Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post Reply
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#1 Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

Primjetio sam jedan zanimljiv fenomen na forumu, a to je da ljudi koji kritikuju današnju vlast, nekad prije u vrijeme Zlatka
su bili strastveni branitelji lika i djela precjednika, inače od inteligentnijih ljudi današnjice proglašenim grobarom socijaldemokratije.

Ono što je zanimljivo je taj psihološki momenat kod takvih kritičara . Kako se predstavljaju da "brane narod" i slično, a kako u stvari
napadajući druge brane svoje stranke i vjerovatno svoja radna mjesta sa kojih, ugodno uhljebljeni prosipaju šuplju, sve dok
ne dođu "njihovi" i onda kreću hvalospjevi. Ono što napadaju druge, da su "stranački botovi" , u stvari su baš oni ti koji su takvi.
Lopov viče držte lopova fazon.
Ono što hoću da pitam, mislite li vi da li je to licemjerno ili je to prihvatljiv oblik ponašanja ?? Folirati da ti samo "ne voliš vlast"
a u suštini si stranačka propaganda


Ja ću sad navesti nekoliko takvih primjera . Jednostavno kopiranje onoga što su pisali nekada o vlasti , a za takvo ponašanje
optužuju bilo koga ko im se usprotivi danas. Imamo tu i moderatora , čije ponašanje kao moderatora ne komentarišem, već kao
model te političke averzije prema suprotnim mišljenjima. Nadam se da me neće zbog toga banovati, a i ako banuju libo me racku
pao sam za slobodu :mrgreen:

ajd ovako : Kako se brani voljeni vođa i stranka

Image

Image

Image

Image

Image

Objašnjenje kako je Vođa došao do imovine :oops:

Image

Image

Ne damo na voljenog lidera

Image

Onda naš moderator, danas ogorčeni kritičar vlasti koji sebe predstavlja kao "objektivnog".
Evo ga u službi

Image

Image

Razotkriva čovjek propagandu

Image
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#2 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by cadburry »

Meni se čini da nam ne trebaju teme o drugim forumašima, a Boga mi i da si ti za Banovića zreo. Ali moderacija opet najbolje zna.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#3 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

I šta ima politički "nezavisni" analitiĆari " ? :mrgreen:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#4 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

cadburry wrote:Meni se čini da nam ne trebaju teme o drugim forumašima, a Boga mi i da si ti za Banovića zreo. Ali moderacija opet najbolje zna.
tema nije o forumašima, već o tom fenomenu u kojem se ljudi izdaju za "glas naroda" , a u stvari rade za neku stranku.
Hoćeš li da nađem tebe negdje? Čini mi se da imaš i ti
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#5 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by bluesjunior »

uuuh koja teretana...
sumirprimus
Posts: 81382
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by sumirprimus »

ne volimo sda.

sda pobjednik, bosna gubitnik.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#7 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

sumirprimus wrote:ne volimo sda.

sda pobjednik, bosna gubitnik.
nije to problem uopće ALI je problem ako si stranački bot, a predstavljaš se kao glas naroda.
Inače klixov forum je uglavnom nakrcan sdp uhljebima koji pišu (zna se o čemu) tačno do 17h , pa onda pauza da odu kući.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Alfons Kauders »

Ovaj je bas kvalitetno puko
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#9 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

Alfons Kauders wrote:Ovaj je bas kvalitetno puko
zanimljivo...kvalitetno puko ...hm ...i ti iz stranke ?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by MOSALJOZE »

Biće krvi
Pratim
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#11 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

MOSALJOZE wrote:Biće krvi
Pratim
samo transparentno i u vugla :wink:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#12 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by cadburry »

Nurudin wrote:
cadburry wrote:Meni se čini da nam ne trebaju teme o drugim forumašima, a Boga mi i da si ti za Banovića zreo. Ali moderacija opet najbolje zna.
tema nije o forumašima, već o tom fenomenu u kojem se ljudi izdaju za "glas naroda" , a u stvari rade za neku stranku.
Hoćeš li da nađem tebe negdje? Čini mi se da imaš i ti
Nađel? Ja svoje simpatije prema SDPu i NSu ne krijem, ali i ne bježim od toga da se i na jedne i na druge kritički osvrnem. I ne, ne plaća me niko da to radim. Ja besplatno dajem podršku idejama za koje se te stranke zalažu (nažalost više deklarativno, a manje praktično). Znam da je to teško shvatiti iz perspektive jednog barem djelomično opismenjenog SDAovca (dakle ne potpuno nepismene osobe koja glasa za njih iz uvjerenja), koji je svjestan o kakvoj prvo ideji zla i nepravde se radi, a onda i kakva korumpirana lopovska bagra je provodi. Zaista, braniti ih i agitirati za njih može samo neko ko ima direktnu korist od toga.
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#13 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by bhnapoleon1 »

Koliko placaju, mogu li i ja ?
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#14 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

Padaj silo i nepravdo !
Pa udure je sve. Ja samo, što bi rekao jedan gore "raskrinkavam propagandu " ;-)

a inače kakvo nas je dobro snašlo u vrijeme ovih hvalospijeva, objasnio jedan novinar :


Gospodine Pećaninu, možete li mi za početak reći što se događalo na glavnoj raspravi u Općinskom sudu u Sarajevu u tužbi protiv Dana, a koju su podnijeli Zlatko Lagumdžija, Damir Hadžić, Željko Komšić i Marin Ivanišević?

Rasprava je prekinuta nakon što mi je sutkinja Bahtović predložila da tražim njeno izuzeće zato što ona ne dozvoljava da gospodin Lagumdžija odgovori na pitanja koja sam mu želio postaviti. Moj dojam je da je i njoj samoj neugodno zbog zabrana mojih pitanja, ali da jednostavno nije u stanju da se odupre pompeznosti s kojom su Lagumdžija, Komšić i Hadžić došli u sud. Naime, njihov ulazak u zgradu suda bio je šokantan za desetine građana koji su se tu zatekli, kao i za mnogobrojne pripadnike sudske policije. Znate, lideri SDP- a su u sud došli na raspravu pred sudom povodom tužbe koju su podnijeli protiv Dana kao fizičke osobe, kao građani. No, dok svi ostali građani prolaze kroz vrata iza kojih se nalazi detektor metala namijenjen posjetiteljima suda, gospoda je hladno prošla kroz drugi ulaz, vidno označen kao službeni. Dok svi drugi posjetitelji svoje mobitele moraju odložiti na ulazu u aulu suda, za Lagumdžiju i njegove kolege ni to pravilo ne važi. No, vrhunac spektakla koji su napravili od svog dolaska u sud predstavljala je njihova pratnja: komično fizičko osiguranje od čak trojice naoružanih tjelohranitelja. Iako osim pripadnika sudske policije nitko u zgradi suda ne smije unositi oružje, ni to ne važi za moćne i bahate SDP-ovce. Sudska policija se nije ni usudila pokušati njih poslati na ulaz za građane, ni upozoriti ih da ne mogu unositi oružje, ako im već kao ostalim građanima nisu smjeli oduzeti telefone. Ali, zato jesu zadržali na ulazu televizijsku ekipu koja je imala dozvolu za snimanje rasprave u sudnici od strane predsjednika suda: učinili su to taman toliko da rasprava počne, da bi onda sutkinja Bahtović zabranila snimanje jer je ekipa - pogađate - zakasnila na početak. I, naravno, došli su pred sutkinju bez ikakvih osobnih dokumenata. Srećom, službene automobile koje koriste u privatne svrhe parkirali su ispred ulaza u sud, doduše nepropisno, ali blizu, pa su osobne karte brzo donijete. Kao što znate, i Ustav BiH i međunarodne konvencije čiji je potpisnik i "Država za Čovjeka" jamče jednakost građana pred sudom i ja sam imao priliku da se u to i osobno uvjerim.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by JThomas »

svaki pojedinac je nebitan. rezultati izbora ne lažu, i govore da 2/3 ljudi koji su 2010. godine glasali za sdp 2014. godine nije glasalo za sdp. da su promijenili mišljenje u skladu sa događajima i uskratili svoj glas kada obećanja nisu ispunjena. da su kritički i razumno gledali na stvari.

je li bilo koji pojedinac uskratio glas ili nije, može mu se samo vjerovati na riječ. ali u globalu, što je jedino i bitno - to je tako. tu cifre zaista ne lažu. i priča o slijepoj podršci je u prosjeku i u stvarnim rezultatima smiješna.

dok je broj glasova za sda manje-više uvijek fiksan.
Last edited by JThomas on 26/01/2018 10:33, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by insomnia78 »

Pratim. :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#17 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Roccohljup »

Kokice spremne...piva se hladi :D :D :D :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23361
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#18 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by BHCluster »

Ova tema ide u arhivu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Nurudin wrote:
cadburry wrote:Meni se čini da nam ne trebaju teme o drugim forumašima, a Boga mi i da si ti za Banovića zreo. Ali moderacija opet najbolje zna.
tema nije o forumašima, već o tom fenomenu u kojem se ljudi izdaju za "glas naroda" , a u stvari rade za neku stranku.
Hoćeš li da nađem tebe negdje? Čini mi se da imaš i ti
Pa ja ne vidim problem da neko brani Zlatka i napada Fadila ili da brani Fadila i napada Zlatka. Svako ima svoje razloge, osobne, političke, stranačke...itd. sve je to legitimno. Po meni tvoja permisa da je loše braniti Zlata a braniti Fadila nije dobra. Prvo Zlatko nikada nije bio Premijer F.BiH pa da možemo da uporedimo rad i kvalitet ove dvojice. Subjektivno...dok su Zlatkovi bili na položaju dosta stvari je bilo bolje. Naravno ti ćeš sada reći nije, bolje je danas. Ja bih volio da umjesto mahalskog prepucavanja ko brani Zlatka a ko Fadila teme krene putem da uporedimo koliko su uradili Fadilovi a koliko Zlatkovi.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#20 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

JThomas wrote:svaki pojedinac je nebitan. rezultati izbora ne lažu, i govore da 2/3 ljudi koji su 2010. godine glasali za sdp 2014. godine nije glasalo za sdp. da su promijenili mišljenje u skladu sa događajima i uskratili svoj glas kada obećanja nisu ispunjena. da su kritički i razumno gledali na stvari.

je li bilo koji pojedinac uskratio glas ili nije, može mu se samo vjerovati na riječ. ali u globalu, što je jedino i bitno - to je tako. tu cifre zaista ne lažu. i priča o slijepoj podršci je u prosjeku i u stvarnim rezultatima smiješna.

dok je broj glasova za sda manje-više uvijek fiksan.
Možda jednostavno dobar dio onih koji su glasali 2010. nisu glasali 2014.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#21 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Nurudin wrote:
cadburry wrote:Meni se čini da nam ne trebaju teme o drugim forumašima, a Boga mi i da si ti za Banovića zreo. Ali moderacija opet najbolje zna.
tema nije o forumašima, već o tom fenomenu u kojem se ljudi izdaju za "glas naroda" , a u stvari rade za neku stranku.
Hoćeš li da nađem tebe negdje? Čini mi se da imaš i ti
Pa ja ne vidim problem da neko brani Zlatka i napada Fadila ili da brani Fadila i napada Zlatka. Svako ima svoje razloge, osobne, političke, stranačke...itd. sve je to legitimno. Po meni tvoja permisa da je loše braniti Zlata a braniti Fadila nije dobra. Prvo Zlatko nikada nije bio Premijer F.BiH pa da možemo da uporedimo rad i kvalitet ove dvojice. Subjektivno...dok su Zlatkovi bili na položaju dosta stvari je bilo bolje. Naravno ti ćeš sada reći nije, bolje je danas. Ja bih volio da umjesto mahalskog prepucavanja ko brani Zlatka a ko Fadila teme krene putem da uporedimo koliko su uradili Fadilovi a koliko Zlatkovi.
Ja vidim problem kad ti isti ljudi bilo koga ko kaže nešto suprotno njihovom političkom stavu, proglašavju sda botom, stranački
ispranim mozgom, pa onda psovanje familije i majke i onda kad kažeš nešto ružno i ti, tipa "glup si", dobiješ prijetnju
od gore navedenog moderatora o dugotrajnom banu .
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#22 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by madner »

Ovom bas tesko pada kada ispadne glup i predmet sprdnje.

Teza da si stranacki bot je jos i bolja varijanta, alternativa je da stvarno mislis to sto kazes. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45458
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#23 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Chmoljo »

Nurudin wrote: Ja vidim problem kad ti isti ljudi bilo koga ko kaže nešto suprotno njihovom političkom stavu, proglašavju sda botom, stranački
ispranim mozgom, pa onda psovanje familije i majke i onda kad kažeš nešto ružno i ti, tipa "glup si", dobiješ prijetnju
od gore navedenog moderatora o dugotrajnom banu .
ko ti je psovao majku i familiju?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#24 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by horkesh »

Nurudin wrote: Ja vidim problem kad ti isti ljudi bilo koga ko kaže nešto suprotno njihovom političkom stavu, proglašavju sda botom, stranački
ispranim mozgom, pa onda psovanje familije i majke i onda kad kažeš nešto ružno i ti, tipa "glup si", dobiješ prijetnju
od gore navedenog moderatora o dugotrajnom banu .
Misliš, ovako?
nije to problem uopće ALI je problem ako si stranački bot, a predstavljaš se kao glas naroda.
Inače klixov forum je uglavnom nakrcan sdp uhljebima koji pišu (zna se o čemu) tačno do 17h , pa onda pauza da odu kući.
Pa tebi je svaka druga da su ovdje stranački botovi, ali se buniš kada drugi ljudi tebe nazovu botom :-)
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#25 Re: Kako smo branili Zlatka, a danas napadamo Fadila

Post by Nurudin »

madner wrote:Ovom bas tesko pada kada ispadne glup i predmet sprdnje.

Teza da si stranacki bot je jos i bolja varijanta, alternativa je da stvarno mislis to sto kazes. :D
To samo u tvom svemiru je tako :wink: . Ja sam gonjen skroz drugim motivima, tipa moral, dosljednost i tako te stvari.

I šta kažeš...kupio stanove za 50.000 i danas vrijede 300.000 . Pa nije loše
a što se onda zado u reket ? Konto da kupi još stanova pa mu falilo dokapitalizacije?
Post Reply