Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#26 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Ljakan »

kad ne nosam pistolj radi ljudi necu vala ni radi pasa.Ko se bas plasi pasa kao sto neko rece vec sprej a ja bih dodao na to petardu u dzep kad mu je fiknes pod noge i kad pukne nece znat sta ga je snaslo.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#27 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by vješalica »

kad se petardom pas povrijedi onda će na portalu tražiti tvoju likvidaciju radi monstruoznog postupanja

mislim da je sprej sasvim dovoljan,barem nama koji nemamo ščene kao ljubimca
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#28 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Ljakan »

koga briga za portale i debile koji seru?normalno ne bacat petarde iz zajebancije ali u samoodbrani svakako.nek ti mudroseri nadju adekvatnije rjesenje za samoodbranu pa cemo onda reci kako je pametnije to nego petarda.Samo nek me zaobiđu price ne diraj ga i nece ti nista.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#29 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by klixo »

shiny wrote:.... ali više pali kad ih gađaš nečim. Ne moraš ni gađati, samo odigneš neki kamen ko fol da ih gađaš, većinom bježe. Bar ovi moji lokalci...
Uvijek upalilo :thumbup:

Mada su se cuke pripitomile ljudima u zadnje vrijeme, barem kod mene u mahali.
Mene vide ko javnu kuhinju :mrgreen:
Svaki put me jedan ili dvojica otprate do kuce gdje im bacim neke hrane(cega se nadje).

Psi su boje vatre , mislim da bi zippo(zato sto ga vjetar ne moze ugasiti) bio dobro rjesenje iako sam vise za nacin pripitomljavanja hranom.
User avatar
USAblues
Posts: 1461
Joined: 15/06/2008 23:07

#30 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by USAblues »

Romanista 101% wrote:na prvu pomislih tema "Kako se odbraniti od agresora" :run:
i ja :lol: :lol: ...samo sto sam ja pomislio.."....od agresora s istoka" :lol: :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#31 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by KB9 »

cuj petardom na copor npr

dok je izvadis, zapalis, bacis, dok sacekas da ista pukne vec si rahmetli

ovako ako krenu na tebe pljuca vani i beng beng beng
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#32 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Ljakan »

cuj pistolj na psa,ako je dotle doslo onda bolje sebi da pucas u glavu.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11162
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#33 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Prpa.ba »

Treba pripremiti luga da se baca agresorskim psima u oci. Kad nas je to spasilo '92, spasice nas i '16. :run:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#34 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by raoul duke »

A koja je razlika izmedju agresivnog i "neagresivnog" psa? Cim pas laje ili rezi on je agresivan i treba ga pistoljem? :lol:
Kakva logika klix majstora..
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#35 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Sanchez22 »

Jednom su me samo ujeli za nogu dok sam bio na biciklu.Ako stvarno vidim opasnog psa,da ce mi nanijeti ogromnu stetu ili onome do mene,ne bih birao nacin.
Neka pisu poslije ovi dusebriznici sta hoce.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#36 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by sizifinho »

Vjesalics dominira svojim nebuloznik izjavama, kao i na svakoi temi
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#37 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by sizifinho »

.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#38 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by haos1 »

User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#39 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by vješalica »

ovakav video bi expresno šćenofili iz udruženja osudili kao nedopušten i zlostavljačka propaganda... :lol: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=ipLPaxvT93Q
:mrgreen: :mrgreen:
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#40 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Ripicipi »

'vako :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#41 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by KB9 »

Ljakan wrote:cuj pistolj na psa,ako je dotle doslo onda bolje sebi da pucas u glavu.
pobrko si nesto
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#42 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Nadzorna_ploca »

Deda cekom od penzije odradio posao. :D
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#43 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by esmasaric »

Ja i moja prijateljica smo prije 2 godine, kad su se masovno počele pojavljivati i velike lutalice mješanci šarplaninca, tornjaka itd. hodale Č.Vilom. Bilo je 6 sati, i krenuli smo malim šetalištem iza zgrada prema Vilsu, iza Routea 66.

E sad. Tu nas je dočekao mali pas koji laje iz daljine, nekih 20tak metara od nas. Izgledalo je kao da laje na nas, ali nismo dobro protumačile, iako smo obje vlasnici pasa...zastale smo i pomislile da možda laje na mačku na drvetu.

A i bio je mali. Ako napadne možemo se odbraniti. A šetalište puno djece, biciklista, ljudi, jer je bilo ljeto i osjećale smo se sigurnima.

Čim smo prošli psa iz žbunja izletise dva tornjaka. Ogromna i krenuše na nas. Nismo bježale, jer nismo imali gdje osim u rijeku. I naravno koristili smo metode vrištanja, bacanja kamena, ma ništa ne pomaže. I dolazi iz zgrade neki momak sa srednjim labradorom. I labrador uzme jednog tornjaka za vrat i samo ga spusti na zemlju. Psi su pobjegli odmah. Nije ga povrijedio samo spustio. Da je labrador imao brnjicu pa bili bismo rahmetli.

Nemam ništa protiv brnjica. Ali sam vidjela lično na alipašinu da je policija kaznila jednu baku koja na svoju staru pudlu koja je skoro slijepa nije stavila brnjicu, a prekoputa muškarac sa dva staforda hoda opušteno.

Ta moja prijateljica ima border kolija. I jedno vrijeme je nosila brnjicu, ali je čopor napao i pas je pretrpio grozne povrede jer se nije stigao odbraniti,a to se sve desi u 10tak sekundi, pogotovo ako ide pas na psa. Nekad stvarno ne možeš reagovati da skineš brnjicu. Sad više ne stavlja.

Brnjice su mi ok. Ali ako se očiste lutalice. Ipak je namjena nekih pasa i zaštita. Što mi je ok. Ja kad sam svojim izlazila u 2 ujutru u park ne bi se dobro osjećala ako bi bio s brnjicom.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#44 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by vješalica »

KB9 wrote:
Ljakan wrote:cuj pistolj na psa,ako je dotle doslo onda bolje sebi da pucas u glavu.
pobrko si nesto
morel airsoft sa onim bojama u bobama?
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#45 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by MJAU - da »

Ima onaj elektirčni tjerač, meni pomaže, probajte. najagresivniji su noću, jer se svađaju oko terena i to u stine sate, danju spavaju. A generalno, ljubav vazda na usta ulazi, mene je čopor ispred zgrade prezirao dok nisam kupila kesicu krekera, dala im, sad me obožavaju, a bome volim i ja njih. (sterilisani, vakcinisani).
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#46 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by haos1 »

MJAU - da wrote:Ima onaj elektirčni tjerač, meni pomaže, probajte. najagresivniji su noću, jer se svađaju oko terena i to u stine sate, danju spavaju. A generalno, ljubav vazda na usta ulazi, mene je čopor ispred zgrade prezirao dok nisam kupila kesicu krekera, dala im, sad me obožavaju, a bome volim i ja njih. (sterilisani, vakcinisani).
mene je čopor pored zgrade prezirao dok je bio tu, a sad kad ga nema, niko nikog ne prezire, svi uživaju. :-)
Last edited by haos1 on 10/09/2016 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#47 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by MJAU - da »

Ma ok. Haus1, ja sam nekako za svačije interese, da se razumijemo, ali nisam za masovno ubijanje, nauštrb našeg novca, budimo relani.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#48 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by haos1 »

MJAU - da wrote:Ma ok. Haus1, ja sam nekako za svačije interese, da se razumijemo, ali nisam za masovno ubijanje, nauštrb našeg novca, budimo relani.
koliko košta kesica jednog krekera, a koliko otrova? plus što si ih se trajno rješio, poslije toga, ne moraš ih više hraniti nikada. :thumbup:
Last edited by haos1 on 10/09/2016 14:11, edited 1 time in total.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8250
Joined: 27/01/2016 12:36

#49 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by Krokodajl »

Toljagom

Ne žali irredentista.
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#50 Re: Kako se odbraniti od agresivnih pasa?

Post by MJAU - da »

haos1 wrote:
MJAU - da wrote:Ma ok. Haus1, ja sam nekako za svačije interese, da se razumijemo, ali nisam za masovno ubijanje, nauštrb našeg novca, budimo relani.
koliko košta kesica jednog krekera, a koliko otrova? plus što si ih se trajno rješio, poslije toga, ne moraš ih više hraniti nikada. :thumbup:
ne znam za otrov, niti me interesuje. Znam samo da ne bih mogla ubiti životinju kao što je pas.
Post Reply