Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Tučem samo po krtini
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#27 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

insomnia78 wrote:Ko to placa porez na nekretnine?
Jako malo među njima i ja ali o tome se upravo radi. Svi se žale na sistem a niko da krene od sebe. Licemejrno do bola. A da znaju ljudi koliko je mal taj porez u odnosu na potencijalne prihode svi bi plaćali.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#28 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by stakasa »

Zna li mali jomu za ovu temu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Steta sto nema zvizgonje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

A mlada je malo nezahvalna. Bezbeli zivi, jede, studira, mozda dobije i dzeparca s tetkove grbace al bi mu odredjivala pricu i razmisljanje pod njegovim krovom. Jos ga ismijava u vezi radnog vremena.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#31 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Tipicoti »

18/02/2018 artime otvorio temu: ``Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?``, 3 godine poslije
18/02/2021 artime otvorio temu: ``Moja familija iz Austrije je bila u pravu``

Sto duze budes zivio u A pocet ces misliti kao i oni, jer su i oni isto tako mislili kao i ti kad su dosli u A.
1. Zato gledaj da zavrsis studij i bjezi nazad.
2. Nemoj da radis, ako budes radio i dobio 1. platu preko 1500 € neces se vratiti nikad u SA, pa makar citavu platu dao za rezije i cigare
3. Ovo je tipicni primjer Bosnje kad dodje na zapad i vidi sta je to ``Europa``pocne pametovati i kafanski trac :D
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#32 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

O'zone wrote:Ustvari koliko skontah uvijek neki problem kreće nakon što gledaju TV....Riješenje: odvikni ih od vijesti, kupi društvenih igara, pravite origami, heklajte, nešto šta bilo...gobleni su super :D
Hahah ma joj njima ne treba tv, a nije losa ideja. Ali imam osjecaj kada bi bilo sta uzela, nadovezali bi se nekako na neku negativu. :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#33 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

A ovo je jedna od obih tema dje postavljac iskljucivo odgovara na postove koji mu odgovaraju
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#34 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Bluemore »

Matijevic_Vlado wrote:Jel samo ja imam osjecaj da Insomnia nije imao hljeba jesti dok je zivio u Bosni??
Mislim da ni zrak nije disao :lol:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#35 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zoya »

artime wrote:Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:
Šuti i trpi. Nisi u poziciji da se žališ niti da zavodiš red.
Prosto, oguglaj na te priče.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#36 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by vazi »

artime wrote:Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:

Na stranu sto tebi to emotivno smeta ali onako iskreno, emocije na stranu, je li barem pola njihove price istina ? Mislim, razluci istinu od neistine u sebi, za sebe ...pa se onda skladno tome odredi prema njima, al samo posteno :izet:
narcisaa
Posts: 90
Joined: 04/01/2010 01:01

#37 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by narcisaa »

artime wrote:Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:
A ko te tjera da zivis sa njima :D :D ??
Cale i keva neka ti plate studentski smjestaj, radi kao student da imas svoj dzeparac i problem rijesen ;-) , ali doci iz BiH u Austriju da bi studirala i zivjeti na grbaci tetke i tetka i onda njima u njihovom postavljati uslove je tipican bosanski provincijalizam i mahalastvo :-) :izet: , jos i temu o tome otvorila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Last edited by narcisaa on 18/02/2018 19:28, edited 1 time in total.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#38 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Matijevic_Vlado »

Cuj narcise tko cale keva. Jedem ti hljeb seljacki
:mrgreen:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#39 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by vazi »

I ovo je tipicno nas mentalitet: ko god dode kod rodbine u dijasporu gleda domacine kao da oni u necemu grijese i kako bi to oni puno bolje znali i bolje se snasli, bolje u svemu uzivali, ma jednostavno dijaspora je paglu a oni su hadzije :D

Fali sirine
narcisaa
Posts: 90
Joined: 04/01/2010 01:01

#40 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by narcisaa »

Matijevic_Vlado wrote:Cuj narcise tko cale keva. Jedem ti hljeb seljacki
:mrgreen:
Jel` se ovo odjednom stidis svog porijekla ;-) :D :lol: :lol: ???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#41 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Sto jes, jes u Bosni se vazda govorilo ćale i keva
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#42 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by animals »

Ovo je najbolja tema do sada...
odes kod nekoga u goste i jos moras slusati njegove baljezganje...
pa jebote zec, moraju ljudi nesto pricati...ne valja u Bosni...
lazu, sunce im njihovo...dijasporsko lazljivo :D :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#43 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Mene sano cudi kako tetkova djeca nisu kod nje u sarajvu
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#44 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

Ćale, keva .... neprocjenjivo :mrgreen:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#45 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by vazi »

Zejnep wrote:Ćale, keva .... neprocjenjivo :mrgreen:

eh , zejno, zejno :-)

rece se neprocEEEnjivo :izet:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#46 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by mufa1 »

Hahaha jadnica nije skontala da je ljudi samo zajebavaju i revansiraju se na pricu, sta ce jadna dijaspora, samo znaju za radno odijelo i pidzamu, rade haman i nedelju, sef ih iskoristava, brisu dupeta itd itd... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#47 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

mufa1 wrote:Hahaha jadnica nije skontala da je ljudi samo zajebavaju i revansiraju se na pricu, sta ce jadna dijaspora, samo znaju za radno odijelo i pidzamu, rade haman i nedelju, sef ih iskoristava, brisu dupeta itd itd... :lol: :lol: :lol:
Jok, sve doktori i profesori :mrgreen:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#48 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Bluemore »

:sax:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#49 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Probajte i vi. Nije tesko
Image
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#50 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by drunken tiger »

artime wrote:Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:
A što ti to smeta? Je li to govore nešto što nije istina?
Post Reply