Kako spriječiti širenje panike?

Moderator: O'zone

Da li ste da se sankcionišu osobe koje neprestano šire paniku na forumu?

DA
24
77%
NE
7
23%
 
Total votes: 31

MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#26 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by MUNAFIK »

kakavdanakneiskustvu wrote: 12/01/2021 10:26 ja kako sam shvatio pricu pojedinaca da će nas fizički čipovati, da bill gates ima neku korist od toga,da zna sve o nama,sta radimo,gdje radimo ,šta ćemo imati danas za ručak,tako pojedinci pišu
Nisam cak ni citao teme o cipovanju ni clanke i ne interesuju me, ali ne treba banalizovati ove stvari...

Zar stvarno mislite da na svijetu ne postije mocni ljudi, grupe i organizacije koje nas ne bi cipovali da mogu???

Jel mislite da se ljudska zeljanza moci nad svima ostalima promjenila od doba Faraona i slicnih vladara???

Mi banalizujemo sta ce Billu informacije sta pricamo i jedemo, ali nije to ono opste ni bitno...

Ovo zaista nevezano za Covid... Ali da postoje mocni ljudi i grupe koji bi nas sve cipovali i koji vape za jos vise moci to sigurno da postoje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#27 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by kakavdanakneiskustvu »

GAU8 wrote: 12/01/2021 10:29 Veci problem je sirenje gluposti i dezinformacija.... :-) :-) :-)

A naravno ni panika nije nikada dobra stvar
pa zar nije istovremeno širenje i panike i dezinformacija pisati da nas hoće čipovati?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#28 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by -Chesterfield- »

kakavdanakneiskustvu wrote: 12/01/2021 10:26 ja kako sam shvatio pricu pojedinaca da će nas fizički čipovati, da bill gates ima neku korist od toga,da zna sve o nama,sta radimo,gdje radimo ,šta ćemo imati danas za ručak,tako pojedinci pišu
Pa većinu nabrojanih stvari oni već znaju. Ako koristiš WhatsApp sigurno ti je došla obavijest da moraš prihvatiti njihove uslove. Tako da oni time uvećavaju svoje znanje o tebi.

Image

A što više vremena provodiš zaključan u kući - više klikaš (windows, android...) i njima daješ lovu.



:D

Zezam se. Veze nemam kao ni ti. Ali sam nekog mišljenja da ne treba slijepo vjerovati svemu što nam se servira.
Treba provjeriti informacije koliko smo u mogućnosti. A obzirom da nismo u mogućnosti, ostaje nam da nagađamo.

Tako i ovi teoretičari - nemaju drugog posla. A neki i zarade na tome...
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#29 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by bandit_mo »

Da li se može gdje dobrovoljno prijaviti za to čipiranje ?
Da mi se riješit svih dokumenata, stajanja u redu, granica ...Samo prođem, ono me skenira i piĆim dalje :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#30 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by -Chesterfield- »

bandit_mo wrote: 12/01/2021 10:58 Da li se može gdje dobrovoljno prijaviti za to čipiranje ?
Da mi se riješit svih dokumenata, stajanja u redu, granica ...Samo prođem, ono me skenira i piĆim dalje :D
Rano je još za to. Tek kad implementiraju 5G mrežu. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#31 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by cyprus »

Apsolutno - svakog ko širi paniku zbog vakcinacije sankcionisati... I to ne samo na forumu, nego i krivično na osnovu optužbe za udruženi zločinački poduhvat i bioterorizam...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#32 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by MUNAFIK »

cyprus wrote: 12/01/2021 11:13 Apsolutno - svakog ko širi paniku zbog vakcinacije sankcionisati... I to ne samo na forumu, nego i krivično na osnovu optužbe za udruženi zločinački poduhvat i bioterorizam...
Jel sirenje panike ako kazem da necu da se vakcinisem, prebolovao sam bez ikakvih problrma virus, imam imunitet koji traje puno duze nego sto su nam govorili.

Jel sirenje panike ako ugledni i dokazani doktori kazu da je vakcina u najmanju ruku sumnjiva i da su dugorocne posljedice po ljude nepoznate?

Jel sirenje panike, kad covjek umre od srcanog kazu sve je to od korone, a kad umre nakon vakcine od srcnog kazu umro je od srcanog?
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#33 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by Naslovnica »

MUNAFIK wrote: 12/01/2021 11:40
cyprus wrote: 12/01/2021 11:13 Apsolutno - svakog ko širi paniku zbog vakcinacije sankcionisati... I to ne samo na forumu, nego i krivično na osnovu optužbe za udruženi zločinački poduhvat i bioterorizam...
Jel sirenje panike ako kazem da necu da se vakcinisem, prebolovao sam bez ikakvih problrma virus, imam imunitet koji traje puno duze nego sto su nam govorili.

Jel sirenje panike ako ugledni i dokazani doktori kazu da je vakcina u najmanju ruku sumnjiva i da su dugorocne posljedice po ljude nepoznate?

Jel sirenje panike, kad covjek umre od srcanog kazu sve je to od korone, a kad umre nakon vakcine od srcnog kazu umro je od srcanog?
Naravno da nije.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#34 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by Naslovnica »

bandit_mo wrote: 12/01/2021 10:58 Da li se može gdje dobrovoljno prijaviti za to čipiranje ?
Da mi se riješit svih dokumenata, stajanja u redu, granica ...Samo prođem, ono me skenira i piĆim dalje :D
Za sada, koliko mi je poznato, u Švedskoj.

https://www.euronews.com/2020/05/12/wil ... -in-europe
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#35 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by zubi »

int21 wrote: 12/01/2021 09:18
New wave wrote: 08/01/2021 21:07 Generalno sto manje pratiti N1 i slicne televizije, te portale. Preuvelican virus jedno 80 % iskljucivo pomocu medija, te panikbotova kojih je ogroman broj na svim stranama iz razloga sto je sve vise devijantnih, asocijalnih, nezigradjenih i ogranicenih licnosti sa vrlo upitnim homo sapiens osobinama.
80%? Haj bez sirenja panike, kako si ovo zakljucio? Cijeli svijet u kurcu, sve stalo, a ti kazes 80% preuvelicano....
Od cibuka...
User avatar
amidzazeher
Posts: 3079
Joined: 14/04/2011 23:41

#36 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by amidzazeher »

Joj covjeka navalio chipovanje pa chipovanje!
Otkud znas da bas to nije fora onih koji vec uveliko skupljaju informacije o svima nama. Mada ni oni sami ne znaju za sta ce im tolike informacije ali ih skupljaju! I nemojte boga vam reci ja nemam sta da krijem jer je glupo! Ne radi se uopste da li krijete ili ne, ako su mogli rat protiv drzava poceti pod izgovorom ”terorizam” sta tek mogu uraditi pojedincima.
I na kraju vec ima onih koji su chipovani, to je stara fora ;)



Sto se tice sirenja panike nadam se da je ovo vrhunac do kojeg su dosli. Forum je najmanji problem sta rade mediji.
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#37 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by zposao »

Neki forume očito shvaćaju previše ozbiljno.
Toliko ozbiljno da se boje panike na forumu. :-?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#38 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by cyprus »

MUNAFIK wrote: 12/01/2021 11:40
cyprus wrote: 12/01/2021 11:13 Apsolutno - svakog ko širi paniku zbog vakcinacije sankcionisati... I to ne samo na forumu, nego i krivično na osnovu optužbe za udruženi zločinački poduhvat i bioterorizam...
Jel sirenje panike ako kazem da necu da se vakcinisem, prebolovao sam bez ikakvih problrma virus, imam imunitet koji traje puno duze nego sto su nam govorili.

Jel sirenje panike ako ugledni i dokazani doktori kazu da je vakcina u najmanju ruku sumnjiva i da su dugorocne posljedice po ljude nepoznate?

Jel sirenje panike, kad covjek umre od srcanog kazu sve je to od korone, a kad umre nakon vakcine od srcnog kazu umro je od srcanog?
Jeste.

Jeste.

Pitanje nije sintaksički koherentno...
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#39 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by hurmasica »

MUNAFIK wrote: 12/01/2021 10:33
kakavdanakneiskustvu wrote: 12/01/2021 10:26 ja kako sam shvatio pricu pojedinaca da će nas fizički čipovati, da bill gates ima neku korist od toga,da zna sve o nama,sta radimo,gdje radimo ,šta ćemo imati danas za ručak,tako pojedinci pišu
Nisam cak ni citao teme o cipovanju ni clanke i ne interesuju me, ali ne treba banalizovati ove stvari...

Zar stvarno mislite da na svijetu ne postije mocni ljudi, grupe i organizacije koje nas ne bi cipovali da mogu???

Jel mislite da se ljudska zeljanza moci nad svima ostalima promjenila od doba Faraona i slicnih vladara???

Mi banalizujemo sta ce Billu informacije sta pricamo i jedemo, ali nije to ono opste ni bitno...

Ovo zaista nevezano za Covid... Ali da postoje mocni ljudi i grupe koji bi nas sve cipovali i koji vape za jos vise moci to sigurno da postoje.
Pa nek cipuju i sta? Lansirat ce nas cipovane na mjesec ili sta ce se promjeniti? Kako je svijeta i vijeka ljudi se bore za moc i vlast , samo se sredstva borbe mijenjaju. Robovi smo ja ovako ja onako, samo imamo osjecaj slobode :bih:
Ako Bil Gejc zna kad jedem a kad serem stvarno mi to ne predstavlja neku veliku smetnju u zivotu.
trotecnr1
Posts: 204
Joined: 19/01/2021 17:32

#40 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by trotecnr1 »

Čuj nek me čipuje, šta fali... Nivo samosvijesti prosječne amebe. :shock:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#41 Re: Kako spriječiti širenje panike?

Post by tandmand »

Pa ko god nosi i koristi smartphone većinu dana, dobrovoljno je pristao da mu se prati kretanje, čitaju poruke,gledaju fotografije, ocjenjuju sklonosti, politički stavovi, pravi psihološki profil. Nikakav "čip u vakcini" nije dorastao tome.

Likovi kojima faceboook, google, etc, ima sve njihove poruke, slike, tracking ... skočili protiv "čipovanja". :lol:
Locked