KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#1 KAKO VI RJESAVATE PROBLEME SA BUCNIM KOMSIJAMA

Post by edvin »

Dok ovo pisem dodje mi da se raspadnem u atome od ljutnje, ja i zena (inace smo mladi bracni par) smo uzeli kredit u Raiffaisenu i kupili stan zeljni bijega od staraca i uz malu bebu od tri mjeseca poceli kovati planove za nasu malu familiju.
U zgradu preko puta su se prije mjesec dana uselili idioti i ne daju nam mira ni dan ni noc. Kad nisu feste onda sjede na balkonu i deru se ko majmuni do tri-cetiri ujutro tako da smo nas dvoje skoro slomljeni.
Nama je potrban mir jer moramo obadvoje na poso a i kredit se mora vracati.
Ja sam licno prico s njima vise puta i iso na vrata, prijetio i uvijek se zavrsi da se oni kaju, kazu nece vise itd. Onda za dva-tri dana opet ista prica. Jos malo pa cemo svi zavrsiti u Jagomiru...
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#2

Post by underground »

Care moj, prijavi policiji ili pistolj u ruke pa ih porokaj sve. Jebiga odlezat ces dvije-tri godine i biti sa familijom opet...u miru. Isplati se.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#3

Post by danas »

e, tacno tako...
i ja se drzim staljinove krilatice "nema covjeka -- nema problema" :-)
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#4

Post by forUMASH »

....najgori su ovi sto prerano ostare .... :D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#5

Post by underground »

Po zakonu se poslije 9 ili 10 sati navece ne smije remetiti javni red i mir. A oni to krse. Prijavi policiji ili uzmi zakon u svoje ruke. Nema izbora.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#6

Post by Stitch__ »

dvije tri :D :lol: djes ti puco prije :D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#7

Post by underground »

Stitch__ wrote:dvije tri :D :lol: djes ti puco prije :D
Alipasino. Dvoje mrtvih i jedan ranjeni. Odlezo tri godine i dva mjeseca.
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#8

Post by Stitch__ »

a :? :? :? :? :? :? :? :? :?
edvin
Posts: 387
Joined: 03/05/2004 16:57

#9

Post by edvin »

Ma zvali smo i policiju, mislim i druge komsije jer nisam samo ja reagovo ali nista od policije, naprave zapisnik i nikom nista. Da ih ja kokam to opet i nije neko rjesenje, mislim sto se tice familije i to...A opet, kako drugacije, ma izmarisati izgleda da ih ni stara ne prepozna a opet je li i to rjesenje...
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#10

Post by underground »

Stitch__ wrote:a :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Vidim da ti nesto nije jasno. Mogu li ti sta pojasniti ili pomoci da razrijesis tu misteriju ?
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#11

Post by underground »

edvin wrote:Ma zvali smo i policiju, mislim i druge komsije jer nisam samo ja reagovo ali nista od policije, naprave zapisnik i nikom nista. Da ih ja kokam to opet i nije neko rjesenje, mislim sto se tice familije i to...A opet, kako drugacije, ma izmarisati izgleda da ih ni stara ne prepozna a opet je li i to rjesenje...
Onda nema izlaza. Ili trpiti ili uzeti to u svoje ruke. Tako ti je to kod nas.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#12 re:

Post by buba »

hahhahaa, s ''podzemljem'' nema zajebancije..pa ne znam, ne bih bas na primjenu takvih mjera, al barem ih poslati par dana na intenzivnu. vjerovatno bi se rijesio problem..
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by JD »

Platis nekome da ih namlati u ime citavog komsiluka tako da ne znaju ko je tacno narucio da ti ne bi pravili probleme kasnije.
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#14

Post by Ana_Ana »

mi smo imali takve komsije sprat ispod. odselili su se :D. kako je kod njih bilo veselo, muzika do 3 ujutro, lete saksije, ma loodilo. kada su dosli ovi novi nisam mogla da se naviknem na mir i tisinu. imamo iznad nas vatrene komsije. svako jutro nam je kriva slika od njihovih vrelih noci. :D imaju neki krevet iz 1945 godine pa se i on cuje. sta ce ljudi, zabavljaju se :D
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#15

Post by semso poplava »

nista legendo samo budi uporan sa murijom vjeruj urodice plodom (isprobano vec!!)

"underground" treba mi neko da mi sredi punicu pa posto vidim da imas iskustva...javi se
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#16

Post by Stitch__ »

ma nije mi jasno koji je to slucaj, ne sjecam se da sam cuo?
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#17

Post by cheguevara_k1 »

Ja sam imao slican problem sa komsijom koji kad malo popije cijeli komsiluk mora da slusa ono sto je njemu ceif. Vise puta je dolazila murija i nista. E onda ja zovnem dva svjedoka, naoruzam se osmijehom, razvalim vrata posto nije htio da otvori, a onda razlupam fino i TV i liniju i kazem mu da me tuzi. Naravno da njega nisam ni dodirnuo, jer to je vec napad na licnost, za ostecenje imovine se samo placa steta. Ostao je u soku, ni dan danas me nije tuzio, a komsiluk ponovo uziva u miru. E da jako bitna cinjenica je da se to desilo oko ponoci, kad je zakonom zabranjeno remetiti javni red i mir. Znaci nista njih, samo imovinu i bez oruzija molim. PEACE :lol: :lol:
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#18

Post by Anka »

A šta bi bilo da oni žive iznad tebe? Ja imam taj slučaj. igraju fudbal,voze rolere u stanu,naravno-nemaju tepih,idu svi u klompama,parket odzvanja...tap tap... Ovi tvoji su u zgradi preko puta.Stavi pvc prozore,oni dosta smanjuju buku. Ispred moje zgrade se već 8 godina zidaju druge zgrade,u 07 me budi zvuk hilti bušilice,cirkular za sečenje dasaka,čekić,macola...Zimi mi je lakše kada zatvorim prozore,leti je katastrofa.
Nije mi jasno kako se ne bune komšije koje žive iznad i ispod njih. Ti si ipak u susednoj zgradi....
Moja poznanica ima komšinicu koja u stanu ima 36 mačaka,da ,da dobro si pročitao.Od smrada ne može ni prozore da otvori.
Ne znam šta da ti kažem...možeš da se preseliš...a u novom stanu mogu da te sačekaju isti takvi iznad ili ispod tebe.
Nisi jedini,ako ti je to za utehu...Retki su ljudi koji imaju mir.
da ne pričam o nesretnicima koji žive iznad kafića,..ma mnogo nas je koji imamo taj problem...i milicija NIKADA neće da interveniše!
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by JD »

Pa sta ce vam policija, ne mogu ih izbaciti iz stana zato sto remete red i mir. To je na komsijama da rijese medjusobno, dogovorom, ili legalnom prisilom.
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#20

Post by semso poplava »

Stitch__ wrote:ma nije mi jasno koji je to slucaj, ne sjecam se da sam cuo?
da nije mozda ovo :lol: :lol: :lol:

Image
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#21

Post by underground »

semso poplava wrote:nista legendo samo budi uporan sa murijom vjeruj urodice plodom (isprobano vec!!)

"underground" treba mi neko da mi sredi punicu pa posto vidim da imas iskustva...javi se
Zao mi je. Ja se vise ne bavim time, ali te mogu uputiti na ljude koji to rade. PM za vise informacija.
Ana_Ana
Posts: 587
Joined: 04/09/2005 00:28

#22

Post by Ana_Ana »

ova zena iznad nas stalno ide u klompama a klinac igra kosarku u stanu. ali to je nista, ne pustaju muziku u 3 nocu, ne bacaju case i flase kao moje ex komsije. :D
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#23

Post by underground »

Stitch__ wrote:ma nije mi jasno koji je to slucaj, ne sjecam se da sam cuo?
Jel' ti ja sada trebam objasnjavati sta i kako je bilo ? :)
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#24

Post by Stitch__ »

pa ak ti nije mrsko :D
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#25

Post by parmezan »

Problema sa bukom sam imao i ja(i ovakvih,te hrkanje i mahalanje i dovikivanje komsinica ispod mog prozora u ranim jutarnjim satima ),pa sam nabavio cepice za usi.Pogledaj u apoteci,ali cisto sumnjam da ih imaju.Ja sam to dobio iz jedne tvornice ciji to radnici moraju nositi da bi zastitili usi od buke.Ako nekog znas da radi u nekoj tvornici u EU,zamoli ga da ti donese.Stvarno je efikasno,mada bole usi od njih.
Post Reply