Kako se riješiti komaraca?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
route_66
Posts: 99
Joined: 29/05/2014 23:58

#26 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by route_66 »

golman wrote:Imaš u prodavnici kupiti aparat protiv komaraca,koji uštekaš u struju.Kako ga uštekaš,tako zaboraviš na komarce,kao da nisu ni postojali.
Ako ne možeš naći taj aparatić,onda kupi u apoteci "autan",namaži se s njim i problem riješen.
Meni je gore sto mi zuje oko usiju nego sto ujedaju. Tu autan ne pomaze.
golman
Posts: 2683
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#27 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by golman »

route_66 wrote:
golman wrote:Imaš u prodavnici kupiti aparat protiv komaraca,koji uštekaš u struju.Kako ga uštekaš,tako zaboraviš na komarce,kao da nisu ni postojali.
Ako ne možeš naći taj aparatić,onda kupi u apoteci "autan",namaži se s njim i problem riješen.
Meni je gore sto mi zuje oko usiju nego sto ujedaju. Tu autan ne pomaze.
Taj što mi zazuji oko ušiju,automatski je potpisao sebi presudu...upalim svjetlo,uzmem neke novine i napravim fleku na zidu...samo otkad imam ovaj aparat što se uključi u struju,zaboravio sam da postoje komarci,odnosno viđam ih samo kad nisam kući :D
User avatar
Praetorious
Posts: 1525
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#28 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Praetorious »

Dugo vremena sam koristio te aparatiće i moram reči da su odlični, tjeraju sve živo ... uključujući i mene ... Šalu na stranu, rade svoj posao.
No uzdam se u čistu fizičku silu: mrežu na prozoru. Od kako sam je stavio prije X godina, baje i bajice mogu ući samo kroz vrata, ako pokucaju i ako se odlučim da im otvorim.
Napomena: mreža nije pogodna za samoubice, osobe koje iskaču ili izlijeću kroz prozor, u svakom drugom slučaju je idealna :D
m a c a n
Posts: 158
Joined: 11/06/2014 10:55

#29 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by m a c a n »

"aparatić" se zove Raid i u njega idu "tablete" i jeste efikasan...ali u zatvorenom prostoru
problem je kako se riješi gamadi vani, u dvorištu i sl.

Image
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#30 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by rekla-kazala »

Negdje čitao da žuto svjetlo ne odgovara komarcima i da ne vole strujanje zraka, dakle koristiti ventilator.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#31 Kako se riješiti komaraca?

Post by AstorH »

Vodim bitke sa njima godinama, jedno od najboljih rjesenja koje sam isprobao;

Protiv napada (zatvorene prostorije, tabletice, ne tekucina) :

Image

Ovaj sprej nakon ugriza ako se vec desi :

Image

Takodjer Synopen, krema ( dovoljno je ili taj gore sprej ili krema, ne treba oboje, preporucam spray radi lakse uporabe i jaceg dejstva)

Image

Ovaj stick za vanka :

Image

Ako nemas nista od ovoga bjeze od mirisa Lavande i Citronele.

Ovo je provjereno i radi 100%

Sretno.


Sent from my iPad using Tapatalk
Last edited by AstorH on 11/06/2014 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#32 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by sarajlija80 »

uzmes pusku i sve ih pobijes :D
The Great Heisenberg
Posts: 149
Joined: 27/03/2014 10:25

#33 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by The Great Heisenberg »

hvala svima na savjetima
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#34 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by homega »

The Great Heisenberg wrote:hvala svima na savjetima

Ipak ti njih stavi na ignore, ko ih .ebe, nek letaju :D
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#35 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by kanocale »

komarci vole one koji imaju nultu krvnu grupu. :-D nazalost ja sam jedna od tih "sretnika".
...ovo sam pokupila sa nekog portala....ja cu probati napraviti sprej mozda i pomogne. :D
......
- Mnoge biljke imaju esencijalna ulja koja imaju sposobnost da blokiraju centre za disanje kod komaraca, pa su veoma učinkovite u borbi protiv njih. Među takve biljke spadaju nana, lavanda, hajdučka trava, ali i kamilica - kaže dr Ljubinka Stojković, fitoterapeut.

Ove biljke su rasprostranjene na našim područjima, nisu skupe i učinkovite su. Za početak će vam biti potrebna voda, medicinski alkohol, menta i lavanda.

Šolju vode prokuvajte, pa u vrelu vodu stavite 3-4 kašike sušenog bilja po izboru, a najbolje bi bilo da je mešano. Tome možete dodati i kamilicu ili hajdučku travu. Poklopite, i ostavite da tako stoji dok se ne ohladi. Na kraju dobijenu rastvor pomešajte sa malo alkohola, sipajte u bočicu sa raspršivačem, i vaš sprej je gotov.
Iako je ovaj sprej jako delotvoran, dr Stojković naglašava da treba izbegavati upotrebu alkohola ukoliko je sprej namenjen dečijoj koži.

- Alkohol svakako treba izostaviti ako se radi o deci, jer to nije prilagođeno njihovoj koži. U tom slučaju možete da se odlučite za vodeni rastvor, koji je takođe učinkovit, ili da dodte limunov sok ili jabukovo sirće - savetuje naša sagovornica.

Zato isprobajte ovaj drugi recept, koji ne sadrži alkohol, a nešto je jači i intenzivniji. Trebaće vam litar jabukovog sirćeta, oko 10 kašika sušenog bilja po izboru (žalfija, ruzmarin, lavanda, timijan i menta), najbolje mešavine.
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#36 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by kanocale »

AstorH wrote:Vodim bitke sa njima godinama, jedno od najboljih rjesenja koje sam isprobao;



Ovaj sprej nakon ugriza ako se vec desi :

Image
gdje se moze kupiti? u apotekama?
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#37 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Pjanic15 »

1. Mreža za prozore (bijela ili siva radi dekora) najbolja stvar, kad su vrućine i ne možeš naveče spavat, možeš otvorit prozor, ljepota, nema više zujanja i borbi po kući.

2. Higijena, kupaj se češće, hoće komarci na znoj i masnoću.

3. Ako te ujede, mast Synopen je protiv svraba, pa tako odma namažeš da ti se ne širi otok.

Image

4. Ako vidiš komarca na zidu ili negdje, teško ga je ubiti jer je brz, a i razmažeš ga po zidu, pa je rješenje jedna tanja plastična kutija/posuda i Raid sprej. Napraviš rupicu na toj kutiju, poklopiš komarca na zidu, nema šanse da to izbjegne, kroz rupicu provučeš Raid pipu i našpricaš, poklopiš kutiju da se ne širi sprej. Tako nema ganjanja po kući, razmazivanja po zidovima, širenja spreja po kući.

Image
Image

5. Ako te komarac ujede, uzmi selotepa i zaljepi preko mjesto gdje te ujeo, pritisni malo jače, trebalo bi da spriječi svrab te totalno povuče otok, meni je to uspjevalo.

Image
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#38 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by homega »

Pjanic15 wrote: Higijena, kupaj se češće, hoće komarci na znoj i masnoću.
:thumbup: Zna Pjana naše navike :D
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#39 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Pjanic15 »

homega wrote:
Pjanic15 wrote: Higijena, kupaj se češće, hoće komarci na znoj i masnoću.
:thumbup: Zna Pjana naše navike :D

:lol:
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#40 Kako se riješiti komaraca?

Post by AstorH »

kanocale wrote:
gdje se moze kupiti? u apotekama?
Ne znam stvarno u BiH , ja sam kupovao u Splitu u ljekarnoj bez recepta naravno.
Ima i plavi, ali nemoj taj uzimat, samo ovaj crveni jer cim te ujede kad nasprejas kao da sa nista nije ni desilo, plavi malo kasni sa dejstvom, samo ne primici ustima i nemoj prati par sati sprejano mjesto.


Sent from my iPad using Tapatalk
dert
Posts: 6540
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#41 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by dert »

ma samo zapali cigaru i puhci dim :gunjastajl: ma bjeze ko mameni :razz:

p.s. moj jaro i ja idemo na pecanje, on se sav isprica s tim nekakvim sprejovima a oko njega oblak komaraca i copaju li ga copaju :roll:

ja zapalim cigaru , nidje ni jednog blizu mene :thumbup:
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#42 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by starii »

NeenaSa wrote:U blizini posadi lavandu, mentu i bosiljak, ukoliko sjedis vanka.
@Barba je l' razblazeno ?
na balkonu imam u saksiji posadenu lavandu i mislim da je to razlog sto nemam ni muha ni komaraca a vrata balkona non stop preko ljeta otvorena...u obiju mogla se je kupiti lavanda...
m a c a n
Posts: 158
Joined: 11/06/2014 10:55

#43 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by m a c a n »

dert wrote:ma samo zapali cigaru i puhci dim :gunjastajl: ma bjeze ko mameni :razz:

p.s. moj jaro i ja idemo na pecanje, on se sav isprica s tim nekakvim sprejovima a oko njega oblak komaraca i copaju li ga copaju :roll:

ja zapalim cigaru , nidje ni jednog blizu mene :thumbup:
mora da pušiš dringčugu bez filtera ili ove "motane" :lol:
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#44 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by madridist »

Odseliti na sjever :D
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#45 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by __Phoenix__ »

Mrežica na prozoru je odlična stvar ali da je na svim prozorima, a najgori ujedi su mi ispod nožnih članaka dok spavam, užasno svrbi...
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#46 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by l33t »

uzgajaj sismise van kuce / stana / zgrade i neces imati problema sa komarcima. al ti s vremena na vrijeme mozda uleti sismis u sobu pa se istrzas i imas traume 1 god poslije ;:D
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#47 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Bradafilozof »

pravi se da si mrtav, mozda pomogne.



ako ih ne možeš pobijediti, ti im se onda pridruži.
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#48 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Satori »

Hajde da ne postavljam novu temu, pa da pitam ovdje, kako se riješiti paukova? Ljeti skoro svakodnevno čistim balkon, ali oni se opet nekako nalegu i ulaze u stan. Koliko sam shvatila, sve komšije imaju isti problem.
Nisu to oni gotovo nevidljivi pauci, ovo su velike crne paučine. Ima li iko neki savjet?
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#49 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Filter »

Satori wrote:Hajde da ne postavljam novu temu, pa da pitam ovdje, kako se riješiti paukova? Ljeti skoro svakodnevno čistim balkon, ali oni se opet nekako nalegu i ulaze u stan. Koliko sam shvatila, sve komšije imaju isti problem.
Nisu to oni gotovo nevidljivi pauci, ovo su velike crne paučine. Ima li iko neki savjet?
prvo se rijesite brsljana, puzavica, dzungle i smeca pod balkonima. topla, mracna i vlazna mjesta su im omiljena za sakrivanje, bjeze od sunca.
a onda poprskaj sa neopitroidom plus. ima ga kupiti u stometarci. razblazis sa vodom i poprskas oko prozora, vrata, balkona, mada ih zna i vjetar nanijeti u kucu
User avatar
Satori
Posts: 559
Joined: 05/06/2016 21:46

#50 Re: Kako se riješiti komaraca?

Post by Satori »

A ništa, vidjeću kako će reagovati komšija u stanu ispod kad ga zamolim da makne one puzavice sa balkona. Možda da mu isplatim neku odštetu za duševnu bol. :D

Hvala na savjetu.
Post Reply