Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#1 Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Odseli se
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by O'zone »

Tek da vidiš u Sarajevu kad počnu govoriti šta sve ne valja ovdje.....ljubila bi te svoje Austrijance. :mrgreen:
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#4 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by AenemA »

Pa žali se i ti njima na stvari u Austriji...te hladnji ljudi ovi austrijanci, te skupo sve, te nemaš gdje kafe popiti k'o kod nas u Saraj'vu...imaš milion opcija na da se požališ.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#5 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

Ali ne stvarno, nisam ni ja dole sada bila hardcore fan :D ali volim svoj grad, ljude itd. na kraju sve najljepse mi je u Sarajevu. Ali sam ovdje kao student i moram na neki nacin da budem razgovor mojima. Kao da sam duzna, a nisam. U sustini sam skontala sad za sad da ustanem kada mi se ne dopada razgovor, i jedva cekam da mi pocine semestar i da pocnem raditi. Inace sva djeca su im se odselila i imaju svoje karijere. Ali najmladji je mogao da ostane, ali sada vidim zasto nije. Jer totalno retrogradna atmosfera. Ono na pocetku je bilo, pa jeste upravu ste, ne valja nista dole :D kao ono haj dobro vise.. ali sada :skoljka: kao da lijece neke komplekse na meni. Mislim sto me uzasno nervira. Ne znam da sam sta postigla sto sam ovdje dosla.
@Ozone, ali makar ti ljudi zive tamo :D mislim i imaju pravo pricati toliko o tome.
Naprosto brainwashing.... :run:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by dobar osjecaj »

Isto kao s bilo kojom ogorcenom osobom. Ako moras trpiti zivot s njima prilagodi se i nauci da ne cujes sto cujes. Ako ne moras, idi brate i imaj svoj mir.
Previse ljudi je ogorceno. Mnogi s razlogom. Mnogi jer ne znaju drugacije. Ja ne volim zalopojke ni puno negativne price. Mnogim ljudima koje moram sretati cesce nego sto zelim kazem u lice da su negativni i da je uzasno slusati sta govore. Neki se uvrijede i nastave po svom, neko se malo i popravi. Nema to veze gdje zive.
Kratko sam kao student zivjela s jednom slicnom porodicom. Zbrisala cim sam mogla.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

artime wrote:Iz Sarajeva sam, ali sam trenutno kod familije u Austriji. Njih dvoje (odrasle osobe, koji imaju djecu, rade i doprinose) non stop se zale na Bosnu :-) Ja kao vrlo saburli osoba, poslusam i ja znam da su to vise i zivci ali ne mogu vise slusati. Npr. nista ne valja "dolje", Sarajevo je najgori grad svijeta, losi ljudi, nema drzave itd.
Kako se nositi sa takvim negativnostima. Ja sam skontala samo ustati ili reci da mi smeta, ali najradije bih otjerala u tri lijepe :) jer ne mogu vise...
To su situacije (da docaram) kada zajedno jedemo, pijemo kafu, ili gledamo tv. Nekada sam u svojoj sobi, ali ne mogu uvijek. :-)
Ludilo opce. Molim vas, kako se nositi sa ovom ludnicom. :run:
Pitaj ih šta oni lično, njihovi prijatelji i generacija rade konkretno da promijene stvari na bolje? Plaćaju li porez u BiH na nekretnine, bacaju li otpad mimo propisanih mjesta i normi, rade li na sebi da se poboljšaju kao osobe, ličnosti, prijatelji, očevi i majke. Ako krenu sa pričom pa ovo, pa ono onda ih zamoli da krenu prvo od sebe jer će svima biti bolje. Nravno traži što prije svoj stan, sobu...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Jes al stan se plaća :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Ko to placa porez na nekretnine?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#10 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

Ako džaba stanuješ kod njih samo šuti, smješkaj se i klimaj glavom.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#11 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

Oni su naravno najbolji. Priznaju da nije svugdje savrseno pa cak i da Austrijaci nisu savrseni. Dole su to znam, kao bubice male :D
Tetak ne govori direktno sefu nista, a ovaj ga maksimalno iskoristava. Haman da radi i nedjelju, i to je jedna kao firma koja se bavi proizvodnjom alata.
Ja ne zelim da ulazim u diskusiju i ne znam hoce li me neko razumijeti, ali ne zelim da me upoznaju. Ne zelim da im dopustam taj luksuz. Sad za sad sam po strani, jer to su ljudi koji su stvarno ono klasicni mindset da je pljuju po onome sa cime su imali negativna iskustva, a to je opet proizvod njihovog djelovanja. Ja ne volim te price... ali jer me mama tako odgojila ne mogu da se distanciram. Fkt jedva cekam neke obaveze.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Ipak ti imas dje spavati, sta jesti i studirati zahvaljujuci tetkovom “poslu i nedeljom “
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#13 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

Zejnep wrote:Ako džaba stanuješ kod njih samo šuti, smješkaj se i klimaj glavom.
I tu se negdje istrosis i mene brine da cu razviti pasivno-agresivni poremecaj :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#14 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

artime wrote:
Zejnep wrote:Ako džaba stanuješ kod njih samo šuti, smješkaj se i klimaj glavom.
I tu se negdje istrosis i mene brine da cu razviti pasivno-agresivni poremecaj :D
Vrati se u Bosnu
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#15 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by L u c i f e r »

Izbjegavaj
Skreci
Ignorisi
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#16 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

artime wrote:
Zejnep wrote:Ako džaba stanuješ kod njih samo šuti, smješkaj se i klimaj glavom.
I tu se negdje istrosis i mene brine da cu razviti pasivno-agresivni poremecaj :D
Ko i svaki stanovnik.BiH. :mrgreen:
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#17 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

A da stvar bude gora ili bolja ne znam :D bila sam kod rodice i njenih u Becu, to je vec druga prica. Oni se ponose sto su iz Bosne, muslimani, i oni su jako uspjesni, puna prica o Bosni i generalu Halilovicu, odbrani itd. ne znam vise sta smo pricali, jer je bio neki prilog na tv-u. Elem, mozete misliti. :lol:
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#18 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by artime »

L u c i f e r wrote:Izbjegavaj
Skreci
Ignorisi
To jedino mogu, jer fkt predvidjam sebi za par mjeseci neku dijagnozu :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#19 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by O'zone »

@artime Ma evo doći ću ja neka mene peglaju sa negativom a Ti odmaraj :mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#20 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by medvjed23 »

1 - votka
2 - bobe
3 - brisanje teme dok familija nije pročitala
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#21 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by O'zone »

Ustvari koliko skontah uvijek neki problem kreće nakon što gledaju TV....Riješenje: odvikni ih od vijesti, kupi društvenih igara, pravite origami, heklajte, nešto šta bilo...gobleni su super :D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#22 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

O'zone wrote:Ustvari koliko skontah uvijek neki problem kreće nakon što gledaju TV....Riješenje: odvikni ih od vijesti, kupi društvenih igara, pravite origami, heklajte, nešto šta bilo...gobleni su super :D
:lol: odlična ideja
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#23 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Matijevic_Vlado »

Jel samo ja imam osjecaj da Insomnia nije imao hljeba jesti dok je zivio u Bosni??
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by insomnia78 »

Nemam ni sad
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#25 Re: Kako se nositi sa ogorcenim dijasporcem?

Post by Zejnep »

:lol:
Post Reply