Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Locked
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#676 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by sheiitan 666 »

...a niko ih ne spominje ni kao Srbe, ni kao Hrvate.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#677 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by HM 2011 »

tikvan wrote:hahahha ovo je smijesno jel iko od vas moze shvatiti da moze vas i milion izjasniti da su bosanci,,vi kao nacija u bih ne mozete biti,,,zasto,,pa zato sto u ustavu to ne moze proci nece to dozvoliti ni srbi ni hrvati,jel mozda treba neko da sutra kaze pa bosna je bosanska pise to i u ustavu,bosnu moze svako smatrati bosanskom nije problem al u ustavu ove zemlje ona je srpska,bosnjacka i hrvatska,,a to sto ce se neko izjasniti bosancem ma moze i mongolom ali po ustavu koji ne moze niko promijeniti bez pristanka 3 naroda ovo je zemlja 3 naroda a zna se koja.
o ustavu koji ne moze niko promijeniti bez pristanka 3 naroda ovo je zemlja 3 naroda a zna se koja.

3 Nacije, 3 Nacije.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#678 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by HM 2011 »

tikvan wrote:e kad vec spominjes cara porfirogenita i vizantijsku istoriju,,,prvo citaj tu istoriju idi u biblioteku i nadji knjige,,sam car porfirogenit kad je konkretno rijec o bosni je napisao da je bosna zemlja koja je naseljena srbima i hrvatima,,to je napisano prije hiljadu god,,,najsmjesnije od svega je kad bosnjak koji svoje bosnjake ne moze ovde da ubijedi da su bosnjaci pise u istoriji,,pa koji strani jezik znas,,u bilo cijoj istoriji dal njemackoj,engleskoj,francuskoj,poljskoj,kad rijec o slovenskomk doseljavanju na balkanu pisu dva plemena srbi i hrvati,,i nemoj biti smijesan.,,hoces mozda reci da mi srbi i hrvati nismo slovenci iako govorimo slovenski jezik,,pa ne znam od kud nam onda slovenska imena,stanislav,ivan,miroslav,branislav,boris,marija,natasa,elena,ana..pa nisu to srpska i hrvatska imena vec svih nas slovena,,jesil cuo za za ceskog tenisera stanislava vavrinku,poljaka miroslava klose,borisa jelcina,anu sarapovu,,pa imamo 500 imena slovenski koji svi mi sloveni koristimo,
Nacije prijatelju, nacije...
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#679 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by sheiitan 666 »

tikvan wrote:hahahha ovo je smijesno jel iko od vas moze shvatiti da moze vas i milion izjasniti da su bosanci,,vi kao nacija u bih ne mozete biti,,,zasto,,pa zato sto u ustavu to ne moze proci nece to dozvoliti ni srbi ni hrvati,jel mozda treba neko da sutra kaze pa bosna je bosanska pise to i u ustavu,bosnu moze svako smatrati bosanskom nije problem al u ustavu ove zemlje ona je srpska,bosnjacka i hrvatska,,a to sto ce se neko izjasniti bosancem ma moze i mongolom ali po ustavu koji ne moze niko promijeniti bez pristanka 3 naroda ovo je zemlja 3 naroda a zna se koja.
To sto kazes stoji, ali pa sta? Da li ce se, u slucaju da se 25% ljudi izjasne kao Bosnjaci, a 25% kao Bosanci (ostatak Srbi i Hrvati), u Tuzli, Sarajevu, Zenici, Istocnom Mostaru, Jajcu, Travniku, itd., odjednom zavijoriti zastava s mrtvackom glavom, a u Banjaluci ljiljani? Mislim da nece..zemlja ce se i dalje okretati, Bosna ce i dalje biti u kurcu, a moroni ce i dalje po forumima braniti nacoske intekrese..nabijem ih na interes i na naciju..svetu..prasvetu
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#680 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

Kako ste dosadni više sa tim nacijama. Nacija je naprosto politički narod, ništa drugo, odnosno narod sa svješću o sebi i jedinstvenim političkim težnjama. Svaki narod koji ima kapacitet da ustroji državu je nacija.
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#681 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by sheiitan 666 »

tikvan wrote:e kad vec spominjes cara porfirogenita i vizantijsku istoriju,,,prvo citaj tu istoriju idi u biblioteku i nadji knjige,,sam car porfirogenit kad je konkretno rijec o bosni je napisao da je bosna zemlja koja je naseljena srbima i hrvatima,,to je napisano prije hiljadu god,,,najsmjesnije od svega je kad bosnjak koji svoje bosnjake ne moze ovde da ubijedi da su bosnjaci pise u istoriji,,pa koji strani jezik znas,,u bilo cijoj istoriji dal njemackoj,engleskoj,francuskoj,poljskoj,kad rijec o slovenskomk doseljavanju na balkanu pisu dva plemena srbi i hrvati,,i nemoj biti smijesan.,,hoces mozda reci da mi srbi i hrvati nismo slovenci iako govorimo slovenski jezik,,pa ne znam od kud nam onda slovenska imena,stanislav,ivan,miroslav,branislav,boris,marija,natasa,elena,ana..pa nisu to srpska i hrvatska imena vec svih nas slovena,,jesil cuo za za ceskog tenisera stanislava vavrinku,poljaka miroslava klose,borisa jelcina,anu sarapovu,,pa imamo 500 imena slovenski koji svi mi sloveni koristimo,
Da li si ti pomalo priglup ili ne znas citati? Sta ti ja napisah o Porfirogenetu? Kad je on zivio, kad pisao i o kojem vremenu?

To ti je, jarane, jedini "dokaz" za to da su ovdje dosli i naselili se samo plemenasi srpskorvatski..

I kako sebi objasnjavas cinjenicu da oni svojoj zemlji Bosni nedadose ime Srbija, ili Hrvatska, nego cak i na teritoriji danasnje Srbije i tkzv. srBske Sparte osnovase feudalne tvorevine tipa Raska i Zeta (a ko fol bili Srbi hahaha). Ono, da nije tuzno bilo bi fakat smijesno.
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#682 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

Ace Rimmer wrote:
tikvan wrote:ama razumijem ja da smo mi svi mjesavina,,imaju srbi veze sa turcima ali ne moze se reci da i turci nemaju srpske krvi gdje su onolika oteta srpska djeca koja su se otimala pesto godina i odvodila u tursku,,ali poenta je ko smo mi kao narod,ciju svijest imamo,a to je slovenska od imena pa do jezika,,kad cujemo ruski,poljski,ceski,pola ga razumijemo jel tako,,ili kad vidimo imena kao sto su ivan,miroslav,koja nisu ni srpska ni hrvatska ni poljska ni ruska vec svih nas,,nema italijana i francuza da se zovu ivan,miroslav,,ali ima srba,hrvata,poljaka,rusa ,ukrajinaca.
to sto govorimo slavenskim jezikom ne mora nuzno da nas cini slavenima kao narodom isto kao cinenjica da irci govore engleski njih ne cini pripadnicima tog naroda. barem razmotri cinjenicu, koju genetika potvrdjuje, da smo svi mi potomci starog balkanskg naroda koji ovdje vec hiljadama godina zivi.
Tacno, i razni africki narodi pricaju i danas jezicima njihovih bivsih kolonizatora kao sto su engleski, francuski, spanski a genetski ne pripadaju tim etnickim narodima. Ista stvar je i sa recimo Bosnjacima u Bosni i Hercegovini kao i svim Bosnjacima koji zive u okolnim drzavama i svijetu koji danas pricaju slavenskim jezikom ne znaci da su oni genetski Slaveni. Bosnjaci kao autohtoni balkanski narod su jednostavno zbog raznih okolnosti prihvatili slavenski jezik njihovih okupatora Slavena kada su se oni doselili na Balkan.
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#683 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

Daj, ne trolajte vas dvojica, pogotovo što se u historiju razumijete ko Mara u kriv...
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#684 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by sheiitan 666 »

Mislis na menia? 8-)
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#685 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

Sljedeći post na temu doseljavanja i odseljavanja balkanskih naroda prijavljujem moderaciji. Ovo se odnosi na sve, pogotovo na one koji nikada nisu dogurali do posljednje stranice bilo koje knjige, a to su sva tri učesnika u ovoj suludoj debati.
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#686 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

sheiitan 666 wrote:Mislis na menia? 8-)
Vidim sada da vam se pridružio još jedan doktor znanosti.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#687 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by HM 2011 »

nekavalaitrebatako wrote:Kako ste dosadni više sa tim nacijama. Nacija je naprosto politički narod, ništa drugo, odnosno narod sa svješću o sebi i jedinstvenim političkim težnjama. Svaki narod koji ima kapacitet da ustroji državu je nacija.
(Pitanje teme je: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013)

Od sada umjesto termina narod koristimo termin Nacija.... umjesto termina narodi koristimo termin Nacije....

Zar to nije divno....

Šta ima dosadno u svemu tome ?
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#688 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

Dosadno je jer je besmisleno. Nepostojeća dilema, nepostojeći problem.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#689 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by HM 2011 »

nekavalaitrebatako wrote:Dosadno je jer je besmisleno. Nepostojeća dilema, nepostojeći problem.
NACIJE ? Nema dileme, nema problema, nema potrebe niti za temom ?

"I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all."
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#690 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

HM 2011 wrote:
nekavalaitrebatako wrote:Dosadno je jer je besmisleno. Nepostojeća dilema, nepostojeći problem.
NACIJE ? Nema dileme, nema problema, nema potrebe niti za temom ?

"I pledge allegiance to the Flag of the United States of America, and to the Republic for which it stands, one Nation under God, indivisible, with liberty and justice for all."
Ne, nema dileme, nema problema, niti potrebe za temom.
Ljudi na forumima su uglavnom neuki, baš kao što je i većina ljudi na ulici uglavnom neuka, a nerijetko i sasvim nepismena. To je razlog zbog kojeg se trivijalne rasprave rastežu na stotinu strana, a ne to što dilema uopće postoji.

I to sa Amerikom ti je davno objašnjeno, prije hiljadu stranica, i sve je već rečeno, definirano, nacrtano, razjašnjeno i ko je u stanju shvatiti, shvatio je.

Ko nema kapaciteta da shvati, džaba mu je još pedeset stranica diskusije.
User avatar
sheiitan 666
Posts: 321
Joined: 28/08/2012 10:55

#691 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by sheiitan 666 »

nekavalaitrebatako wrote:
sheiitan 666 wrote:Mislis na menia? 8-)
Vidim sada da vam se pridružio još jedan doktor znanosti.
Nisam doktor vec samo mag. historiae ili mr. ko sto se kaze u bivsoj mi domovini. 8-) Ali nije to ni bitno, vec bi me vise interesovalo sta to u onom sto sam napisao mislis da nije tacno?

A prijavljuj ti, dugme za prijavljivanje i jest tu za izivljavanje. :sax:
nekavalaitrebatako
Posts: 329
Joined: 22/07/2012 20:02

#692 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by nekavalaitrebatako »

sheiitan 666 wrote:
nekavalaitrebatako wrote:
sheiitan 666 wrote:Mislis na menia? 8-)
Vidim sada da vam se pridružio još jedan doktor znanosti.
Nisam doktor vec samo mag. historiae ili mr. ko sto se kaze u bivsoj mi domovini. 8-) Ali nije to ni bitno, vec bi me vise interesovalo sta to u onom sto sam napisao mislis da nije tacno?

A prijavljuj ti, dugme za prijavljivanje i jest tu za izivljavanje. :sax:
Jašta si, doktor za rokenrol. I u bivšoj i u sadašnjoj.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#693 Re: Kako Spriječiti Raskol Bošnjaka na Popisu 2013

Post by Goran_35 »

tikvan wrote:ovdje stvarno mozes procitati toliko gluposti da se covjek zaledi,,pa tako jedan napisa da su srbi i hrvati izmislilli da su se ovde doselili u 6 vijeku,,,to trebas biti mnogo nepismen ali mnogo da to napises,,,pa u svim istorijama svijeta to pise kad je rijec o slovenima,,pa ne uce to srbi i hrvati od rata,,strasno kakvih ogranicenih ljudi ima,,postoji vizantijska istorija pisana prije hiljadu god citajte ne ucite ustoriju na vikopediji,,pa se napisa nacije nastale u 19 vijeku kao da prije toga nisu postojali narodi,,i kakve podvale ovdje neki poturaju u nasa tri jezika nacija je etnicka pripadnost,pa majku me gledali ste makar na tv gdje stalno na tv govore o 3 nacije..a zasto,,,pa ne pricamo mi engleski jezik ljudi mi za njihov pojam nacije imamo posebnu rijec zvana .drzavljan,sto je bogastvo nasih jezika,,,to je stvarno cudno kad neko napse ako 300 hiljada nas se izjasni kao bosanci morat ce se mijenjati ustav,,pa nemozete se nacionalno ni izjasniti kao bosanci nigdje nece vas ni racunati kao bosance vec spadate u red ljudi bez nacije odnosno .ostali..i zalosno je sto uopste danas u bosni ima ljudi koje ne prihvataju bosnjanstvo,zalosno po bosnjake jel tako pada teza bosnjaka da su do prije 150 god oni to jesu bili,,sto je malo skakljivo je 150 god znaci 5 generacija ja imam komsiju djeda nusreta ima 89 god kaze da je zapamtio i pradjeda i da nije cuo ni od njega da su muslimani .bosnjaci,,ili ovo..ako je bosnjacima zabranjeno da se ozjasnjuju kao bosnjaci,,ko je mogao zabraniti ljudima u zabacenim muslimanskim selima da se izmedju sebe nazivaju bosnjacima,,a cak i dan danas neces naci dva covjeka u kafani da izmedju sebe kazu,,mi bosnjaci,,vec mi ,muslimani,,moje neko misljenje da previse sporo ide nacionalno osvjestavanje bosnjaka,,
iako nije citirano,osjecam da je ovaj komentar namjenjen meni?

dakle,ko uci historiju sa wikipedie i interneta hraneci se srpskim i hrvatskim nacionalistickim sarenim lazama vidi se iz prilozenog.Mada zvuci jako bolno,ipak upravo kako ste rekli u prvoj recenici-"Srbi i Hrvati su izmislili da su se naselili ovdje u sedmom vijeku" jer jednostavno tada nisu postojli ni Srbi ni Hrvati vec samo Sloveni ,kao narod koji spominjes.Dakle NAROD Sloveni a nacionalizam i nacije su produkt iz 19 vijeka,proces kojim je otpocelo stvaranje nacionalnih drzava i nacionalnih identiteta.Svaki historicar to zna,i svaki historicar zna da nema pomena ni Srba ni Hrvata u sedmom vijeku.To je takva glupost u koju mogu vjerovati samo polupismeni balkanci ufurani u to da su stariji od ameba.Ne postoji ni jedan dokument,niti je to poznato u historiji da se igdje pominju Srbi i Hrvati.To je samo sarena laza nacionalista kojim se hranite.Ne postoji ni jedan geografski niti bilo kakav drugi pojam (kao sto je to u slucaju Bosnjaka -rijeka Bosna-ime rijeke-ime drzave-ime naroda) koji se moze vezati za nacionalno ime Srbi i Hrvati i niko ne zna tacno objasniti nastanak tih imena,koji su evidentno tudjice i nisu auktohtoni-vec imaju korijen iz latinskog kao sto rekoh u ranijem postu i kao sto isto vazi i za Bosnjake.
Meni je zao sto u Vasoj nacionalnoj euforiji moram malo da vas prekinem i malo spustim na zemlju,jer ipak ide se predaleko i lupeta do besvjesti i jos se ima obraza govoriti drugima kako nisu nista procitali ili kako znanje imaju sa wikipedie a u stvari je obrnuto sto se vidi iz prilozenog ko se hrani wikipedijom i ostalim sajtovima prepunim nacionalisticke euforije.Osim toga,vezano za nacionalni identitet,jos je vazno dodati,da ni Srbi ni Hrvati pa tako ni Bosnjaci,kao i svi ostali danasnji narodi,nisu produkt samo jednog naroda vec se radi o mjesavini razlicitih naroda i u nama je zapravo ponajmanje slavenskog gena a mnogo vise gena drugih naroda.Dakle to naseljavanje u sedmom vijeku je cista glupost,jer smo mi produkt mjesavine razlicitih naroda od Gota,Ilira,kelta,Turaka,Vlaha itd i to u omjerima nista manjim od slavenskog
Locked