kako ubaciti RAM u racunar

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Borej
Posts: 521
Joined: 31/03/2007 20:15

#1

Post by Borej »

samo ga pristavis i restart... :D
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2

Post by Qler »

otvoris komp stavis ram zatvoris komp upalis ga i gotovo.. sve zajedno sa kafom traje 5 minuta :D
pascal_hens
Posts: 21
Joined: 02/05/2007 06:02
Location: Lukavac
Contact:

#3

Post by pascal_hens »

boki071 wrote:ALI...

Kad otvoriš komp, prije nego što dirneš išta unutra, prvo se uhvati za neku metalnu konstrukciju (radiator, kučište....) da bi "spao" sa tebe elektricitet koji može zeznuti matičnu ploču i ram.

Pozdrav


zanimljiv komentar u svakom slucaju...
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4

Post by Qler »

i tacan znam par ljudi koji su ovako shebali module.. ali cesto se "ispraznis" dok otvoris kuciste..
Hendrix
Posts: 4103
Joined: 27/02/2004 00:00

#5

Post by Hendrix »

the sister wrote:hvala na pomoci, RAM ubacen, sve radi kako treba
:D
sva sreca pa sam uhvatila za kuciste, nije se nista ostetilo
Mogo si se za glavu hvatat :D
U mene je jaran uvalio modul pogrešno , i još stručnjak govori "vidim ja ne ide nešto glatko te ga malo jače zaguram..." em što je sjebo utor za ram am što je pločica otišla.
Inače je veliki poznavalac računara :)
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#6

Post by rashomon »

:-?

Ako okrene na kontra stranu ne može fizički stati, tako da jedino može polomiti utor ili modul. Ne mogu da vjerujem da neko može pritisnuti tako jako a da ne skonta da nešto nije u redu. U tom slučaju ni kompletna ploča nije pošteđena od pucanja.

BTW, dolazio sam u dodir s mašinama gdje je ljudima trpan DDR2 da radi na ploči sa DDR 1 utorima i sa DDR 1 memorijom...

Najgora stvar,

čovjek me pita, ima li tu išta da je dodavano, što znači da je neko mogao zveknuti petobu a da praktično ne uradi ništa, jer čovjek jednostavno ne zna šta je to RAM, kako izgleda i gdje se nalazi...i druga stvar, čovjek kuka neće da se upali kompjutor. A kako bi se upalio, neki bilmez ugurao DDR 2 da radi sa DDR 1 memorijom... i pride polomio onu bijelu plastiku sa strane...

Malo off topic, al' eto, nije zgoreg znati i ovo...
Post Reply