Kako se zaposliti na al jazeeri

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
ophelia92
Posts: 31
Joined: 10/12/2013 18:41

#1 Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by ophelia92 »

Ima li ovdje iko da radi kod njih? U srodnim sam medijima, ali sam nezadovoljna poslom, organizacijom rada itd. Plata mi je ok za naše standarde, međutim radno okruženje je toksično. Zna li neko kako se može doći makar do nekog razgovora?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#2 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by walter kurtz »

Pokucaj, trazi sastanak, donesi neki portofolio, trazi 5 minutni casting nemas sta izgubiti :zoka:
Srebrni
Posts: 265
Joined: 07/08/2012 20:02

#3 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by Srebrni »

Koliko sam ja upoznat, zapošljavanje na AJB ide većinom po preporuci kolega koji su tamo već zaposleni. Ako imaš nekoga s kim si dobra, pitaj da li zapošljavaju uopšte trenutno, a drugo, pošalji nekome CV ili nešto slično.
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#4 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by Andreja Kežman »

Čim ti pitaš na forumu, nisi ti za Al Džazire :D
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#5 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by Cavendish »

Ovdje na forumu dobrodošle su samo slike voditeljica.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by karanana »

Da vidimo sliku pa cemo donijeti sud moze li bez preporuka ili moras ganjati nekog u sda.
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#7 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by Zmaj_od_Panonije »

Andreja Kežman wrote: 15/12/2019 13:17 Čim ti pitaš na forumu, nisi ti za Al Džazire :D
Vjerovali ili ne, profesionalni forumi su i danas velika stvar. Preko foruma se i dalje ugovaraju poslovi, saradnje, pa čak i filmovi.

Klixu niko ne brani da podigne standard foruma, da se tu vode ozbiljne i kvalitetne diskusije.

Pogledajte samo kako je Reddit uspio da postane globalno mjesto za širenje pozitivnih ideja i dobrih projekata.

Nemojte ismijavati nekog što pita na forumu, nije njena krivica što vi birate šprdanciju umjesto ozbiljnog diskutiranja u virtuelnom svijetu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by KatarinaKosaca »

Zmaj_od_Panonije wrote: 22/12/2019 19:00
Andreja Kežman wrote: 15/12/2019 13:17 Čim ti pitaš na forumu, nisi ti za Al Džazire :D
Vjerovali ili ne, profesionalni forumi su i danas velika stvar. Preko foruma se i dalje ugovaraju poslovi, saradnje, pa čak i filmovi.

Klixu niko ne brani da podigne standard foruma, da se tu vode ozbiljne i kvalitetne diskusije.

Pogledajte samo kako je Reddit uspio da postane globalno mjesto za širenje pozitivnih ideja i dobrih projekata.

Nemojte ismijavati nekog što pita na forumu, nije njena krivica što vi birate šprdanciju umjesto ozbiljnog diskutiranja u virtuelnom svijetu.
Vašar korida pogoduje velikom broju klikova.....
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#9 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by chombe trajla be »

ophelia92 wrote: 10/12/2019 18:30 Ima li ovdje iko da radi kod njih? U srodnim sam medijima, ali sam nezadovoljna poslom, organizacijom rada itd. Plata mi je ok za naše standarde, međutim radno okruženje je toksično. Zna li neko kako se može doći makar do nekog razgovora?
Lako je tamo, hajd u avaz?

https://avaz.ba/vijesti/bih/546104/port ... -otvaranja

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14615
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#10 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by DaysleepeR »

AlJazeera sama regrutuje ljude koji su im interesantni.
Od novinara, snimatelja, tehnike, montaze, itd.
User avatar
navedeni
Posts: 1076
Joined: 24/12/2013 02:10

#11 Re: Kako se zaposliti na al jazeeri

Post by navedeni »

DaysleepeR wrote: 05/02/2020 10:08 AlJazeera sama regrutuje ljude koji su im interesantni.
Od novinara, snimatelja, tehnike, montaze, itd.
Ja sam radio 18 mjeseci na ALJ, bio sam preporučen, i proces je trajao vrlo kratko. Bilo je fino iskustvo, ali s obzirom da sam u sektoru tehnike bio, vrlo malo je bilo šanse za napredak, pa sam radio dva posla.
Post Reply