Kako se zabavljamo u dijaspori!

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 07/05/2007 11:55

i kako je bilo na Semsi Suljakovic? :D :D :D

debela

Post by debela » 07/05/2007 11:57

mozete se zabavljati i ovako

http://www.dprp.net/gigguides/index.php

bar imate izbor tamo :roll:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 12:01

debela wrote:mozete se zabavljati i ovako

zasto sve disjasporce u isti kos stavljate.ja nikad do sad nisam bio na nekom nasem koncertu u holandiji.ali zato idem na the police ,i cekam decembar da gledam riverdance.

a i ne kontam zasto ti podrugljivi osmjesi kao da u sarajevu i sirom nase bih ne gostuju jos gori seljoberi od ovih sto dolaze u nl ili dijasporu.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 12:02

debela

Post by debela » 07/05/2007 12:06

taxi_driver wrote:

zasto sve disjasporce u isti kos stavljate.ja nikad do sad nisam bio na nekom nasem koncertu u holandiji.ali zato idem na the police ,i cekam decembar da gledam riverdance.

a i ne kontam zasto ti podrugljivi osmjesi kao da u sarajevu i sirom nase bih ne gostuju jos gori seljoberi od ovih sto dolaze u nl ili dijasporu.
ti si puko :shock: haj procitaj sta sam napisala ako me vec citiras.

tempora

Post by tempora » 07/05/2007 12:16

debela wrote:
taxi_driver wrote:

Ma pukli ste oboje. :D Niti sam koga prozivala, niti sve ljude stavljam u isti kos.A niti smatram da u Holandiji nema izbora. :? Ovo je samo bio osvrt na potraznju dijaspore u domacoj sceni! A potraznja bira ponudu! :?
I taxi, to sto ti ides na police, ne cini te boljim dijasporcem od ovih drugih.Ako je to poenta? :?

debela

Post by debela » 07/05/2007 12:23

ama znam da nisi tempora, meni je sve jasno i glasno, nego taxo ima prenose.

moj komentar je pun zala i tuge jer vi tamo imate izbora a mi ovdje nemamo. link koji sam stavila je tek prvi izbacen u nekom smusenom, brzinskom pretrazivanju. sta bi bilo kad bih krenula detaljnije...

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 07/05/2007 15:08

Fakat mi nije jasno zasto se vi toliko ibretite nad seljaklukom i malogradjanstinom :roll:

Isto k'o da ste sa Marsa pali u Bosnu, pa vam ljudi koji slusaju turbo-folk i ostale "umjetnicke" discipline, izgledaju ono :shock: vauuuuu, odakle ovi dolaze...

amrino

Post by amrino » 07/05/2007 15:30

Image

:lol: :lol: :lol:

debela

Post by debela » 07/05/2007 15:39

Lucy01 wrote:Fakat mi nije jasno zasto se vi toliko ibretite nad seljaklukom i malogradjanstinom :roll:

Isto k'o da ste sa Marsa pali u Bosnu, pa vam ljudi koji slusaju turbo-folk i ostale "umjetnicke" discipline, izgledaju ono :shock: vauuuuu, odakle ovi dolaze...
pa ja se i osjecam kao da sam pala sa marsa u bosnu, kakva je danas i ovdje. osudjena sam zivjeti tu ali ne prihvatam modele ponasanja i zivljenja koji su nametnuti kao standard.

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 07/05/2007 17:08

ja jos nikad nisam bio ni u jednoj nasoj niti kafani niti na "muzici"...i ne mislim ici...

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 17:27

debela wrote:ama znam da nisi tempora, meni je sve jasno i glasno, nego taxo ima prenose.

moj komentar je pun zala i tuge jer vi tamo imate izbora a mi ovdje nemamo. link koji sam stavila je tek prvi izbacen u nekom smusenom, brzinskom pretrazivanju. sta bi bilo kad bih krenula detaljnije...

ma nisam tebe citirao ,nego se omaklo,i da procitao sam tvoj posti samo sam sam dodao ono sto se slaze s tvojim misljenjem.ali eto nismo se skontali.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 17:32

tempora wrote:
debela wrote:
taxi_driver wrote:

Ma pukli ste oboje. :D Niti sam koga prozivala, niti sve ljude stavljam u isti kos.A niti smatram da u Holandiji nema izbora. :? Ovo je samo bio osvrt na potraznju dijaspore u domacoj sceni! A potraznja bira ponudu! :?
I taxi, to sto ti ides na police, ne cini te boljim dijasporcem od ovih drugih.Ako je to poenta? :?

ne cini me boljim,ali cini me normalnijim.ali opet se ne rugam nikome,jer svako bira mjesto gdje ce izaci i gdje misli da cemu dobro biti.

pitt

Post by pitt » 07/05/2007 17:42

Cuj kako......sto bi rekao Bora Chorba :D

Osecam se ko poslednje govno
A to skrivam i cuvam ko tajnu
Samo cutim, a glasno bi psovno
Oj, Frankfurtu, jebem li ti Majnu
Ne izlazim, samo kuci sedim
Vredno sljakam svoje dane radne
Svaku marku gledam da pristedim
Jedva cekam da subota padne
Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu
Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jaja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupeta viri
Pijem pice, jedem cevapcice
Sa kosulje pokidam dugmice
Pevaljka se malo razgoliti
Celo drustvo markama je kiti ...
U nedelju, u podne se budim
Da se bilo cega setim ja se trudim
Samleven sam ko mleveno meso
A mozda sam cak i zenu kreso

repeater

Post by repeater » 07/05/2007 17:46

Svemirski_Jebach wrote:ja jos nikad nisam bio ni u jednoj nasoj niti kafani niti na "muzici"...i ne mislim ici...
a golica te znatizelja, priznaj.

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 07/05/2007 17:55

bila sam skoro na ovom koncertu

http://www.youtube.com/watch?v=K7QRy2pnc7g :)

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 07/05/2007 17:57

pitt wrote:Cuj kako......sto bi rekao Bora Chorba :D

Osecam se ko poslednje govno
A to skrivam i cuvam ko tajnu
Samo cutim, a glasno bi psovno
Oj, Frankfurtu, jebem li ti Majnu
Ne izlazim, samo kuci sedim
Vredno sljakam svoje dane radne
Svaku marku gledam da pristedim
Jedva cekam da subota padne
Kad subotom narodnjaci dodju
Ja na vratu okacim kravatu
Pa izvedem sebe i gospodju
I ponesem celu svoju platu
Kada cujem zvuke rodnog kraja
Ja se onda otkacim do jaja
Kad muzika kolce mi zasviri
Praziluk mi iz dupeta viri
Pijem pice, jedem cevapcice
Sa kosulje pokidam dugmice
Pevaljka se malo razgoliti
Celo drustvo markama je kiti ...
U nedelju, u podne se budim
Da se bilo cega setim ja se trudim
Samleven sam ko mleveno meso
A mozda sam cak i zenu kreso
nemoj ovo slucajno propustit

Pennsylvania Tour

:D :D

pitt

Post by pitt » 07/05/2007 18:07

jaoooo .....sejtanko :D:D jesi ih ti ovo nagovorila da dodju da me brukaju po mahali :D:D

pitt

Post by pitt » 07/05/2007 18:13

ja ovo slusao prosle hefte....dobriii :D:D
Million-man band: Antibalas

When the Brooklyn-based million-piece (OK, 14-piece) Antibalas Afrobeat Orchestra formed almost a decade ago, the globalized musical posse was malleable, yet definable: "Afrobeat," "Fela-influenced," "Afro-Latin," "politically rhythmic." These words tagged and followed Antibalas, and the group -- started, in 1998, and led by brilliant saxophonist Martin Perna -- found a distinct power in that tradition.

With records like Liberation Afrobeat Vol. 1 and Talkatif, the group proved itself not just well-versed in the music of Fela Kuti and his 1970s West African musical descendents, but prolific at its composition and arrangement. A glance at the label rosters Antibalas has graced -- electronic experimentalists Ninja Tune, funk rebels Daptone Records and hip-hop jam label Ropeadope -- showed that Antibalas had a lot more on its collective mind than some '70s throwback or Fela-tribute act.

So one shouldn't be surprised to hear Security, Antibalas' new album, featuring the likes of "I.C.E.," an eight-minute, long-tone workout of clanging metal, sustained trombones and broken-beat live percussion that might make Bugz in the Attic or 4Hero shed a tear. Or "Hilo," an impressionistic wash of slow, chugging rhythms and vintage '70s organs, like a Pacific cruise operated by Ken Kesey.

There are still the political anthems, like "War Hero" and the frantic floor-filler "Filibuster XXX," possibly the most danceable song ever to namedrop Bill Frist and include the group chorus, "G.O.P, G.O.P." But Security shows an Orchestra more willing than ever to take its formidable mountain of sound and stretch it in every direction.

Antibalas Afrobeat Orchestra with Chin Chin and DJ Pete Spynda. 8 p.m. Thu., May 3. The Andy Warhol Museum, 117 Sandusky St., North Side. (Outdoor show, weather permitting.) $12. 412-237-8300 or
a u srijedu odoh gledat Missionary Possition

Image
The Missionary Position is set in a variety of hotel rooms across America during a presidential election campaign. Roger (Tony Bingham), a Christian activist expected to deliver the religious right, fervently believes in one nation under God. His crusade affects all his relationships, even with the hotel maids he encounters from Houston to Detroit (Rebecca Harris). Also working for the campaign is Neil (Jeffrey Carpenter), a fundraiser in pursuit of a win at any cost. When personal tensions flare between these two colleagues, the situation is comically complicated by the actions of Julie (Tami Dixon), a minor party member with a major sense of entitlement. In The Missionary Position, Keith Reddin rips into current affairs with biting humor and exposes the hypocrisy inherent in today’s politics.

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 07/05/2007 18:14

pitt wrote:jaoooo .....sejtanko :D:D jesi ih ti ovo nagovorila da dodju da me brukaju po mahali :D:D
cuj brukaju... dolaze po harac... :D :D

pitt

Post by pitt » 07/05/2007 18:16

Princess Fiona wrote:
pitt wrote:jaoooo .....sejtanko :D:D jesi ih ti ovo nagovorila da dodju da me brukaju po mahali :D:D
cuj brukaju... dolaze po harac... :D :D
Eh vala sto ga od mene skupe...... :D:D:D :-) :-)

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 07/05/2007 18:21

pitt wrote:ja ovo slusao prosle hefte....dobriii :D:D

:thumbup:

evo ih i kod mene sljedeci mjesec, vec kupila kartu

medda

Post by medda » 07/05/2007 18:28

Sta je svrha ove teme? Imam osjecaj da je postavljen link da se forumasi ismijavaju dijaspori zbog narodnjaka. Ti ljudi barem imaju izbor i mogu otici slusati DJ Tiesto ako zele a njihova je plata i mogu je sto se mene tice spickati i na dzigeru. Ili je fazon da se prebrojavamo ko ide a ko ne ide? Ili cisto informativno da vidimo ko to nastupa po Holandiji?

pitt

Post by pitt » 07/05/2007 18:31

Princess Fiona wrote:
pitt wrote:ja ovo slusao prosle hefte....dobriii :D:D

:thumbup:

evo ih i kod mene sljedeci mjesec, vec kupila kartu
Shrek-hanuma :D:D
Evo meni drug black nasao link za zadnji album
Antibalas - Security
http://www.badongo.com/file/2528040

Post Reply