Kako to Izrael radi (bojkot)!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#1 Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kenzo »

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/izrael ... dista.html

bojkotuju sve st oje tursko, samo zato st ose turska protivi njihovom ucestvovanju u manifestciji gdje bi prikazivali avionske akrobacije...


sta npr da mi nakon osude Jurisiac ne kupujemo nijedan proizvod na kojem pise ad je proizvodjac iz srbije, da vlada zabrani prolaz svim transportnim sredstvima sa srpskim tablicama, da prolaze kroz BiH..pa mislmi da bi ga oslobodili u roku od 10 dana

ugledajmo se kako mali doprinose velikim stvarima
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#2 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by DanteX »

kenzo wrote:http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/izrael ... dista.html

bojkotuju sve st oje tursko, samo zato st ose turska protivi njihovom ucestvovanju u manifestciji gdje bi prikazivali avionske akrobacije...


sta npr da mi nakon osude Jurisiac ne kupujemo nijedan proizvod na kojem pise ad je proizvodjac iz srbije, da vlada zabrani prolaz svim transportnim sredstvima sa srpskim tablicama, da prolaze kroz BiH..pa mislmi da bi ga oslobodili u roku od 10 dana

ugledajmo se kako mali doprinose velikim stvarima
Oslobodit će ga malo sutra, kao da bi njima to smetalo ako bojkotujemo čokolade i ostale proizovde.

p.s. nauči se pisati -.-
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#3 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

Mislim da ce ovo najvjerovatnije da "backfire" na Izrael, ako bi doslo do velikog medjusobnog bojkota. Turska je ipak puno vece trziste za Izrael, nego sto je Izrael za Tursku. A da i ne pricamo da je Turska jedan od Izraelovih malobrojnih "prijatelja" u komsiluku..

Evo pise JPost: http://www.jpost.com/servlet/Satellite? ... e/ShowFull

Israeli exports to Turkey totaled $800 million in the first nine months of this year, down 40% from $1.3 billion in the same period last year, ICIC reported. The drop in Israeli exports to Turkey was nearly double the rate of decline in total Israeli exports, which were down 22% in the January-September period, it said. Metals, chemicals and plastics accounted for most of the decline in exports to Turkey, it added.

Sto se tice nas, kamo srece da imamo efektivan zakon o zastiti lokalne proizvodnje, zajedno sa potporom poljoprivredi.. Ali ko bi onda placao sve one lobiste za komsije :| Ali mi je ipak najtuznije sto mislim da narod jednostavno nema dovoljno svjesti za nesto tako. Iako nebi trebalo faliti motivacije, kada pomislis koliko se svi zale na situaciju..
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#4 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kenzo »

DanteX wrote:
kenzo wrote:http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/izrael ... dista.html

bojkotuju sve st oje tursko, samo zato st ose turska protivi njihovom ucestvovanju u manifestciji gdje bi prikazivali avionske akrobacije...


sta npr da mi nakon osude Jurisiac ne kupujemo nijedan proizvod na kojem pise ad je proizvodjac iz srbije, da vlada zabrani prolaz svim transportnim sredstvima sa srpskim tablicama, da prolaze kroz BiH..pa mislmi da bi ga oslobodili u roku od 10 dana

ugledajmo se kako mali doprinose velikim stvarima
Oslobodit će ga malo sutra, kao da bi njima to smetalo ako bojkotujemo čokolade i ostale proizovde.

p.s. nauči se pisati -.-

kad tipkam ne gledam sta sam napisao bitno je da se razumijemo..i ne optercujem se takvim budalastinama i tehnickim greskama :D


smetalo bi njima da se zabrani prolaz kroz BiH kamionima i ostalim transportnim vozilima koja idu za Srbiju
onda bi im oni tamo proteste pravili ,ulice blokirali da oslobode covjeka...

al zamislite uopste da smo mi ovako slozni ,pa da, cim se nesto desi (kao sto je slovenka skoro ubila covjeka i ostala netaknuta),da pravimo bojtkot svega sto je slovensko...
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#5 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

Djes bas na Sloveniju?! :shock: Kako bi zivili bez Krasevih bombona i Fructalovih sokova? :D
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#6 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kenzo »

SenSen wrote:Djes bas na Sloveniju?! :shock: Kako bi zivili bez Krasevih bombona i Fructalovih sokova? :D
fructal je proslost
Juicy sok najbolji od sviju...jedino to nikad ne bi bojkotovao
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#7 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

Hebo kvalitet, za Fructal me vezu sjecanja iz djetinjstva! :D Vidis, tako ti se gradi brand-loyalty :D
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#8 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by KREMEN »

SenSen wrote:Djes bas na Sloveniju?! :shock: Kako bi zivili bez Krasevih bombona i Fructalovih sokova? :D

Kras nije Slovenski vec Hrvatski :D
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#9 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

KREMEN wrote:
SenSen wrote:Djes bas na Sloveniju?! :shock: Kako bi zivili bez Krasevih bombona i Fructalovih sokova? :D

Kras nije Slovenski vec Hrvatski :D
Okej den, ajl si jor Kras, end rejz ju a Profesor Balhazar! :D
User avatar
ecstase
Posts: 422
Joined: 17/05/2009 20:27
Location: Na tribini

#10 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by ecstase »

ja bojkotujem Izrael 8-)
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#11 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by leo karan »

samo da izjavim da ne kupujem nista srpsko
i skoro pa nista slovenacko
a i mama mi recimo dijeli otprilike isto misljenje
ima nas...
mada bih morao napraviti inventuru da vidim da mi se sta nije potkralo :D
:dance:
dariomiamigo
Posts: 192
Joined: 16/03/2008 19:15

#12 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by dariomiamigo »

jedan nevjerovatno agilan i sposoban narod u poz i neg kontekstu
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#13 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kv99 »

Prije nekoliko godina je pokusana da se izvede po prvi put u Izraelu Wagnerova opera jer je sve do tada postojao bojkot prema njemu. Ne zato sto je Wagner bio nacista ili imao ista licno sa nacististima ( 1813-1883) vec zato sto su nacisti voljeli slusati njegovu muziku. To je bilo dovoljno da postoji bojkot njegove muzike i tako da je tek prije nekoliko godina pokusano da se izvede njegova opera. I u sali od nekoliko stotina mjesta prodano je ...samo 5 karata. Nije potreban zvanican bojkot, to su ljudi sami uradili. Znaci proslo je 60 godina od genicida nad jevrejima, Wagner nije bio nacista, nikad nije ubijao u logorima ili ista sto bi ga licno moglo da poveze sa njima ali je opet omrzen jer su ga nacisti voljeli slusati.
Sad pomislite na sljedecu situaciju: Svetlana Ceca Raznjatovic je bila udata za jednog od najvecih koljaca , udala se za njega kad je bilo svima a i njoj poznato da je klao , silovao, pljackao, njoj je licno donosio nakit opljackan od svojih zrtava, ni danas se ne odrice njegovih nedjela....i nije neobicno da ga citavo to vrijeme slusaju ne samo dosta Bosnjaka vec cak i njegove zrtve ili oni kojima su najblizi bili njegove zrtve, da se masovno kupuje njezina muzika, slusa po kaficima od Gorazda-Sarajeva-Bihaca, apsolutno obozava .Znam da ce dosta ljudi poceti da opravdava njih ili da opravdava sebe sto se ona slusa ali razmislite : Kad je neko od vas npr zatrazio od konobara da ne pusta njenu muziku kad sjedi u kaficu ? I onda se pitaju neki sto nam je stanje ovakvo kakvo jeste. Kad sebe ne volis i postujes sto ce te voliti i postovati neko drugi.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#14 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by KREMEN »

Ja ne slusam narodnu muziku, jednostavno je ne volim. Isto tako ne volim slusati Boru Djordjevica jer mi se nikad nije svidjala njegova muzika,a i kao covjek je idiot, ali volim poslusati Balasevica jer ima dobru muziku ali i kao covjek je velicina. Isto tako kao sto ovaj kaze ne mogu svatiti da se Bosnjaci(muslimani) odvaljuju na Cecinu muziku a udala se za covjeka koji ih je klao, za mene obicna drolja, mislim duhovna drolja. Isto tako citam ovdje da je Thompson fasista, nacionalista, ustasa od tih isti muslimana, koji ce se uredno poslije toga nakrkati uz Cecinu muziku. Jer pobogu Ceca ne pjeva ustaske pjesme, vec pjeva o ljubavi :-) Zato braco Bosnjaci(muslimani) udrite po ustasama,a onda fino uz Cecinu muziku se malo opustite jer pobogu Ceca je nase ogledalo..
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#15 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by clav »

kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#16 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kenzo »

Pa Dino Merlin je autor pjesme "Beograd"..toliko o hadziji i njegovom patriotizmu...drazi mu je bio Arkanov dinar :D


naveo sam izrael kao primjer sloznosti, primjer osvjescenosti, primjer toga ako bojkotuju sve sto nije po njihovom..

sta mislite da nasa vlada preprijeci put srpskim autoprevoznicma koji prelaze preko BiH za srbiju...ne bi im bilo lako ici okolo hrvatske ili crne gore..ipak je lakse sredinom :D
onda bi ti isti prevoznici protestovali u BG dok Ilija ne bude pusten...
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#17 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by McMoy »

@kenzo,
potpuno razumijem sta si pokusao reci, ali zaboravljas da Izrael ima drzavu, naciju, vladu, nacionalni interes, sistem vrijednosti, skolovane ljude... (da se razumijemo, nisam obozavaoc Izraela i onoga sto cine, govorim sa aspekta ove teme).
Valjda vidis da ovdje nema nacije (BH), imaju nekakva tri naroda (citaj tora) kojima se godinama ispira mozak ugrozenoscu od druga dva naroda, imas masu nepismenih i zaludjenih (npr, u RS-u je prioritet br 1. opstanak Republike Srpske, nikome tamo ne smeta sto mu je penzija "citavih" 150 KM; ima slicnih primjera i na druge dvije strane...), imas 14 vlada i oko 150 ministara (citaj kokosara koji samo gledaju da sto bolje iskoriste svoj mandat i zarade koju stotinu hiljada/tisuca maraka od iste te drzave za koju ih zaboli qrac, a pojedini je i pljuju i negiraju na svakom koraku...).
Posebna prica je narod, kojem se uredno pred svake izbore u vjerskim institucijama (prije svega tu mislim na IZ i dzamije, za ostale nisam siguran) kaze za koga ce glasati. Ne objasnjava se tom istom narodu da se okanu mazohizma i "djipanja i ripanja" po kostima mrtvih slusajuci raznorazne Cece, Brene, sojke i brmbojke...).
Nadalje, svako malo se ovdje izazove kakva kriza, ubaci kost medju ionako sludjene i ocajne ljude ove napacene zemlje. Ne preza se tu ni od paljenja, rusenja, masovnih tuca i ubistava nazalost (slucaj Vedran Puljic, da mu laka zemlja bude). Da ne budem krivo shvacen, ne zelim da minimiziram smrt ovog mladog covjeka, ali u vrijeme dok postoji na stotine vaznih egzistencijalnih pitanja (strajkovi, nezaposlenost, FBiH pred bankrotom...) paznja cjelokupne javnosti se danima zaokuplja ovim i slicnim pitanjima, sve ostalo se baca u treci plan...
Mogao bih jos puno toga, ali dosta da ne budem dosadan.
Mislim da se razumijemo...
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#18 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

Slazem se sa @McMoy.. Velika je razlika izmedju Izraela i B&H. U Izraelu je narod ujedinjen protiv vanjskih neprijatelja, a u B&H smo sami sebi neprijatelji. Ne mogu zamisliti da bi se ljudi u B&H ujedinili u bojkotu npr Hrvatske, iz koje mislim najvise uvozimo, a koji nashe proizvode puno manje uvoze. Odmah bi se oni koji se osjecaju kao "Hrvati" osjecali ugrozeno. Isto i za Srbiju (iz koje takode puno uvozimo).. A da i ne pricam o manjku svijesti, i odgovornosti za sopstvenu situaciju. Svi se znaju buniti, ali nikada nebi nesto "zrtvovali", kao npr kupovali domace sokove umjesto uvoznih. Ma prosto je smjesno koliko se uvozi prehrambenih proizvoda koji bi se mogli proizvoditi u B&H.. Eto odite u prodavnicu i pogledajte gdje se sokovi prodaju, garant je mozda jedan od deset vrsta iz B&H, drugo je sve uvezeno. I to je samo jedan primjer..
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#19 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kv99 »

Znao sam da ce opet da tema ode u ovom pravcu : narod ovakav, narod onakav i tako je najlakse da se opravda jer je "narod" masa bez oblika i lako se sakriti iza toga. Kad smo vec kod bojkota pitao sam : Koliko od vas je zatrazilo da se ne svira Ceca kad ste vani u nekom lokalu ? Znam da je nekima " tesko " ( nije tesko ali to je samo izgovor) da bojkotuju proizvode jer su " jeftiniji /kvalitetniji/navikli su na njih/ jednostavnije " itd. Da se zatrazi da se npr Ceca ne svira u lokalu ne bi toga ni pfening kostalo vec samo malo savjesti u covjeku , pa opet pitam : Ko je od vas to uradio ? Da li znate nekoga u vasoj okolini da to radi ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#20 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by JThomas »

pa što bi se žalili kad vole da je slušaju? uostalom, da nije tako, ne bi se ni puštala :evil:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#21 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by idealnaM »

ecstase wrote:ja bojkotujem Izrael 8-)
:thumbup:
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#22 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

@kv99: Kada nas vec pitas o nama licno, ja uvijek pokusavam da kupujem hranu koja je iz B&H. Pogotovo mi je drago kada nadjem neku novu firmu koja nesto dobro proizvodi. I da, desavalo se u kaficima da pitam imaju li gusti itd iz B&H, iako me pogledaju k'o da imam dvije glave :-) A za Cecu nemam pojma, jer ne znam koje su njene pjesme, ne slusam takvu muziku. A kada bi znala, komentarisala bih.. Sve ovo vazi i za moju sestru. A ucim i momka, koji nije iz B&H, da trazi Bosanske proizvode kada je tu.. Inace moja porodica bojkotuje Izrael vec dugo godina. Ne zato sto mrzimo prosjecne Izraelce, nego zato sto necemo da dajemo pare njihovoj vladi da kupuje jos oruzja..

Btw, gore sam se salila sto se tice Krasa, Fructala itd :D
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#23 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kv99 »

JThomas wrote:pa što bi se žalili kad vole da je slušaju? uostalom, da nije tako, ne bi se ni puštala :evil:

Pitao sam ove mozgatore koji se sakrivaju iza "narod ovakav, narod onakav". Narod nije pao sa Marsa vec narod cine pojedinci i kako vidim da se neki javljaju kako narod ne valja jer slusa Cecu pitao sam sta su oni uradili u vezi toga. Banalan primjer ali kao sto sam naveo vrlo lako za izvesti i markirati svoje misljenje ( ni pfeninga ne treba da kosta). Ako nece da markiraju na takav nacin kako ce onda da krenu u bojkot proizvoda ?

P.S Za one koji ce da pitaju : "A sta sam ja uradio u vezi toga" mogu reci da ja trazim da se npr Ceca ne pusta u lokalu u kojem boravim. Ako nece ja odem, moja marka i ja odlucujem gdje cu je potrositi. Isto tako i za ostale proizvode i usluge. Npr bio sam u prodavnici i trazio keks i sokove i gledajuci na policama nisam mogao naci ni jedan takav proizvod iz BiH a znam da ima dosta takvih nasih proizvoda i to pravo kvalitenih i dobrih. Pitao sam prodavacicu da li imaju takve BiH prozvode i kad sam dobio negativan odgovor izasao sam vani i otisao u drugu gdje sam nasao sto sam i trazio. Banalan primjer ali kao sto rekoh moja marka i ne dam da me iko je*e u zdrav mozak za nju.
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#24 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by SenSen »

@kv99: Valjda ne mislis da smo svi toliko licemjerni da pricamo o "narodu", a sami suprotno radimo?! Mislim, ja sam uvijek za cinizam, ali ovo je ipak previse :D
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#25 Re: Kako to Izrael radi (bojkot)!

Post by kv99 »

SenSen wrote:@kv99: Valjda ne mislis da smo svi toliko licemjerni da pricamo o "narodu", a sami suprotno radimo?! Mislim, ja sam uvijek za cinizam, ali ovo je ipak previse :D
Izvini ako sam pogrijesio , do mene je :( Samo vidio sam da si spominjala Fruktalove sokove i sl a onda u postu ispod kritikovala one koje kupuju strano .
Post Reply