stvari sankcionasti.To je Evropa .a mi nismo ni evropa ni amerika. 85% ljudi te savjetuje da ga zavalis medju rogove.Ako si to kadar uciniti , to je najdjelotvorniji lijek. Ako pak nisi takav tip covjeka ( a ja vidim da nisi , jer da jesi ne bi trazio savjet , vec bi ga odavno zazago u baksu ) ti pokusaj ipak preko policije i suda . Urodice plodom i bices miran. Misli na zenu i dijete ako nisi razbijac.Nije snaga u misicima nego u srcu i mozgu.Ako nisi rodjen da lomis ljude mani se corava posla .Naletices na budalu a ti to nisi.Misli na dijete i misli glavom.Prijateljski i iskreno.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#34

Post by PipiDugaDevetka »

Službene novine Kantona Sa., Broj 10 - Petak, 28.maja 1999. g. wrote:Na osnovu člana 13. stav 1. tačka c. i člana 18. stav 1. tačka b. Ustava Kantona Sarajevo (“Službene
novine Kantona Sarajevo”, br. 1/96, 2/96, 3/96 i 16/97), Skupština Kantona Sarajevo, na sjednici od
20. maja 1999. godine, donijela je
ZAKON
O ZAŠTITI OD BUKE
Kome treba ovaj Zakon neka mi se javi na pp i dostavi e-mail adresu...Kako ovdje postirati text koji je u mom PC, a u PDF-u je?
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#35

Post by ztluhcs »

Lace wrote:
underground wrote:
Stitch__ wrote:ma nije mi jasno koji je to slucaj, ne sjecam se da sam cuo?
Jel' ti ja sada trebam objasnjavati sta i kako je bilo ? :)
i u cemu je zvrcka da ubijes 2 i odlezis samo 2-3 godine...na sta si se vadio...neuracunljivoist...samoodbrana :D
Zlu ne trebalo? :D
vesela
Posts: 1244
Joined: 08/12/2005 20:03

#36

Post by vesela »

danas wrote:e, tacno tako...
i ja se drzim staljinove krilatice "nema covjeka -- nema problema" :-)

ma jes' to jope' dosla? :kiss:

imala sam problem sa bucnim komsijama i nista nismo mogli uraditi...na kraju smo MI odselili :sad:
deex
Posts: 106
Joined: 05/05/2006 20:12

#37

Post by deex »

Mene 6 godina izludjivala komsinica iznad, apotekarka, pa non-stop u klompama. Sto je najgore, stalno je bila u pokretu, spartala od 6 ujutro do iza ponoci. Bezbroj puta smo je fino i kulturno molili, onda prestane, pa opet ispocetka. Ma, urnisala nas, pozivcanili smo, pritisak nam skocio. I konacno je urodilo plodom. Inace, zgrada totalno luda. Uz prometnu je ulicu, kola sisaju, motori tandrcu, pijanci se deru u 2 ujutro. Market u prizemlju radi od 6 do 24 h. Donose ujutro robu, lupaju, deru se. Imamo i 2 buregdzinice, citava kuca ( i wc), osjeti se na burek i ostalo i pored zatvorenih prozora. Voda iz klima uredjaja kaplje na sve strane, odbija se, pa u prozore. Trava se sisa obicno subotom u cik zore. Smecari lupaju kontejnerima i nose smece oko ponoci. Ludara!
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#38

Post by edvin »

Moram reci, mada nerado, da mi je ipak malo lakse nekako posto vidim da nisam jedini sa problemima ove vrste. Neko gore napisa da razmislim sta da radim jer cu naletiti na budalu, ma budale smo svi kad nam dodje zuta minuta. Ono sto je najgore u svemu ovome, zavalis se u kredit zbog stana, i kontas rijesio sam pitanje kad ono...gore da ne moze biti.
Danas cemo se skupiti familijarno (ko La corleone familija) pa cemo tamo svi zajedno, naravno, samo muski dio familije...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#39

Post by horns&drums »

Ja bih im vrsio veliku nuzdu pred vratima dok ne skontaju :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#40

Post by PipiDugaDevetka »

cheguevara_k1 wrote:Ja sam imao slican problem sa komsijom koji kad malo popije cijeli komsiluk mora da slusa ono sto je njemu ceif. Vise puta je dolazila murija i nista. E onda ja zovnem dva svjedoka, naoruzam se osmijehom, razvalim vrata posto nije htio da otvori, a onda razlupam fino i TV i liniju i kazem mu da me tuzi. Naravno da njega nisam ni dodirnuo, jer to je vec napad na licnost, za ostecenje imovine se samo placa steta. Ostao je u soku, ni dan danas me nije tuzio, a komsiluk ponovo uziva u miru. E da jako bitna cinjenica je da se to desilo oko ponoci, kad je zakonom zabranjeno remetiti javni red i mir. Znaci nista njih, samo imovinu i bez oruzija molim. PEACE :lol: :lol:
Jedno od boljih krajnjih rješenja. Ačk olsum gazijo! :D
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#41

Post by auto de fe »

horns&drums wrote:Ja bih im vrsio veliku nuzdu pred vratima dok ne skontaju :D
Meni je to padalo na pamet ali moj komso ima kamere....
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#42

Post by JD »

Eshek wrote: nego, druže, ako klinci nisu lokalni, nađi ti nekog loko jalijaša i daj mu 50 morona da im malo žešće zalupa na vrata i baci, onako, odokativno, koju prijetnju.

ako to ne upali, nađi nekog ko će mu pogurati malo nos u lobanju kada otvori vrata. troškovi: cca. 500 KM
Kakvih 500 KM, mozes naci budalu da zbode nekog za petobanku, a ne da ga malo namlati ili zaprijeti...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#43

Post by MRAVOJED »

ja kao bivši glasni komšija mogu samo reći :D izvinjajem se :D uz napomenu da sam ja puštao samo dobru muziku :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#44

Post by daduli_sa »

underground wrote:
edvin wrote:Ma zvali smo i policiju, mislim i druge komsije jer nisam samo ja reagovo ali nista od policije, naprave zapisnik i nikom nista. Da ih ja kokam to opet i nije neko rjesenje, mislim sto se tice familije i to...A opet, kako drugacije, ma izmarisati izgleda da ih ni stara ne prepozna a opet je li i to rjesenje...
Onda nema izlaza. Ili trpiti ili uzeti to u svoje ruke. Tako ti je to kod nas.
De underground, malo ohani, necemo se sad rokati okolo :roll:
Edvine, samo 1182 pomaze, zovi svako vece po nekoliko puta, istraj mjesec dana i nerviraj svojim zvanjem policiju pa ce morati neminovno nesto da rijese!
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#45

Post by Stihy »

periferija zakon.
Kuca sa malo avlije...mir tishina...dje ces familiju trpat medju beton,narkomane i buku...neiskusno
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#46

Post by Mahalac »

dobra mahala...stan :shock: ..kredit :shock: ...jako neiskusno neko primjeti :( :roll: :D
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#47

Post by semso poplava »

daduli_sa wrote: Edvine, samo 1182 pomaze, zovi svako vece po nekoliko puta, istraj mjesec dana i nerviraj svojim zvanjem policiju pa ce morati neminovno nesto da rijese!
Upravo tako!
Samo Edvine zovi muriju sto cesce!!
Sto im prije dosadis svojim konstantnim pozivima to bolje!
Tako sam i ja jednom krkanu stao u kraj!

a za ove "zestoke momke" nemam komentara :-)
pa covjek je fino napisao da ima zenu i malo dijete (sto znaci trazi neko normalnije rjesenje) a "internet mingupi" se odmah raspucali sa savjetima....

Edvine zovi muriju non-stop :)
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#48

Post by izblajhana »

deex wrote:Mene 6 godina izludjivala komsinica iznad, apotekarka, pa non-stop u klompama. Sto je najgore, stalno je bila u pokretu, spartala od 6 ujutro do iza ponoci. Bezbroj puta smo je fino i kulturno molili, onda prestane, pa opet ispocetka. Ma, urnisala nas, pozivcanili smo, pritisak nam skocio. I konacno je urodilo plodom. Inace, zgrada totalno luda. Uz prometnu je ulicu, kola sisaju, motori tandrcu, pijanci se deru u 2 ujutro. Market u prizemlju radi od 6 do 24 h. Donose ujutro robu, lupaju, deru se. Imamo i 2 buregdzinice, citava kuca ( i wc), osjeti se na burek i ostalo i pored zatvorenih prozora. Voda iz klima uredjaja kaplje na sve strane, odbija se, pa u prozore. Trava se sisa obicno subotom u cik zore. Smecari lupaju kontejnerima i nose smece oko ponoci. Ludara!
:lol: :lol: :lol: e bas si kupio stan na lijepom mjestu :shock:

Nego, zahvaljujuci prici se sjetih onog filma kad mladi bracni par kupuje kucu sa babom koja zivi na spratu :lol: :lol: :lol:
Film sam pravo daaaavno gledala, ne mogu cak ni sjetiti ko glumi :oops: :oops: ali znam da sam umrla od smjeha :lol: :lol: :lol:
Ako neko zna o kojem fimu pricam neka mi kaze kako se zove,
hvala :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#49

Post by ahmed&nedzad »

auto de fe wrote:
horns&drums wrote:Ja bih im vrsio veliku nuzdu pred vratima dok ne skontaju :D
Meni je to padalo na pamet ali moj komso ima kamere....
Da ti ne živiš gore u Pehlivanuši?! :D :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#50

Post by Alfons Kauders »

izblajhana wrote:
deex wrote:Mene 6 godina izludjivala komsinica iznad, apotekarka, pa non-stop u klompama. Sto je najgore, stalno je bila u pokretu, spartala od 6 ujutro do iza ponoci. Bezbroj puta smo je fino i kulturno molili, onda prestane, pa opet ispocetka. Ma, urnisala nas, pozivcanili smo, pritisak nam skocio. I konacno je urodilo plodom. Inace, zgrada totalno luda. Uz prometnu je ulicu, kola sisaju, motori tandrcu, pijanci se deru u 2 ujutro. Market u prizemlju radi od 6 do 24 h. Donose ujutro robu, lupaju, deru se. Imamo i 2 buregdzinice, citava kuca ( i wc), osjeti se na burek i ostalo i pored zatvorenih prozora. Voda iz klima uredjaja kaplje na sve strane, odbija se, pa u prozore. Trava se sisa obicno subotom u cik zore. Smecari lupaju kontejnerima i nose smece oko ponoci. Ludara!
:lol: :lol: :lol: e bas si kupio stan na lijepom mjestu :shock:

Nego, zahvaljujuci prici se sjetih onog filma kad mladi bracni par kupuje kucu sa babom koja zivi na spratu :lol: :lol: :lol:
Film sam pravo daaaavno gledala, ne mogu cak ni sjetiti ko glumi :oops: :oops: ali znam da sam umrla od smjeha :lol: :lol: :lol:
Ako neko zna o kojem fimu pricam neka mi kaze kako se zove,
hvala :D
duplex cini mi se...

a za komsije...

Image
Post Reply